Małżeństwo i jego ważność

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Istnieją techniki chirurgicznego przywracania dziewictwa, kobiety w krajach arabskich to stosują.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ale oszuustkiiii.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze:
Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
Bo tak se wymyślił rol23, czy z innego powodu ? :lol:
Pismo Święte i Jahwe, była już długa dyskusja i nikt nie znalazł kontrargumentów.

rol23

Post autor: rol23 »

wuka pisze:
rol23 pisze:Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
Bardzo śmieszne.
Wdowa też ma prawo wyjść za mąż powtórnie. Dawaj przepis, jak odzyskać dziewictwo dla drugiego męża :mrgreen:
Takie "prawdy objawione"...nie wiadomo przez kogo... :roll:
Dla wdowy jest taka możliwość, ale apostoł Paweł odradza. Chyba, że to jakaś młoda wdówka i cierpi upalenie :lol:

Nie kombinuj, w Piśmie Świętym są opisane sytuacje, że zabijano męża, żeby kobieta mogła wyjść drugi raz za mąż. Ale nie wiem co jest gorsze, czy morderstwo, czy wyjście za mąż bez dziewictwa.

rol23

Post autor: rol23 »

Queza pisze:
BoaDusiciel pisze:Jak rol23 i temu podobne okazy dojdą do władzy, to przed ceremonią małżeństwa będą sprawdzali dziewictwo :lol:
Dziewictwo można udać. Nie ma to jak trafić na ladacznice, "dziewice". :-D
Tak, ale wtedy takie małżeństwo jest nieważne. O tym wyjątku mówi Jezus - z powodu nierządu. Nierząd jest właśnie wtedy gdy mężatka (kobieta która straciła dziewictwo z innym) wychodzi za maż za innego.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

rol23 pisze:Dla wdowy jest taka możliwość, ale apostoł Paweł odradza. Chyba, że to jakaś młoda wdówka i cierpi upalenie
Paweł akurat powinien milczeć w takich sprawach. Zachował się, jak księża od doradztwa łóżkowego dla małżeństw - to raz.
A dwa: byłam młodą wdówką, miałam zaledwie 30 lat gdy umarł mąż. I nie, nie cierpiałam. Wiedziałam z góry, że już nigdy więcej w bagno małżeństwa nie wejdę.
rol23 pisze:Nie kombinuj, w Piśmie Świętym są opisane sytuacje, że zabijano męża, żeby kobieta mogła wyjść drugi raz za mąż. Ale nie wiem co jest gorsze, czy morderstwo, czy wyjście za mąż bez dziewictwa.
Pewnie gdyby nie umarł w porę to byłabym winna może i morderstwa, a tak tylko...poczucia ulgi.
Ja też nie wiem, co gorsze, a w dodatku uważam, że sprawy te nie mają żadnego znaczenia. Chyba że dla samców, którzy chcą mieć poczucie zdobywcy, pierwszego zdobywcy.
Ciekawe tylko, że takie wymogi mają wyłącznie do własnych, przyszłych żon, a przed ślubem nie przeszkadza im szukanie zdobyczy na prawo i lewo (tak było zawsze, od najdawniejszych czasów...).
I żeby nie było: byłam dziewicą, a cnotę straciłam wcale nie w noc poślubną, ale później :mrgreen: :xhehe: :xhehe:

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

rol23 pisze:
BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze:
Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
Bo tak se wymyślił rol23, czy z innego powodu ? :lol:
Pismo Święte i Jahwe, była już długa dyskusja i nikt nie znalazł kontrargumentów.
No nie oslabiaj mnie. :-D To raczej ty nie znalazles argumentow do swojej idee fixe. :-D

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

rol23 pisze:czy wyjście za mąż bez dziewictwa.
Ja nie jestem dziewicą, a do utraty dziewictwa doprowadziłam z premedytacją, bo nie chciałam mieć błony między nogami, a małżeństwo jakie zawre będzie bardzo ważne, bo będzie od samego Boga.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze:
BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze:
Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
Bo tak se wymyślił rol23, czy z innego powodu ? :lol:
Pismo Święte i Jahwe, była już długa dyskusja i nikt nie znalazł kontrargumentów.
Bo trudno jest znaleźć kontrargumenty na absurd.
Jeśli napiszę, że skoczyłem na beton z 10 piętra i nic mi się nie stało, to jakie znajdziesz argumenty na udowodnienie, że to nieprawda ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
rol23 pisze:czy wyjście za mąż bez dziewictwa.
Ja nie jestem dziewicą, .
A wyobraź sobie, że ja też nie :->
@radek: jak tam u ciebie ? 8-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
Queza pisze:
rol23 pisze:czy wyjście za mąż bez dziewictwa.
Ja nie jestem dziewicą, .
A wyobraź sobie, że ja też nie :->
@radek: jak tam u ciebie ? 8-)
Ja nie jestem pewien
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Sprawdź czy masz błonę między nogami.
Jeśli masz, to jesteś dziewicą :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

radek pisze:Ja nie jestem pewien
Jak się masturbowałeś to nie jesteś prawiczkiem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Masturbowanie się nie liczy.
Liczy się seks z inną osobą, optymalnie z kobietą :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

A jak dziewica zapcha sobie do pochwy ogórka i przerwie błonę to jest dalej dziewicą?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”