Jakie to wyznanie?

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek Miłujący prawdę:
Czytając Twoje posty Maju zauważy każdy, że "Prawdy w nich nie ma".
Miłujący prawdę, dobrze byłoby, abyś to, co mówisz poparł odpowiednimi przykładami.
A takich nie masz, gdyż ja mówię o tym, co pisze w Piśmie Świętym.
Napisałeś:
Maju mylisz sie bardzo. Jezus mówi o dwóch owczarniach.
Nie masz racji Miłujący prawdę, gdyż Pan Jezus mówił o jednej owczarni Obrazek
Mówi: 'mam i inne owce'.
Ale nie mówi, że ma drugą owczarnię Obrazek
Jest Pasterzem tej małej owczarni ale też i tej drugiej.
Pan Jezus ma jedną owczarnię i do tej jednej owczarni przyprowadzi wszystkie swoje owce.
Poganie nie są jego owcami. Oni dopóki nie poznają prawdy i Boga, i nie zostaną sługami Jehowy, a więc dopóki nie stana się owcmi tych owczarni Jezusa, raczej pasieni są przez Szatana.
Chrystus mówi o przyprowadzeniu do swojej owczarni osób z pogan.
W Ew. Jana 10:16 zapowiada, że nastąpi zjednoczenie osób z pogan i Żydów w jednym Kościele, [w jednej owczarni].

A w Liście Ef. 2:11-22. apostoł Paweł pisze o ich zjednoczeniu Obrazek

od 12 w. czytamy o poganach:
"Byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie..."


od 14 w. czytamy "..., On sprawił, że z dwojga jedność powstała..."
Z dwojga, czyli z Żydów ( pierwszych owiec ) i z pogan ( drugich owiec ) powstała jedność.

Miłujący prawdę, czy zgadzasz się z tym wyjaśnieniem :?: Obrazek
Ciekawi jesteśmy czy zgadzasz się z tym co napisałam :?: :mysli:
A jeżeli zgadzasz się to znaczy, że to w Twoich postach prawdy nie ma Obrazek

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek Nike:
A teraz do rzeczy czego nie rozumiesz, że w nie ładny sposób odniosłeś się do Miłującego Prawdę?
Nike, może nam wyjaśnisz, dlaczego Miłujący prawdę mówi o dwóch owczarniach, kiedy nasz Zbawiciel ukazuje,
że jest jedna owczarnia :?: Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 lis 2007, 17:39 przez Maja., łącznie zmieniany 1 raz.

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

Bobo napisał:
Czyżbyś miał normę kto jest a kto nie jest szczery? Czytasz w sercach? Uważasz, że SJ przynamniej ci którzy pozostali nimi są nieszczerego serca?
Ja też...?
Mam inne zdanie. Od SJ raczej odchodzą ci, ktorzy mają serca nieszczere. Głowę dam, że na twój jeden przykład będę miał tysiąc swoich. Możemy nawet pobawić się w statystykach...ale po co? Kiepsko wypadnie ta twoja znajomość ŚJ.
Bobo, nieszczerość Twojego serca widać choćby po tym, jak podchodzisz do mnie i mojego nowonarodzenia-mówisz, że jest to ,niesprawdzalne'. Przepraszam, ale po co to robisz? Chcesz być uprzejmy? To jest raczej żałosne. Tutaj, na forum nie masz do czynienia z ludźmi, którzy o śJ wiedzą tyle, że ,chodzą po domach', ,nie przyjmują krwi' oraz ,nie modlą się do Matki Boskiej'. Przecież każdy wie, że śJ do grona 144 tys. dopuszczają tylko ,swoich'. Po co więc te uniki, zamiast powiedzieć prosto i otwarcie: wg mnie nie jesteś nowonarodzony?
A może stoi za tym lęk, aby ktoś nie odpowiedział Ci tak samo?
Przesada w słodzeniu innym ludziom nie świadczy o ,pokorze' czy też ,potulności' (wiem, że chcesz być taki, aby odziedziczyć ziemię), ale o tym, że ktoś chce zbawić się poprzez swoją sprawiedliwość, bardzo subiektywnie pojętą.
Na przykład EMET, Twój brat, także uważa, że jego wypowiedzi są ,uprzejme'.
Gdybym tak powiedział ja, albo inny chrześcijanin o sobie, wszyscy śJ zaatakowali by go, jaki on pyszny..
Już nie mówię, że podstawy kultury mówią, aby się samemu nie chwalić, ale czekać, aż zrobi to osoba druga...
Czy Ty i EMET myślicie, że mądrość Boża będzie widoczna w Waszych wypowiedziach, jak zrobicie dużo różnych znaków, typu: ; /,>,< (EMET) albo, gdy będziecie udawać, że szanujecie, czy wręcz uważacie coś wartościowego, co wystepuje w innych religiach? Czy tak robi Strażnica? Nigdy tam dobrego słowa o innym Kościele nie widziałem-.no, chyba, że o tych, które kiedyś tam były. No bo przecież jakżeby można napisać coś dobrego o współczesnych, skoro ,dobra jest tylko Organizacja'-brzydko parafrazując słowa Jezusa.
Na szczęście na tym forum macie do czynienia z ludźmi, którzy znają bardzo dobrze Biblię (a nie tylko cytaty o raju) i przeżyli nowe narodzenie, więc nie macie do nich przystępu.

Por. 1 J 5:18 :-)
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

... tak więc niech każdy SAMEGO SIEBIE osądza czy trwa w sprawiedliwości i pobożności..

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

John_in_grace pisze:Bobo, nieszczerość Twojego serca widać choćby po tym, jak podchodzisz do mnie i mojego nowonarodzenia-mówisz, że jest to ,niesprawdzalne'. Przepraszam, ale po co to robisz? Chcesz być uprzejmy?
Ja uważam,że skoro publicznie piszesz o swoim narodzeniu, to forumowicz który nie wierzy w narodzenie przed spłodzeniem np.[ ja ] może napisać swoje zdanie na ten temat.
Nie musi być to nieszczerość serca, raczej bym powiedziała,że szczerość.

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

No to jak, jestem spłodzony wg Twojej teologii, czy nie?
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Sam oceń.

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

Jak mam ocenić wg Twojej teologii?
Czytałem trochę o tym, jak to Wy rozumiecie, ale pewnie nie wiem, jak to wygląda w praktyce.
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

Miłujący prawdę
Posty: 1123
Rejestracja: 28 cze 2006, 5:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Miłujący prawdę »

John_in_grace pisze:Acha....czyli świadkowie Jehowy mogą nazywać katolików i protestantów: bałwochwalcami, wyznawcami religii fałszywej, odstępcami, a my już nic tak?
Nie godzę się na tak pojęte miłosierdzie.
Każda osoba szczerego serca odeszła, albo odejdzie od śJ.
Widać w Tobie wielką zapalczywość i emocje, a tu potrzebny jest spokój i rozwaga.
Sprawa przecież wygląda inaczej.
Nikt ze Świadków Jehowy nie mówi wprost, że ktoś jest bałwochwalcą, odstępcą, wyznawcą religii fałszywej - to nasi rozmówcy sami dochodzą do takich wniosków.
Omawiamy i wskazujemy na biblijne przykłady osób i narodów działające jako bałwochwalcy, odstępcy, oddający cześć falszywym bożkom itd.
Naszym celem jest głoszenie dobrej nowiny o Królestwie Bożym, o tym czym charakteryzuje się religia utworzona przez Jehowę tu na ziemi, kto jest prawdziwym chrześcijaninem, kto kocha Boga i miłuje prawdę.
Jehowa bada serca i pociąga do siebie ludzi i to bez względu na to gdzie w tej chwili są, czy jako katolicy czy też inni. Decyduje stan człowieka, jego serc, jego modlitwy, pragnienia i pobudki.

Wniosek z tego jest też i ten, że do Świadków Jehowy przychodzą ludzie z innych religii jako osoby dorosłe, bo nie ma wpływu na liczbę głosicieli liczba urodzeń, jak to ma się w innych religiach. Tu człowiek staje się Świadkiem Jehowy gdy zrozumie, pozna zasady wiary - czego wymaga Bóg, odrzuci działania sprzeczne z tymi wymaganiami - stawianymi przecież przez Boga.
Nigdy ilość w Biblii nie brała góry nad jakością.
Czytasz "Jest jeden mądry na tysiąc".

Jednak człowiek zawsze ma wolną wolę i może sam zdecydować - więc jeśli ktoś nie staje się świadkiem Jehowy z miłości do Boga i prawdy, nie pracuje nad tym, by zbliżyć sę do Niego i przylgnąć, to zawsze jest w takim niebezpieczeństwie, że może zwątpić.
Przeciwnik Boga Szatan Diabeł stale dąży do odosobnienia osoby od zboru bo łatwiej takiej osobie zaszczepić zwątpienie bądź inne pragnienia tego systemu rzeczy.

Twój brak zgody na takie postawienie sprawy nie ma jakiegokolwiek znaczenia.
Bóg daje i kieruje swoim dziełem. On też wybiera tych, którymi się posługuje.
Dlaczego?
Bo są to wymagania Boga, nie zaś ludzi.
Czytasz:
"Lecz dusza, która czyni coś rozmyślnie &#8212; czy rodowity mieszkaniec, czy osiadły przybysz &#8212; wyrażając się obelżywie o Jehowie, dusza ta zostanie zgładzona ze swego ludu. Wzgardziła bowiem słowem Jehowy i złamała jego przykazanie; dusza ta ma być bezwarunkowo zgładzona. Spadnie na nią jej własne przewinienie".

Jehowa bardziej od ofiary ceni posłuszeństwo, a żeby czynić to co Jehowa wymaga od swego ludu, to ów lud musi się tego dowiedzieć.
Gdzie znaleźć tę informacje?
Tylko u Świadków Jehowy i w Biblii, której zrozumienie dał im Bóg.
Tak jest i nie inaczej.
Tu wymagane jest rozeznanie.
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

Jehowa bardziej od ofiary ceni posłuszeństwo, a żeby czynić to co Jehowa wymaga od swego ludu, to ów lud musi się tego dowiedzieć.
Gdzie znaleźć tę informacje?
Tylko u Świadków Jehowy i w Biblii, której zrozumienie dał im Bóg.
Tak jest i nie inaczej.
Tu wymagane jest rozeznanie.
Jehowa pragnie, aby wszystkie Jego dzieci spożywały Ciało i piły Krew Jego Syna
Świadkowie Jehowy nie nauczają tak, jak czytamy w Piśmie Święty, więc są świadkami fałszywymi i nie masz u nich żadnego rozeznania.
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Miłujący prawdę napisał
Gdzie znaleźć tę informacje?
Tylko u Świadków Jehowy i w Biblii, której zrozumienie dał im Bóg.
Tak jest i nie inaczej.
Tu wymagane jest rozeznanie.
W Biblii i tylko w Biblii w żadnej Organizacji

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

I znów gra słów. Ale jesteście małostkowi :-D Dacie się porąbać, że prawda jest w Biblii a nie w Organizacji a przecież wasze wyznania też są organizacjami :-D To już uprzedzenie do słowa. Co macie do słowa 'organizacja'?
Oszołomstwu mówię NIE!

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

nike pisze:Miłujący prawdę napisał
Gdzie znaleźć tę informacje?
Tylko u Świadków Jehowy i w Biblii, której zrozumienie dał im Bóg.
Tak jest i nie inaczej.
Tu wymagane jest rozeznanie.
W Biblii i tylko w Biblii w żadnej Organizacji

EMET:
Proszę powiedzieć mnie i innym: skąd pochodzi wykładnia - interpretacja tych, którzy pisują na Forum???

Czy jest to wersja idealistyczna typu: dany ktoś otwiera Biblię i sam z siebie, z samego tylko własnego odbioru tekstu i takiegoż rozumienia wyprowadza wnioski co do rozumienia tekstu?
Czy ten dany ktoś opiera się na zapisie w wersji języka oryginału czy też bazuje na jakimś ulubionym /przez siebie/ Przekładzie?
Czy ten dany ktoś ma jakieś preferencje, które nad wyraz akcentuje, np. Dekalog, 'Nowonarodzenie', Imię Boże...?

Podobnych pytań jest więcej.

A już twierdzenia w rodzaju: "mamy zbór w niebiosach, wierzymy tylko i wyłącznie samej Biblii, nie uznajemy nikogo poza Jezusem" czy tp. - to jedynie tzw. "zbiór pobożnych życzeń".

"My jesteśmy piękni i wspaniali a Inni - be. Ci inni od nas powinni czerpać z 'krynicznych źródeł Prawdy' "...

Proszę nie traktować Forum jako zbiorowiska ludzi aż tak ufnych; żeby nie powiedzieć... naiwnych.


Stephanos, ps. EMET

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

EMET pisze:
nike pisze:Miłujący prawdę napisał
Gdzie znaleźć tę informacje?
Tylko u Świadków Jehowy i w Biblii, której zrozumienie dał im Bóg.
Tak jest i nie inaczej.
Tu wymagane jest rozeznanie.
W Biblii i tylko w Biblii w żadnej Organizacji

EMET:
Proszę powiedzieć mnie i innym: skąd pochodzi wykładnia - interpretacja tych, którzy pisują na Forum???

Czy jest to wersja idealistyczna typu: dany ktoś otwiera Biblię i sam z siebie, z samego tylko własnego odbioru tekstu i takiegoż rozumienia wyprowadza wnioski co do rozumienia tekstu?
Czy ten dany ktoś opiera się na zapisie w wersji języka oryginału czy też bazuje na jakimś ulubionym /przez siebie/ Przekładzie?
Czy ten dany ktoś ma jakieś preferencje, które nad wyraz akcentuje, np. Dekalog, 'Nowonarodzenie', Imię Boże...?

Podobnych pytań jest więcej.

A już twierdzenia w rodzaju: "mamy zbór w niebiosach, wierzymy tylko i wyłącznie samej Biblii, nie uznajemy nikogo poza Jezusem" czy tp. - to jedynie tzw. "zbiór pobożnych życzeń".

"My jesteśmy piękni i wspaniali a Inni - be. Ci inni od nas powinni czerpać z 'krynicznych źródeł Prawdy' "...

Proszę nie traktować Forum jako zbiorowiska ludzi aż tak ufnych; żeby nie powiedzieć... naiwnych.


Stephanos, ps. EMET

Ja uważam,że Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie a nie pod żadnym szyldem wyznaniowym, natomiast Miłujący prawdę dokładnie zaznaczył i to nie pierwszy raz, że tylko Św.Jehowy mają patent na prawdę. Więc ja się z tym nie zgadzam. Ja też uważam,że każdy człowiek ma zagwarantowane powstanie z grobu i Restytucję, obojętnie do jakiego wyznania należy.Jeszcze jedno nie wszystkie wyznania są organizacją, chyba już było na ten temat jest różnica między organizacją a wspólnotą.

Miłujący prawdę
Posty: 1123
Rejestracja: 28 cze 2006, 5:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Miłujący prawdę »

nike pisze:Ja uważam,że Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie a nie pod żadnym szyldem wyznaniowym, natomiast Miłujący prawdę dokładnie zaznaczył i to nie pierwszy raz, że tylko Św.Jehowy mają patent na prawdę
Widzę, że dalej trzymasz się swojej teorii, która nie ma poparcia Biblii.
Zapytam Ciebie:
Czy był jeden naród wybrany, czy też było ich więcej?
Możesz wskazać te inne?
Czy jednostki, które postępowały według wymagań Boga Jehowy, wskazane w Biblii, a więc wskazane przez Boga, czy one nie występowały w jednej linii rodowej?
Od Abla do Jakuba - Izraela i dalej do Jezusa?
Jehowa jest Bogiem porządku i wszystko co robi jest uporządkowane.
Jezus wypełnił prawo, a od tego momentu obowiązuje Prawo Chrystusowe.
Mogli apostołowie glosic dobrą nowinę do narodów Jehowa utworzył Izrael Boży.
Ewangelie i listy apostołów kierowane był nie do indywidualnych osób, które przypadkowo na nie trafiły ale do zborów.
Nike Ty przecież to wiesz.
Zobacz na proroctwo z Księgi Rodzaju 3:15:
"I ja wprowadzę nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę i między twoje potomstwo a jej potomstwo. On rozgniecie ci głowę, a ty, rozgnieciesz mu piętę".
Ta niewiasta to właśnie organizacja Boża.

Tak właśnie myślę, że ten temat jest dla Ciebie przeszkodą by zrobić krok do przodu i poznać prawde i zastać świadkiem Jehowy.
nike pisze:natomiast Miłujący prawdę dokładnie zaznaczył i to nie pierwszy raz, że tylko Św.Jehowy mają patent na prawdę.
Powiem Tobie inaczej. Jeśli ktoś mocno wierzący w istnienie Boga a jednak nie uważa, iż to właśnie jego religia jest prawdziwa i ta jedna jedyna, to znaczy że czegoś nie rozumie.
Nie rozumie tego, że tylko jedną religię mógł dać ludziom Bóg, tak jak są jedne przykazania i jeden sposób ich przestrzegania.
Jednak czy ta w której jestem to na pewno ona jest prawdziwa?
To jest zasadniczy temat!!!
Problem więc jest w widzeniu tego zagadnienia w całości.
Przede wszystkim chodzi o wierność Jehowie.
Czytasz:
"I Jehowa mówił jeszcze do Mojżesza, i rzekł:
"Powiedz synom Izraela:
"Jeśli jakiś mężczyzna lub jakaś kobieta popełni którykolwiek ze wszystkich grzechów ludzkich, dopuszczając się niewierności wobec Jehowy, dusza ta obciąży się winą"(
Liczb 5:5-7).
A jak dzisiaj unikać grzechów przeciwko Bogu?
Czytas:
"Trzymajmy się mocno publicznego oznajmiania naszej nadziei, bez wahania, bo wierny jest ten, który obiecał.
I zważajmy jedni na drugich, żeby się pobudzać do miłości i do szlachetnych uczynków,
nie opuszczając naszych wspólnych zebrań, jak to niektórzy mają w zwyczaju, ale zachęcając się nawzajem, i to tym bardziej, gdy widzicie przybliżanie się dnia"(Hebrajczyków 10:24,25)..
Zebrania wymagają organizacji, by też pokarm dostarczany był w odpowiednim czasie - odpowiedni pokarm. Tym bardziej gdy widzimy koniec tego systemu rzeczy.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2007, 19:41 przez Miłujący prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”