Kanon Biblii

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
derko
Posty: 570
Rejestracja: 07 lip 2007, 11:37

Post autor: derko »

Yarpen Zirgin pisze:
derko pisze:Mowa o tych uznanych księgach przez KK?
O księgach uznanych przez protestantów.
No tak. Wziąłeś pod uwagę, że kanon ksiąg uznanych przez protestantów mieści się w kanonie uznanym przez KK? Czyli dotyczy to też KK.
Skoro księgi według ciebie uznane przez protestantów są niepewnego pochodzenia (nie natchnione)to odnosi się również do KK, no nie?
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

derko pisze:Skoro księgi według ciebie uznane przez protestantów są niepewnego pochodzenia (nie natchnione)to odnosi się również do KK, no nie?
Błąd.
Nie przypisuj mi tego, czego nie powiedziałem. Napisałem, ze zawierają błędy, a nie że nie są natchnione.
Nie myl "natchnienia" z "podyktowaniem".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

derko
Posty: 570
Rejestracja: 07 lip 2007, 11:37

Post autor: derko »

Yarpen Zirgin pisze: Napisałem, ze zawierają błędy
no nie wykazałeś jak narazie błedów, no chyba że chodzi ci o twoje zrozumienie Słowa Bożego
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

derko pisze:
Yarpen Zirgin pisze: Napisałem, ze zawierają błędy
no nie wykazałeś jak narazie błedów, no chyba że chodzi ci o twoje zrozumienie Słowa Bożego
Jak na razie to pokazałem ci juz dwa ciekawe przykłady sprzeczności w Piśmie Świętym. To, ze je odrzucasz swoją pokrętną interpretacją(bo nie można inaczej tego nazwać), nie zmieni faktu, że one istnieją. :)
Mogę więcej... :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

derko
Posty: 570
Rejestracja: 07 lip 2007, 11:37

Post autor: derko »

Yarpen Zirgin pisze:
derko pisze:
Yarpen Zirgin pisze: Napisałem, ze zawierają błędy
no nie wykazałeś jak narazie błedów, no chyba że chodzi ci o twoje zrozumienie Słowa Bożego
Jak na razie to pokazałem ci juz dwa ciekawe przykłady sprzeczności w Piśmie Świętym.
No ciekawe pokazałeś przykłady, ale co do sprzeczności, to naciągane. Może moja interpretacja wyszła ci naciagana, ale jakie to ma znaczenie? Pomyśl, może nie widzisz czegoś co przez to Bóg chce powiedzieć do nas.
Yarpen Zirgin pisze: To, ze je odrzucasz swoją pokrętną interpretacją(bo nie można inaczej tego nazwać), nie zmieni faktu, że one istnieją. :)
Kazda interpretacja która nie jest zgodna z twoim tokiem myślenia jest pokrętna, ba wszystko co nie jest po linii „nieomylnych” jest nie do przyjęcia, czy to moja czy kogo innego. Nic nowego Yarpen. Tylko po co się tak emocjonalnie spinasz?
Yarpen Zirgin pisze: Mogę więcej... :)
Chętnie. Jak był byś łaskaw. Powiem szczerze ze od czasu do czasu słyszę o jakiś wielkich sprzecznościach w Piśmie Świętym i chętnie im się przyjże. Może rzeczywiście stwierdzę, ze na tym etapie, na jakim jestem w zrozumieniu Słowa Boże, że na pierwszy rzut to tu jest wyraźną sprzeczność. Ale tak jest ze Słowem Bożym, ono jest od Boga.
Jana 20:9 albowiem jeszcze nie rozumieli Pisma,....
Marka 12:24  Odpowiedział im Jezus: Czy nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pism ani mocy Bożej? (przypomne, ze mówił do ludzi, którzy cztali Pisma)
milego dnia
pozdrawiam
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Przez badanie i czytanie sami sobie ustalamy kanon księg pożytecznych. Te które są dobre tego należy się trzymać te które są złe odrzucić.
1 Tes. 5:19-21
19. Ducha nie gaście.
20. Proroctw nie lekceważcie.
21. Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.
(BW)

Nie należy gasić Ducha ani lekcewarzyć proroctw, wszystkiego trzeba doświadczyć, zbadać i dobrego się trzymać a nie tradycji czy jakiejkolwiek religii.
Gdyby Apostołowie trzymali się religii Sadyceuszy lub Faryzeuszy to nigdy by prawdy nie poznali. Przykład Pawła świadczy o tym że będąc w religii i myślac że ona jest najprawdziwsza można prześladować Boga.
Dz.Ap. 9:4-5
4. A gdy padł na ziemię, usłyszał głos mówiący do niego: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?
5. I rzekł; Kto jesteś, Panie? A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz;
(BW)
Jan. 16:2-3
2. Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą.
3. A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie.

(BW)

Do czego to religie ludzi doprowadzają.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Witam.
Ciekawostka pod rozwagę. Jak już wiecie zostałem nazwany 'badackim" chronologistą
w innym wątku przez mego Przyjaciela odłączonego--junior-admina.

Gdy weżmie się pierwsze litery-inicjały wszystkich ksiąg ST. i NT w oryginalnych językach
i doda ich wartości liczbowe,to otrzyma się liczbę sumaryczną 2520(ciekawa liczba),
a gdy do niej dodamy liczbę 66-kanonu biblii właściwego,to otrzymamy liczbę 2586.

Liczba 2586 jest równa liczbie zliczonej z tekstu:
2 Tym. 4:22
22. Pan Jezus Chrystus niech będzie z duchem twoim. Łaska Boża niech będzie z wami. Amen.
(BG)
Tytuł: Kurios Jesous Christos w lczbach wynosi właśnie 2586
606 +694 +1286 =2586
Tak więc sama Biblia świadczy co prawda,a co nie,
niema więc w kanonie apokryfów w tym machabejskich.
Wiele,wiele prawd biblijnych można potwierdzić metodą liczbowania,a rownież
przekłamań.

Pozdrawiam Jachu

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Genialny dowcip. :mrgreen:
Powinieneś zostać komikiem. Przewiduję, że odniesiesz błyskotliwy sukces w tej branży. ;-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No witam,witam.
Jesteś niezmiernie miły,masz zatem poczucie humoru,bawisz się dobrze?
No to baw się,przecież nie zmuszam Ciebie do przyjmowania tego co klikam.
Czy to poczucie wypływa ze studiowania Biblii? Pytam,bo może też zechcę się
pośmiać,ale nie,ja raczej podchodzę poważnie do zagadnień związanych ze Zbawieniem,
zatem nic tu po mnie.Bądż łaskaw i "wygumuj"mnie z tego forum.

Bawcie się dalej i mieszajcie jak musicie.

Pozdrawiam Wszystkich nieuprzedzonych.

Wykreślony Jachu

Axanna

Post autor: Axanna »

Wesoło tu rok się zaczyna...
Jachu, weź no przestań, nie odchodź. Pojęcia nie mam czemu tak się nie dogadujecie z Machabeuszem. O ile go znam, to jest bardzo tolerancyjny do ludzi i nikogo nie potępia za poglądy, ani nie wymaga, żeby wszyscy myśleli tak jak on. Jak wam się udało tak uprzedzić się wzajemnie, to aż dziwne. Zostań, Jachu. Przecież masz tu współwyznawców. Będzie im przykro. Zostaniesz?
:)

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Jachu
Nie jestem twoim współwyznawcą ale jak to pisze Emet bliżnim.
Rozumiem jednak jak boli czasem kpina .
Mam ufność że to co odbierasz za atak jest czasem tylko oznaką że Twoje argumenty są celne i ktoś ma problem ze znalezieniem właściwej odpowiedzi -bo trzeba Ci przyznać że piszesz logicznie i z mocą.
Więc bądz mocny jak twoje poglądy i nie rezygnuj ,mnie twoje poglądy choć nie zawsze się z nimi zgadzam zawsze zmuszają do myślenia co dobrze robi mojej osobistej wierze.
Proszę zostań masz tu sympatyków
pozdrawiam

tessa

Post autor: tessa »

Jahu
Gdy weżmie się pierwsze litery-inicjały wszystkich ksiąg ST. i NT w oryginalnych językach
i doda ich wartości liczbowe,to otrzyma się liczbę sumaryczną 2520(ciekawa liczba),
Gdzie podano ich wartości liczbowe?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpenowi w odpowiedzi .
Nie jestem Protestantem,a Studentem-badaczem biblijnym-chrystianinem,to tak dla
porządku.
O kanonie biblijnym:

"Badacie Pisma,ponieważ sądzicie,że w nich zawarte jest życie wieczne:
to one właśnie dają o mnie świadectwo"(Jan 5:39)

Hebrajskie księgi Starego Testamentu podzielone są na trzy części:
1.Prawo---Tora
2.Prorocy--Nebiim
3.Inne pisma---Ketubim
Część trzecia zaczyna się od Psalmów;stąd w Ewangelii wg.Łukasza 24:24
Pan wymienił wszystkie trzy części Starego Testamentu. Wszystkie księgi
S.T. świadczą o naszym Panu Jezusie Chrystusie.Przez Najwyższego Autora ukazany jest On jako główna postać w dziele zbawienia,jako Ten,
przez którego Bóg wyleje swoje błogosławieństwo na Kościół i na całą
ludzkość.

Księgi Tory(Pięcioksiąg) w Biblii hebrajskiej oznaczone są pierwszymi słowami tych ksiąg,a mianowicie:(1)Bereszit-Na Początku
(2)Welleh Szemot-A teć są imiona
(3)Wajjikra--I Nazwał
(4)Wajjedaber--I powiedział,lub -Na Pustyni
(5)Elleh haddebarim--Te są słowa

Z dotychczasowych wyliczeń zauwżyliśmy,że w wielu wypadkach wartości liczbowe pierwszych liter wszystkich słów w obserwowanej części Pisma Świętego dostarczają nam liczb,które pomagają do zrozumienia ukrytych w nim tajemnic.podobnie uczynimy z wszystkimi pierwszymi literami każdej księgi PismaŚwiętego ST i NT.

Liczba ksiąg Pisma Świętego---------------------------------------66

wartość liczbowa pierwszych liter 66 ksiąg Pisma Świętego--2520 +
-------
Wartość liczbowa słów greckich"PAN JEZUS CHRYSTUS'----- 2586

Powyższe rozważanie uczy nas,że:(1) Tylko 66 ksiąg składa się na kanon
Pisma Świętego,(2)Wszystkie 66 ksiąg świadczy o wielce wywyższonym przez Boga na niebie i na ziemi Panu Jezusie Chrystusie (Dz.Ap.2:36;
Fili.2:11)

Cyt. z "Chronologii Biblijnej" aut.br.Tadeusz Wiśniewski !974.

ps .postaram sie przytoczyć na dowód wszystkie inicjały (pierwszych 39 ksiąg ST w hebrajskim,oraz 27 ksiąg NT w grece)-tymi językami nie operuję,ale moi współbracia owszem. Trochę cierpliwości,a Ci co znają,mogą popróbować,

Pozdrawiam ciepło Jachu

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

"Badacie Pisma,ponieważ sądzicie,że w nich zawarte jest życie wieczne:
to one właśnie dają o mnie świadectwo"(Jan 5:39)
Hebrajskie księgi Starego Testamentu podzielone są na trzy części:
1.Prawo---Tora
2.Prorocy--Nebiim
3.Inne pisma---Ketubim
Część trzecia zaczyna się od Psalmów;stąd w Ewangelii wg.Łukasza 24:24
Pan wymienił wszystkie trzy części Starego Testamentu. Wszystkie księgi
Chrystus wymienił grupy ksiąg wg. podziału Żydowskiego. Nie podał, jakie księgi w ich skład wchodzą.
Jachu pisze:Z dotychczasowych wyliczeń zauwżyliśmy(...)
Ponieważ "wyliczenia" nie pochodzą ze Słowa Bożego, nie stanowią dowodu na to, co chcesz przekazać.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ależ ja Cię Yarpenie wcale nie chciałem przekonać,ja tylko zdałem Ci sprawę z tego
że oprócz tego co wiesz o Biblii,jest wiele spraw,których nie znasz.

Izaj. 34:16
16. Badajcie Pismo Pana i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostanie bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazły i jego Duch je zgromadził.
(BW)
Ja tam wolę badać Pismo i to co w nim ma umocowanie,jednak nie przedkładając tego
nad owo Pismo.

Pozdrawiam Cię przyjażnie Jachu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”