Odpuszczanie Grzechów

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Droga Pati ani treść ewangelii ani gramatyka j.greckiego nie upoważnia do wyciągnięcia wniosków jakoby Sam Bóg opuścił niebiosa i przyszedł na ziemię - Dla zaspokojenia twojej ciekawości powiem ci tylko że w j. greckim dla odróżnienia osób od siebie używano rodzajników

np . 2 Kor 1:3 Εὐλογητὸς ὁ θεὸς καὶ πατὴρ τοῦ κυρίου ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ, ὁ πατὴρ τῶν οἰκτιρμῶν καὶ θεὸς πάσης παρακλήσεως,

Wysławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa Ojciec litości i Bóg wszelkiej zachęty

Autor listu zgodnie z gramatyką odróżnił Boga Ojca od Jezusa Chrystusa właśnie za pomocą rodzajników

W przedstawionym tutaj wersecie pierwszy rzeczownik Theos jest poprzedzony rodzajnikiem rodzaju męskiego ὁ zaś kolejna fraza τοῦ κυρίου ἡμῶν informuje nas o tym że rodzajnik τοῦ występuje w dopełniaczu i wskazuje na drugi podmiot w zdaniu jakim jest w tym przypadku Jezus Chrystus - zatem w całym zdaniu jest mowa o dwóch podmiotach a nie jednym .

Co powiedział Mojżesz na temat przyszłego Mesjasza jakim terminem go określił ?

5 Moj 18: 15 Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Pan, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.

Dz 3:22 ,26 Wszak Mojżesz powiedział: Proroka, jak ja, spośród braci waszych wzbudzi wam Pan, Bóg; jego słuchać będziecie we wszystkim, cokolwiek do was mówić będzie.

26)Wam to Bóg najpierw, wzbudziwszy Syna swego, posłał go, aby wam błogosławił, odwracając każdego z was od złości waszych.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 19:31 przez David77, łącznie zmieniany 1 raz.
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Przez rozumne studiowanie,dochodzi się do poznania i wiedzy.

Ktoś podważy wiedzę i poznanie?

http://www.zbawienie.pl/content/view/32/61/1/8/
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Pati pisze:ale mozesz byc i Ojcem i Synem
tak jak Israel i Synem i Malzonka
W jaki sposób? Możesz szerzej trochę?

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

David77 pisze:Droga Pati ani treść ewangelii ani gramatyka j.greckiego nie upoważnia do wyciągnięcia wniosków jakoby Sam Bóg opuścił niebiosa i przyszedł na ziemię - Dla zaspokojenia twojej ciekawości powiem ci tylko że w j. greckim dla odróżnienia osób od siebie używano rodzajników

np . 2 Kor 1:3 Εὐλογητὸς ὁ θεὸς καὶ πατὴρ τοῦ κυρίου ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ, ὁ πατὴρ τῶν οἰκτιρμῶν καὶ θεὸς πάσης παρακλήσεως,

Wysławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa Ojciec litości i Bóg wszelkiej zachęty

Autor listu zgodnie z gramatyką odróżnił Boga Ojca od Jezusa Chrystusa właśnie za pomocą rodzajników

W przedstawionym tutaj wersecie pierwszy rzeczownik Theos jest poprzedzony rodzajnikiem rodzaju męskiego ὁ zaś kolejna fraza τοῦ κυρίου ἡμῶν informuje nas o tym że rodzajnik τοῦ występuje w dopełniaczu i wskazuje na drugi podmiot w zdaniu jakim jest w tym przypadku Jezus Chrystus - zatem w całym zdaniu jest mowa o dwóch podmiotach a nie jednym .

Co powiedział Mojżesz na temat przyszłego Mesjasza jakim terminem go określił ?

5 Moj 18: 15 Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Pan, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.

Dz 3:22 ,26 Wszak Mojżesz powiedział: Proroka, jak ja, spośród braci waszych wzbudzi wam Pan, Bóg; jego słuchać będziecie we wszystkim, cokolwiek do was mówić będzie.

26)Wam to Bóg najpierw, wzbudziwszy Syna swego, posłał go, aby wam błogosławił, odwracając każdego z was od złości waszych.
O czym Ty rozwazasz Dawidzie ? O rodzajnikach? Ja nie mowie tu o literze.
I tak litera ukazuje Ci dwoch...a podobno, a na pewno jest JEDEN- czy litera nie ogranicza Ciebie, a gramatyka nie wskazuje na litere?-Pan Jezus powiedzial ze jest Slowem Zywym, a Ty sprowadzasz go do rodzajnikow? Litera zabija, Duch ozywia!
Potrzebujesz Ducha Chrystusowego-czemu sie wzbraniasz??????

Izajasz powiedzial doklanie -kogo oczekujemy-

"... i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju."
Izaj. 9:5


Jakub znal Boga Mocnego-Ojca Odwiecznego- a jego imie brzmi ODKUPICIEL-

"Odkupiciel nasz to Twoje imię odwieczne" (Iz 63, 16).

Tylko Bog moze odkupic swoj lud, blogoslawieni, ktorzy uwierzyli w jego imie- Jezus- Bog Zbawicielem! Skala nasza!

Muzulmani widza w Jezusie proroka...


Nike kochana, w sensie duchowym.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

bartek212701 pisze:Brakuje mi Askaou :-( jakoś ten temat mi o Niej przypomniał,dlaczego tacy ludzie odchodza z forum ?
Bo nie moga zniesc Prawdy! Ta Pani uniewaznila prawie caly NT a Pawla nazwala klamca!
Umilowala zakon, wzgardzila krwia Nowego Przmierza- jestes pewny, ze takich ludzi Ci brakuje :aaa:

Mam nadzieje, ze nie pomylilam osob?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Pati, Tak brak mi Jej,bo jest lepsza od większości "chrześcijan" stąd :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Dobrze, ze "znasz" serca ludzkie, lepsza bo takie same poglady prezentujecie? :-D
Na jakiej zasadzie osadzasz lepszy-gorszy, ciekawi mnie to:)
Czy tez nie mozesz zniesc prawdy?
To ta sama osoba, ktora odrzucila Pawla, uniewazniajac tym samym NT, czy pomylilam sie?

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Pati,
O czym Ty rozwazasz Dawidzie ? O rodzajnikach? Ja nie mowie tu o literze.
I tak litera ukazuje Ci dwoch.
Gdy by w zdaniu chodziło tylko o jeden podmiot to z całą pewnością bez cienie wątpliwości apostoł Pawłem by o tym napisał co też czyni w innych miejscach Pisma św .

Pati
Izajasz powiedzial doklanie -kogo oczekujemy-


"... i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju."
Izaj. 9:5
Jest kolosalna różnica być z pochodzenia Bogiem a być nazwanym Bogiem ,czytamy i nazwą go Bóg mocny ale nie Wszechmocny ,Bóg również o Mojżeszu powiedział ..
2 Moj 7:1 וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה רְאֵה נְתַתִּיךָ אֱלֹהִים לְפַרְעֹה וְאַהֲרֹן אָחִיךָ יִהְיֶה נְבִיאֶךָ׃
I powiedział JHWH do Mojżesza patrz ustanawiam cię Bogiem dla faraona a Aron brat twój będzie prorokiem
Jakub znal Boga Mocnego-Ojca Odwiecznego- a jego imie brzmi ODKUPICIEL-

"Odkupiciel nasz to Twoje imię odwieczne" (Iz 63, 16).

Tylko Bog moze odkupic swoj lud, blogoslawieni, ktorzy uwierzyli w jego imie- Jezus- Bog Zbawicielem! Skala nasza!

Muzulmani widza w Jezusie proroka...
Czy tytuł odkupiciel był zarezerwowany jedynie dla Boga ? okazuje się że nie o czym kilkakrotnie ci pisałem .

Jaką Nowinę przyniósł anioł Miriam kogo miała urodzić ?

ew Łuk (30) I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. (31) I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. (32) Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida. (33) I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca. (34) A Maria rzekła do anioła: Jak się to stanie, skoro nie znam męża? (35) I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.

1) będzie nazwany Synem Najwyższego a zatem nie miał byś tym Najwyższym czyli samym Bogiem

2)I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida- Jezus miał otrzymać prawo do sprawowania władzy od samego Boga co świadczy o tym iż nie był tym Bogiem od którego miał otrzymać władzę

3) będzie nazwane Synem Bożym ale nie samym Bogiem

Za kogo uważali Jezusa jego uczniowie ??? Pewnego razu Jezus zapytał swoich uczniów za kogo go uważają ,jak myślisz jaka padła odpowiedź?

ew Mat 16 : 13-17

A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Skąd Piotr wiedział kim jest Jezus ? patrz wers 17 ,A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Sam Bóg i Ojciec Jezusa objawił Piotrowi kim jest Jezus .

Co inni mówili o Jezusie ?

Świadectwo Natanaela

ew Jan 1:49

Odpowiedział mu Natanael: Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela.

Natanael rozumie, że Syn Boży to nie kto inny jak Król Izraela,[ew Jan 1 :41 ,45 ] Mesjasza , ten " o którym pisał w zakonie Mojżesz, a także prorocy" por. V Księga Mojż. 18:15-18).

Świadectwo Nikodema

ew Jan 3:1,2 1) A był człowiek z faryzeuszów imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. (2) Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był.

Nikodem wyznał słowami wiemy że przyszedłeś od Boga


Świadectwo Marty

ew Jan 11:27 Rzecze mu: Tak, Panie! Ja uwierzyłam, że Ty jesteś Chrystus, Syn Boży, który miał przyjść na świat.

Świadectwo Piotra

Dz 3: 13 Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić.

Podsumowując na koniec 1 Jan 4 : 14,15

(14) A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu.

apostoł Jan pisze : A my widzieliśmy i świadczymy

co świadczyli ? jaką naukę głosili ? iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata

aby mieć społeczność z Bogiem co trzeba uczynić ? trzeba wyznać kim jest Jezus - Kto tedy wyzna iż Jezus jest Synem Bożym w tym mieszka Bóg, a on w Bogu.
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

nike pisze:Jakie jest znaczenie wypowiedzi Jezusa do Apostołów z Ew. Jana 20:23,
Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którymkolwiek zatrzymacie, są zatrzymane?
Smutne jest to że niektórzy wybiórczo przyjmują Biblię, twierdząc że Jezus Chrystus był tylko człowiekiem. Przecież jednoznacznie powiedziane jest że opuścił niebiosa i przyjął na pewien czas ciało ludzkie.
Myślę że w poruszonym temacie ten zapis apostoła Jakuba jest znaczny.
(14) Choruje kto między wami? Niech przywoła starszych zboru i niech się modlą nad nim, namaściwszy go oliwą w imieniu Pańskim. (15) A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie; jeżeli zaś dopuścił się grzechów, będą mu odpuszczone. (16) Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.
[Jak 5]
Cały kontekst wskazuje na to że to Bóg odpuszcza. Poprzez szczerą i usilną modlitwę. Bo wiele może gorliwa, wytrwała i cierpliwa modlitwa.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Terrorysta islamski nawrocil sie-chwala Jedynemu Panu!.

http://www.youtube.com/watch?v=aO6t6eiQpX8

Ten czlowiek po uszy tkwil w falszywej nauce islamu , mordowal z zimna krwia chrzescijan, przesladowal ich.Pewnego razu dostal od swoich przelozonych zadanie-przeczytac cala Biblie i napisac o niej ksiazke - falszywe dzielo-dzielo szatana.
Kiedy pod wplywem zywego Slowa zrozumial, ze Koran klamie, powstala pozycja zatytulowana- czy Koran jest slowem bozym? Ten Arab ujrzal Prawde, wolal do Boga-JEDNEGO-JEDYNEGO- kim Ty jestes-powiedz mi.

Wiesz kto przyszedl Pan Jezus i powiedzial-JA JESTEM TYM KTOREGO SZUKASZ, ja jestem w Koranie nazwany Isa, jestem TYM Do KTOREGO WOLASZ. A zapewniam Cie wolal do Boga!
Arab nie zna trojcy, Arab nie znal Syna Bozego- Arab wzywal JEDNEGO BOGA i ten mu sie OBJAWIL. Skoro wzywal Ojca, czemu przyszedl Pan Jezus?

Ten czlowiek posiadal arabska Biblie, powiem Ci, nie mial zielonego pojecia o gramatyce, greckiej gramatyce....
Jak chcesz z tym czlowiekiem dyskutowac o Bibli....na temat Boga, o dziele Jezusa Pana - nie Ty chcesz dyskutowac o rodzajnikach?

Ty widzisz martwa litera, a to Duch ozywia!
Litera pokazuje dwoch, a Duch mowi JEDEN!

Duch Tego, ktory napisal Slowo Boze i tak brzmi jego imie!

Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest jeden Bog i Ojciec wszystkich - na pewno tego NIE WIDZISZ.... co ja za to moge? Tak bym chciala....Jeden Duch.

To przez wiare w jego imie stajemy sie Dziecmi Bozymi- NIE zastanawialo Cie to?
Stan sie jak dziecko, jak ten arab, ktory nie mial zadnych krzywych nalecialosci, tak przyjal Slowo, ktore cialem sie stalo.

Kazde jedno slowo w Biblii swiadczy o tym, ktory przyszedl, aby nas wybawic od grzechow naszych- a to moze tylko Bog.
Mi tez bylo ciezko zrozumiec i odrzucic Trojce-ale prosilam PANIE POKAZ!
Wiec nie patrz na litere,patrz na Ducha tego, ktory pisal Biblie.
Jest napisane, ze EWANGELIA jest Zakryta DLA NIEKTORYCH..... Ty widzisz to, co wszyscy widza,.... litere, a Slowo Boze nalezy czytac z Duchem Chrystusowym!

Nie boisz sie, ze widzisz to co kazdy MOZE PRZECZYTAC?

Medrkuj dalej, porownuj wersety, bez Ducha to wszystko jest ZASLONIETE- medrcu grecki....

PAN JEZUS powiedzial- OBJAWIE MU SIEBIE..... Tobie jeszcze nie.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Ty wszak jesteś naszym OJcem, gdyż Abraham nas nie zna, a Izrael nas nie uznaje! Ty, Panie/IHVH, jesteś naszym Ojcem i naszym Odkupicielem. To jest twoje imię od wieków.-Wieczne Imie Twoje//lub- na zawsze Imię Twoje- Jezus- Bog Zbawicielem-Odkupicielem.Nadal nie wierza w jego imie.... nie wierza w Odkupiciela

Dlaczego apostolowie pisza, ze tak wazne jest, aby uwierzyc w imie Pana Jezusa?

Dlaczego Pan Jezus mowi-i objawilem im Twoje imie??? Dlaczego mowi- nie uwierzyli???
Chrzcic w jego imie i wyslawiac jego imie, w jego imieniu sie modlic? i blogoslawil tych, ktorzy uwierzyli w JEGO IMIE!!!!!Czyje???

Kogo Abraham nie znal, a Zydzi kogo nie uznaja- NAS POGAN....jest TU powiedziane TY IHVH JESTEŚ NASZYM OJCEM iiiiiiii naszym Odkupicielem-Goel: kto jest ODKUPICIELEM DLA POGAN?

Pan Jezus Chrystus, nasz Ojciec, nasz Odkupiciel....
גּוֹאֵל
go'el

odkupiciel, zbawiciel, wybawiciel... w NT KTO nas ODKUPIŁ ? KTO NAS ODKUPIŁ czy jestes tak ZBUNTOWANY !!! ze nie chcesz tego uznac !?

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

b]Pati[/b],
Dlaczego Pan Jezus mowi-i objawilem im Twoje imie??? Dlaczego mowi- nie uwierzyli???
Chrzcic w jego imie i wyslawiac jego imie, w jego imieniu sie modlic? i blogoslawil tych, ktorzy uwierzyli w JEGO IMIE!!!!!Czyje???
czyli czyje imię objawiał Jezus ? na pewno nie swoje skoro w modlitwie jaką skierował do swego Boga i Ojca mówi ,,Objawiłem im Twoje Imię

Do kogo apostołowie kierowali swoje modlitwy ?

Jeżeli chodzi o modlitwy to warto zwrócić uwagę na niektóre z nich:

Mat 6:9 "MACIE się modlić w ten sposób:Nasz Ojcze w niebiosach-wtstępuje tu imperatyw(nakaz modlitw do Ojca w niebiosach).

Kol 3:17 "wszystko Czyńcie w imię Pana Jezusa ,dziękując Bogu Ojcu"I tutaj znowu mamy do czynienia z Nakazem modlitwy do Ojca przez Chrystusa

Efez 5:20,1Kor1:4 Zawsze (bez wyjątku) składa modlitwy do Boga w imię Jezusa

Kol 1:3 Dziękujemy Bogu Ojcu

Fil 4:6,7 Do Boga przez Chrystusa

Fil 1:3 Zawsze dziękuję Bogu

Rzym 1:8,9 Najpierw dziękuję Bogu przez Chrystusa

Rzym 5:1 Z Bogiem przez naszego Pana

Luk 6:12 Jezus modli się do Boga

Można do tego jeszcze dodać kilka formuł doksologicznych(pieśni pochwalnych)

Judy 25 -Jedynemu Bogu przez Chrystusa

2 Kor 1:20 Bo obietnice Boże, ile ich było, w nim[ Jezusie ] znalazły swoje "Tak"; dlatego też przez niego mówimy "Amen" ku chwale Bożej.
odkupiciel, zbawiciel, wybawiciel... w NT KTO nas ODKUPIŁ ? KTO NAS ODKUPIŁ czy jestes tak ZBUNTOWANY !!! ze nie chcesz tego uznac !?
ew Łuk 2: 68-69

Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, że nawiedził lud swój i dokonał jego odkupienia, (69) i wzbudził nam mocarnego Zbawiciela w domu Dawida, sługi swego, (70) jak od wieków zapowiedział przez usta świętych proroków swoich,

Jak wynika z kontekstu Zachariasz pod wpływem Ducha św oznajmia że Bóg dokonał odkupienia ludu swego i wzbudził narodowi Izraelskiemu mocarnego Zbawiciela

Kim jest ten Zbawiciel którego Bóg posłał w celu ratowanie ludzkości ? apostoł Paweł mówi

Dz 13 : 22- 23

a gdy go odrzucił, powołał im na króla Dawida i wystawił mu świadectwo w słowach: Znalazłem Dawida, syna Jessego, męża według serca mego, który wykona całkowicie wolę moją. (23) Z jego to potomstwa zgodnie z obietnicą wywiódł Bóg Izraelowi Zbawiciela, Jezusa,

A zatem Jezus jest tym Zbawicielem którego posłał Bóg

Gdyby przyjąć że termin Zbawiciel jest zastrzeżony jedynie dla Boga to należało by uznać że Sędzia Otniel był Bogiem ponieważ został nazwany Zbawicielem

Sęd 3 : 9

Lecz gdy synowie izraelscy wołali do Pana, wzbudził Pan synom izraelskim wybawcę, który ich wyratował, Otniela, syna Kenaza, młodszego brata Kaleba.

1) wzbudził Pan synom izraelskim wybawcę, który ich wyratował, Otniela,
2) i wzbudził nam mocarnego Zbawiciela w domu Dawida, sługi swego

Zarówno sędzia Otiniel jak i Jezus zostali ustanowienie Zbawicielami przez Boga

W księdze Nehemiasza czytamy że takich ludzi określonych terminem Zbawiciel, było więcej

Neh 9:27 Toteż wydałeś ich w ręce ich wrogów, a ci ciemiężyli ich. W czasie ucisku zaś wołali do ciebie, a wtedy Ty wysłuchałeś ich z niebios i według obfitego swego miłosierdzia dałeś im wybawicieli, którzy wybawiali ich z ręki ich wrogów.

Dziwi mnie bardzo że ty niby pełna ,,Ducha '' nie dostrzegasz tak prostej prawdy jaka została zapisana na kartach słowa Bożego

Sabelianizm to nauka jaka rozwinęła się w II w, została okrzyknięta herezją ,zakładała że to Sam Bóg Stwórca nieba i ziemi przyszedł w ciele na ziemie jako Jezus Chrystus - zdaje się że twój samozwańczy prorok który twierdził że jest Eliaszem był gorącym zwolennikiem tej herezji .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Kor. 1:30
30. Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem,
(BW)
Cóż woła ta Mądrość?

Przyp. 1:20-33
20. Mądrość woła głośno na ulicy, na placach podnosi swój głos,
21. Woła na rogu ulic pełnych wrzawy, wygłasza swoje mowy w bramach miasta
:
22. Jak długo wy, prostaczkowie, kochać się będziecie w prostactwie, a wy, szydercy, upodobanie mieć będziecie w szyderstwie, a wy, głupcy, nienawidzić będziecie poznania?
23. Zwróćcie uwagę na moje ostrzeżenie! Oto chcę wam wyjawić moje myśli, obwieścić wam moje słowa.
24. Ponieważ wołałam, a nie chcieliście słuchać, wyciągałam ręce, a nikt nie zważał,
25. Ponieważ nie poszliście za moją radą i nie przyjęliście mojego ostrzeżenia,
26. Dlatego i ja śmiać się będę z waszej niedoli, szydzić będę z was, gdy was ogarnie strach,
27. Gdy padnie na was strach jak burza, a nieszczęście przyjdzie na was jak wicher, gdy was ogarnie niedola i utrapienie.
28. Wtedy wzywać mnie będą, lecz ich nie wysłucham, szukać mnie będą, lecz mnie nie znajdą,
29. Bo nienawidzili poznania i nie obrali bojaźni Pana,
30. Nie chcieli mojej rady, gardzili każdym moim ostrzeżeniem.

31. Dlatego muszą spożywać owoc swojego postępowania i sycić się swoimi radami,
32. Gdyż odstępstwo prostaków zabija ich, a niefrasobliwość głupców ich gubi.

33. Lecz kto mnie słucha, bezpiecznie mieszkać będzie i będzie wolny od strachu przed nieszczęściem.
(BW)

Wolności od strachu życzę.
Jachu
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Jachu pisze: Kor. 1:30
30. Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem,
(BW)
1 Kor
19 Napisane jest bowiem:

Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.


20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?

21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. 22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, 23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą

Ja mozesz oddzielac moc i madrosc Boza od Boga???? Chrystus jest moca Boza i Madroscia!!!!! Oj slepcy -modlcie sie o masc na oczy....

Kol 2, 2
[Staram się o to] aby doznały pociechy ich serca, a w miłości złączeni [osiągnęli] całe bogactwo pełnego zrozumienia i [doszli] do poznania tajemnicy Boga, Chrystusa,[/quote] w którym ukryte są wszystkie skarby mądrości i wiedzy
22. Jak długo wy, prostaczkowie, kochać się będziecie w prostactwie, a wy, szydercy, upodobanie mieć będziecie w szyderstwie, a wy, głupcy, nienawidzić będziecie poznania?
23. Zwróćcie uwagę na moje ostrzeżenie! Oto chcę wam wyjawić moje myśli, obwieścić wam moje słowa.
Bardzo dobrze wiedziec, ze nazywasz mnie Jachu szyderca, prostaczka i glupcem. :-)

Wiec wyjasnie:

Kochac, to kocham sie wylacznie w Panu Jezusie.
Umilowalam poznanie, ktore mi dal on sam-ja o nie prosilam-i zgodnie z obietnica SPELNIL TO- ale jak Ty mozesz go prosic, skoro NIE POZWOLONO WAM-
stales sie - nie niewolnikiem Chrystusa jak Pawel....

wiec?

czyim NIEWOLNIKIEM JESTES

Dasz swiadectwo?

chociaz ja taka grzeszna i prosta, on mnie umilowal i OBJAWIL siebie!


Jachu Slowo jest przeciwko Tobie, to Slowo ktore cytujesz...oj gdybys wiedzial, upadl bys z bojazni przed Bogiem i oddal Chrystusowi Panu nalezna chwale i czesc.

zyczysz spokoju....
Beda mowic pokoj i bezpieczenstwo......
Blagaj o POZNANIE i Objawienie Pana Jezusa- tego zycze z calego serca.

Dawid odrzucasz LASKE, ktora jest w Chrystusie- JEST JEDEN ZBAWICIEL PAN, JEDNA SKALA, JEDEN PASTERZ I OWCZARNIA, JEDEN WLADCA-KROL, JEDEN SEDZIA, JEDEN POCIESZYCIEL,JEDEN ALFA I OMEGA; JEDEN POCZATEK I KONIEC;JEDEN OJCIEC BOG-PAN- JEZUS CHRYSTUS.
Poki czas, pros o masc na oczy- ale o to trzeba prosic TEGO KTORY JA SPRZEDAJe-POSIADA- a jak prosic? skoro ZABRANIAJA????

Daruj sobie Branhama-skoro pragnal to otrzymal, ja mam Objawienie Chrystusa Pana-to on SAM mi pokazal i wywiod z Babilonu, Chwala Panu!

OBJAWIL IMIE- i tego nie widzisz....

Kol 3:17 "wszystko Czyńcie w imię Pana Jezusa ,dziękując Bogu Ojcu"

tak DZIEKUJAC Chrystusowi!

"A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie." -Biblia Gdańska

"Abowiemci żaden nie wstąpił do nieba, jedno ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie." - Biblia Brzeska





do wtorku nie bedzie mnie-pozdrawima

J 17,3
3. A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś
(BW)

1 Kor 8,6
6. Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.
(BW)
JEDEN... aTy wolasz ciagle DWOCH....

1 Tym. 2,5
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(BW)

zatrzymales sie na POSREDNIKU-NIE Ty goODRZUCILES1111

TU JEST prawda-wpatruj sie godzinymi w te wersety z kompresami na oczy i modlitwa na ustach....

Gdyby nie CIALO, nie zobaczylbys Boga, a Ty mowisz... nie mozliwe, bo on jest Duchem...
to CIALO-POSREDNIK przeszkadza CI w poznaniu JEDYNEGO? Swiatlosc prawdziwa przyszla, upodobniajac sie do tych, ktorych stworzyl i NIE POZNALI GO...

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Pati,
21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. 22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, 23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą

Ja mozesz oddzielac moc i madrosc Boza od Boga???? Chrystus jest moca Boza i Madroscia!!!!! Oj slepcy -modlcie sie o masc na oczy..
Gratuluje ci zrozumienia

Przy 8:22 ,23

Pan stworzył mnie jako pierwociny swojego stworzenia, na początku swych dzieł, z dawna. (23) Przed wiekami byłam ustanowiona, od początków, przed powstaniem świata

Skoro Bóg jest jest wieczny i nie miał Początku to jego przymiot jakim jest mądrość a którą się zawsze kieruje również nie ma początku ,zaś księga Przysłów nawiązuję do tego iż jest tam mowa o mądrości która została stworzona a skoro tak to jej wcześniej nie było ,apostoł Paweł mówi że tą mądrością był Jezus

1 Kor 1:24 natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, [/b]który jest mocą Bożą i mądrością Bożą
OBJAWIL IMIE- i tego nie widzisz....

Kol 3:17 "wszystko Czyńcie w imię Pana Jezusa ,dziękując Bogu Ojcu"


Jak widzisz Paweł wiedział komu dziękuje w modlitwach skoro napisał :

Kol 3:17 i wszystko, cokolwiek czynicie w słowie lub w uczynku, wszystko czyńcie w imieniu Pana Jezusa, dziękując przez Niego Bogu Ojcu.

ty natomiast czytasz a nie widzisz

J 17,3
3. A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś
(BW)

1 Kor 8,6
6. Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.
(BW)
JEDEN... aTy wolasz ciagle DWOCH....

1 Tym. 2,5
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(BW)



ew Jana 17:3

A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś

Są to słowa modlitwy Jezusa skierowane nie do siebie samego ale do jego Boga i Ojca ,Jezus mówiąc ,,aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga nie miał na myśli siebie ale swego Ojca który go posłał

Skoro twierdzisz że sam Bóg przyszedł na ziemie to kto go posłał ? :-)

1 Kor 8,6
6. Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Zdanie gramatycznie poprawne mówi o dwóch a nie o jednej osobie patrz

Hebr 1:1 (1) Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; (2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

Apostoł Paweł mówi jednoznacznie że z Boga pochodzi wszystko a skoro tak to również jego Syn Jezus Chrystus co bardzo dobitnie podkreślają inne teksty słowa Bożego mówiące o tym że Jezus miał początek czyli był taki czas kiedy go nie było

1 Tym. 2,5
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(BW)

no to już mamy dwóch 1) tego który jest Bogiem 2) oraz tego który jest pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi

Mojżesz symbolizował Jezusa o czym bardzo dobitnie pisze w liście do Hebrajczyków

Mojżesz był pośrednikiem między Bogiem a Izraelem tak samo Jezus jest pośrednikiem między Bogiem a wierzącymi

Mojżesz był również pośrednikiem starego Przymierza Jezus jest pośrednikiem nowego Przymierza ..

Hebr 8:6

(6) Teraz zaś objął o tyle znakomitszą służbę, o ile lepszego przymierza jest pośrednikiem, które ustanowione zostało w oparciu o lepsze obietnice.

Hebr9:15

I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza, ażeby gdy poniesiona została śmierć dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są powołani, otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne.

Pati

"A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie." -Biblia Gdańska


Jak Jezus mógł być w niebie skoro wypowiadając te słowa był na ziemie - w ilu ty Jezusów wierzysz ?

ew Jan 3:13 A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy

καὶ οὐδεὶς ἀναβέβηκεν εἰς τὸν οὐρανὸν εἰ μὴ ὁ ἐκ τοῦ οὐρανοῦ καταβάς, ὁ υἱὸς τοῦ ἀνθρώπου. fraza który jest w niebie ο ων εν τω ουρανω nie występuje w tekście greckim

(Textus receptus) na którym opiera się Biblia Gdańska zawiera wiele błędów jak stwierdzają znawcy problemu ..

Pati zadaj sobie pytanie : jak apostołowie rozumieli słowa Jezusa i jaką naukę głosili a wtedy doznasz olśnienia
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”