Wiara w Biblię

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Wiara w Biblię

Post autor: Krystian »

Z racji tego, że deiści i ateiści negują Biblię
zakładam temat.
Zaczynam pierwszy udowadniać, że Bóg stwarzając świat, musiał napisać list do swoich dzieci.

1. Biblia jest najbardziej rozpowszechnioną książką na ziemi.
Jak ktoś zna inną niech zapoda.
2. Jest sprzeczna z wierzeniami Greków i Rzymian.
3. Wszystkie proroctwa ze Starego testamentu się sprawdziły na naszym Panie Jezusie.
To, że Biblia ma pewne nieścisłości to jest dowód, że jest wiarygodna.
Jeśli dwóch świadków zeznaje identycznie przed sądem to jest dowód, że sprawę ukartowali.
Pisarze Biblii tego nie czynili.


Podajcie jeszcze inne dowody, że Biblia jest Jego słowem.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze: deiści i ateiści negują Biblię
Co rozumiesz przez "negują"? Biblia jest i nikt tego nie neguje. Raczej mają inne, rozsądne spojrzenie na jej treść.
Krystian pisze: 1. Biblia jest najbardziej rozpowszechnioną książką na ziemi.
To nie ma wielkiego znaczenia. Zależy do czego porównasz. Jeśli weźmiesz np.porównanie populacji uznającej Biblię za w pełni natchnione Słowo Boże to ... cóż.
Jesli weźmiesz liczbę Chińczyków wierzących w nauki i swoje Pisma święte to...cóż ;-)
Krystian pisze:Jest sprzeczna z wierzeniami Greków i Rzymian.
Nie do końca, oj nie. Pozornie tylko. Natomiast wgłębiając się w źródła pochodzenia różnych przekazanych w PS treści, to znajdujemy podobne w mitach całego świata, także Greków i Rzymain, ale też znacznie wcześniejszych ludów.
Krystian pisze:Wszystkie proroctwa ze Starego testamentu się sprawdziły na naszym Panie Jezusie.
Tak uczą chrześcijanie i ja, póki co się zgadzam, ale na przykład rozmawiając z Żydami na temat poszczególnych proroctw, które my uważamy za wypełnione w Jezusie tak różowo już nie jest.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Co rozumiesz przez "negują"? Biblia jest i nikt tego nie neguje.
Jak Biblię nie negują?
Poczytaj np. RN czy korna
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
wuka pisze:Co rozumiesz przez "negują"? Biblia jest i nikt tego nie neguje.
Jak Biblię nie negują?
Poczytaj np. RN czy korna
Nie muszę. Ty pisałes w pierwszym poście, że ateiści i agnostycy ją negują. Ja nie sądzę, żeby Korn czy RN negował istnienie Biblii, Ona jest, ale problem w tym, że niektórzy zrobili z niej bożka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Nie muszę. Ty pisałes w pierwszym poście, że ateiści i agnostycy ją negują. Ja nie sądzę, żeby Korn czy RN negował istnienie Biblii
Jak mają negować istnienie Biblii, Ty myslisz :-) negują treści w niej zawarte

wuka pisze: Ona jest, ale problem w tym, że niektórzy zrobili z niej bożka.
Gdyby nie Biblia, to byś nic nie wiedziała o Panie Jezusie. Pycha przez Ciebie przemawia, a to nie dobry kierunek ;-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:Gdyby nie Biblia, to byś nic nie wiedziała o Panie Jezus Pycha przez Ciebie przemawia, a to nie dobry kierunek
Nieprawda. O Jezusie dowiedziałam się od Rodziców i w Kościele, od księży. Biblię zaczęłam czytać hohoho. Nie było tradycji czytania Pisma ani u mnie ani w innych katolickich rodzinach.
A pierwsi chrześcijanie? Z jakiej Biblii korzystali?
Pycha. Pewnie jestem zaslepiona, ale ja tu pychy nie widzę. Wręcz przeciwnie. Dziękuję Bogu, że dał mi dociekliwy rozum. Gdyby nie to, pewnie nadal byłabym maryjna i nie poznała Boga, oprócz tego z stajenki z osiołkiem itp.bajania.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:O Jezusie dowiedziałam się od Rodziców i w Kościele, od księży.
a skąd się dowiedzieli twoi rodzice o Panu Jezusie?

Od księży?

a od kogo się dowiedzieli księża?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka-napisała.
A pierwsi chrześcijanie? Z jakiej Biblii korzystali?
Pycha. Pewnie jestem zaslepiona, ale ja tu pychy nie widzę. Wręcz przeciwnie. Dziękuję Bogu, że dał mi dociekliwy rozum. Gdyby nie to, pewnie nadal byłabym maryjna i nie poznała Boga, oprócz tego z stajenki z osiołkiem itp.bajania.
Tak to ciekawe z jakiej Biblii korzystali pierwsi chrześcijanie???

Pan Jezus,oraz Apostołowie na St.Testament-Przymierze,powoływali się zazwyczaj na teks grecki-Septuaginte.
Jeżeli rozchodzi o No.Testament-Przymierze,to powoływali się na ustne opowiadanie Jezusa i jego najbliższych uczni,ale od razu powstawały tak zwane list Apostolskie,z których korzystali.

Cieszę się,że udało Ci się oderwać od różnych zabobonów religijnych przeszłości,tylko nie zniechęcaj się i nie kieruj się nauką,różnych teorii spiskowych,chociaż dobrze jest wiedzieć co dzieje się w około,ale człowiek nie ma zbyt wiele czasu,aby wszystkim sobie zaśmiecać głowe.
Chociaż wiedza starożytnych kultur jest ciekawa,ale ta jej druga warstwa,bo zazwyczaj były dwie warstwy lub więcej.
Jak wszystkie religie,korzystały one do wykorzystywania ludu i podporządkowywania go sobie.

Ale wiedza ta głębsza do której w wielu przypadkach możemy mieć dostęp,jest ciekawa.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Krystian-napisał.
deiści i ateiści negują Biblię
wuka-odpisała.
Co rozumiesz przez "negują"? Biblia jest i nikt tego nie neguje. Raczej mają inne, rozsądne spojrzenie na jej treść.
Ateiści czy Deiści maja spojrzenie na Biblie pod kontem uzasadnienia że jest ona sprzeczna,wykombinowana i nie reprezentuje sobą żadnego Boskiego przekazu.
Ale jest jakiś tam zbiorem myśli starożytnych autorów,którzy co pomyśleli to i napisali.Czasem jej zapisy nie są warte są nawet czasu na analizę.[dla nich]
Dlatego reprezentują oni często soje przekonania [religie] ,często kościoły,o charakterze materialistycznym,różnego wydania.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

To jest Moje Słowo - Ewangelia Jezusa - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8122 - to jest Moje Słowo

http://www.prabhupada-books.de/translat ... ta-polish/Bhagavad-gita_Taka_Jaka_Jest_1981.pdf - święta księga hinduizmu
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

ratao pisze:http://www.prabhupada-boo...ns/gita-polish/Bhagavad-gita_Taka_Jaka_Jest_1981.pdf - święta księga hinduizmu
Mala poprawka-Bhagavatgita jest czescia Mahabharaty,swietej ksiegi hinduizmu.Sama Bhagavatgita jest natomiast swieta ksiega wyznawcow Kriszny.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:Chociaż wiedza starożytnych kultur jest ciekawa,ale ta jej druga warstwa,bo zazwyczaj były dwie warstwy lub więcej.
Bardzo chciałabym abyś riozwinął ten temat.
chryzolit pisze: Cieszę się,że udało Ci się oderwać od różnych zabobonów religijnych przeszłości
Ja też się cieszę, ale co z tego skoro wpadłam w protestanckie zabobony, trochę tak, jak z deszczu pod rynnę i już sama nie wiem co gorsze.
chryzolit pisze:nie kieruj się nauką,różnych teorii spiskowych
Raczej tego nie robię. Lubię słuchać różnych opcji, a że tak się składa, że niektóre alternatywne pojmowania trafiają do mnie...cóż.
booris pisze:Sama Bhagavatgita jest natomiast swieta ksiega wyznawcow Kriszny
Dokładnie tak.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Wiara w Biblię

Post autor: RN »

Krystian pisze:

Podajcie jeszcze inne dowody, że Biblia jest Jego słowem.
To może ja.

DRUGI LIST DO TYMOTEUSZA 3. 16. BIBLIA WARSZAWSKA

Całe Pismo przez Boga jest natchnione
i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

To ja też.
Rz 15:4 wsp "To, co już od dawna zawiera Pismo, zostało napisane dla naszego pouczenia, abyśmy przez wytrwałe czytanie Pisma znajdowali pociechę i nadzieję."

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk pisze:To ja też.
Rz 15:4 wsp "To, co już od dawna zawiera Pismo, zostało napisane dla naszego pouczenia, abyśmy przez wytrwałe czytanie Pisma znajdowali pociechę i nadzieję."
Zapewne chrześcijanie przez wytrwałe czytanie Pisma znajdują w nim pociechę i nadzieję, ale z jakiego powodu nie znaleźli w nim prawdziwego Boga, który jest Duchem - Energią i obecnego w nas Chrystusa? Prawdziwego Boga i Chrystusa nawet nie znają ci, co codziennie badają, czy tak się rzeczy mają.

Chrześcijaństwo nie głosi Ewangelii Chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie.

Wniosek: Marna to pociecha i nadzieja, jeśli się nie zna prawdziwego Boga i Chrystusa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”