Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: tom68 »

Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

BLIŹNI: CUDZOZIEMCY

W Ewangelii Mateusza Jezus Chrystus wyjaśnia, kto w dniu Sądu "odziedziczy królestwo". Wskazania te są jednoznaczne i proste: ten odziedziczy królestwo (czyli ten był prawdziwym uczniem / naśladowcą Jezusa Chrystusa), który pomaga potrzebującym (np. głodnym, spragnionym, chorym, uwięzionym i przybyszom / obcokrajowcom / uchodźcom). Zawsze pamiętajmy jako wierzący że Abraham i Jakub - Izrael oraz sam Pan Jezus byli z rodzinami uchodźcami w Egipcie i że Bóg ukarał Egipt plagami między innymi za to że Egipcjanie zaczęli źle traktować Izraelitów czyli uchodźców ludzi innej rasy i religii i że to Samarytanin ten obcy pomógł innemu człowiekowi w potrzebie i czynić podobnie nam zalecił sam Jezus Chrystus ... Jeśli ktoś powołuje się na chrześcijaństwo, by występować przeciwko uchodźcom, ten chyba nie rozumie dobrze Biblii i Ewangelii !


Mat. 7:12
12. A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.

Mat. 5:42-45

42. Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.
43. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
45. Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

(BW)

ps : Zasieki z drutu kolczastego na granicy z Białorusią

Tak wygląda drut żyletkowy, którym Rzeczpospolitą oddzieliła się od grupy muzułmańskich zapewne uchodźców, w tym kobiet i dzieci, koczujących na ziemi niczyjej między Białorusią a Polską. Drut żyletkowy zdesperowanych nie zatrzyma, ale pokaleczy bardziej niż kolczasty. Tak uczymy tę laicką Unię Europejską polskich wartości chrześcijańskich.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ialorusia/
tom68

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

Jesteś pewny, że ta awantura na granicy wschodniej, która ma odwrócić uwagę od spraw ważnych, ma coś wspólnego z Biblią?
Jak jesteś taki dobry to przyjmij innowierców pod swój dach. Ty nawet nie tolerujesz innej denominacji, a wstawiasz się za ... no właśnie, tak właściwie za kim? Jak zwykle wklejasz bezmyślnie jakieś głupoty ni z gruszki ni z pietruszki, które z sytuacją nie mają nic wspólnego. A może chcesz się wspólnie modlić do ich boga, który dla nich jest najważniejszy i jedyny? Weź ty się zastanów co promujesz.
Czy ty uważasz, że ta gromada facetów, siedzących po drugiej stronie naszej granicy chce w spokoju żyć i pracować? Wiecie co ja bym zrobiła? Kobiety bym wpuściła, bez możliwości sprowadzania rodów, a panowie...bronić swojej ojczyzny.
Tak czy siak to zastępczy temat po raz kolejny.

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: Henryk »

tom68 pisze:
20 sie 2021, 16:10
Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach
BLIŹNI: CUDZOZIEMCY
Tomaszu. Spójrz na zdjęcia i filmy pokazujące "uchodźców".
Widzisz tam kobiety, dzieci, starców...?
Nasi dziadkowie byli uchodźcami- były to całe rodziny.
Dlaczego tylko mężczyźni w wieku poborowym są "uchodźcami"?
Nie powinno być przypadkiem odwrotnie?
Oni tam bronią ojczyzny, a kobiety i dzieci odsyłają w bezpieczne miejsca.
Dziwne to wszystko, co dzieje się na świecie.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: RN »

W Biblii nic nie ma o Afganistanie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: BoaDusiciel »

No proszę, muzułmanie polskim chrześcijanom nie pasują.
Ale chrześcijanie z Syrii też im nie pasują.
Kto wam pasuje, w ramach nakazanej miłości bliźniego ? :->
Prawdopodobnie pasują wam wszyscy, którzy nie potrzebują waszej pomocy :mrgreen:
Pewien znawca Afganistanu wyjaśniał, że podróż stamtąd do europejskiego raju uchodzi za niebezpieczną, pewnie nie bez powodu.
Dlatego najpierw jadą mężczyźni, a potem ściągają rodziny z dziećmi.
W sumie to fascynujące, że różnego rodzaju "lewactwo" bardziej przejmuje się tymi ludźmi niż deklarujący się jako chrześcijanie :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
21 sie 2021, 11:18
No proszę, muzułmanie polskim chrześcijanom nie pasują.
Ale chrześcijanie z Syrii też im nie pasują.
Kto wam pasuje, w ramach nakazanej miłości bliźniego ? :->
Prawdopodobnie pasują wam wszyscy, którzy nie potrzebują waszej pomocy :mrgreen:
Boa, w tej sytuacji pomagania według nakazów biblijnych jest sprzeczność "u podstaw". Z jednej strony jest absolutny zakaz "kłaniania się innym bogom"(ST), a według Pawła nawet jadania, zbliżania się itp., a z drugiej strony mamy kochcą nawet nieprzyjaciół, pomagać każdemu itd. No, ok. Moge kochać nawet szefa talibów, nawet Bidena (zauwazyliście, że on wygląda, jak sztuczny, dokładnie jak te dawne manekiny w witrynach sklepowych PRL-u) i cały żydowski nasz rząd, ale pomagać mogę jedynie kotu szefa szefów. No to jak, co robić, jak żyć panie Boa? ;-)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: BoaDusiciel »

To wasz problem, nie mój.
Ja nie mam obowiązku miłować bliźnich.
W związku z powyższym nie muszę kombinować kogo nie uznać za bliźniego.
No bo gdybym uznał, to może miałbym dyskomfort, że mu nie pomagam.
Życzę spokojnych, chrześcijańskich snów o afgańskich dzieciach, koczujących aktualnie na granicy polsko-białoruskiej.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2021, 11:34 przez BoaDusiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
21 sie 2021, 11:30
To wasz problem, nie mój.
Ja nie mam obowiązku miłować bliźnich.
Życzę spokojnych, chrześcijańskich snów o afgańskich dzieciach, koczujących aktualnie na granicy polsko-białoruskiej.
Dopiero się obudziłam, a ty mnie do spania zaganiasz :mrgreen:
PS. Toteż mówię: kobiety i dzieci wpuścić, (bez możliwości sprowadzania reszty wioski), panowie w wieku poborowym do broni, ojczyznę wyzwalać (swoją, nie moją) :lol:

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: BoaDusiciel »

Przyłączam się do apelu.
Gdyby jednak nadal przyjeżdżali panowie, to co z nimi zrobić ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
21 sie 2021, 11:36
Przyłączam się do apelu.
Gdyby jednak nadal przyjeżdżali panowie, to co z nimi zrobić ?
Może do adwentystów odesłać, tom68 jest chętny. :mrgreen:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: RN »

Premier Morawiecki, któremu ufam bezgranicznie :-> powiedział, że to co się dzieje na granicy polsko - białoruskiej jest spowodowane przez ''reżim Łukaszenki''. Dlatego nie tylko nie należy miłować Afgańczyków - muzułmanów, ale nie powinno się też miłować chrześcijanina Łukaszenkę.
Inny mój idol Antoni Macierewicz powiedział, ze za TVN-em stoją służby rosyjskie. Dlatego jakże bezpodstawne i krzywdzące są opinie, jakoby USA miało coś wspólnego z tą telewizją :->
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: RN »

Jeszcze jedno zdanie, ale już od siebie.
Miejscem docelowym uchodżców z Afganistanu jest UE, bo przecież chyba nie biedna i zacofana Białoruś, gdzie panuje ''dyktatura i terror'' :-)
Jeżeli władze białoruskie przekierowywują Afgańczyków w pobliże granicy UE, to znaczy, że im pomagają i należy to odczytać jako dobry uczynek :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

Czyli już nie "wina Tuska" tylko "wina Łukaszenki". Dzięki za aktualizację :-)
Widzę, że wiele nas łączy - głównie to, że mamy tych samych idoli, którym bezgranicznie ufamy. :ello:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: RN »

wuka pisze:
21 sie 2021, 16:55
Czyli już nie "wina Tuska" tylko "wina Łukaszenki". Dzięki za aktualizację :-)
Widzę, że wiele nas łączy - głównie to, że mamy tych samych idoli, którym bezgranicznie ufamy. :ello:
Tusk też jest winien, bo wysłał na granicę z Białorusią dwóch posłów z pizzą i śpiworami. Na szczęście nie dopuszczono ich do Afgańczyków z tymi podarkami.
Łatwo sobie wyobrazić co by się stało, gdyby Afgańczycy skosztowali pizzy, która przecież była z McDonaldsa. Jeszcze bardziej parli by na zachód.

Co w takim razie należy w tej napiętej sytuacji zrobić :?:

1. Nałożyć sankcje na Łukaszenkę i Tuska
2. Rozstrzygniecie problemu powierzyć wicepremierowi ds. bezpieczeństwa.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

RN pisze:
21 sie 2021, 22:33
wuka pisze:
21 sie 2021, 16:55
Czyli już nie "wina Tuska" tylko "wina Łukaszenki". Dzięki za aktualizację :-)
Widzę, że wiele nas łączy - głównie to, że mamy tych samych idoli, którym bezgranicznie ufamy. :ello:
Tusk też jest winien, bo wysłał na granicę z Białorusią dwóch posłów z pizzą i śpiworami. Na szczęście nie dopuszczono ich do Afgańczyków z tymi podarkami.
Łatwo sobie wyobrazić co by się stało, gdyby Afgańczycy skosztowali pizzy, która przecież była z McDonaldsa. Jeszcze bardziej parli by na zachód.

Co w takim razie należy w tej napiętej sytuacji zrobić :?:

1. Nałożyć sankcje na Łukaszenkę i Tuska
2. Rozstrzygniecie problemu powierzyć wicepremierowi ds. bezpieczeństwa.
1. Tak jest, nałożyć sankcje.
2. A kto to? Tak czy siak ja bym problemy wszelakie powierzyła jednak kotu wodza. Kot to mądre stworzenie i chyba najbardziej kompetentne z całej tej zgrai. Ale mogę się mylić, oczywiście :xhehe: :xoczko:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”