Patterns of Evidence: The Exodus

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

.Cyprian. pisze: Dla tych jednak, którzy nie znają podstaw tego języka jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tego tłumacza, żeby cokolwiek się dowiedzieć. Innego nie ma. Chyba, że znasz jakiś lepszy sposób niż google tłumacz, to podaj - wszyscy wtedy skorzystają.
Tak, jest takie rozwiązanie, znane już od bardzo dawna. Można się uczyć.
To oczywiście wymaga chęci, czasu i zaangażowania. Wyniki pojawiają się z czasem, nie jak w Google'u — od razu.
Ale warto, bo nauka języka rozwija — i bardzo poszerza horyzonty.
Dzisiaj jest dostępnych tyle narzędzi i pomocy do nauki, że wstyd tego nie robić.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Marius Bienius pisze:
.Cyprian. pisze: Dla tych jednak, którzy nie znają podstaw tego języka jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tego tłumacza, żeby cokolwiek się dowiedzieć. Innego nie ma. Chyba, że znasz jakiś lepszy sposób niż google tłumacz, to podaj - wszyscy wtedy skorzystają.
Tak, jest takie rozwiązanie, znane już od bardzo dawna. Można się uczyć.
To oczywiście wymaga chęci, czasu i zaangażowania. Wyniki pojawiają się z czasem, nie jak w Google'u — od razu.
Ale warto, bo nauka języka rozwija — i bardzo poszerza horyzonty.
Dzisiaj jest dostępnych tyle narzędzi i pomocy do nauki, że wstyd tego nie robić.
Już się pogubiłem.

Czyli według Ciebie nietaktem było z mojej strony zaproponowanie wuce skorzystania z oprogramowania, które firma google wypuściła do powszechnego użytku? Miałem jej zaproponować, by zaczęła się uczyć języka angielskiego, jeśli chce dowiedzieć się, co jest napisane w artykule? - to dopiero byłby nietakt.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
.Cyprian. pisze: Dla tych jednak, którzy nie znają podstaw tego języka jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tego tłumacza, żeby cokolwiek się dowiedzieć. Innego nie ma. Chyba, że znasz jakiś lepszy sposób niż google tłumacz, to podaj - wszyscy wtedy skorzystają.
Tak, jest takie rozwiązanie, znane już od bardzo dawna. Można się uczyć.
To oczywiście wymaga chęci, czasu i zaangażowania. Wyniki pojawiają się z czasem, nie jak w Google'u — od razu.
Ale warto, bo nauka języka rozwija — i bardzo poszerza horyzonty.
Dzisiaj jest dostępnych tyle narzędzi i pomocy do nauki, że wstyd tego nie robić.
Znam niemiecki, włoski i rosyjski. W szkole podstawowej rodzice mnie wysłali na kurs angielskiego i chodziłam przez rok. To były lata 60-te. Na następny rok grupa się rozleciała, nie było dość kandydatów, a nauczycieli jeszcze mnie. Potem już w średniej szkole trafiłam do klasy z nauką niemieckiego. Niektóre szkoły miały angielski. To też wynikało z kłopotów z nauczycielami języków.
Więc czasami tak jest, że gdzieś coś się zacznie i to się ciągnie.
A teraz...po prostu nie chce mi się.
Ale dziękuję za rady.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze: Znam niemiecki, włoski i rosyjski. W szkole podstawowej rodzice mnie wysłali na kurs angielskiego i chodziłam przez rok. To były lata 60-te. Na następny rok grupa się rozleciała, nie było dość kandydatów, a nauczycieli jeszcze mnie. Potem już w średniej szkole trafiłam do klasy z nauką niemieckiego. Niektóre szkoły miały angielski. To też wynikało z kłopotów z nauczycielami języków.
Więc czasami tak jest, że gdzieś coś się zacznie i to się ciągnie.
A teraz...po prostu nie chce mi się.
Ale dziękuję za rady.
Tak, podstawą jest, żeby się chciało :-)
Gratuluję niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego. Ja żałuję, że na rosyjskim byłem nie bardzo uważny.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze: Znam niemiecki, włoski i rosyjski.
Jest wyczyn.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”