Wspaniały Kongres Świadków Jehowy 2019

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Facet gada jak narąbany. Aż boje się, że gdzieś się rozwali jadąc samochodem i tak gadając.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Bobo pisze: boje się, że gdzieś się rozwali jadąc samochodem i tak gadając
Zazdrościsz zapału?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Listek pisze:
Bobo pisze: boje się, że gdzieś się rozwali jadąc samochodem i tak gadając
Zazdrościsz zapału?
EMET:
„Zaświadczam im bowiem, że mają gorliwość dla Boga, ale nie według dokładnego poznania;” –
  • do Rzymian 10:2, ‘PNŚ/PW’ [ed. 1997r.].

    „ Kiedy to usłyszeli, zaczęli wychwalać Boga, a do niego rzekli: „Widzisz, bracie, ile tysięcy wierzących jest wśród Żydów, a wszyscy są gorliwi względem Prawa,” ” – Dzieje Apostolskie [dokł., z greki: Dokonania wysłanników] 21:20, ‘PNŚ/PW’.
    „Jestem Żydem, urodzonym w Tarsie w Cylicji, lecz kształconym w tym mieście u stóp Gamaliela, szkolonym według rygorów Prawa przodków, gorliwym dla Boga, jak i wy wszyscy dzisiaj jesteście.” – Dz Ap 22:3, ‘PNŚ/PW’.
    „i robiłem w judaizmie większe postępy niż wielu mych rówieśników w moim rodzie, jako że byłem daleko gorliwszy o tradycje moich ojców.” –
    • do Galacjan/Galatów/ 1:14, ‘PNŚ/PW’.
      „co do gorliwości – prześladowca zboru; a co do prawości osiąganej dzięki prawu – człowiek, który się okazał nienaganny.” –
      • do Filippian 3:6, ‘PNŚ/PW’.

        Zatem ZAPAŁ jest o tyle pożądany i ma uznanie w oczach Boga i Jezusa Chrystusa, o ile… jest według dokładnego poznania. Mamy też w wypowiedzi Tyt 2:14.
        Co się tyczy ‘poznania’; ‘dokładnego poznania’ [stosowne subtelne w grece Rozróżnienie Pojęciowe], to czytamy: „Dlatego też, dokładając ze swej strony wszelkich gorliwych starań, uzupełnijcie waszą wiarę cnotą, waszą cnotę poznaniem,” – 2
        • Piotra 1:5, ‘PNŚ/PW’.

          O ile, zatem, ktoś ma „ZAPAŁ” i „GORLIWOŚĆ” -- jak to i np. w proroczej zapowiedzi z ‘psalmu mesjańskiego’ -- Ps 110:3 [idea biblijnego ‘wolontariatu’!] -- to raczej wg woli Bożej i dokładnego poznania; NIE, zaś, wg postawy takiej, jaką miał ap. Paweł przed ‘podróżą do Damaszku’ [znamy, znamy]. Stąd --- w uzupełnieniu wypowiedzi [przytoczonej powyżej] z [Listu] do Filippian 3:6 --- warto przywołać ‘myśl’ z wersetu następnego [czyli – 7.]: „A jednak to, co było dla mnie zyskiem, ze względu na Chrystusa uznałem za stratę.” [tamże].

          Czy dziwi nas to, o ile pamiętamy o słowach samego Pana Jezusa Chrystusa: „Wykluczą was z synagogi. doprawdy, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia świętą służbę dla Boga.” – [Ewangelia] według Jana 16:2, ‘PNŚ/PW’.

          Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jaki 'zapał'? Jak już to 'przypał'! :->
Oszołomstwu mówię NIE!

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Bobo pisze:Jaki 'zapał'? Jak już to 'przypał'! :->

Podskakujesz, Bobo, jak ciele idace na rzeź.... :-(

Tak czy siak, droga twoja i Listka prowadza do tego samego miejsca... :-(

Zycze wam obu, zebyscie wreszcie odzyskali swiadomosc matni, w jakiej sie znalezliscie...I zebyscie byli w stanie wydostac sie z niej :-D


Pozdrawiam was w Duchu i Prawdzie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Luba pisze:Podskakujesz, Bobo, jak ciele idace na rzeź....
Chcesz mnie zamordować? Czy jak?
Luba pisze:Tak czy siak, droga twoja i Listka prowadza do tego samego miejsca...
Nie wiem, gdzie zmierza Listek. Nie wiem, gdzie Ty zmierzasz. Wiem, gdzie ja zmierzam.
Luba pisze:Zycze wam obu, zebyscie wreszcie odzyskali swiadomosc matni, w jakiej sie znalezliscie...I zebyscie byli w stanie wydostac sie z niej
Na ile poznałem rąbek Twojej 'świadomości' to uchowaj mnie Boże od tego bełkotu :-)
Pamiętaj, że jesteś na forum dyskusyjnym a nie potępiającym, co dość niezgrabnie robisz ;-)
Pamiętaj też, że Bobo może się rozpłakać po takim kolejnym wpisie i co wtedy?
Na ogół płaczę długo i głośno... :->
Luba pisze:Pozdrawiam was w Duchu i Prawdzie.
Akurat pozdrawiasz... a ja wierzę Tobie w te pozdrowienia :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

J 15:13 ubg "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś oddaje swoje życie za swoich przyjaciół."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

tropiciel pisze:JEHOWAH Bóg Wszechmocny i Ojciec, który nas pociesza we wszelkim utrapieniu naszym (2 Kor. 1:4 ) nigdy nie opuścił swoich wiernych sług, nawet wtedy, gdy zostali wydani na śmierć przez swych prześladowców.(Psalm 27:10).
Ci, którzy oskarżają Boga postawili się ponad Niego. Jaki będzie tego skutek - jest oczywiste !


_______________________
Zgadzam się z Tobą.
Tylko skąd wiesz, że obecnie CK reprezentuje Boga Jehowę?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Danie dla Bobo

Post autor: George »

Bobo pisze: Dla Metanoi i Luby mam odpowiedź: JESTEŚCIE TAK MOCNO PORYPANE, ŻE NAWET NIE WIECIE, ŻE TRAFIŁYŚCIE NIE NA TO FORUM. SRACZKĘ NAM SERWUJECIE :-)
.
I nieźle ci to danie musi smakować - Bobku (nie sraczko), że tak aktywnie bierzesz w tym przyjęciu udział ;)

I widać to też po twoich tekstach - jak się byle co je, to i byle co się gada.

Niemniej jednak:
Smacznego - Bobo :)
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Tylko skąd wiesz, że obecnie CK reprezentuje Boga Jehowę?
A tropiciel napisał coś takiego? :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
Krystian pisze:Tylko skąd wiesz, że obecnie CK reprezentuje Boga Jehowę?
A tropiciel napisał coś takiego? :aaa:
A już nie reprezentuje? :aaa:

Witam Krystian. Kopę lat... :-D
Przecież wiesz, że odpowiedzią SJ będzie zawsze pytanie. ;-)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Krystian pisze:Tylko skąd wiesz
Witaj Krystianie. :-)

Dz 24:14 "Wierzę we wszystko, co jest napisane w Prawie i u Proroków."
Ostatnio zmieniony 06 gru 2019, 14:39 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Listek pisze:Witaj Krystianie. :-)
Tak jak odpowiedzią Listka- filmik nieznanego autorstwa. :xhehe:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:
Bobo pisze:
Krystian pisze:Tylko skąd wiesz, że obecnie CK reprezentuje Boga Jehowę?
A tropiciel napisał coś takiego? :aaa:
A już nie reprezentuje? :aaa:

Witam Krystian. Kopę lat... :-D
Przecież wiesz, że odpowiedzią SJ będzie zawsze pytanie. ;-)
Witaj Henryku :-)
Bobo się zapewne wkurzy, że zaś piszę, choć ja nie jestem , ani ŚJ, ani Badaczem jak Ty.
Mnie interesuje tylko prawda na podstawie Biblii
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”