Małżeństwo i jego ważność

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Radku, źródłem życia nie jest słowo mężczyzny, lecz całkiem co innego :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Queza pisze:
booris pisze:Nie bylo takiej potrzeby. ;-)
Nie chciabyś aby Twoje nazwisko nosiła ukochana kobieta?
A co to ma za znaczenie?Jej nazwisko jest rownie dobre jak moje. :-D

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

booris pisze:
Queza pisze:
booris pisze:Nie bylo takiej potrzeby. ;-)
Nie chciabyś aby Twoje nazwisko nosiła ukochana kobieta?
A co to ma za znaczenie?Jej nazwisko jest rownie dobre jak moje. :-D
No takie, że zależy Ci na Niej.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

booris pisze:A co to ma za znaczenie?Jej nazwisko jest rownie dobre jak moje.
Słusznie.
Ja kiedyś wpisałem sobie na fb swoje imię i nazwisko, to wyszło mi 19 osób, a co dopiero samo nazwisko.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Nie znacie się na miłych gestach a małych szczęściach.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Queza pisze:Nie znacie się na miłych gestach a małych szczęściach.
Mysle,ze mamy inne definicje milych gestow i malych szczesc. ;-)

rol23

Post autor: rol23 »

Przypominam, co napisałem w tym wątku ponad 4 lata temu:

"Do zawarcia małżeństwa nie jest potrzebny żaden podpis, żadna przysięga. To są ludzkie obrzędy i zwyczaje. Dla Boga jest tylko jeden warunek:

Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem” (Rdz 2, 24)

Czyli wspólne zamieszkanie i współżycie jako warunek jednego ciała."

Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze:
Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
Bo tak se wymyślił rol23, czy z innego powodu ? :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze:
Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
Bo tak se wymyślił rol23, czy z innego powodu ? :lol:
Miłość rządzi się swoimi Prawami

Oz 3:1 eib "(1) I znów PAN powiedział do mnie: Idź, pokochaj kobietę kochającą innego i cudzołożącą. Podobnie PAN kocha synów Izraela, a oni odwracają się do innych bogów i lubią placki z rodzynkami."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

rol23 pisze:Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
Bardzo śmieszne.
Wdowa też ma prawo wyjść za mąż powtórnie. Dawaj przepis, jak odzyskać dziewictwo dla drugiego męża :mrgreen:
Takie "prawdy objawione"...nie wiadomo przez kogo... :roll:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

rol23 pisze:Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
a co z prawem lewiratu, jak już chcesz w takie sprawy wchodzić
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

rol23 pisze:Przypominam, co napisałem w tym wątku ponad 4 lata temu:

"Do zawarcia małżeństwa nie jest potrzebny żaden podpis, żadna przysięga. To są ludzkie obrzędy i zwyczaje. Dla Boga jest tylko jeden warunek:

Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem” (Rdz 2, 24)

Czyli wspólne zamieszkanie i współżycie jako warunek jednego ciała."

Małżeństwo jest ważne tylko wtedy, gdy kobieta jest dziewicą.
Tak jak wtedy tak i dzis piszesz te sama bzdure.W kazdym razie masz dwie opcje-albo do konca zycia bedziesz bezzennym prawiczkiem,albo przejdziesz na islam,bo w islamie Allah obiecuje swoim meskim wyznawcom 72 dziewice.Tylko jest jeden warunek-dostaniesz je dopiero jak umrzesz.Czyli zarowno w jednym jak i w drugim przypadku pozostaniesz prawiczkiem do smierci :-D

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jak rol23 i temu podobne okazy dojdą do władzy, to przed ceremonią małżeństwa będą sprawdzali dziewictwo :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Będąc w uczciwym związku myślimy o wszystkim, ale zwłaszcza o tym, żeby związek trwał jak najdłużej i nie podlegał negatywnym wpływom

Ap 21:9-10 eib "(9) Potem przyszedł do mnie jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmioma ostatnimi klęskami, i powiedział: Chodź, pokażę ci Pannę Młodą, Małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką, wysoką górę. Stamtąd pokazał mi święte miasto — Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga."

1Kor 13:1-8 eib "(1) Choćbym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, pozostałbym miedzią, co dźwięczy, lub hałaśliwym cymbałem. (2) Choćbym posiadł dar prorokowania i pojął wszystkie tajemnice, myślą ogarnął całą wiedzę i dysponował pełnią wiary, tak że przenosiłbym góry, a miłości bym nie miał — byłbym niczym. (3) I choćbym część po części rozdał swą całą własność, i swoje ciało wydał w sposób budzący uznanie, lecz miłości bym nie miał — nic bym nie osiągnął. (4) Miłość czeka cierpliwie, miłość postępuje uprzejmie, nie zazdrości, miłość się nie wynosi, nie jest nadęta, (5) postępuje taktownie, nie szuka własnej korzyści, nie jest porywcza, nie prowadzi rachunku krzywd, (6) nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz dzieli radość z prawdy; (7) wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, ze wszystkim wiąże nadzieję, wszystko potrafi przetrwać. (8) Miłość nigdy nie ustaje. Natomiast proroctwa? — Te się wypełnią. Języki? — Te ustaną. Wiedza? — Jej świeżość przeminie."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:Jak rol23 i temu podobne okazy dojdą do władzy, to przed ceremonią małżeństwa będą sprawdzali dziewictwo :lol:
Dziewictwo można udać. Nie ma to jak trafić na ladacznice, "dziewice". :-D
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”