Różne wersje Zmartwychstania

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Mateusz8724
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2012, 10:53
Lokalizacja: Vallhala xD

Różne wersje Zmartwychstania

Post autor: Mateusz8724 »

Witajcie jako zbłąkana dusz szukam wyjaśnienia a mianowicie w ewangeliach są rózne opisy zmartwychstania ,zna obił się moze juz ktos z was o to ? chętnie chciałbym sie dowiedizec o co kaman bo sie teraz pogubiłem

Mateusz 28

Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. (2) A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. (3) Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. (4) Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli. (5) Anioł zaś przemówił do niewiast: Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. (6) Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał


Marka 16

) Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. (2) Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. (3) A mówiły między sobą: Kto nam odsunie kamień od wejścia do grobu? (4) Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był już odsunięty, a był bardzo duży. (5) Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. (6) Lecz on rzekł do nich: Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. (7) Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział.

Łukasza 24
(1) W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. (2) Kamień od grobu zastały odsunięty. (3) A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. (4) Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. (5) Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? (6) Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: (7) Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Każdy Ewangelista opisuje to co usłyszał. Sprzeczności ja nie widzę żadnej. widze raczej uzupełnianie się na wzajem. :-)

Mateusz8724
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2012, 10:53
Lokalizacja: Vallhala xD

Post autor: Mateusz8724 »

no ja widze dlatego pytam moze mnie ktos nakieruje w jednej wersji pojawa sie anioł w drugiej jest jakis chłopiec za miast niego albo faktoza costam nie lezy albo ja nie leże;p jest tam opis ze jak weszy to przerażone nie widzą ciała aw innej wersji ze siedzi tam ktosw biały szatach

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Mateusz8724,

no ja widze dlatego pytam moze mnie ktos nakieruje w jednej wersji pojawa sie anioł w drugiej jest jakis chłopiec za miast niego albo faktoza costam nie lezy albo ja nie leże;p jest tam opis ze jak weszy to przerażone nie widzą ciała aw innej wersji ze siedzi tam ktosw biały szatach
Kiedyś byłem świadkem wypadku,zdarzenie to widziało jeszcze cztery osoby ,jak się póżniej okazało każdy z przesłóchiwanych zrelacjonował owe zdarzenie zupęnie inaczej . Czy była w tym jakaś sprzecznmość ? nie, jedna osoba podała ospis bardzo szczegółówo dróga zaś pewne szczególy pomineła pozostałe osoby opowiedziałe całe zdarzenie ogólnikowo co nie zaprzecza faktowi że wszyscy razem byli świadakim wypadku .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

przeczytaj : http://arekwis.republika.pl/biblia/zmar ... tanie.html


, to są tzw "POZORNE SPRZECZNOŚCI" a więc relacje na pierwszy rzut oka inne lub sprzeczne ale wcale takie nie są , tylko ludziom się tyak wydaje , rozwiązanie leżyw głebszym poznaniu historii , w kontekście np kulturowym , w greckich czy hebrajskich słowach , w paru innych rzeczach , ogólnie relacje nawzajem się uzupełniają i tworzą zdraną całość , polecam zaznajomić się z tematem pozornych sprzeczności aby pogłebić swoje zaufanie do natchnionego Pisma , i w razie czego pomóc zagubionej siostrze czy bratu i dać odpór tym którzy atakują biblię :


, pozorne sprzeczności w biblii : https://www.google.pl/search?q=pozorne+ ... =firefox-a


, apparent contradictions in the bible : https://www.google.pl/search?q=apparent ... =firefox-a


, ataki na biblię i chrześcijan będą się pogłębiać , już teraz zdarzają się ataki pozornymi sprzecznościami

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Odkąd to słowa napisane przez ludzi i skopiowane wielo wielo wielokrotnie są z całą pewnością "natchnione"? A może ktoś się pomylił? A może ktoś komuś źle przepisał? A może.... itp.
Sprzeczności w Biblii jest być może więcej niż zgodności.
Należy chyba troszkę krytyczniej podchodzić do jej treści.
Skąd pewność, że Bóg natchnął takiego autora a innego nie?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

nesto pisze:Odkąd to słowa napisane przez ludzi i skopiowane wielo wielo wielokrotnie są z całą pewnością "natchnione"? A może ktoś się pomylił? A może ktoś komuś źle przepisał? A może.... itp.
Sprzeczności w Biblii jest być może więcej niż zgodności.
Należy chyba troszkę krytyczniej podchodzić do jej treści.
Skąd pewność, że Bóg natchnął takiego autora a innego nie?
Z jedną różnicą ,ze ci ludzie co pisali te słowa to byli natchnieni duchem św. a ty tez jesteś natchniony skoro twierdzisz,ze sa niezgodności i nie tylko pozorne?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

nike pisze:Z jedną różnicą ,ze ci ludzie co pisali te słowa to byli natchnieni duchem św.
No właśnie.... skąd to wiesz?
Pytam bardzo poważnie.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Z Biblii.
2Tm 3:16 bg "Wszystko Pismo od Boga jest natchnione i pożyteczne ku nauce, ku strofowaniu, ku naprawie, ku ćwiczeniu, które jest w sprawiedliwości;"

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

nike pisze:Z Biblii.
2Tm 3:16 bg "Wszystko Pismo od Boga jest natchnione i pożyteczne ku nauce, ku strofowaniu, ku naprawie, ku ćwiczeniu, które jest w sprawiedliwości;"
W NT pisze,że z Żydami w Starym Przymierzu przebywał Syn Boży Chrystus.W ST Żydzi wbrew prawdzie uczynili z Syna Bożego Boga,którego obecnie niektórzy wyznają jako JHWH,Jehowę,Jahwe,itd.ST jest sprzeczny w kwestii Boga z NT.Widać z tego,że są różne natchnienia ST i NT.To,który z nich jest prawdziwy?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

nike pisze:Z Biblii.
2Tm 3:16 bg "Wszystko Pismo od Boga jest natchnione i pożyteczne ku nauce, ku strofowaniu, ku naprawie, ku ćwiczeniu, które jest w sprawiedliwości;"
A skąd wiesz, że jest to "Pismo od Boga"?
Nie sądzisz, że kopie kopii z kopii kopii kopii kopii kopii skopiowane prze kopistów z kopii kopii itd. mogą zawierać błędy?
Czy zdajesz obie sprawę, że koniec ewngelii wg Marka jest "dopisany" przez nn autorów?
Czy wiesz, że historia o cudzołożnej kobiecie jest także późniejszym dopiskiem?
Czy wiesz, że prolog do Jana oraz zakończenie odbiega stylem i słownictwem od pozostałej części i z całą pewnością są to późniejsze dopiski?
Czy mam dalej pisać?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

ratao pisze:W NT pisze,że z Żydami w Starym Przymierzu przebywał Syn Boży Chrystus.
Wiem w co wierzysz. Ale jeśli będziesz pisał to, czego nie ma i powoływał się na dodatek na Pismo, to bardzo źle o twojej wierze świadczy.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

nesto pisze:A skąd wiesz, że jest to "Pismo od Boga"?
Bo tak mówi biblia w różnych miejscach.
nesto pisze:Nie sądzisz, że kopie kopii z kopii kopii kopii kopii kopii skopiowane prze kopistów z kopii kopii itd. mogą zawierać błędy?
Tak sadzę. Ja nie mówię o kopiach, tylko o oryginałach.
nesto pisze:Czy zdajesz obie sprawę, że koniec ewngelii wg Marka jest "dopisany" przez nn autorów?
Tak wiem.
nesto pisze:Czy wiesz, że historia o cudzołożnej kobiecie jest także późniejszym dopiskiem?
Wiem. Chyba w jednym poście napisałam,że to jest dopisek. Jest tylko mały problem w jednym manuskrypcie tekst ten figuruje. Więc nie jest w 100% pewne,ze takiej nie było.
nesto pisze:Czy wiesz, że prolog do Jana oraz zakończenie odbiega stylem i słownictwem od pozostałej części i z całą pewnością są to późniejsze dopiski?
Jest kilka tekstów nieprawdziwych w Ew.Jana wiem.
nesto pisze:Czy mam dalej pisać?
nie mam nic na przeciw, jeżeli to ci dobrze zrobi pisz.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

nike pisze:Bo tak mówi biblia w różnych miejscach.
nike pisze:Tak sadzę. Ja nie mówię o kopiach, tylko o oryginałach.
Tyle, że oryginałó nikt nie ma.
Mamy kopie z kopii z kopii z kopii ..... z kopii z kopii..... a wszystko kopiowane ręcznie i "poprawiane" świadomie i nieswiadomie, a potem kopiowane kopiowane i kopiowane i poprawiane i tak prze stulecia, aż w końcu drukowane i przedrukowywane itp.

ORYGINAŁÓW BRAK.
nike pisze:nesto napisał/a:
Czy zdajesz obie sprawę, że koniec ewngelii wg Marka jest "dopisany" przez nn autorów?

Tak wiem.
Więc masz świadomość, że Pismo nie jest oryginalnym tekstem.

Oprócz tego co napisałem wyżej jest wiele innych fałszerstw zmierzających do ugruntowania w czytelniku niektórych dogmatów.

Jednym z najważniejszych fałszerstw jest zamiana słowa Syn na słowo Bóg.

" (18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. "

Powinno być:

(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Syn, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.

Co ciekawsze nadal, tj w ostatnim wydaniu BT jest powielony ten sfałszowany fragment!!!!!!!!

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

nesto pisze:
nike pisze:Bo tak mówi biblia w różnych miejscach.
nike pisze:Tak sadzę. Ja nie mówię o kopiach, tylko o oryginałach.
Tyle, że oryginałó nikt nie ma.
Mamy kopie z kopii z kopii z kopii ..... z kopii z kopii..... a wszystko kopiowane ręcznie i "poprawiane" świadomie i nieswiadomie, a potem kopiowane kopiowane i kopiowane i poprawiane i tak prze stulecia, aż w końcu drukowane i przedrukowywane itp.

ORYGINAŁÓW BRAK.
Ale najstarsze kopie danych ksiąg są często zaledwie kilka czy kilkanaście lat młodsze od oryginałów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”