Natchnienie

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Natchnienie

Post autor: kesja »

wybrana pisze:
04 lut 2021, 18:37
kesja pisze:
04 lut 2021, 18:29
wybrana pisze:
04 lut 2021, 16:46
A na kogo powoływał się Kościół Katolicki który w imieniu woli Boga prowadził 600 lat inkwizycje.
Czy to nie w imieniu tego samego Boga, o którym pisano w ST - torturowal,
palił na stosach i eliminowal tych, co mówili inaczej.
Przecież ta instytucja, to przedłużenie stsrotestsmentowego zakonu.
Tam składano w ofierze zwierzęta, a tu na każdej mszy składa się Jezusa w ofierze
To stare odwieczne kłamstwo prowadzi ten świat, dlatego tak wielu karmi się tym złem i uwłacza miłości i świętości Bożej.
Jaki ta katolicki ,to Imperium Romanum vatykanski okultyzm gniazdo Weza i Smoka z babilonska krolowa niebios na
kazdym ołtarzu a lud prosty zaprogramowany sllepy gluchy
Daj spokoj lepiej przemsl czy i ty nie stalas sie ofiara ich przebieglosci. a nie opowiadac ,ze vatykan powolwal sie na YHVH
to polski papiez nakazal wazac Imie YHVH z przekladow biblii
dokladnie tak jak prorokował Duch Mesjasza przez Jeremiasza.
Oni lepili sobie bozka reka ludzka nadali imie jezus i kaza polykac ,co pospolstwo czyni nie ajac pojecia co czyni.
nic ci to nie mowi skoro piszesz o ich jezsie ciastowym jakbs myyslala o ukrzyzowanym
oni maja Ozyrsa i Horusa z Izda a wszyystko ukryli za maskami - moze przemysl jeszcze raz.
Dalam ci przyklad tej instytucji koscielnej, by odzwierciedlać jak ludzie mogą mieć błędne pojmowanie Boga. Myślisz, że Ci wszyscy zwiedzeni katolicy, nie pragną wielbić Boga?
Oszukano ich fałszywą nauką, tak jak Zakon Mojzeszowy oszukał fałszywą nauką Izraelitow. Wszyscy pragnęli wielbić Boga, ale trwając w kłamstwie nie wielbili tego prawdziwego Boga, ale tego, co podawał się za Boga.
Jedyna prawda święta i niepodważalne jest w Jezusie, który wbrew wcześniejszym nauką zaświadczyl, że tylko życie w miłości i dobru jednoczy nas z Bożą miłością, która jest od zawsze wielka i nieskończona.
Bledne pojmowanie Boga a owszem,ale kto sie nad tym zastanawia, nawet mysli ukrywali jeden przed drugim bo jak by sie dowiedzial, ksiadz,rabin,pop, mulla,pastor oj by sie dzialo.
bylam w krk i modlilam sie jak mnie uczono i nie modilam sie do szatana ,ale bylam nieswiadoma ,gdzie sie znajduje
kto tym zarzadza.
Miliony ludzi nie wobraza sobie zycia bez spolecznosci kosciola ,zboru itp
Tak,Prawda w Jezusie ale ich jezus to placek okultyzm magia rytual i tu nas zlapali w sidla swoimi czarami programami
oni nic nie mowili o YHVH wrecz maja nienawisc do Imienia .
Co widac jak przepedzali sj i buntowali przeciw tym ludziom podobnie jak na zydów , kto wie jak by bylo gdyby nie sj
moze Imie YHVH poszlo by w zaponienie juz dawno.

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Natchnienie

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:
05 lut 2021, 10:44
[...]
I znowu rozwiałeś wszelkie wątpliwości. :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Natchnienie

Post autor: wybrana »

Kesja, czy Ty imię YHVH kojarzysz z tym, co ukazał się Mojzeszowi w płynącym krzewie i tym, co dał Mojzeszowi moc ?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Natchnienie

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
05 lut 2021, 11:15
BoaDusiciel pisze:
05 lut 2021, 10:44
[...]
I znowu rozwiałeś wszelkie wątpliwości. :-(
Wygląda na to, że im więcej cudzych wątpliwości rozwiewam, tym więcej mam swoich :shock:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Natchnienie

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
05 lut 2021, 11:19
Henryk pisze:
05 lut 2021, 11:15
BoaDusiciel pisze:
05 lut 2021, 10:44
[...]
I znowu rozwiałeś wszelkie wątpliwości. :-(
Wygląda na to, że im więcej cudzych wątpliwości rozwiewam, tym więcej mam swoich :shock:
A co Ty zbierasz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Natchnienie

Post autor: wuka »

kesja
ich jezus to placek okultyzm magia rytual i tu nas zlapali w sidla swoimi czarami programami
oni nic nie mowili o YHVH wrecz maja nienawisc do Imienia .
Piszesz nieprawdę. Wierzący katolicy czczą Jezusa jako Boga. Żywego, prawdziwego i do Niego się modlą.
To, że w Komunii na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy przyjmują jako chleb, placuszek z mąki to inna sprawa. Nie możesz jednak mówić, że wszyscy katolicy są umoczeni w magii i okultyzmie.
Inne błędy komunijne (nazwijmy to tak) popełniaja także inni, z każdej denominacji, bo nigdzie nie ma jedności, ani zgody.
Tak czy inaczej to jedynie symbol, liturgia (odmienna dla kazdego odłamu.
Żadnej nienawiści do tego nie imienia nie zauważyłam. Po prostu Bóg ST to inna postać niż Bóg NT, Bogiem prawdziwym jest Chrystus i wiara w Niego zbawia, a nie wiara w Mojżesza i jego szefa.
TT

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Natchnienie

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
05 lut 2021, 11:55
BoaDusiciel pisze:
05 lut 2021, 11:19
Henryk pisze:
05 lut 2021, 11:15

I znowu rozwiałeś wszelkie wątpliwości. :-(
Wygląda na to, że im więcej cudzych wątpliwości rozwiewam, tym więcej mam swoich :shock:
A co Ty zbierasz?
Aktualnie nic nie zbieram.
Jak byłem mały, to zbierałem pudełka po papierosach :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Natchnienie

Post autor: nike »

: Nieziem » 1 lut 2021, o 02:43
Obie wersje wydają się być możliwe, nie ma pewności, co Paweł miał na myśli. Wersja " Całe Pismo jest natchnione i pożyteczne do..." może błędnie sugerować, że Boże natchnienie dotyczy Biblii, i tylko Biblii.
Tylko BIBLII, bo Paweł akurat w tym momencie pisał o pismach Apostołów do Tymoteusza, który z domu wyniósł wiedzę o PROROKACH, czyli o STARYM TESTAMENCIE, i ogólnie był dobrze zorientowany, co to są natchnione PISMA.
2Tym 3:--14-16
A co według ciebie miał na myśli?
Zrozumiałam,że wszystko co kto napisał, to jak ja napiszę wierszyk, to też jest natchniony?

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natchnienie

Post autor: Anna01 »

nike pisze:
05 lut 2021, 14:58
: Nieziem » 1 lut 2021, o 02:43
Obie wersje wydają się być możliwe, nie ma pewności, co Paweł miał na myśli. Wersja " Całe Pismo jest natchnione i pożyteczne do..." może błędnie sugerować, że Boże natchnienie dotyczy Biblii, i tylko Biblii.
Tylko BIBLII, bo Paweł akurat w tym momencie pisał o pismach Apostołów do Tymoteusza, który z domu wyniósł wiedzę o PROROKACH, czyli o STARYM TESTAMENCIE, i ogólnie był dobrze zorientowany, co to są natchnione PISMA.
2Tym 3:--14-16
A co według ciebie miał na myśli?
Zrozumiałam,że wszystko co kto napisał, to jak ja napiszę wierszyk, to też jest natchniony?
Nike
Jakieś 2 tyg. temu przeczytałam Twój wiersz (na Twoim forum).
I Twój wiersz był NATCHNIONY ! Natchniony Twoją wiarą !
Jako deistka, widzę w nim ponadczasową mądrość.
W wierszu napisałaś jednym zdaniem, wszystko o "Prawie" i ludziach przekazujących nauki ST.
Nie wiem czy miałaś takie intencje, ale tak Ci serce podpowiedziało.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Natchnienie

Post autor: nike »

Aniu to co każde z nas pisze od siebie jest owszem natchnione nami, ale nigdy Duchem Bożym..
Duchem Boga Najwyższego jest natchniona tylko BIBLIA, bo BIBLIA jest słowem Bożym i nic innego.

Pozdrówka :-D

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natchnienie

Post autor: Anna01 »

Właśnie o tego Ducha Bożego chodzi :-)
Masz Go ! PRAWDZIWEGO !
Biblię tworzyło wielu pisarzy, mieli różne intencje - dobre, złe, nacechowane motywami politycznymi itp.
Natomiast Twoja wiara jest czysta i bezinteresowna.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Natchnienie

Post autor: wybrana »

Anna01 pisze:
05 lut 2021, 22:10
Właśnie o tego Ducha Bożego chodzi :-)
Masz Go ! PRAWDZIWEGO !
Biblię tworzyło wielu pisarzy, mieli różne intencje - dobre, złe, nacechowane motywami politycznymi itp.
Natomiast Twoja wiara jest czysta i bezinteresowna.
Obawiam się, że Nike uznaję, że tylko Ci co kiedyś coś napisali byli natchnieni.
Już później natchnienie zaginęło i już go nie ma.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Natchnienie

Post autor: nike »

Anna01 pisze:
05 lut 2021, 22:10
Właśnie o tego Ducha Bożego chodzi :-)
Masz Go ! PRAWDZIWEGO !
Biblię tworzyło wielu pisarzy, mieli różne intencje - dobre, złe, nacechowane motywami politycznymi itp.
Natomiast Twoja wiara jest czysta i bezinteresowna.
Aniu, mój wiersz, czy zagadka, biblijna [bo też mam kilkadziesiąt na forum, to ja wymyślam i to czasami może dać jakieś tam minimalne zadowolenie drugiej osobie, a najbardziej tej piszącej.
Natomiast Ewangelie, Proroctwa, Listy Pięcioksiąg itp, to nie pisali sobie tacy z ulicy, wskoczył i napisał co mu się przypomniało.
Prorocy pisali o przyszłych czasach, wiele proroctw się obecnie wypełnia, weź Aniu np: obecnie PANDEMIĘ trwa już rok i końca nie widać, czy czasami nie jest to jakiś znak?
Mt 24:7 BB "Albowiem powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu i będą mory, głody i drżenia ziemie po wielu miejscach."
Proroctwa o których pisali prorocy w Starym Testamencie, lub o których mówił Jezus , czy pisali o nich Apostołowie w N.Testamencie, wiele się wypełniło a inne czekają na słuszny czas, wypełniają się literalnie i symbolicznie.
Bóg dał na rozum żeby go używać, i kto nie ma klapek na oczach widzi i ja tym żyję ANIU.

A tutaj :---Zagadka:---
Maleńka Istotka,
bezbronną była.
O mały włos
od miecza ---
nie zginęła. --
-
[St. Testament].

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natchnienie

Post autor: Anna01 »

Mojżesz :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Natchnienie

Post autor: nike »

NIE --hehehe daleko po Mojżeszu. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”