Odpuszczanie Grzechów

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Odpuszczanie Grzechów

Post autor: nike »

Jakie jest znaczenie wypowiedzi Jezusa do Apostołów z Ew. Jana 20:23,
Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którymkolwiek zatrzymacie, są zatrzymane?

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

nike
Jakie jest znaczenie wypowiedzi Jezusa do Apostołów z Ew. Jana 20:23,
Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którymkolwiek zatrzymacie, są zatrzymane?

W Dziejach Apostolskich 8:9-24 czytamy o Szymonie Czarnoksiężniku, który zgrzeszył. Apostoł Piotr zamiast proponować mu swoje sakramentalne pośrednictwo (o czymś takim jeszcze wtedy nikt nie słyszał), powiedział Szymonowi: "Odwróć się więc od swego grzechu i PROŚ PANA, a może odpuści twój zamiar" [w.22]

Szymon poprosił apostołów o modlitwę wstawienniczą, ale SAM MUSIAŁ ZWRÓCIĆ SIĘ DO PANA i poprosić Go o odpuszczenie grzechu. [jest to biblijna praktyka, że grzesznik zwraca się do Boga o przebaczenie "Grzech mój wyznałem Tobie i winy mojej nie ukryłem. Rzekłem: Wyznam występki moje Panu; wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego" Psalm 32:5]

Jeśli chodzi o słynny cytat "Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" [Ew. Jana 20:23], to warto wziąć pod uwagę :


1). Człowiek może odpuścić komuś tylko taki grzech, który został popełniony przeciwko niemu (w sensie pojednania z bliźnim).

Tylko Bóg odpuszcza grzech w sensie wymazania winy.

[Ew. Marka 11:25-26]
"A gdy stoicie i zanosicie modlitwy, odpuszczajcie, jeśli macie coś przeciwko komu, aby i Ojciec wasz, który jest w niebie, odpuścił wam wasze przewinienia. Bo jeśli wy nie odpuścicie, i Ojciec wasz, który jest w niebie, nie odpuści przewinień waszych"

2). Jeśli ktoś przychodzi do bliźniego i prosi o wybaczenie (odpuszczenie) przewinienia przeciw niemu, to znaczy, że przed Bogiem już tę sprawę załatwił (bo inaczej by nie przyszedł).

"Ja, jedynie Ja, mogę przez wzgląd na siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę" [Ks. Izajasza 43:25]
"[Przebaczajcie] sobie nawzajem, jeśli kto ma powód do skargi przeciw komu: Jak Chrystus odpuścił wam, tak i wy" [List do Kolosan 3:14]

Nie ma ani jednej wzmianki na kartach NT jakoby apostołowie praktykowali spowiedź uszną .

Pozdrawiam ...
Ostatnio zmieniony 06 gru 2011, 14:48 przez David77, łącznie zmieniany 1 raz.
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

nike pisze:Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którymkolwiek zatrzymacie, są zatrzymane?
jak Syn Człowieczy miał na ziemi władzę odpuszczania , tak udziela jej Apostołom
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Jezus mógł odpuszczać grzechy: Mat. 9:2
2. A oto przynieśli mu powietrzem ruszonego, na łożu leżącego. A widząc Jezus wiarę ich, rzekł powietrzem ruszonemu: Ufaj, synu! odpuszczone są tobie grzechy twoje.
(BG)

Apostołowie również mieli też przywilej odpuszczania grzechów, jak i wszyscy poświęceni prawdziwi naśladowcy, też maja, przywilej odpuszczania sobie na wzajem grzechów.

Izaj. 61:1-3
1. Duch Panującego Pana jest nademną; przeto mię pomazał Pan, abym opowiadał Ewangeliję cichym, posłał mię, abym związał rany tych, którzy są skruszonego serca, abym zwiastował pojmanym wyzwolenie, a więźniom otworzenie ciemnicy;
2. Abym ogłosił miłościwy rok Pański, i dzień pomsty Boga naszego; abym cieszył wszystkich płaczących;
3. Abym sprawił radość płaczącym w Syonie, a dał im ozdobę miasto popiołu, olejek wesela miasto smutku, odzienie chwały miasto ściśnionego; i będą nazwani drzewami sprawiedliwości, szczepieniem Pańskiem, abym był uwielbiony.
(BG)

Dz.Ap. 16:30-34
30. A wywiódłszy je z więzienia, rzekł: Panowie! co mam czynić, abym był zbawiony?
31. A oni rzekli: Wierz w Pana Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony, ty i dom twój.
32. I opowiadali mu słowo Pańskie i wszystkim, którzy byli w domu jego.
33. A wziąwszy je onejże godziny w nocy, omył rany ich i ochrzcił się zaraz, on i wszyscy domownicy jego.
34. A wprowadziwszy je do domu swego, nagotował im stół i weselił się ze wszystkim domem swoim, uwierzywszy Bogu.
(BG)


Możemy udzielić zapewnienia wszystkim którzy wykazują pokutę i skruchę, jednak od rozgrzeszania nas jest tylko Bóg. :-D

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

nike pisze:Apostołowie również mieli też przywilej odpuszczania grzechów, jak i wszyscy poświęceni prawdziwi naśladowcy, też maja, przywilej odpuszczania sobie na wzajem grzechów.
Apostołowie ustanawiali biskupów i prezbiterów i im przekazali swoją władzą , a nie wszystkim jak leci
2Kor 5:18 bt "Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania."
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Talmid2Tes2,15 pisze:Apostołowie ustanawiali biskupów i prezbiterów i im przekazali swoją władzą , a nie wszystkim jak leci
2Kor 5:18 bt "Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania."
2 Kor. 5:18
18. A to wszystko z Boga jest, który nas z samym sobą pojednał przez Jezusa Chrystusa i dał nam usługiwanie tego pojednania,
(BG)


Podany przez ciebie tekst nic nie mówi, o przekazywaniu władzy.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Talmid2Tes2,15
napisał/a:
Apostołowie ustanawiali biskupów i prezbiterów i im przekazali swoją władzą , a nie wszystkim jak leci
2Kor 5:18 bt "Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania."

2 kor 5;18 τὰ δὲ πάντα ἐκ τοῦ θεοῦ τοῦ καταλλάξαντος ἡμᾶς ἑαυτῷ διὰ Χριστοῦ καὶ δόντος ἡμῖν τὴν διακονίαν τῆς καταλλαγῆς,


podkreślone słowa pochodzą od rzeczownika καταλλαγῆ znaczą tyle co pojednanie ten sam rzeczownik znajdujemy w takich tekstach jak :

Rz 5:11 . 11: 15

Jeżeli zaś chodzi o frazę ,, przekazanie władzy czy też autorytetu to w grece NT mamy takie określenia jak : δεδωκεν -dać, παραδοσις -przekazać naukę , tradycje , religię .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

David77 pisze:Tylko Bóg odpuszcza grzech w sensie wymazania winy.
Amen! Swieta Prawda! Zgadza sie.


Dz.Ap. 7:59-60
„ I kamienowali Szczepana, który się modlił tymi słowy: Panie Jezu, przyjmij ducha mego.
A padłszy na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im grzechu tego. A gdy to powiedział, skonał.”


„ Czemuż ten tak mówi? On bluźni. Któż może grzechy odpuszczać oprócz Jednego, Boga?” Mar. 2:7

patrzysz Dawid i nie widzisz?

David77 pisze:"[Przebaczajcie] sobie nawzajem, jeśli kto ma powód do skargi przeciw komu: Jak Chrystus odpuścił wam, tak i wy" [List do Kolosan 3:14]
Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma moc odpuszczać grzechy na ziemi.” Mar. 2:7-10

O nim to świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w Niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię Jego.” Dz.Ap. 10:43

Imie jego to Odkupiciel!

"każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów"

Tylko Pan Jezus moze odpuscic grzechy-Dz.10:43.
Tylko jedyny Pan Bog, Ojciec Odwieczny:

Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego... Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie... przebacz nam nasze winy" Mt.6:6-12.

nike, to tak posrednio do tematu, przepraszam, musialam...:)
pozdrawiam

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

nike, to tak posrednio do tematu, przepraszam, musialam...:)
pozdrawiam
Nie wiem za co ty mnie Pati w tym poście przepraszasz? A za pozdrowienia mile dzięki, również ciebie pozdrawiam :-D

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Pati,
patrzysz Dawid i nie widzisz?

No wiesz to że ty nie bierzesz całościowo pod uwagę tekstu NT to nie jest dla mnie ani dla innych nowością .

Jezus będąc na ziemi posiadał władzę odpuszczania grzechów .Apostoł Piotr tak wypowiada się na temat władzy jaką Jezus otrzymał od swego Boga i Ojca

Dz 2 : 22 Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego( Jezusa ) między wami uczynił, jak to sami wiecie.

Jezus mówiąc o tym co czynił powiedział :

ew Jan 5: 30 Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał.

Słowo Boże informuje nas również o tym że Jezus otrzymał władzę sądzenie , jeżeli według ciebie Jezus był Bogiem to od kogo otrzymał władzę sądzenie ? .

Pati wczytaj się w słowo Boże bo tylko Bóg poprzez działanie swego Ducha może pomóc ci zrozumieć treść słowa Bożego, jak na razie to ty twierdzisz że widzisz tymczasem masz zasłonę na oczach i jesteś ślepa ...
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

David77 pisze:Pati,
patrzysz Dawid i nie widzisz?

No wiesz to że ty nie bierzesz całościowo pod uwagę tekstu NT to nie jest dla mnie ani dla innych nowością .

Jezus będąc na ziemi posiadał władzę odpuszczania grzechów .Apostoł Piotr tak wypowiada się na temat władzy jaką Jezus otrzymał od swego Boga i Ojca

Dz 2 : 22 Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego( Jezusa ) między wami uczynił, jak to sami wiecie.

Jezus mówiąc o tym co czynił powiedział :

ew Jan 5: 30 Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał.

Słowo Boże informuje nas również o tym że Jezus otrzymał władzę sądzenie , jeżeli według ciebie Jezus był Bogiem to od kogo otrzymał władzę sądzenie ? .

Pati wczytaj się w słowo Boże bo tylko Bóg poprzez działanie swego Ducha może pomóc ci zrozumieć treść słowa Bożego, jak na razie to ty twierdzisz że widzisz tymczasem masz zasłonę na oczach i jesteś ślepa ...
A ja Ci powiem...Twoje widzenie Jezusa,prawie wcale nie rozni sie od islamskich wierzen: Niby Syn Bozy-ale jakis taki...bez wlasnej mocy i wiecznie w sluzalczej roli, coz to za.... Bozy...chyba tylko z pisowni. Pros o OBJAWIENIE: wtedy nie bedziesz musial wykladac greke, ktora bez Ducha Ozywiajacego jest tylko martwa litera. Nie usmiercaj Slowa....
Jezus w islamie uznawany jest za proroka o imieniu Isa bin Marjam. Koran kilkakrotnie mówi o Jezusie jako synu Marii stworzonym przez Allaha w jej łonie bez udziału mężczyzny (sura 3,42–61; 19, 16–21). Mówiąc o życiu Jezusa powtarza niektóre fakty zawarte w Ewangeliach (również apokryficznych). Historia poczęcia Jezusa pokrywa się z opisem św. Łukasza – matką Chrystusa była Maria, której ukazał się Anioł pod postacią doskonałego człowieka, zapowiadając narodzenie syna, mimo iż była dziewicą (jednak, choć narodził się dzięki Boskiej interwencji, islam w żadnym wypadku nie nazywa Go Synem Boga). Maria urodziła Jezusa pod drzewem palmowym, a ten tuż po urodzeniu potrafił rozumnie przemawiać. W dalszym życiu nauczał, czynił cuda i uzdrawiał, ale tylko dzięki woli i mocy danej od Boga. Wspomniana jest m.in. apokryficzna historia o tworzeniu przez Jezusa ptaków z gliny, które następnie stawały się istotami żywymi.
Dz 2 : 22 Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego( Jezusa ) między wami uczynił, jak to sami wiecie.
Czytasz i dalej nie widzisz-co to znaczy uwierzytelnil...i coz z tegoze tak zrobil, jesli nadal go odrzucasz...

ew Jan 5: 30 Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał. [/b

coz to za Syn Bozy...nic nie moze SAM- do kogo sa skierowane te slowa? do niedowiarkow, ktorzy widza w Synu Bozym wylacznie SLUGE-CZLOWIEKA


Pati wczytaj się w słowo Boże bo tylko Bóg poprzez działanie swego Ducha może pomóc ci zrozumieć treść słowa Bożego, jak na razie to ty twierdzisz że widzisz tymczasem masz zasłonę na oczach i jesteś ślepa .


Ty nigdy nie poznales Ducha Chrystusowego-gdyby tak bylo, nie pisalbys takich wywodow....
Kto nie ma Ducha Chrystusowego, ktorego swiatlosc z gory oswieca, idzie po omacku przez swiat
i daleko mu do poznania. Zydzi Mesjanscy go odrzucaja, SJ, Mormoni a nawet ci, ktorzy nie widza w nim Ojca, a jedynie Syna

wez swiadectwo tego islamskiego terrorysty:

http://www.youtube.com/watch?v=aO6t6eiQpX8

on mowi, kto go ZBAWIL
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 17:41 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Brakuje mi Askaou :-( jakoś ten temat mi o Niej przypomniał,dlaczego tacy ludzie odchodza z forum ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Pati,
i daleko mu do poznania. Zydzi Mesjanscy go odrzucaja, SJ, Mormoni a nawet ci, ktorzy nie widza w nim Ojca, a jedynie Syna
Dlaczego Ja,na wzór Boga stworzony,Syn Mojego Ojca nie jestem swoim Ojcem jak insynuujesz,że Jest Jezus ? :-) uwazajcie na zwodnicze filozofie,uważajcie bo bedziecie ich łupem :-(
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A to?

Mat. 5:23-24
23. Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie,
24. Zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój.
(BW)

Pojednanie się,też jest odpuszczeniem grzechów naszych wobec bliźniego i vice versa.
Bez tego nasze ofiary-modlitwy,prośby,nie będą wysłuchiwane.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

bartek212701 pisze:Pati,
i daleko mu do poznania. Zydzi Mesjanscy go odrzucaja, SJ, Mormoni a nawet ci, ktorzy nie widza w nim Ojca, a jedynie Syna
Dlaczego Ja,na wzór Boga stworzony,Syn Mojego Ojca nie jestem swoim Ojcem jak insynuujesz,że Jest Jezus ? :-) uwazajcie na zwodnicze filozofie,uważajcie bo bedziecie ich łupem :-(
ale mozesz byc i Ojcem i Synem
tak jak Israel i Synem i Malzonka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”