Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prawda Objawiona

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
06 lip 2022, 22:54
DonCicio pisze:
06 lip 2022, 14:35
Nieziem pisze:
06 lip 2022, 14:31

Nawet jeśli wcześniej były drugie owce i druga owczarnia, to teraz już tak nie jest. Teraz jest jedna owczarnia, bo jeden jest Pan Jezus jako pasterz. Pan Jezus jednoczy po to aby wszyscy byli jedno.

Słusznie. Ale od kiedy jest jedna "owczarnia"?
Od śmierci Pana Jezusa.
Jezus miał umrzeć za naród, a nie tylko za naród, ale także, by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno.(Ew.Jana11,52)
Owczarnia jest jedna, ale owce jeszcze chodzą po polach okolicznych, zamiast wejść do środka. To podobnie jak z Arką Noego, był czas aby wejść, a później po potopie, gdy nastał nowy świat, nie było już nieprawych.
A "mała trzódka" dlatego, bo
Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Skoro te „drugie owce” nie są z „tej owczarni”, nie miały też wchodzić w skład „Izraela Bożego”, którego członkom przypada w udziale dziedzictwo duchowe, czyli niebiańskie. Izraelici duchowi mieli utworzyć co najwyżej „małą trzódkę”, gdyż do uczniów, na których w dniu Pięćdziesiątnicy miał być wylany duch święty, Jezus powiedział tak: „Nie bójcie się, mała trzódko, ponieważ Ojciec wasz uznał za słuszne dać wam królestwo” (Łuk. 12:32). Mała trzódka owiec, które otrzymają niebiańskie Królestwo i które w tym Królestwie mają panować razem z Właściwym Pasterzem, Jezusem Chrystusem, będzie się składać zaledwie ze 144 000 duchowych Izraelitów (Obj. 7:1-8; 14:1-5).

Drugie owce pokazały się znacznie później, ponieważ do pewnego czasu mieli być tylko "synowie królestwa" (Mat 13:24-30 36-40)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
08 lip 2022, 14:22
Skoro te „drugie owce” nie są z „tej owczarni”, nie miały też wchodzić w skład „Izraela Bożego”, którego członkom przypada w udziale dziedzictwo duchowe, czyli niebiańskie. Izraelici duchowi mieli utworzyć co najwyżej „małą trzódkę”, gdyż do uczniów, na których w dniu Pięćdziesiątnicy miał być wylany duch święty, Jezus powiedział tak: „Nie bójcie się, mała trzódko, ponieważ Ojciec wasz uznał za słuszne dać wam królestwo” (Łuk. 12:32). Mała trzódka owiec, które otrzymają niebiańskie Królestwo i które w tym Królestwie mają panować razem z Właściwym Pasterzem, Jezusem Chrystusem, będzie się składać zaledwie ze 144 000 duchowych Izraelitów (Obj. 7:1-8; 14:1-5).

Drugie owce pokazały się znacznie później, ponieważ do pewnego czasu mieli być tylko "synowie królestwa" (Mat 13:24-30 36-40)
W odrodzeniu nie ma Żyda, nie na Greka...
To jak to jest, że u Ciebie podział jest, chociaż inny, na niebiańskich, i na ziemskich.
Jeśli Chrystus ma jedną oblubienicę, i się z nią połączy, to część będzie w Niebie a część na Ziemi, czy też cała będzie w Niebie? Wtedy, kim są ci co będą na Ziemi? Czy mała trzodka to ta oblubienica jest?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Masz rację, że narodowość nie odgrywa roli.
Natomiast to, gdzie kogoś powołał Bóg to już ma. Jeśli kogoś powołał do nieba to nie oznacza, że jest lepszy od tego, kto będzie żył na ziemi.
Tak jak trudno uznać fakt, że aniołowie są lepszymi dziećmi Boga od tych ziemskich, którzy nigdy nie byli w niebie i nie będą.
Oblubienica Jezusa to tylko ci, co będą w niebie. Ks. Objawienia w 21 rozdziale wskazuje, że Oblubienica schodzi z nieba na ziemię. Efekt? Nie ma już śmierci, bólu itp. komu to dobrodziejstwo na ziemi? Przemyśl...
ŚJ wierzą od dawna, że zbawienie to nie tylko niebo. To także ziemia. Gdzie i kto będzie zbawiony, zdecyduje Ojciec tychże dzieci.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Bardzo mądry i pouczający wykład.
Zapraszam do obejrzenia - naprawdę warto.

Mocarze Niebios, władcy powietrza.
https://youtu.be/ATpEX4DZEjQ
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
15 gru 2022, 20:25
Bardzo mądry i pouczający wykład.
Zapraszam do obejrzenia - naprawdę warto.

Mocarze Niebios, władcy powietrza.
https://youtu.be/ATpEX4DZEjQ
A co to ma z tematem wspolnego?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
16 gru 2022, 11:36
wybrana pisze:
15 gru 2022, 20:25
Bardzo mądry i pouczający wykład.
Zapraszam do obejrzenia - naprawdę warto.

Mocarze Niebios, władcy powietrza.
https://youtu.be/ATpEX4DZEjQ
A co to ma z tematem wspolnego?
Jak odsłuchasz, to się dowiesz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
16 gru 2022, 13:30
wuka pisze:
16 gru 2022, 11:36
wybrana pisze:
15 gru 2022, 20:25
Bardzo mądry i pouczający wykład.
Zapraszam do obejrzenia - naprawdę warto.

Mocarze Niebios, władcy powietrza.
https://youtu.be/ATpEX4DZEjQ
A co to ma z tematem wspolnego?
Jak odsłuchasz, to się dowiesz.
Odsłuchałam i skomentowałam. Nie spodoba ci się.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

A tak w ogóle to temat w ogóle nie powinien mieć takiej nazwy. Przeczytałam pierwszy wpis i jest na inny temat.
Temat przyschnął w ogóle i od lipca była cisza, to jakimś linkiem trzeba było go reaktywować i przez dalsze 180 stron ględzić o niczym.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
16 gru 2022, 16:33
A tak w ogóle to temat w ogóle nie powinien mieć takiej nazwy. Przeczytałam pierwszy wpis i jest na inny temat.
Temat przyschnął w ogóle i od lipca była cisza, to jakimś linkiem trzeba było go reaktywować i przez dalsze 180 stron ględzić o niczym.
W ogóle zrobiłam sobie przerwę od pisania na tym forum zwłaszcza ,gdy ciebie zbanowano.
A tak w ogóle nikt cię nie zmusza byś w niego wchodziła.
Gdybyś z uwagą odsłuchała o czym mówił ten pan, to zwróciła byś uwagę, że SJ nazwali Jezusa Chrystusa aniołem otchłani.

Według wydania Strażnicy z 1 mają 1992 roku strona 10 pisze:
Księga Objawienia 9:1-12 także mówi o szarańczy, które Jehowa wysyła pod wodzą "króla, anioła otchłani" czyli samego Jezusa Chrystusa. Jego imiona Abbadon( po hebrajsku) i Apolion( po grecku) znaczą zagłada i niszczyciel.

Wydanie 1930 Strażnicy str.144
Jezus Chrystus jest najwyższym urzędnikiem Jehowy, posiadający wszelką moc w niebie i na ziemi i upoważnionym jako przedstawiciel Jehowy do wytępienia.
Przeto tytuły " Abbadon i Apolion" muszą się też odnosić do niego.

Nie wiem czy SJ zdają sobie z tego sprawę jak bardzo obrażają Boga.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

W ogóle zrobiłam sobie przerwę od pisania na tym forum zwłaszcza ,gdy ciebie zbanowano.
A tak w ogóle nikt cię nie zmusza byś w niego wchodziła.
Gdybyś z uwagą odsłuchała o czym mówił ten pan, to zwróciła byś uwagę, że SJ nazwali Jezusa Chrystusa aniołem otchłani.
Nie bardzo rozumiem...nie pisałaś tu w geście solidarności ze mną? :shock: Tak zrozumiałam twój wpis.
Pewnie przeskoczyłam kawałki o ŚJ, bo ich nauki mnie w ogóle nie interesują.
Jeśli jest tak, jak mówisz to tym bardziej się dziwię, że propagujesz takiego wykładowcę.
Dla mnie facet jest denerwujący, bo nie znoszę, gdy ktoś na użytek swoich poglądów (z kapelusza) ewidentnie zmienia treść wersetów i jeszcze jak dureń mówi, że to jego tłumaczenie. No super.
Nie widzisz w tym komizmu? U mnie taki ktoś na dzień dobry traci wiarygodność.
No nikt nie zmusza, ale mogłaś link do wykładu podać w stosownym dziale czy założyć temat, a tak to jakoś nijak.
Na pewno warto rozmawiać na temat tzw. Prawd Objawionych. Myślę, że nikt nie będzie się przekopywał przez wszystkie strony tematu.


Co jest Prawdą Objawioną?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
17 gru 2022, 9:29
W ogóle zrobiłam sobie przerwę od pisania na tym forum zwłaszcza ,gdy ciebie zbanowano.
A tak w ogóle nikt cię nie zmusza byś w niego wchodziła.
Gdybyś z uwagą odsłuchała o czym mówił ten pan, to zwróciła byś uwagę, że SJ nazwali Jezusa Chrystusa aniołem otchłani.
Nie bardzo rozumiem...nie pisałaś tu w geście solidarności ze mną? :shock: Tak zrozumiałam twój wpis.
Pewnie przeskoczyłam kawałki o ŚJ, bo ich nauki mnie w ogóle nie interesują.
Jeśli jest tak, jak mówisz to tym bardziej się dziwię, że propagujesz takiego wykładowcę.
Dla mnie facet jest denerwujący, bo nie znoszę, gdy ktoś na użytek swoich poglądów (z kapelusza) ewidentnie zmienia treść wersetów i jeszcze jak dureń mówi, że to jego tłumaczenie. No super.
Nie widzisz w tym komizmu? U mnie taki ktoś na dzień dobry traci wiarygodność.
No nikt nie zmusza, ale mogłaś link do wykładu podać w stosownym dziale czy założyć temat, a tak to jakoś nijak.
Na pewno warto rozmawiać na temat tzw. Prawd Objawionych. Myślę, że nikt nie będzie się przekopywał przez wszystkie strony tematu.


Co jest Prawdą Objawioną?
Prawda objawia się w nas każdego dnia. Każdego dnia coś nowego odkrywamy.
Ja dopiero teraz dowiedziałam się, że SJ tak określają Jezusa i to wstrząsnęło mną dogłębnie.
Masz rację nie pisałam w ramach tzw.solidarności, bo strasznie niegodziwnie się tu działo jak nie było Nieziema i Borisa.
Na szczęście nastąpiła duża zmiana.
Jeżeli chodzi o wypowiedź Pana Króla w wypowiedzi jakiej zacytowałam link, to z tą jego wypowiedzią ja dużo się zgadzam. Oglądałam inne jego wypowiedzi i czasem miałam mieszane uczucia ale ten film jest według mnie bardzo ciekawy i dużo daje nam poznania w kwestii zarządzania duszami ludzkimi na ziemi. Zło do czasu ostatecznego zarządza większością dusz.
Bóg na to przyzwolił, bo daje nam ludziom czas na wybawienie się z mocy zła i określenie swojego wyboru.
Możemy iść drogą prawdy jaką dał Jezus lub dalej trwać w szatańskiej ciemności i fałszu.
Każda religia, która opiera swoją wiarę na podstawie opisu starych pism, odrzuca prawdę miłości Boga o której zaświadczył Jezus.
Zaciemnili oni prawdę określając Syna Bożego jako niszczyciel. Zrobili to jawnie SJ i Judaiści i Muzułmanie oraz inni, którzy karmią się tym kłamstwem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Chyba nie mogę się zgodzić z twoim powyższym wpisem.
O Królu już nie mówię, bo nie jest wart mojej uwagi, ale chodzi mi o Prawdę Objawioną. Twoja wykładnia jest dziwna i chyba nie dotyczy tematu.
Weźmy dla przykładu regułki :"Mądrość, której sami nie bylibyśmy wstanie posiąść."
Dzięki temu, że Bóg nam ją dał (objawił)to wiemy o sprawach, których rozum nie ogarnia. Jednak, jeśli czegoś ludzie nie potrafią sobie wytłumaczyć logicznie to mają skłonność to odrzucać."
https://www.bing.com/search?q=co+to+jes ... 655c3a3838
To jest dobry punkt wyjścia.
Co mówi wiki? Objawienie – pojęcie odnoszące się do religii objawionych. Dla wyznawców danej religii jest to przesłanie lub wydarzenia, poprzez które Bóg, ich zdaniem, daje się poznać jednostkom lub grupom ludzi." /.../ W judaizmie objawienie spisane zostało w Torze i w pismach proroków.
/.../W chrześcijaństwie objawienie nie jest jednoznacznie rozumiane we wszystkich wspólnotach. /.../Dla katolików objawienie związane jest ze spotkaniem Boga osobowego, który ukazuje się jako Stwórca i Zbawiciel, zapraszając wybranych, pojedynczych ludzi czy zespół – jak 12 apostołów – aby przez nich zaprosić wszystkich ludzi, by stali się dziećmi Bożymi, Ludem Bożym[1]. /.../ Objawienie w Piśmie Świętym
Przykładem może być objawienie Imienia Bożego Mojżeszowi w Starym Testamencie (por. Wj 3,14). Zaś w Nowym Testamencie objawienie tajemnicy Jezusa jako Mesjasza Szymonowi Piotrowi: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie (Mt 16,17; por. Mk 8,27-30; Łk 9,18-21). i tak dalej i tym podobnie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Objawienie

Do mnie trafia to pierwsze zdanie, bo religijne Objawienia (jeśli jeszcze uwzględnimy inne religie, niechrześcijańskie) to...im dalej w las tym więcej prawd moich i najmojszych.

Jeśli spróbować podsumować, choćby tylko definicje, to ... jak mało zgadzamy się ze sobą. W sensie-jak mało jeden człowiek zgadza się z drugim w każdej sprawie, a już w sprawie prawdy objawionej to wcale.
"Co to jest Prawda?" zapytał, czy raczej stwierdził Piłat. Trafnie.
Prawda jest nieuchwytna.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Nieziem »

wuka pisze:
17 gru 2022, 9:29
Co jest Prawdą Objawioną?
Z dziś, z życia wzięte. Czytam list do Filipian, Paweł pisze tak:
Zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie.
I zatrzymuję się na tym fragmencie pogrubionym. Czytałem to wiele razy, a dziś, coś więcej zobaczyłem. Na tym polega objawienie, choć inaczej też się to odbywa.
Co do tych słów pogrubionych, to od razu przyszły inne: Czy nie wiecie, że duch Boży mieszka w was? Nie zostawie was samych, przyjdę do was. Kto widzial mnie, widział Ojca. Tyle jestem z wami, a nie poznałeś mnie Filipie?
Bóg jest w Chrystusie Jezusie. Pan Jezus jest poprzez Ducha w sercu człowieka wierzącego. Tak, Bóg jest do szukania nie gdzieś tam wysoko, i daleko w Niebie, ale bliżej niż wielu myśli- w sercu, w duchu człowieka. Patrz w serce, a Go znajdziesz, a na Niebie może tęczę zobaczysz, albo przelatujące ptaki. I to też jest dobre, jeśli widzisz cokolwiek, bo nie każdy patrząc widzi. A na to Pan przyszedł aby ci, co nie widzą, zobaczyli. Pan to sprawia. Pan Jezus.

Prawda objawiona to widzenie tego, na co patrzymy, takim jakie to jest. Boga, i wszystko postrzegam(=rozumiem) prawidłowo, wtedy gdy Bóg daje Swoje światło, jak dał Piotrowi, by ten następnie mógł wyznać: Tyś Chrystus, Boży Syn.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Z dziś, z życia wzięte.
...
Doskonale wiem, o czym mówisz. Też tak miewam podczas czytania PS, a także doznania na łonie Natury nie są mi obce. Tylko, że ja to kojarzę z osobistymi doznaniami, z osobistym, wręcz intymnym kontaktem z Osobą Stwórcy-przez Ducha św.

Pisząc swój poprzedni post i zadając pytanie: co to jest Prawda Objawiona, raczej usiłowałam skierować się w stronę takich elementów, które są jednaki dla każdego człowieka. Takie Prawdy fundamentalne, wpisane w serca, dusze ludzkie niezależnie od wyznawanej religii, poglądów, światopoglądów, nawet niezależne od wiary.
Być może błądzę w temacie, ale mnie jest zawsze żal i wydaje mi się niezrozumiałe, ze BÓG/Źródło/Stwórca mógłby np. akceptować jedynie katolików, lub żydów/Izraelitów itp. a całą resztę ... no włąśnie? Co?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
17 gru 2022, 16:51
Być może błądzę w temacie, ale mnie jest zawsze żal i wydaje mi się niezrozumiałe, ze BÓG/Źródło/Stwórca mógłby np. akceptować jedynie katolików, lub żydów/Izraelitów itp. a całą resztę ... no włąśnie? Co?
E.Mateusza:
5:8
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”