Natchnienie

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Natchnienie

Post autor: wybrana »

nike pisze:
06 lut 2021, 11:34
wybrana » 20 min temu
Jednak Ci starzy pisarze byli słabo natchnieni, bo ustalili prawo niezgodne z wolą Bożą.
Dopiero Jezus je sprostował i nadał właściwą treść.
Możesz zacytować chociaż jednego staro -- testamentowego pisarza który ustalił prawo niezgodne z wolą Bożą.?
Zacytowałaś mnóstwo tekstów zupełnie nie do tematu.
A Ty czytasz że zrozumieniem? Przecież cytaty, które powyżej ujęłam ukazują- jak błędne prawa prędzej zapisano, które nie były wolą Bożą, więc ich twórcy nie byli natchnieni. Ustalono sobie prawa dla własnych potrzeb.
Przeczytaj te cytaty ponownie i przemyśl ich znaczenie dla grzesznego życia , gdy je stosowano.
Jezus obnażył ich wadliwosc.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Natchnienie

Post autor: Nieziem »

wybrana pisze:
06 lut 2021, 10:47
Jednak Ci starzy pisarze byli słabo natchnieni, bo ustalili prawo niezgodne z wolą Bożą.
Jezus o Pismach tych starych pisarzy powiedział, że składają one (te Pisma) o Nim (o Jezusie) świadectwo.
Nie zanegował tych Pism pomimo że zawierają, jak piszesz, prawo niezgodne z wolą Bożą. Na tym przekładzie widać, że pożyteczność Pisma może mieć całkiem inne niż nam się wydaje wymiary.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natchnienie

Post autor: Anna01 »

Nike
To, że nie wszystkiego jesteśmy świadomi.

Opierałabym się jednak bardziej na nauczaniu Jezusa.
Oczywiście nie jest moim zamiarem odciągać Cię od Twojej wiary, Nike :-)
To są tylko moje (może ułomnie) spostrzeżenia i chęć dyskusji.

EDIT
Przepraszam ! Myślałam, że post napisała Nike, a to Cyprian :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Natchnienie

Post autor: wuka »

kesja pisze:
06 lut 2021, 12:01
wuka pisze:
05 lut 2021, 12:34
kesja
ich jezus to placek okultyzm magia rytual i tu nas zlapali w sidla swoimi czarami programami
oni nic nie mowili o YHVH wrecz maja nienawisc do Imienia .
Piszesz nieprawdę.
Wierzący katolicy czczą Jezusa jako Boga.
Żywego, prawdziwego i do Niego się modlą.
To, że w Komunii na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy przyjmują jako chleb, placuszek z mąki to inna sprawa.
Nie możesz jednak mówić, że wszyscy katolicy są umoczeni w magii i okultyzmie.
Inne błędy komunijne (nazwijmy to tak) popełniaja także inni, z każdej denominacji, bo nigdzie nie ma jedności, ani zgody.
Tak czy inaczej to jedynie symbol, liturgia (odmienna dla kazdego odłamu.
Żadnej nienawiści do tego nie imienia nie zauważyłam. Po prostu Bóg ST to inna postać niż Bóg NT, Bogiem prawdziwym jest Chrystus i wiara w Niego zbawia, a nie wiara w Mojżesza i jego szefa.
TT
Gdybys z uwaga przeczytala co napisalam,to nie pisala bys co napisalas.Bylam w krk
wierzyla wplniała co nakazwali nie musisz bronic mnie przed ity w co i jak wierzłam.
Wszyscy umoczeni w magii okultyzmie bo to takie gniazdo ,ale kto o t wie a jak sie dowiaduuje to zaprzecza bo jak tu
przyznac,ze to diabelskie.wszystkie tajne organizacje musza w jakis sposob skladac ofiare deonom przeciez
nikt z nich sie nie przyzna,ze to robia swoi owieczka.No widzisz
nie zauwazylas ninawisci do Imienia YaHUeH a jak mialas zauwazyc ?
sa tak bezczelni ze osielili sie ulepic bozka i nadac u iie jezus i kazdego dnia robic rytual smierci a w to iejsce wstawiaja wielka babionska semirais a teraz jakac pacza mama i jakiegies diaboliczne figury szopka na calego.
to liturgia czarnej mszy dziwne bo jedno widzisz w nadiarze a na inne jestes w opasce na oczach duuchowch.

Kesja
Mam prośbę, abyś przed wysłaniem postu jeszcze raz go przeczytała i poprawiła, bo jest on zupełnie nieczytelny.
Anna01
Bardziej się domyślam treści postu niż jestem pewna. Być może i ten poprzedni w taki sposób odczytałam, to znaczy ... nie odczytałam. Nie wiem czy masz dysleksję, czy piszesz z jakiejś komórki bardzo starego typu, czy po prostu olewasz rozmówcę :-/
Spróbuję więc napisać tak. Doskonale zdaję sobie sprawę, że w KrK źle się dzieje i że najwyższe władze tego Kościoła ma swoje niecne cele i rytuały "dziwnego" pochodzenia.
Pisząc poprzedni post miałam przede wszystkim na uwadze wspomnienie moich rodziców i innych bliskich, którzy w wierze katolickiej wytrwali do śmierci. Z tego co pamiętam to można im zarzucić jedno - ciągłe modlitwy różańcowe, ukierunkowanie wiary na wszystko, co maryjne oraz na męki na krzyżu i drogę krzyżową. To, te sprawy były dominujące w wierze znanych mi katolików.
Być może w wielkich miastach, czy w jakichś ośrodkach zdominowanych przez zakony itp. zgromadzenia, a także w czasach całkiem niedawnych jest inaczej. Ale ja już od dawna, a właściwie od zawsze mam bardzo "inny" stosunek do tego Kościoła.

kesja
Jestem ostatnią osobą, która by broniła tego, czy jakiegokolwiek kościoła. Zdaję sobie sprawę, że to gniazdo żmij i karierowiczów, ale są też ludzie wierzący, powiedziałabym "naiwnie", po prostu ufający Bogu-Jezusowi.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Natchnienie

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
06 lut 2021, 13:05
wybrana pisze:
06 lut 2021, 10:47
Jednak Ci starzy pisarze byli słabo natchnieni, bo ustalili prawo niezgodne z wolą Bożą.
Jezus o Pismach tych starych pisarzy powiedział, że składają one (te Pisma) o Nim (o Jezusie) świadectwo.
Nie zanegował tych Pism pomimo że zawierają, jak piszesz, prawo niezgodne z wolą Bożą. Na tym przekładzie widać, że pożyteczność Pisma może mieć całkiem inne niż nam się wydaje wymiary.
Składają, bo Prorocy głosili przyjście Zbawiciela i nikt tego nie neguje. Przyjście Zbawiciela ogłoszono również wcześniej w Zaratusztranizmie.
Tu pisałam o natchnieniu tych, co pisali prawa, bądź głosili, że czynili nieprawosc, bo tak kazał im Bóg.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Natchnienie

Post autor: nike »

Anna01 pisze:
06 lut 2021, 13:06
Nike
To, że nie wszystkiego jesteśmy świadomi.

Opierałabym się jednak bardziej na nauczaniu Jezusa.
Oczywiście nie jest moim zamiarem odciągać Cię od Twojej wiary, Nike :-)
To są tylko moje (może ułomnie) spostrzeżenia i chęć dyskusji.
W Biblii jest wszystko zawarte,co jest nam potrzebne do Zbawienia.
Ty Aniu chcesz się opierać na nauczaniu JEZUSA a kim był Jezus? SYNEM BOGA JHWH, chyba ,że znasz innego Ojca Jezusa to napisz kto to taki jest [był].
Musiał przecież Jezus mieć Ojca bo modlił się do OJCA więc do jakiego?
Jaki Bóg stworzył Adama i Ewę?
W którym miejscu Jezus sprzeciwia się Bogu i czy w ogóle się sprzeciwia?
Nie starajmy się być mądrzejsi od BOGA STWÓRCY skoro JEZUS tego nigdy nie próbował. pozdrówka.

W hołdzie dla OJCA JEZUSA

Uwielbiam Cię o Boże mój,
Za wszystkie łaski jakieś mi dał,
Gdy patrzę na niebo w gwiaździstą noc,
I widzę miliardy gwiazd,
Dziękuję Ci Panie !

Za słoneczne promienie, ogrzewające,
Za deszcz i ranną rosę,
i piękno które mnie otacza, gdzie tylko spojrzę.
Dziękuję Ci Panie !

Twoja dobroć, cierpliwość i miłość,
Jest nie zmierzona
Dziękuję Ci Panie. Za życie.


Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Natchnienie

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 pisze:
06 lut 2021, 13:06
Nike
To, że nie wszystkiego jesteśmy świadomi.

Opierałabym się jednak bardziej na nauczaniu Jezusa.
Oczywiście nie jest moim zamiarem odciągać Cię od Twojej wiary, Nike :-)
To są tylko moje (może ułomnie) spostrzeżenia i chęć dyskusji.

EDIT
Przepraszam ! Myślałam, że post napisała Nike, a to Cyprian :-)
No dobrze, ale ten zakaz w całości rozminął się z rzeczywistością. Stało się zupełnie na odwrót.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Natchnienie

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
06 lut 2021, 10:47
Jednak Ci starzy pisarze byli słabo natchnieni, bo ustalili prawo niezgodne z wolą Bożą.
Tak się zastanawiam, co można wybranej odpisać, aby jej nie obrazić za mocno i nie zarobić warna?
Jaki duch natknął Ciebie kobieto, że chcesz uchodzić za mądrzejszą od proroków, apostołów i samego Jezusa? :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natchnienie

Post autor: Anna01 »

.Cyprian. pisze:
06 lut 2021, 13:52
Anna01 pisze:
06 lut 2021, 13:06
Nike
To, że nie wszystkiego jesteśmy świadomi.

Opierałabym się jednak bardziej na nauczaniu Jezusa.
Oczywiście nie jest moim zamiarem odciągać Cię od Twojej wiary, Nike :-)
To są tylko moje (może ułomnie) spostrzeżenia i chęć dyskusji.

EDIT
Przepraszam ! Myślałam, że post napisała Nike, a to Cyprian :-)
No dobrze, ale ten zakaz w całości rozminął się z rzeczywistością. Stało się zupełnie na odwrót.
Tak :-)
Judejczycy zatracili znajomość hebrajskiego.
Większość z nich mieszkała w Aleksandrii i posługiwała się językiem greckim.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Natchnienie

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
06 lut 2021, 10:58
Wypełnił zakon jak Go ukrzyżowali, dlatego zakon mojżeszowy nas nie dotyczy.
Pan Jezus umierając na krzyżu powiedział te słowa:

Wypełniło się
J 19:30 BW "A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Wykonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha."

Uważam, że okrzyk Jezusa "wykonało się" dotyczył nie wypełnienia w 100% przepisów i nakazów Zakonu, ale koniec Jego ziemskiej misji, którą było złożenie Okupu, odkupienie ludzkości- umożliwienie nam powrotu do harmonii z Bogiem.
Wypełniła się, skończyła Jego misja na ziemi.
Zakonu nie unieważnił. Żydzi do dziś podlegają temu Prawu- ci, którzy nie uwierzyli w Mesjasza Jezusa.
Nie mają jednak świątyni, kapłanów...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Natchnienie

Post autor: nike »

wybrana pisze:
06 lut 2021, 12:59
nike pisze:
06 lut 2021, 11:34
wybrana » 20 min temu
Jednak Ci starzy pisarze byli słabo natchnieni, bo ustalili prawo niezgodne z wolą Bożą.
Dopiero Jezus je sprostował i nadał właściwą treść.
Możesz zacytować chociaż jednego staro -- testamentowego pisarza który ustalił prawo niezgodne z wolą Bożą.?
Zacytowałaś mnóstwo tekstów zupełnie nie do tematu.
A Ty czytasz że zrozumieniem? Przecież cytaty, które powyżej ujęłam ukazują- jak błędne prawa prędzej zapisano, które nie były wolą Bożą, więc ich twórcy nie byli natchnieni. Ustalono sobie prawa dla własnych potrzeb.
Przeczytaj te cytaty ponownie i przemyśl ich znaczenie dla grzesznego życia , gdy je stosowano.
Jezus obnażył ich wadliwosc.
Pytasz mnie czy ja czytam ze zrozumieniem, a ty jak czytasz ze zrozumieniem czy na odczep się???
Bo skoro ze zrozumieniem, to ja cię poprosiłam o CHOCIAŻ JEDNEGO PISARZA ZE ST.TESTAMENTU, A TY zacytowałaś kilkanaście z Nowego i jak ty teraz wyglądasz?
Ponadto wszystkie teksty które zacytowałaś nie odnoszą się do mojego pytania. Warto jednak używać rozumu oj warto.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natchnienie

Post autor: Anna01 »

nike pisze:
06 lut 2021, 13:31
Anna01 pisze:
06 lut 2021, 13:06
Nike
To, że nie wszystkiego jesteśmy świadomi.

Opierałabym się jednak bardziej na nauczaniu Jezusa.
Oczywiście nie jest moim zamiarem odciągać Cię od Twojej wiary, Nike :-)
To są tylko moje (może ułomnie) spostrzeżenia i chęć dyskusji.
W Biblii jest wszystko zawarte,co jest nam potrzebne do Zbawienia.
Ty Aniu chcesz się opierać na nauczaniu JEZUSA a kim był Jezus? SYNEM BOGA JHWH, chyba ,że znasz innego Ojca Jezusa to napisz kto to taki jest [był].
Musiał przecież Jezus mieć Ojca bo modlił się do OJCA więc do jakiego?
Jaki Bóg stworzył Adama i Ewę?
W którym miejscu Jezus sprzeciwia się Bogu i czy w ogóle się sprzeciwia?
Nie starajmy się być mądrzejsi od BOGA STWÓRCY skoro JEZUS tego nigdy nie próbował. pozdrówka.

W hołdzie dla OJCA JEZUSA

Uwielbiam Cię o Boże mój,
Za wszystkie łaski jakieś mi dał,
Gdy patrzę na niebo w gwiaździstą noc,
I widzę miliardy gwiazd,
Dziękuję Ci Panie !

Za słoneczne promienie, ogrzewające,
Za deszcz i ranną rosę,
i piękno które mnie otacza, gdzie tylko spojrzę.
Dziękuję Ci Panie !

Twoja dobroć, cierpliwość i miłość,
Jest nie zmierzona
Dziękuję Ci Panie. Za życie.

Jako deistka dziękuję Bogu właśnie takimi słowami z Twojego wiersza :-)
O nic nie proszę tylko dziękuję.
Bóg jest jeden!
Adama, Ewy, Twój, mój, wybranej, Bobo, wuki i innych.
Różnie go jednak "widzimy" i "odbieramy".
Jedni wierzą biblijnie, drudzy bardzie intuicyjnie czyli obserwując samo życie, naturę, naukę, wiedzę jak i korzystają z uniwersalnej idei chrześcijańskiej.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Natchnienie

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
06 lut 2021, 14:14
wybrana pisze:
06 lut 2021, 10:47
Jednak Ci starzy pisarze byli słabo natchnieni, bo ustalili prawo niezgodne z wolą Bożą.
Tak się zastanawiam, co można wybranej odpisać, aby jej nie obrazić za mocno i nie zarobić warna?
Jaki duch natknął Ciebie kobieto, że chcesz uchodzić za mądrzejszą od proroków, apostołów i samego Jezusa? :aaa:
Ależ Henryku -:śmiało, daj upust swojej twórczości.
Nie jesteś wstanie mnie obrazić. Pisałam już na 3 katolickich forach, tak, że jestem zaprawiona w boju.
Za nikogo mądrzejsza nie chcę uchodzić. Jestem skromna i pokorna, ale nie żyje kłamstwem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Natchnienie

Post autor: nike »

wybrana i dlatego w tak okrutny sposób obrażasz Ojca Jezusa BOGA STWÓRCĘ JHWH -JEHOWĘ?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Natchnienie

Post autor: wybrana »

nike pisze:
06 lut 2021, 14:44
wybrana i dlatego w tak okrutny sposób obrażasz Ojca Jezusa BOGA STWÓRCĘ JHWH -JEHOWĘ?
To Ty obrażasz Boga Ojca Jezusa, który objawił nam się w imieniu Jezus Chrystus.
Nigdy Jezus nie nazwał swojego Ojca - Jahwe, Jehowa - czy co tam jeszcze wymyslicie.
Czynicie nieprawość przecząc PRAWDZIE OBJAWIONEJ.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”