Tzw. "Ekumeniczna Szkoła Biblijna"

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Tzw. "Ekumeniczna Szkoła Biblijna"

Post autor: EMET »

EMET:
Przeczytane --
https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktu ... na/gevm8j1

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Rozmywania część dalsza. Co to znaczy "ekumeniczna szkoła'? Czyli, jak rozumiem, mogą chodzić do niej uczniowie wszelkich wyznań, ale ... wykładnia będzie katolicka? Czy tak? ;-)

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

wuka pisze:Rozmywania część dalsza. Co to znaczy "ekumeniczna szkoła'? Czyli, jak rozumiem, mogą chodzić do niej uczniowie wszelkich wyznań, ale ... wykładnia będzie katolicka? Czy tak? ;-)

EMET:
A może tak jak na tym tutaj Forum -- równoprawność wykładni: o ile nie będzie pozaregulaminowych ataków, np. ad personam czy ad instituio :-D :aaa:

Z tego, co wiem, jest Chrześcijańska Akademia Teologiczna -- CHAT -- gdzie pozakatolicy też...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Ekumenizm jest sprytnym narzędziem w ręku szatana, ponieważ jego 'Królestwo' jest podzielone, i próbuje on przykryć ten fakt obrusem, właśnie o nazwie 'Ekumenizm'.
Łuk 11:17 "Wtedy on, wiedząc, o czym myślą, rzekł do nich: 'Każde królestwo, które jest wewnętrznie podzielone, popadnie w ruinę. Również dom, który jest wewnętrznie podzielony, upadnie'"
Jeszcze lepiej to religijne zakłamanie było widać podczas modlitewnych spotkań ekumenicznych w Asyżu, kiedy to na zaproszenie papieża, przyjechała cała śmietanka religijnego 'Królestwa' szatana. Przedstawiciele dziesiątków wyznań z całego świata reprezentowali poganie, którzy przynieśli węże czy bożki, którym się kłaniali i oddawali cześć (Wyj 20:1-5). Papież wraz z trzema innymi delegatami zwrócił się do swojej Trójcy, muzułmanie, w sali zwróconej ku Mekce, klęcząc na matach, wołali do Allaha. Jeszcze inni, jak zaratusztrianie, modląc się w pobliżu wyznawców dżinizmu i konfucjanizmu, rozpalili święty ogień, a duchowi przywódcy religii afrykańskich zwracali się do duchów przodków, hinduiści zaś modlili się do swoich tysiąca bóstw. Każdy zanosił błagania zgodnie z własnymi wierzeniami. Dalajlamie, tybetańskiemu przedstawicielowi buddystów, który wierzy, że jest bogiem tu na ziemi, pozwolono nawet na profanację ... kiedy położył posążek Buddy na tabernakulum na ołtarzu, aby mógł mu oddać cześć paląc kadzidło. Chyba nawet na Areopagu apostoł Paweł nie widział takiego religijnego rozpasania! Istna religijna Sodoma i Gomora!

A Co na to Biblia?
2 Kor 6:14-18 &#8222;Nie wiążcie się z tymi, którzy nie mają wiary. Bo co wspólnego ma prawość z nieprawością? Albo jaki związek ma światło z ciemnością? I co łączy Chrystusa z Belialem? Albo wierzącego z tym, który nie ma wiary? I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? Jesteśmy przecież świątynią Boga żywego, tak jak Bóg powiedział: &#8222;Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem&#8221;. &#8222;&#8218;Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie&#8217;, mówi Jehowa&#8218; i przestańcie dotykać tego, co nieczyste&#8217;&#8221;. &#8222;A ja was przyjmę, ibędę dla was ojcem, awy będziecie dla mnie synami icórkami&#8217;- mówi Jehowa, Wszechmocny&#8221;.
Tak więc, podzielone religijnie chrześcijaństwo będzie uczyło się w swoich szkołach jak pogodzić Trójedynego boga, z Psalmem 83:19, a dogmat o nieśmiertelności duszy, z Ezechiela 18:4 wg Jakuba Wujka;
&#8222;Oto wszytkie dusze moje są: jako dusza ojcowa, tak i dusza synowa moja jest: dusza, która zgrzeszy, ta umrze&#8221;
Pewnie będą się uczyć sztuki kamuflażu zapisu Biblijnego, jak to uczynili z powyższym wersetem, gdzie za obowiązującym ponad 300 lat katolickim przekładem Jakuba Wujka &#8222;dusza umiera&#8221;, zaś w Tysiąclatce ukryto ten oczywisty fakt;
Ez 18:4 &#8222;Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła&#8221;
Notabene, tu katoliccy bibliści sami potwierdzili, że dusza = osoba, co jest całkowicie zgodne z Biblią. Kiedy umiera osoba, tzn dusza, nie ma już żadnego działania ... Kaz 9:5,6 10

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

eksplorator pisze:Ekumenizm jest sprytnym narzędziem w ręku szatana,
To bardzo sprytne narzędzie,które głosi miłość, miłość i miłość.By nikogo nie osądzać, nie krzywdzić, tylko kochać i wybaczać.Prosić o pokój.
Można się rozpłakać ze wzruszenia.

Ps 11:7 "Gdyż PAN jest sprawiedliwy, On kocha sprawiedliwość."

Ps 97:6 "Oto niebiosa głoszą Jego sprawiedliwość I wszystkie ludy widzą Jego chwałę."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re:

Post autor: DonCicio »

eksplorator pisze:
23 wrz 2019, 11:07
Ekumenizm jest sprytnym narzędziem w ręku szatana, ponieważ jego 'Królestwo' jest podzielone, i próbuje on przykryć ten fakt obrusem, właśnie o nazwie 'Ekumenizm'.
Łuk 11:17 "Wtedy on, wiedząc, o czym myślą, rzekł do nich: 'Każde królestwo, które jest wewnętrznie podzielone, popadnie w ruinę. Również dom, który jest wewnętrznie podzielony, upadnie'"
Jeszcze lepiej to religijne zakłamanie było widać podczas modlitewnych spotkań ekumenicznych w Asyżu, kiedy to na zaproszenie papieża, przyjechała cała śmietanka religijnego 'Królestwa' szatana. Przedstawiciele dziesiątków wyznań z całego świata reprezentowali poganie, którzy przynieśli węże czy bożki, którym się kłaniali i oddawali cześć (Wyj 20:1-5). Papież wraz z trzema innymi delegatami zwrócił się do swojej Trójcy, muzułmanie, w sali zwróconej ku Mekce, klęcząc na matach, wołali do Allaha. Jeszcze inni, jak zaratusztrianie, modląc się w pobliżu wyznawców dżinizmu i konfucjanizmu, rozpalili święty ogień, a duchowi przywódcy religii afrykańskich zwracali się do duchów przodków, hinduiści zaś modlili się do swoich tysiąca bóstw. Każdy zanosił błagania zgodnie z własnymi wierzeniami. Dalajlamie, tybetańskiemu przedstawicielowi buddystów, który wierzy, że jest bogiem tu na ziemi, pozwolono nawet na profanację ... kiedy położył posążek Buddy na tabernakulum na ołtarzu, aby mógł mu oddać cześć paląc kadzidło. Chyba nawet na Areopagu apostoł Paweł nie widział takiego religijnego rozpasania! Istna religijna Sodoma i Gomora!

A Co na to Biblia?
2 Kor 6:14-18 "Nie wiążcie się z tymi, którzy nie mają wiary. Bo co wspólnego ma prawość z nieprawością? Albo jaki związek ma światło z ciemnością? I co łączy Chrystusa z Belialem? Albo wierzącego z tym, który nie ma wiary? I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? Jesteśmy przecież świątynią Boga żywego, tak jak Bóg powiedział: ";Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem". "Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie&", mówi Jehowa" i przestańcie dotykać tego, co nieczyste". "A ja was przyjmę, i będę dla was ojcem, a wy będziecie dla mnie synami i córkami"- mówi Jehowa, Wszechmocny".
Tak więc, podzielone religijnie chrześcijaństwo będzie uczyło się w swoich szkołach jak pogodzić Trójedynego boga, z Psalmem 83:19, a dogmat o nieśmiertelności duszy, z Ezechiela 18:4 wg Jakuba Wujka;
"Oto wszystkie dusze moje są: jako dusza ojcowa, tak i dusza synowa moja jest: dusza, która zgrzeszy, ta umrze"
Pewnie będą się uczyć sztuki kamuflażu zapisu Biblijnego, jak to uczynili z powyższym wersetem, gdzie za obowiązującym ponad 300 lat katolickim przekładem Jakuba Wujka "dusza umiera", zaś w Tysiąclatce ukryto ten oczywisty fakt;
Ez 18:4 "Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła"
Notabene, tu katoliccy bibliści sami potwierdzili, że dusza = osoba, co jest całkowicie zgodne z Biblią. Kiedy umiera osoba, tzn dusza, nie ma już żadnego działania ... Kaz 9:5,6 10


Czy Tzw. "Ekumeniczna Szkoła Biblijna", nie jest "domem" wewnętrznie podzielonym? Jak więc ten zburzony wewnętrznie "dom" chce uczyć innych, lansując hasło: "Celem Szkoły jest przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego"

"Każde królestwo, które jest wewnętrznie podzielone, popadnie w ruinę. Również dom, który jest wewnętrznie podzielony, upadnie"
Łuk 11:17

... parafrazując słowa z Łukasza 11:17 - "Każdy Kościół wewnętrznie podzielony popadnie w ruinę"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”