Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nowymir
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2023, 17:23

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: nowymir »

no cóż. Przeczytałem Biblie, i o Biblii. Stwierdziłem nieścisłości okrucieństwa niezgodnosć z nauką itd. Nie wierzę w różne elementy wiary chrześcijańskiej. Np wieczne piekło za krótkie ludzkie życie wydaje się absurdalne. Cokolwiek człowieczek zrobi, choćby całą planetę wysadził, to w skali kosmicznej to tylko pierdnięcie. uż szybciej uwierzę w reinkarnację albo symulację... C Nauka o trójcy też pokręcone, niby monoteizm ale nie monoteizm itd.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: Nieziem »

Queza pisze:
08 lis 2023, 17:46
nowymir pisze:
08 lis 2023, 17:29
Ale takiego Boga biblijnego to raczej nie.
A dlaczego nie? Coś jest z Nim nie tak? Ja wierzę w Biblijnego Boga.
Biblijne księgi opisują więcej niż jednego Boga Jeden to JHWH, inny to Ten, o którym Pan Jezus powiedział:
"Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"

nowymir
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2023, 17:23

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: nowymir »

No właśnie. Podobno pisana pod natchnieniem Biblia tak jest napisana że każdy może sobie ją rozumieć jak chce. Jakby choć częściowo byłą w tym jakaś boska ingerencja wyglądałoby by to inaczej.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: Queza »

Nieziem pisze:
09 lis 2023, 17:07
Queza pisze:
08 lis 2023, 17:46
nowymir pisze:
08 lis 2023, 17:29
Ale takiego Boga biblijnego to raczej nie.
A dlaczego nie? Coś jest z Nim nie tak? Ja wierzę w Biblijnego Boga.
Biblijne księgi opisują więcej niż jednego Boga Jeden to JHWH, inny to Ten, o którym Pan Jezus powiedział:
"Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"
W takim razie ja poznaję jeszcze trzecią odsłonę Boga, który to jest Matką w Niebie, oczywiście wierzę, że ten Bóg to zarówno Bóg JHWH, jak i Bóg przedstawiony przez Jezusa Chrystusa.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: Queza »

nowymir pisze:
09 lis 2023, 16:47
uż szybciej uwierzę w reinkarnację albo symulację... C Nauka o trójcy też pokręcone, niby monoteizm ale nie monoteizm itd.
Reinkarnacja to wiedza nie wiara. Jestem pewna, że inkarnujemy się na Ziemi. Podobno aż do światła.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: Queza »

nowymir pisze:
10 lis 2023, 14:49
No właśnie. Podobno pisana pod natchnieniem Biblia tak jest napisana że każdy może sobie ją rozumieć jak chce. Jakby choć częściowo byłą w tym jakaś boska ingerencja wyglądałoby by to inaczej.
Zdroworozsądkowe podejście, ale z wiarą nie ma zbyt wiele wspólnego.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
10 lis 2023, 15:26
W takim razie ja poznaję jeszcze trzecią odsłonę Boga, który to jest Matką w Niebie, oczywiście wierzę, że ten Bóg to zarówno Bóg JHWH, jak i Bóg przedstawiony przez Jezusa Chrystusa.
... a jaka jest różnica między Bogiem JHWH a tym, którego przedstawił nam Jezus Chrystus?

"Słuchaj, Izraelu: Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa. Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całą siłą" (PWT 6:4,5)

... po 1500 latach nic się nie zmieniło:

"A pewien znawca Prawa, chcąc wystawić Jezusa na próbę, wstał i zapytał: „Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?”. On powiedział: „Co jest napisane w Prawie? Co w nim czytasz?”. Ten odrzekł: „‚Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą, całą siłą i całym umysłem’ oraz ‚swojego bliźniego jak samego siebie’”. Jezus mu rzekł: 'Odpowiedziałeś poprawnie. Rób to, a uzyskasz życie'" (Łuk 10:25-28)

Jehowa (JHWH) jest ciągle tym samym Bogiem i nic się w tej sprawie nie zmieniło: "dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy" (1 Kor 1:6)

"Zawsze jestem ten sam. Nikt nie wyrwie niczego z mojej ręki. Kiedy działam, kto może mi w tym przeszkodzić? Tak mówi Jehowa (...)" (Iz 43:13,14)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: Queza »

W Biblii pisze: "rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam" Księga Rodzaju 1,26 i dalej: "Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego" Księga Rodzaju 11,7. Niebo skrywa wiele tajemnic.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
17 gru 2023, 19:48
W Biblii pisze: "rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam" Księga Rodzaju 1,26 i dalej: "Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego" Księga Rodzaju 11,7. Niebo skrywa wiele tajemnic.
Nie ma w tym nic tajemnego, wszak to przez Jezusa Bóg wszystko stwarzał i do Niego mówił "Uczyńmy":

"Na początku był Słowo. Słowo był u Boga i Słowo był bogiem. Właśnie on był na początku u Boga. Wszystko zaczęło istnieć poprzez niego. Bez jego udziału nic nie zaczęło istnieć" (Jan 1:1-3)

... ale, początkiem wszystkiego był Słowo:

"Na początku był Słowo" (Jan 1:1), "(...) początek stworzenia Bożego" (Obj 3:14), "(...) pierwszym spośród całego stworzenia" (Kol 1:15)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Księga Henocha powinna być częścią Biblii?

Post autor: Queza »

Na początku było Słowo a na końcu jest widzenie: "co widzisz napisz w księdze" Apokalipsa 1,11, samo słowo Apokalipsa oznacza odsłonięcie, zdjęcie zasłony.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”