Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: RN »

BoaDusiciel pisze:
25 sie 2021, 14:09

Na innym forum pewien chrześcijanin śmiał się z 15-letniej Afganki (tej z granicy polsko-białoruskiej), bo ma ze sobą kota.
No i ten kot nie wygląda na zdychającego, co dowodzi, że wszystkim na tej granicy powodzi się nieźle.
Trzeba wytłumaczyć temu człowiekowi, że to był kot Czaruś, przywieziony z Żoliborza na potrzeby programu w TVPIS.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: RN »

Moim zdaniem PIS oraz KK zgrzeszyli w oczach Boga Jahwe/Jehowy i to, co się teraz dzieje z imigrantami jest zapłatą za ten grzech.
Wieki temu pisał już o tym prorok Ezechiel.

KSIĘGA EZECHIELA 7. 24. BIBLIA WARSZAWSKA

''Sprowadzę najgorsze z narodów, aby opanowali ich domy i położę kres ich dumnej potędze, i będą zbezczeszczone ich święte przybytki''.

Natomiast jeżeli to jest prawdą, że Łukaszenka sprowadza i przetransportowywuje mieszkańców Bliskiego Wschodu na polska granicę, oznacza to tylko tyle, że Pan sposród wielu sług, wybrał sobie własnie Aleksandra do realizacji swoich planów.
W związku z tym, jeżeli ktoś potępia Aleksandra, to tak, jakby sprzeciwiał się woli Bożej :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wybrana »

RN pisze:
25 sie 2021, 15:13
Moim zdaniem PIS oraz KK zgrzeszyli w oczach Boga Jahwe/Jehowy i to, co się teraz dzieje z imigrantami jest zapłatą za ten grzech.
Wieki temu pisał już o tym prorok Ezechiel.

KSIĘGA EZECHIELA 7. 24. BIBLIA WARSZAWSKA

''Sprowadzę najgorsze z narodów, aby opanowali ich domy i położę kres ich dumnej potędze, i będą zbezczeszczone ich święte przybytki''.

Natomiast jeżeli to jest prawdą, że Łukaszenka sprowadza i przetransportowywuje mieszkańców Bliskiego Wschodu na polska granicę, oznacza to tylko tyle, że Pan sposród wielu sług, wybrał sobie własnie Aleksandra do realizacji swoich planów.
W związku z tym, jeżeli ktoś potępia Aleksandra, to tak, jakby sprzeciwiał się woli Bożej :-)
Dobrze się czujesz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: BoaDusiciel »

"Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: "Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał". Któryż z trzech okazał się według twego zdania bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców? On odpowiedział: "Ten, który mu okazał miłosierdzie". Jezus mu rzekł: "Idź i ty czyń podobnie!". Łk 10, 30-37
***** ***
(Zawsze możecie napisać, że jest tam mowa o gościu idącym z Jerozolimy do Jerycha, a nie z Białorusi do Polski :mrgreen: )
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: RN »

wybrana pisze:
25 sie 2021, 16:06

Dobrze się czujesz?
EWANGELIA MATEUSZA 25. 34 - 35. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;


:-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: BoaDusiciel »

Radzę się zastanowić, zanim będzie za późno :-(

Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego".
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: radek »

Pomagając trzeba przewidzieć możliwe skutki swojej interwencji. Jeśli pomoc będzie nieumiejętna lub bez rozeznania sytuacji, może się zdarzyć, że przyniesie więcej szkody niż pożytku. Dlatego powinniśmy się dokształcać przy każdej okazji, aby umieć pomóc precyzyjnie w różnych sytuacjach

Łk 6:42 BT5 "Jak możesz mówić swemu bratu: „Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku”, podczas gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata swego."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

Dziś rano przeglądałam w telefonie informacje i było zdjęcie i artykuł (nie czytałam), że we Francji wśród uchodźców z Afganistanu są grupy talibów. Fotka przedstawiała roześmianych i uzbrojonych facetów pośród takich "cywilnych" ludzi.
Nadal obstaję przy tym, aby wpuścić kobiety z dziećmi, bez możliwości sprowadxania reszty ich bardzo licznych rodzin. Młodych i w poborowym wieku mężczyzn odsyłać. Chrześcijaństwa bym tu nie mieszała. Oprócz biblii należy włączyć rozsądek. Co innego ranny Samarytanin, a co innego wataha uzbrojonych dzikusów i nierobów. Ale jak Tomasz i jego braca z adwentu chcą, to niech ich wezmą i zapewnią reszcie Polaków ochronę.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
25 sie 2021, 17:18
Radzę się zastanowić, zanim będzie za późno :-(

Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego".
Jestem pod wrażeniem- BoaDusiciel taki kaznodzieja?
Wiem, że szydzisz
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

Wiem, że szydzisz
Boa ma poczucie humoru i to w nim lubię. ;-)

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
25 sie 2021, 18:06
BoaDusiciel pisze:
25 sie 2021, 17:18
Radzę się zastanowić, zanim będzie za późno :-(

Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego".
Jestem pod wrażeniem- BoaDusiciel taki kaznodzieja?
Wiem, że szydzisz
To nie jest istotne czy szydzę.
Istotne jest to, jak - wg słów Jezusa - macie odnosić się do przybyszów.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
25 sie 2021, 18:46
wybrana pisze:
25 sie 2021, 18:06
BoaDusiciel pisze:
25 sie 2021, 17:18
Radzę się zastanowić, zanim będzie za późno :-(

Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego".
Jestem pod wrażeniem- BoaDusiciel taki kaznodzieja?
Wiem, że szydzisz
To nie jest istotne czy szydzę.
Istotne jest to, jak - wg słów Jezusa - macie odnosić się do przybyszów.
Wychodzą absurdy jeśli się bierze każde biblijne słowo i nakaz dosłownie. To jest niewykonalne. Dlatego wielu się śmieje i obnaża sprzeczności w niej zawarte.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: BoaDusiciel »

Ale po co ten cyrk, skoro w tym samym czasie przetransportowano do Polski kilkuset obywateli Afganistanu ?
Jarek się uwziął akurat na tych, co szli piechotą ?
A jak zaczną tam umierać, to niech se umierają ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
25 sie 2021, 19:20
Ale po co ten cyrk, skoro w tym samym czasie przetransportowano do Polski kilkuset obywateli Afganistanu ?
Jarek się uwziął akurat na tych, co szli piechotą ?
A jak zaczną tam umierać, to niech se umierają ?
No właśnie, po co ten cyrk na granicy? To wyraźna prowokacja. Pełno samolotów wylądowało z Afganistanu i tego się nie zauważa. Za to hałas na cały świat, jacy to Polacy wredni, że paru prowokatorów nie chcą wpuścić. Znowu odwracanie uwagi.Chyba chodzi o zgromadzenie wojska przy granicy i ... czekamy na działania konkretne. Sprzęt ciężki jest tam od dawna sprowadzany. Co tym razem? Radiostacja już była w 39.
Teraz w łeb jakiejś uchodźczyni ktoś strzeli? Albo ręka komuś zadrży i artylerię uruchomi? Widać do czego się dąży i chyba tylko naiwni jeszcze wierzą w pokojowe rozwiązanie tego bajzlu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Biblia o uchodźcach i cudzoziemcach

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
25 sie 2021, 18:52

Wychodzą absurdy jeśli się bierze każde biblijne słowo i nakaz dosłownie (...)

W sprawie koczujących na granicy cudzoziemcach Kościół patrzy i milczy, ich politycy patrzą i milczą, a Boży ludzie cierpią i traktowani są jak niepotrzebne odpady.

A co na to Bóg?
W tej sprawie nie pozostawia żadnych wątpliwości i złudzeń:

PWT 27:19 "Przeklęty ten, kto wypacza sprawiedliwość, gdy jest rozstrzygana sprawa cudzoziemca, sieroty lub wdowy’. (A cały lud powie: ‚Amen!’)"

Przeklęci ci, którzy "handlują" bezbronnymi ludźmi, dla własnych religijno-politycznych korzyści! A kto nie powie Amen, bierze na siebie odpowiedzialność za ich plugawe postępowanie. Ziemia nie należy do możnych tego świata! Ona jest własnością Boga i dał ją na mieszkanie wszystkim ludziom ... wszystkim:

Ps 115:16 "Niebiosa należą do Jehowy, ale ziemię dał On ludziom"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”