Wiara w Biblię

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze:Wniosek: Marna to pociecha i nadzieja, jeśli się nie zna prawdziwego Boga i Chrystusa.
A Ty znasz prawdziwego Boga, jak zapodajesz wiadomości i obrazki o egipskim bogu Atonie?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Queza pisze:A Ty znasz prawdziwego Boga, jak zapodajesz wiadomości i obrazki o egipskim bogu Atonie?
Bardzo trafne spostrzeżenie! :-D

Szacunek Quezo! ;-)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Queza
Queza pisze:
ratao pisze:Wniosek: Marna to pociecha i nadzieja, jeśli się nie zna prawdziwego Boga i Chrystusa.
A Ty znasz prawdziwego Boga, jak zapodajesz wiadomości i obrazki o egipskim bogu Atonie?
[center]BÓG ATON JAKO ŚWIATŁOŚĆ-ENERGIA[/center]
[center]Obrazek[/center]

[center]Jest to symbol Boga Atona[/center]

Symbol jest generatorem pozytywnej, Bożej Energii.

http://potop-exodus.w.int...s/echnaton.html
Vandenberg pisał: 'Aton, który sprawia, że wykluwa się ze skorupki pisklę i że kwitną wszystkie drzewa i rośliny, w żadnym wypadku nie jest tarczą słoneczną w sensie czysto materialnym, lecz istotnie "Energią, która się za nią kryje".

To jest ten sam Bóg, o którym nauczał Jezus, że jest Duchem, Energią, Światłością, Miłością, ale chrześcijaństwo Jego nie uznaje za prawdziwego Boga. Ja znam prawdziwego Boga bo mieszka we mnie przez swojego Ducha Bożego.

Dodam jeszcze biblijny cytat, który zamieścił RN:

KSIĘGA HABAKUKA 3. 3- 4

Bóg przychodzi z Temanu, Święty z góry Paran. Majestat Jego okrywa niebiosa, a Ziemia pełna jest Jego chwały. Wspaniałość Jego podobna do Światła, promienie z rąk Mu tryskają, w nich to ukryta Energia Jego .
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 23:14 przez amiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ja znam takiego Boga:

A oto w niebie stał tron
i na tronie [ktoś] zasiadał.
A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika,
a tęcza dokoła tronu - podobna z wyglądu do szmaragdu.

Dokoła tronu - dwadzieścia cztery trony,
a na tronach dwudziestu czterech siedzących Starców,
odzianych w białe szaty,
a na ich głowach złote wieńce.
A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy,
i płonie przed tronem siedem lamp ognistych,
które są siedmiu Duchami Boga.
Przed tronem - niby szklane morze podobne do kryształu,
a w środku tronu i dokoła tronu
cztery Zwierzęta pełne oczu z przodu i z tyłu:
Zwierzę pierwsze podobne do lwa,
Zwierzę drugie podobne do wołu,
Zwierzę trzecie mające twarz jak gdyby ludzką
i Zwierzę czwarte podobne do orła w locie.
Cztery Zwierzęta - a każde z nich ma po sześć skrzydeł - dokoła i wewnątrz są pełne oczu,
i nie mają spoczynku, mówiąc dniem i nocą:
Święty, Święty, Święty, Pan Bóg wszechmogący,
Który był i Który jest, i Który przychodzi.

A ilekroć Zwierzęta oddadzą chwałę i cześć, i dziękczynienie
Zasiadającemu na tronie,
Żyjącemu na wieki wieków,
upada dwudziestu czterech Starców przed Zasiadającym na tronie
i oddaje pokłon Żyjącemu na wieki wieków,
i rzuca przed tronem wieńce swe, mówiąc:
«Godzien jesteś, Panie i Boże nasz,
odebrać chwałę i cześć, i moc,
boś Ty stworzył wszystko,
a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone». (Ap 4, 2-11)

nigdy Go nie widziałam, ale wierzę Janowi, który miał widzenie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jakiś odległy jest ten Twój Bóg. Nie wygląda na Boga, który jako Energia męska - Miłość i żeńska - Mądrość, jest wszystkim i we wszystkich, ale to jest kwestia wiary.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze:Queza
Queza pisze:
ratao pisze:Wniosek: Marna to pociecha i nadzieja, jeśli się nie zna prawdziwego Boga i Chrystusa.
A Ty znasz prawdziwego Boga, jak zapodajesz wiadomości i obrazki o egipskim bogu Atonie?
[center]BÓG ATON JAKO ŚWIATŁOŚĆ-ENERGIA[/center]
[center]Obrazek[/center]

[center]Jest to symbol Boga Atona[/center]

Symbol jest generatorem pozytywnej, Bożej Energii.

http://potop-exodus.w.int...s/echnaton.html
Vandenberg pisał: 'Aton, który sprawia, że wykluwa się ze skorupki pisklę i że kwitną wszystkie drzewa i rośliny, w żadnym wypadku nie jest tarczą słoneczną w sensie czysto materialnym, lecz istotnie "Energią, która się za nią kryje".

To jest ten sam Bóg, o którym nauczał Jezus, że jest Duchem, Energią, Światłością, Miłością, ale chrześcijaństwo Jego nie uznaje za prawdziwego Boga. Ja znam prawdziwego Boga bo mieszka we mnie przez swojego Ducha Bożego.

Dodam jeszcze biblijny cytat, który zamieścił RN:

KSIĘGA HABAKUKA 3. 3- 4

Bóg przychodzi z Temanu, Święty z góry Paran. Majestat Jego okrywa niebiosa, a Ziemia pełna jest Jego chwały. Wspaniałość Jego podobna do Światła, promienie z rąk Mu tryskają, w nich to ukryta Energia Jego .
Mylisz Atona z Jezusem Chrystusem, który jest Światłością Świata, Synem Bożym, gwiazdą poranną.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze:Jakiś odległy jest ten Twój Bóg.
Jest blisko..., obserwuje każdy mój ruch.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Queza pisze:
ratao pisze:Jakiś odległy jest ten Twój Bóg.
Jest blisko..., obserwuje każdy mój ruch.
Bóg prawdziwy przez swojego Ducha Bożego, obecny jest w naszych Sercach duchowych.
Zachodzi pytanie, kim jest ta istota, która jest blisko Ciebie i obserwuje każdy Twój ruch? To wygląda nieco podejrzanie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze: Bóg prawdziwy przez swojego Ducha Bożego, obecny jest w naszych Sercach duchowych.
Poza Nami też jest Bóg, na Nas się świat nie kończy.

ratao pisze:Zachodzi pytanie, kim jest ta istota, która jest blisko Ciebie i obserwuje każdy Twój ruch? To wygląda nieco podejrzanie.
Blisko mnie są anioły, a Bóg jest w Niebie, z doświadczenia jednak wiem, że w świecie duchowym wszystko jest jednością, a zarazem odrębnością.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ratao pisze:Bóg prawdziwy przez swojego Ducha Bożego, obecny jest w naszych Sercach duchowych.
Zachodzi pytanie, kim jest ta istota, która jest blisko Ciebie i obserwuje każdy Twój ruch? To wygląda nieco podejrzanie.
Podejrzane, to Ty wyglądasz ze swoim bogiem atonem :-P
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:Podejrzane, to Ty wyglądasz ze swoim bogiem atonem :-P
Co racja, to racja. :xhehe:
To nawet nie jest podejrzenie, że Ratao chce nas namówić do modlitwy do boga Słońca.
To jest pewne. :-(

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Queza-pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

rateo-napisał.
Jakiś odległy jest ten Twój Bóg. Nie wygląda na Boga, który jako Energia męska - Miłość i żeńska - Mądrość, jest wszystkim i we wszystkich, ale to jest kwestia wiary.
Jeżeli Twój bóg,jako energia męska i miłość żeńska,jest we wszystkich,to dlaczego mężczyzna i kobieta to dwie odrębne istoty,czy może równocześnie w postaci męskiej i żenskiej być w człowieku.?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

chryzolit pisze:Queza-pozdrawiam.
Dziękuję, pozdrawiam również.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Krystian pisze:
ratao pisze:Bóg prawdziwy przez swojego Ducha Bożego, obecny jest w naszych Sercach duchowych.
Zachodzi pytanie, kim jest ta istota, która jest blisko Ciebie i obserwuje każdy Twój ruch? To wygląda nieco podejrzanie.
Podejrzane, to Ty wyglądasz ze swoim bogiem atonem :-P
Nie było by podejrzane, jak bym mówiła, że ratao jest Bogiem, i nie ma innego Boga poza człowiekiem, wtedy byłby zadowolony.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”