Kanon Biblii

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Ależ ja Cię Yarpenie wcale nie chciałem przekonać,ja tylko zdałem Ci sprawę z tego
że oprócz tego co wiesz o Biblii,jest wiele spraw,których nie znasz.
Sęk w tym, że wymienione przez ciebie sprawy, których nie znam, niczego nie wnoszą do kwestii tego, ile jest ksiąg kanonicznych. :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Witaj Yarpenie.

Gdy policzy się inicjały (pierwsze litery) wszystkich 39 ksiąg Starego Testamentu-oczywiście
hebrajskie litery, to ich suma wynosi 576

Taką samą wartość w liczbie bezwzględnej 576,ma objętość ołtarza z Ezechiela
43:15 i 16 wersety (4x 12x 12=576).

Dziwny przypadek nieprawdaż?

Pozdrawiam Jachu

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Tylko widzisz, wg. mnie ksiąg Starego Testamentu jest 46. To raz. Natomiast po drugie, to ja w takie cyferkowe zabawy nie wierzę, więc na mnie wrażenia nie robią. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Szkoda Yarpenie, zamykasz się na dodatkową wiedzę biblijną,no ale ta nie wszystkim
jest wygodna.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Szkoda Yarpenie, zamykasz się na dodatkową wiedzę biblijną,no ale ta nie wszystkim
jest wygodna.
Biblijną?
Biblia ani o żadnej wartości liczbowej liter nie naucza, ani o wykonywaniu obliczeń takich jak Twoje. Jak więc mogę odcinać się od "wiedzy biblijnej", skoro nie zapisano w Piśmie Świętym tego co podajesz?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Całe Pismo Święte jest liczbami zapisane,a Ty o tym nie wiesz?
2 Tym. 3:16
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
(BW)
Mat. 5:18
18. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Aż przeminie niebo i ziemia, jedna jota albo jedna kreska nie przeminie z zakonu, ażby się wszystko stało.
(BG)

Ale prawdę mówiąc nie muszę i nie chcę Cię przekonywać, Twoja sprawa.

Yarpena
"skoro nie zapisano w Piśmie Świętym tego co podajesz?"

Jachu; zapisane,zapisane,tylko czytać nie umiesz i nie chcesz. I nie musisz.

Najlepszego. Jachu

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Całe Pismo Święte jest liczbami zapisane,a Ty o tym nie wiesz?
Ciekawe, ale podane przez Ciebie cytaty nie uzasadniają tej tezy. Masz może jakieś inne, które potwierdzą:
a) Wartość liczbową poszczególnych liter hebrajskiego alfabetu.
b) Zasadność wykonania podanego przez Ciebie obliczenia.
Jachu pisze:Jachu; zapisane,zapisane
Takoż więc wskaż fragmenty Pisma świętego, w których zapisano to, co opisałem w punktach a i b.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Już tu kiedys dołączałem zestaw wartości liczbowych wszystkich liter hebrajskich i greckich,
ale mogę go powtórzyć.A Ty Yarpenie chyba znasz oba alfabety,chociaż nie od strony liczb,
możesz zatem sobie skopiować,a może Ci się przyda. Litery-inicjały wszystkich 39 ksiąg ST
sobie wypisz,zamien na cyfry arabskie i zsumuj i zobacz co wyjdzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Już tu kiedys dołączałem zestaw wartości liczbowych wszystkich liter hebrajskich i greckich,
ale mogę go powtórzyć.
Jahu, ja prosiłem o wskazanie miejsca w Piśmie Świętym, które podaje te wartości, a nie wklejanie jakichś tabelek.
Jachu pisze:Litery-inicjały wszystkich 39 ksiąg ST
sobie wypisz,zamien na cyfry arabskie i zsumuj i zobacz co wyjdzie.
Tutaj też prosiłem o wskazanie fragmentu Biblii, który mówi o wykonywaniu takich obliczeń, a nie o Twoje wezwanie do ich wykonywanie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

izraelita
Posty: 1245
Rejestracja: 07 kwie 2009, 9:39
Kontakt:

Post autor: izraelita »

Yarpen Zirgin pisze:
Jachu pisze:Już tu kiedys dołączałem zestaw wartości liczbowych wszystkich liter hebrajskich i greckich,
ale mogę go powtórzyć.
Jahu, ja prosiłem o wskazanie miejsca w Piśmie Świętym, które podaje te wartości, a nie wklejanie jakichś tabelek.
Jachu pisze:Litery-inicjały wszystkich 39 ksiąg ST
sobie wypisz,zamien na cyfry arabskie i zsumuj i zobacz co wyjdzie.
Tutaj też prosiłem o wskazanie fragmentu Biblii, który mówi o wykonywaniu takich obliczeń, a nie o Twoje wezwanie do ich wykonywanie.
Yarpen nie masz prawa żądać od nikogo powoływania się na Biblię i co w niej jest zapisane, kto jak kto ale Ty takich słów nie powinieneś używać.
Wynika to z twoich pozostałych postów.
Bądź konsekwentny i logiczny niczym wniebowzięcie matki boskiej:-)

Pozdrawiam i życzę powrotu do Mesjasza i Jedynego Boga.

P.S.a
@Jachu - szukaj, licz, porównuj, pytaj, rozkoszuj się nauką Boga nie ludzi, to bardzo pozytywne, nie przejmuj się opiniami ludzi cielesnych/zmysłowych.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

izraelita pisze:Yarpen nie masz prawa żądać od nikogo powoływania się na Biblię i co w niej jest zapisane,
Izrealita, chyba nie dostrzegasz różnicy między słowem "żądać" a "poprosić", skoro w zdaniach, gdzie wyrażam prośbę, dostrzegłeś żądanie. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Masz Yarpenie zatem dwa w jednym: i miejsca w Bibli i tabelkę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Masz Yarpenie zatem dwa w jednym: i miejsca w Bibli i tabelkę
Dostałem tabelkę z listą ksiąg, litery hebrajskie i wartości liczbową, ale nadal nie mam miejsca w Piśmie Świętym (księga, rozdział i wers), gdzie to zapisano.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Witaj.
Mam zatem propozycję: odpuść sobie,to za trudne dla Ciebie,albo zła wola działa.

Ja już odpuszczam,nie muszę przecież niczego Tobie pisać i udowadniać.

Miej się dobrze.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Mam zatem propozycję: odpuść sobie,to za trudne dla Ciebie,albo zła wola działa.
LOL
Nie "zła wola działa", a po prostu "nie ma w Piśmie Świętym miejsca, które podaje wartość liczbową liter alfabetu hebrajskiego" i "nie ma w Biblii miejsca, które mówi o wykonywaniu takich obliczeń". Gdyby bowiem istniały, to po mojej pierwszej prośbie zaprezentował byś mi całą listę namiarów na miejsca w księgach Pisma Świętego, które zawierają te informacje.

A tak... Poświadczyłeś jedynie, że głosisz ludzkie nauki, a nie rzeczy zapisane w Biblii.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”