Czy kapłani nauczają według własnego widzimisię?

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zablokowany

Czy kapłani nauczają według własnego widzimisię?

Tak
6
60%
Nie
4
40%
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

ObrazekEMET:
I nie tyle wychodzi na to, że 'nie chcemy dać się upomnieć Słowem Bożym' jako takim, co charakterystyczną tegoż Słowa Bożego wykładnią i interpretacją w wydaniu Maji i Miriam.
EMET, nie oszukuj samego siebie.
Dobrze wiesz, że to, co piszemy jest Słowem Bożym Obrazek

Bóg żali się że to kapłani nauczają według własnego widzimisię - Jer. 5:31. Obrazek :aaa:
Najwyższy czas, aby wszyscy wrócili do nauk Słowa Bożego Obrazek

Obrazek

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Nike, jeżeli będziesz miała taką wiarę, to nic niemożliwego dla Ciebie nie będzie
Będzie, ponieważ ja chcę,żeby góra która mi przeszkadza usunęła się, proszę powiedz czy gdy ty powiesz góro usuń się , lub drzewo usuń się bo, mi przeszkadzasz to usunie się?????

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Maju. czy zastanawiałaś się nad tym, co napisałaś? To, co piszesz jest Słowem Bożym? Czyli mam rozumieć, że to Duch Święty stuka twoimi rękoma w klawiaturę?

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Obrazek
Nike napisała: -
Będzie, ponieważ ja chcę,żeby góra która mi przeszkadza usunęła się, proszę powiedz czy gdy ty powiesz góro usuń się , lub drzewo usuń się bo, mi przeszkadzasz to usunie się?????
W Ew. Łukasza 17:6, czytamy: -

„A Pan rzekł: Jeślibyście mieli wiarę jak ziarno gorczyczne, i rzeklibyście do tego
figowca: Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze, usłuchałby was”.


Jeżeli będziesz miała wiarę jak ziarnko gorczycy, nic niemożliwego dla Ciebie nie będzie.

I tego między innymi mają uczyć kapłani. Bo bez wiary nie można podobać się Bogu.


Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Obrazek
EMET napisał: -
Jałowych sporów toczyć nie zamierzam.
Jest to sprzeczne ze zdrowymi radami ze Słowa Bożego - właśnie.
EMET, to nie są jałowe spory. Obrazek

Czy nie dasz się upomnieć Słowem Bożym?

W Liście do Galacjan 4:4-7, czytamy: -

”Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna Swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi,
aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili. A ponieważ jesteście synami, przeto
Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze! Tak więc już nie jesteś niewolnikiem,
lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga”.


EMET, czy Pismo Święte mówi tutaj, że jesteś niewolnikiem, czy mówi, że jesteś Synem?


W Liście do Rzymian 8:14-16, czytamy: -

„Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. Wszak nie wzięliście ducha niewoli,
by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy : Abba, Ojcze!
Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy”.


Wszystkie osoby po chrzcie, które prowadzi Duch Święty wołają do Boga: Ojcze.
I nie są niewolnikami lecz dziećmi.

Również tego mają nauczać kapłani. Obrazek


Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek Meritus:
Maju. czy zastanawiałaś się nad tym, co napisałaś? To, co piszesz jest Słowem Bożym? Czyli mam rozumieć, że to Duch Święty stuka twoimi rękoma w klawiaturę?
To znaczy, że nauki które przekazuję są naukami Bożymi.
Kiedy otworzysz Pismo Święte, to zobaczysz, że nie ma rozbieżności pomiędzy tym, co jest w Słowie Bożym,
a tym, co ja piszę Obrazek

Pozdrawiam wszystkich Obrazek

Miłujący prawdę
Posty: 1123
Rejestracja: 28 cze 2006, 5:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Miłujący prawdę »

Maja. pisze:Dobrze wiesz, że to, co piszemy jest Słowem Bożym
No! No! Jedyne Słowo Boże które znam to Biblia. A tu taka informacja?!
Maju opowiem ci coś. może wyciągniesz z tego jakąś lekcje:

Pewne opowiadanie mówi o statku wojennym, który wiele lat temu, w czasie mglistej nocy patrolował niebezpieczny akwen morski. Nagle kapitan zauważył w oddali światło. Oznaczało to, że zagraża im śmiertelne niebezpieczeństwo - najprawdopodobniej płyną na jakiś okręt.
Nadał wiadomość:
- Płyniemy na ciebie, zmień swój kurs o 20 stopni.
Po chwili przyszła odpowiedź:
- Lepiej ty zmień kurs o 20 stopni.
Dowódca ponowił apel:
- Jestem tu kapitanem, koniecznie zmieńcie swój kierunek o 20 stopni.
Kolejna odpowiedź brzmi:
- To wy musicie zmienić swój kierunek o 20 stopni.
Wreszcie kapitan nie wytrzymał i wrzasnął:
- Jesteśmy statkiem wojennym i pędzimy na was całą parą! Natychmiast zmieńcie swoje położenie!
Kolejna odpowiedź brzmiała:
- Tu brzegowy posterunek przy latarni. To wy natychmiast zmieńcie kurs o 20 stopni.


Jak sądzisz Maju ta dyskusja jeszcze długo trwała między pewnym siebie kapitanem a brzegowym posterunkowym przy latarni?
Nie wystarczy jedynie umiejętność czytania, trzeba rozumieć to, co się czyta.
Czytaj i módl sie o zrozumienie:
"Gdy mądrość wejdzie do twego serca i poznanie stanie się miłe twej duszy,
strzec cię będzie umiejętność myślenia, chronić cię będzie rozeznanie,
by cię ratować od złej drogi, od męża mówiącego rzeczy przewrotne,
od tych, którzy opuszczają ścieżki prostolinijności, żeby chodzić drogami ciemności,
od tych, których cieszy popełnianie zła, którym radość sprawiają przewrotności zła, tych, których ścieżki są kręte i którzy są spaczeni w całym swym postępowaniu
"
(Przysłów 2:10-15).
Pozdrawiam
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek Mnich:
Pan Jezus powiedział żeby miłować nawet nieprzyjaciół.Jak często realizujemy ten nakaz?
Mnichu, właśnie z miłości do bliźnich zapoznajemy wszystkich ze Słowem Bożym, abyśmy wszyscy byli zbawieni.
A ponieważ nikomu nie wolno nauczać według własnego widzimisię, dlatego w tym temacie to podkreślamy :-)
Kościół Katolicki w dzisiejszym świecie realizuje tysiące dzieł o charakterze dobroczynnym i charytatywnym. Setki tysięcy sióstr, zakonników i księży pracuje w hospicjach, wśród trędowatych i ubogich.Prowadzone są "dzieła miłosierdzia",
Karitas i inne fundacje charytatywne.Tysiące pracuje i żyje wśród najbardziej wzgardzonych i opuszczonych tego świata.
Na czyją to chwałę czynią?
Tysiące umiera na choroby tropikalne w dżungli, zapomnieni przez świat, spoczywają w ziemi obcej z dala od ojczyzny.
Komu tym służą?
Wiemy, że Kościół kat. czyni wiele rzeczy dobrych, o których tutaj wspomniałeś, i wiedz Mnichu, że widzimy i doceniamy to,
ale pamiętaj, że na pierwszy plan musi wysunąć się zwiastowanie Słowa Bożego, gdyż Ono stanowi właściwe kryterium,
według którego należy budować swoją wiarę.
Nauki Pisma Świętego zmieniają nasz sposób myślenia, mówienia i postępowania, gdyż jest to Słowo Boże.

Czytanie Biblii prowadzi do mądrości, a wiara w prawdy zawarte w Biblii prowadzi do zbawienia, natomiast praktyczne zastosowanie zasad do świętości.
Dlatego nikomu nie pozwalajmy, by nauczali nas inaczej, niż pisze w Piśmie Świętym Obrazek

Pozdrawiam wszystkich Obrazek

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek Bobo:
No i co z tym jak nauczają kapłani?
Bo wg. mnie kapłani nie nauczają wg. 'własnego widzimi się'
Każdy ksiądz musi nauczać tak, jak jest w Katechizmie a na mszy korzysta, jak się nie mylę, z mszału
w ktorym to wszystko po kolei jest ułożone, co i kiedy mowić i robić.
Bobo, każdy ksiądz ma się trzymać nauk Słowa Bożego i o nich rozmyslać w dzień i w nocy, aby ściśle czynić to,
co Bóg nakazuje, i aby z tymi naukami zapoznawać wiernych.

Wszyscy pamiętajmy o tym, że trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - Dz. Ap. 5:29. Obrazek

Obrazek

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

To znaczy, że nauki które przekazuję są naukami Bożymi.
Kiedy otworzysz Pismo Święte, to zobaczysz, że nie ma rozbieżności pomiędzy tym, co jest w Słowie Bożym,
a tym, co ja piszę
Maju takie różnice już wykazałem, szczególnie jeżeli chodzi o Twoją błędną eklezjologię.

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek Napisałam:
Dobrze wiesz, że to, co piszemy jest Słowem Bożym Obrazek
Miłujący prawdę odpisał:
No! No! Jedyne Słowo Boże które znam to Biblia. A tu taka informacja?!
Dlaczego nie czytasz uważniej postów, przecież wyjaśniłam:
To znaczy, że nauki które przekazuję są naukami Bożymi.
Kiedy otworzysz Pismo Święte, to zobaczysz, że nie ma rozbieżności pomiędzy tym, co jest w Słowie Bożym,
a tym, co ja piszę Obrazek
Miłujący prawdę, a dlaczego w Twoich postach są rozbieżności pomiędzy tym, co napisane jest w Słowie Bożym,
a tym co Ty piszesz :?: Obrazek


Każdy może się o tym przekonać, gdy kliknie w odnośnik Obrazek

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#41770
Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, 23:15 przez Maja., łącznie zmieniany 1 raz.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

I cały czas oczekuję, żeby autor tematu sprecywozał o jakich kapłanów chodzi. O kim mamy rozmawiać?

- o eskimoskich wróżbitach z flaków wieloryba
- o hinduistycznych joginach
- o Szymonie Niemcu
- o księżach katolickich
- o popach prawosławnych
- o pastorach
- o znachorach z murzyńskiej wioski
- o Maji i Miriam

czy o kilkowliek innym...

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek Napisałem:
To znaczy, że nauki które przekazuję są naukami Bożymi.
Kiedy otworzysz Pismo Święte, to zobaczysz, że nie ma rozbieżności pomiędzy tym, co jest w Słowie Bożym,
a tym, co ja piszę Obrazek

Meritus napisał:
Maju takie różnice już wykazałem, szczególnie jeżeli chodzi o Twoją błędną eklezjologię.
Nie wykazałeś żadnych różnic, bo takich nie ma Obrazek

Słowo Boże ukazuje, że jest jeden Kościół, którego Głową jest Jezus Chrystus.
Ten Kościół zbudowany jest z wiernych jako żywy organizm, On jest Ciałem Chrystusa.

Meritusie, jeżeli nie należysz do tego Kościoła, to należysz do sekty.
W sektach mają swojego „guru”, któremu są posłuszni, a niektórzy mówią nawet o nim, że jest głową ich kościoła :aaa:


Katolickie źródła podają:

"Papieża nie wiążą ani nauka apostołów, ani słowa ewangelii, które nie mają mu prawa rozkazywać.
On robi cokolwiek sam chce, nawet rzeczy ludziom niedozwolone, ponieważ jest więcej niż Bóg"
Obrazek :aaa:
( dr S. Osusky, Kto jest bliżej prawdy, s. 47 cyt. w „Rota Romana” ).

Meritusie, przemyśl te słowa :aaa:


Gdyby Kościół katolicki służył naprawdę Bogu, to przekazywałby wiernym nauki Boże.
Nie nazywaliby człowieka Ojcem Świętym, wiedząc że jest to tytuł zarezerwowany dla samego Boga,
nie zmienialiby przykazań Dekalogu biblijnego, etc.

Dlaczego kapłani w Kościele katolickim nauczają według własnego widzimisię? Obrazek Obrazek
Przecież ich zadaniem jest zapoznanie wiernych z naukami Pisma Świętego.

W Słowie Bożym czytamy:
"Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha bez miary." - Ew. Jana 3:34.
Dlaczego więc tego nie czynią :?: Obrazek

Obrazek

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Nie wykazałeś żadnych różnic, bo takich nie ma
Maju, teorie o niewdzialnym w całości Kościele są sprzeczne z opisami Kościoła w Piśmie Świętym, gdzie Kościół ukazany jest jako jedna owczarnia, w którym funkcjonuje zarówno to, co widzialne jak i to, co niewidzialne.

Maju już ośmieszyłem wystarczająco te "katolickie źródła". W Kościele katolickim źródłem jest Objawione Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym i w Tradycji i przekazywane przez Urząd Nauczycielski Kościoła, a nie przez teologów od Homera Simpsona ze Springfield, którzy na dodatek nie są katolikami. Nie wygłupiaj się Maju.

Czekam na specyzowanie tematu...

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek Meritus:
I cały czas oczekuję, żeby autor tematu sprecywozał o jakich kapłanów chodzi. O kim mamy rozmawiać?
O tych, którzy podają się, że są Kapłanami Bożymi, a nie nauczają wiernych według Słowa Bożego.
O tych osobach tutaj rozmawiamy Obrazek

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o Biblii”