Patterns of Evidence: The Exodus

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Patterns of Evidence: The Exodus

Post autor: .Cyprian. »

Jakiś czas temu oglądałem na jednej z płatnych platform filmowych (nie chcę tu reklamować, więc nazwy nie wymienię) film pt.: Patterns of Evidence: The Exodus. Znowu, ale jakiś czas później chciałem wrócić do filmu, by wszystkie dowody spisać i poczytać o tym w internecie, niestety - ku mojemu wielkiemu zdziwieniu - film usunięto.

Film dotyczy pobytu Izraelitów w Egipcie. Badano, czy są jakiekolwiek dowody na to, że Izraelici - naród wybrany byli w Egipcie - jak to opisuje natchniona Biblia. Okazuje się, że dowodów jest mnóstwo. Jedna tylko rzecz jest dyskusyjna, mianowicie kwestia czasu. Okazuje się, że współczesna chronologia nie pokrywa się z chronologią biblijną - według badaczy. Czyli, są ewidentne ślady, ślady niepodważalne na to, że lud izraelski był w starożytnym Egipcie, ale ... uczonym nie pasuje czas. I teraz najważniejsza rzecz, jak ten czas się określa, jak określa się chronologię zdarzeń jednego z najstarszych państw na świecie. I tu autorzy podkreślają, że ... jeśliby tylko zmienić to, co powszechnie jest uważane za pewnik odnośnie archeologicznej chronologii państwa egipskiego, to wszystko zgadza się z biblijnym opisem. I poddają pod uwagę kruche fundamenty współcześnie uznawanej chronologii egipskiej.

Polecam mocno wszystkim chrześcijanom, czyli wszystkim uznającym, że Biblia mówi prawdę obejrzenie tego filmu. Film mocno podbudowuje chrześcijanina. To wspaniałe, że są ludzie którzy badają takie tematy.

Niestety, nie wiem gdzie teraz film można obejrzeć w polskiej wersji językowej. Można go kupić u producenta, ale nie wiem czy w polskiej wersji https://patternsofevidence.com/

Zwiastun filmu:

[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=2assFIy ... e=youtu.be[/video][/center]
Ostatnio zmieniony 04 sty 2020, 19:37 przez .Cyprian., łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Cyprian, tego filmu nie znam, ale co do wyjścia z Egiptu jest film dokumentalny mówiący coś wręcz innego. Mianowicie to, że nie było żadnego wyjścia tylko wyrzucenie, wygnanie ich z Egiptu.
Za oszustwa, kradzieże, wszczynanie buntów itp. przewinienia. Nie na próżno ich ta armia egipska ścigała. Bo niby po co? Aby jakichś włóczęgów pogonić po pustyni? Nie. Ścigali bandę przestępców.
Ale to wszystko kwestia...gdzie ucho przyłożyć.
I :-D oczywiście też są na to dowody w postaci spisanych papirusów i rytych tabliczek. ;-)

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

wuka pisze:Cyprian, tego filmu nie znam, ale co do wyjścia z Egiptu jest film dokumentalny mówiący coś wręcz innego. Mianowicie to, że nie było żadnego wyjścia tylko wyrzucenie, wygnanie ich z Egiptu.
Za oszustwa, kradzieże, wszczynanie buntów itp. przewinienia. Nie na próżno ich ta armia egipska ścigała. Bo niby po co? Aby jakichś włóczęgów pogonić po pustyni? Nie. Ścigali bandę przestępców.
Ale to wszystko kwestia...gdzie ucho przyłożyć.
I :-D oczywiście też są na to dowody w postaci spisanych papirusów i rytych tabliczek. ;-)
Twoje zdanie - Twoja sprawa. Ja wierzę Biblii.

Moje pisanie na tym forum ogranicza się w zasadzie (choć wyjątki się zdarzają) do interakcji z ludźmi uznającymi Biblię i z tymi, którzy w czymś tam się wahają, mają jakieś nawet wielkie wątpliwości - w poskromieniu których, przykładowo, taki film może im pomóc. Z ludźmi, którzy za cel stawiają sobie dyskredytowanie Biblii jest mi zupełnie nie po drodze. Oczywiście, jeśli widzę, że ktoś ewidentnie pisze nieprawdę na temat Biblii - to reaguję - jeśli znam temat.

Człowiek, który ma wątpliwości - inaczej pisze niż ten, który wyśmiewanie i dyskredytowanie obiera sobie za cel. A ostatnio takich osób wiele na forum. (Nie)rozumiem czego tu szukają. Powinni sobie znaleźć inne fora, przecież są takie - anty-biblijne. Tam jednak nie pójdą, bo swoją "radość" czerpią z tego, co tutaj robią. To forum od założenia miało być biblijne, dla tych co uznają Biblię za natchnioną, a dzieje się tak, że nie mają "własnego kawałka podłogi" na "swoim" - w sensie tematycznym - forum.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2020, 19:59 przez .Cyprian., łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

.Cyprian. pisze:Twoje zdanie - Twoja sprawa. Ja wierzę Biblii.
Ja nie przeczę, że Biblia nie ma racji.
Po prostu widziałam taki dokument. I tylko tyle ;-) Absolutnie nie jest moim zamiarem podważanie wiary kogokolwiek. :-)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Patterns of Evidence: The Exodus

Post autor: Queza »

.Cyprian. pisze:Jakiś czas temu oglądałem na jednej z płatnych platform filmowych (nie chcę tu reklamować, więc nazwy nie wymienię) film pt.: Patterns of Evidence: The Exodus. Znowu, ale jakiś czas później chciałem wrócić do filmu, by wszystkie dowody spisać i poczytać o tym w internecie, niestety - ku mojemu wielkiemu zdziwieniu - film usunięto.
Znikają takie perełki z internetu, ja czytałam stronę o tym, gdzie autor udowadniał, że przyjście Jezusa powinno się wydarzyć już teraz, po 2000 roku, i nie ma już tej strony, bo też chciałam wrócić.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

WK-D
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2014, 15:26

Post autor: WK-D »

Film, który polecasz jest na YT w polskiej wersji językowej. Jeżeli mnie pamięć nie myli ma inny tytuł.
Nic więcej nie podpowiem, nie pamiętam.
Film bardzo dobry.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Film można wypożyczyć (kilka dolarów) lub kupić (kilkanaście dolarów) w wersji angielskiej (nie potrafię zidentyfikować czy z napisami angielskimi) ze strony producenta - https://digitalpatternsofevidence.vhx.t ... e-exodus-3 oraz popularnych platform filmowych typu Google itp. (mniej więcej w tej samej cenie, gdzie dodatkowo jest opcja napisów angielskich, polskich brak - jak się zorientowałem). Szkoda, że film zniknął z polskojęzycznej znanej, płatnej platformy filmowej.

Co ciekawe, wydano książkę. Książka już trochę kosztuje, a wysyłka ... ponad 2 razy więcej niż ta książka. Tak, że trochę wychodzi za to.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Trochę jak pamiętnik potraktuję ten temat.

Zakupiłem książkę, przyszła, i jestem na 62 stronie - bo ... po angielsku, a człowiek się języka nie uczył to i teraz ciężko idzie. Warto było. Książka napisana takim emocjonalnym językiem - bo i temat emocjonalny; myślę, że jest nawet lepsza niż film.

Recenzję filmu (książka jest na podstawie filmu) oraz opinie oglądających można poczytać na stronie https://creation.com/patterns-of-evidence
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Cyprian.
Dzięki.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

chryzolit pisze:Cyprian.
Dzięki.
Pozdrawiam.
Ale trochę nie wiem za co. Również pozdrawiam.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Za namiary.

Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

To jeszcze pokuście się i przetłumaczcie. Dla niekumatych z angielszczyzny ;-) :-)

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

wuka pisze:To jeszcze pokuście się i przetłumaczcie. Dla niekumatych z angielszczyzny ;-) :-)
Jak wrzucisz tekst w google tłumacza, to jako tako przetłumaczy - na tyle, że sens człowiek złapie.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

.Cyprian. pisze: Jak wrzucisz tekst w google tłumacza, to jako tako przetłumaczy - na tyle, że sens człowiek złapie.
Tak własnie powstają wszelkiego rodzaju bezsensowne kalki językowe, bzdurne teksty i babole, które prowadzą tylko do niezrozumienia tekstu i zamieszania.
Z google tłumacza to można sobie korzystać, pod warunkiem, że ma się jakiekolwiek pojęcie o języku obcym. Google tłumacz to jest może dobry do tłumaczenia prostych tekstów i jako pomoc przy tłumaczeniu.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Marius Bienius pisze:
.Cyprian. pisze: Jak wrzucisz tekst w google tłumacza, to jako tako przetłumaczy - na tyle, że sens człowiek złapie.
Tak własnie powstają wszelkiego rodzaju bezsensowne kalki językowe, bzdurne teksty i babole, które prowadzą tylko do niezrozumienia tekstu i zamieszania.
Z google tłumacza to można sobie korzystać, pod warunkiem, że ma się jakiekolwiek pojęcie o języku obcym. Google tłumacz to jest może dobry do tłumaczenia prostych tekstów i jako pomoc przy tłumaczeniu.
Dla tych jednak, którzy nie znają podstaw tego języka jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tego tłumacza, żeby cokolwiek się dowiedzieć. Innego nie ma. Chyba, że znasz jakiś lepszy sposób niż google tłumacz, to podaj - wszyscy wtedy skorzystają.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”