wyznaczanie dat---------- har-megiddo

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Na ziemię jeszcze nie powrócił, bo jego powrót oznacza, koniec rządów tego systemu, koniec bałwochwalczych religii, koniec wojen i wyzysku ludzi. Jego powrót oznacza nową erę dla ludzkości, i wiąże się z Nową Ziemią.


______________________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Dz.Ap. 2:22-39
22. Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie,
23. Gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili;
24. Ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany.
25. Dawid bowiem mówi o nim: Miałem Pana zawsze przed oczami mymi, Gdyż jest po prawicy mojej, abym się nie zachwiał.
26. Przeto rozweseliło się serce moje i rozradował się język mój, A nadto i ciało moje spoczywać będzie w nadziei,
27. Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani I nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie.

28. Dałeś mi poznać drogi żywota, Napełnisz mnie błogością przez obecność twoją
29. Mężowie bracia, wolno mi otwarcie mówić do was o patriarsze Dawidzie, że umarł i został pogrzebany, a jego grób jest u nas aż po dzień dzisiejszy.
30. Będąc jednak prorokiem i wiedząc, że mu Bóg zaręczył przysięgą, iż jego cielesny potomek zasiądzie na tronie jego,
31. Mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w otchłani ani ciało jego nie ujrzy skażenia.

32. Tego to Jezusa wzbudził Bóg, czego my wszyscy świadkami jesteśmy;
33. Wywyższony tedy prawicą Bożą i otrzymawszy od Ojca obietnicę Ducha Świętego, sprawił to, co wy teraz widzicie i słyszycie.

34. Albowiem nie Dawid wstąpił do nieba, powiada bowiem sam: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej,
35. Aż położę nieprzyjaciół twych Podnóżkiem stóp twoich.

36. Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście.
37. A gdy to usłyszeli, byli poruszeni do głębi i rzekli do Piotra i pozostałych apostołów: Co znamy czynić, mężowie bracia?
38. A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
39. Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Nowe Imię
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:48
Kontakt:

Post autor: Nowe Imię »

tropiciel pisze:
Jezus wrócił w roku 70, zgodnie z Bożym objawieniem, w pokoleniu apostolskim. Cały NT jest nadziany rychłym powrotem Pana.
A zło isnieje po zmartwychwstaniu w roku 70. Łatwo to dostrzeć i skonfrontować z Obj 21-22, tam są opisani ludzie źle czyniący.
JESZUA ( Jezus ) NIE POWRÓCIŁ W 70 R. Niczego takiego w Biblii NIE MA !


Nie ma, bo wszystko było napisane przed rokiem 70. Natomiast jest całe mnóstwo fragmentów, które wskazują, że powrót Jezusa miał nastąpić za pokolenia apostolskiego. Skoro tak miało być, to tak musiało być. Inaczej Jezus się mylił. Pozwól, że przytoczę tylko trzy na początek:
"Syn Człowieczy przyjdzie bowiem w chwale swego Ojca ze swoimi aniołami i wtedy odda każdemu według jego uczynków. Zaprawdę powiadam wam: Są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zakosztują śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w swoim królestwie" Mt 16:27-28.
Stali z Jezusem tacy, którzy mieli zobaczyć powrót Pana przed ich własną śmiercią. Jeśli Jezus nie wrócił, powinniśmy zacząć poszukiwania ludzi żyjących już 2000 lat.
"A Bóg pokoju wkrótce zetrze szatana pod waszymi stopami. Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z wami. Amen" Rz 16:20.
Paweł napisał do Rzymian (kościół pierwszego wieku), że już niebawem szatan zniknie z tego świata, z ich świata. Kiedy Jezus zwycięża szatana? Podczas paruzji.
"A gdy mówi „nowe”, uznaje pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku. (...) W ten sposób Duch Święty pokazuje, że jeszcze nie została objawiona droga do Miejsca Najświętszego, dopóki jeszcze stał pierwszy przybytek. Był on obrazem na tamten czas, a składano w nim dary i ofiary, które nie mogą uczynić doskonałym w sumieniu tego, który pełni służbę Bożą; Która polegała tylko na pokarmach, napojach i różnych obmyciach, i przepisach cielesnych nałożonych aż do czasu naprawy" Hbr 8:13, 9:8-10.
Ma to związek z 2 rodziałem Dziejów, ale faktor czasowy też wskazuje na bliskie przemiany.



tropiciel pisze:Mesjasz ostrzegał przed fałszywymi prorokami, którzy będą mówić, że jego powrót będzie niedostrzegalny, i że on będzie przebywał w miejscu skrytym !!!

Przeciwstawiając się takim przyszłym fałszywym poglądom wręcz powiedział, że jego powrót będzie jak błyskawica rozświetlająca niebo i jaśniejąca od wschodu na zachód, a więc ewidentnie dostrzegalna dla wszystkich - Mt. 24 : 26; Łuk. 17 : 24. Ujrzy go wszelkie oko - Ap. 1 : 7.


"A gdyby te dni nie były skrócone, żadne ciało nie byłoby zbawione. Ale ze względu na wybranych dni te będą skrócone. Jeśli wtedy ktoś wam powie: Oto tu jest Chrystus, albo: Jest tam – nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi Chrystusowie i fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i cuda, żeby zwieść, o ile można, nawet wybranych. Oto wam przepowiedziałem. Jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni – nie wychodźcie; Oto wewnątrz domu – nie wierzcie. Jak bowiem błyskawica pojawia się na wschodzie i jest widoczna aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego" Mt 24:22-27.

Nie wiem jak ten tekst miałby przeczyć mojej wierze? Przed rokiem 70 takich ludzi nie brakowało. Jezus przyszedł w mgnieniu oka, jak błyskawica :)

"W jednej chwili, w mgnieniu oka, na ostatnią trąbę. Zabrzmi bowiem trąba, a umarli zostaną wskrzeszeni niezniszczalni, a my zostaniemy przemienieni. To bowiem, co zniszczalne, musi przyodziać się w to, co niezniszczalne, a to, co śmiertelne, przyoblec się w nieśmiertelność. A gdy to, co zniszczalne, przyoblecze się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się to słowo, które jest napisane: Połknięta jest śmierć w zwycięstwie" 1Kor 15:52-54.

Podczas paruzji ustanowione zostało zmartwychwstanie ciała duchowego. Zmarli powstali, a my jesteśmy przez wiarę przemienieni.

"Oto przychodzi z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, także ci, którzy go przebili. I będą lamentować przed nim wszystkie plemiona ziemi. Tak, amen" Obj 1:7.

Po pierwsze, kto przebił Jezusa. Żydzi do pokolenia ukrzyżowania.

"Wy bowiem, bracia, staliście się naśladowcami kościołów Bożych, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, bo wy to samo wycierpieliście od swoich rodaków, co i oni od Żydów; Którzy zabili i Pana Jezusa, i swoich własnych proroków, i nas prześladowali; a nie podobają się Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom" 1Tes 2:14-15.

Plemiona (dwanaście) wspierają, że jest mowa o Izraelu.

Po drugie, przychodzenie na obłoku jest apokaliptycznym językiem. Tak Ojciec przychodził z sądem nad narodami, a jednak nikt nigdy Boga nie widział. Język apokaliptyczny nie zawsze oznacza literalne wypełnianie. Jak przeczytasz Dz 1:9-11 zauważysz, że Jezus był niewidoczny wstępując do nieba.

Po trzecie, co było dla ciebie ważne, "każde oko go zobaczy". Jest to pararelne z:
"Odpowiedział mu Jezus: Ty powiedziałeś. Ale mówię wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego siedzącego po prawicy mocy Boga i przychodzącego na obłokach niebieskich" Mt 26:64.

Nie zawsze "widzenie" ma wymiar literalny, bo niekiedy duchowy.
"A na Dom Dawida i na mieszkańców Jerozolimy wyleję ducha łaski i modlitwy. I patrzeć będą na tego, którego przebodli; będą po nim rozpaczać, jak się rozpacza po jedynaku, będą go opłakiwać, jak się opłakuje pierworodnego" Za 12:10.
"I to jest wola tego, który mnie posłał, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" J 6:40.

Ostatecznie Objawienie jasno się wyraża, że Jezus miał wrócić wkrótce.
"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać swoim sługom to, co ma się stać wkrótce, a on to ukazał i posłał przez swojego anioła swemu słudze Janowi; Który poświadczył słowo Boże i świadectwo Jezusa Chrystusa, i wszystko, co widział. Błogosławiony ten, kto czyta, i ci, którzy słuchają słów tego proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane, bo czas jest bliski" Obj 1:1-3.


tropiciel pisze: Dla jednych będzie to dzień radości ( 2 Tes. 1 : 6, 10 ), a dla drugich będzie to czas srogiej kary ( 2 Tes. 1 : 8 - 9 ). Coś takiego nie miało jeszcze miejsca !!!
Dla jednych to był dzień radości, dla drugich to był dzień gniewu. Jerozolima spłonęła w roku 70.

"Tego bowiem umyślnie nie chcą wiedzieć, że niebiosa były od dawna i ziemia z wody, i w wodzie stanęła przez słowo Boże; Przez które ówczesny świat, zalany wodą, zginął. A obecne niebiosa i ziemia przez to samo słowo są utrzymane i zachowane dla ognia na dzień sądu i zatracenia bezbożnych ludzi" 2P 3:5-7.
"Lecz podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do niebiańskiego Jeruzalem i do niezliczonej rzeszy aniołów; Na powszechne zebranie, do zgromadzenia pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, do Boga, sędziego wszystkich, do duchów sprawiedliwych uczynionych doskonałymi; I do pośrednika nowego przymierza, Jezusa, do krwi, którą się kropi, a która mówi lepsze rzeczy niż krew Abla. Uważajcie, abyście nie odtrącili tego, który przemawia. Jeśli bowiem tamci nie uniknęli kary, odtrąciwszy tego, który na ziemi mówił, tym bardziej my, jeśli odwrócimy się od tego, który przemawia z nieba; Którego głos wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje, mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem. A słowa „jeszcze raz” ukazują usunięcie tego, co się chwieje, jako tego, co stworzone, aby pozostało to, co się nie chwieje. Dlatego otrzymując królestwo niezachwiane, miejmy łaskę, przez którą możemy służyć Bogu tak, jak mu się to podoba, z czcią i bojaźnią. Nasz Bóg bowiem jest ogniem trawiącym" Hbr 12:22-29.
"A gdy zobaczycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. Wówczas ci, którzy są w Judei, niech uciekają w góry, a ci, którzy są wewnątrz miasta, niech wyjdą, a ci, którzy są na wsi, niech do niego nie wchodzą. Będą to bowiem dni pomsty, aby się wypełniło wszystko, co jest napisane" Łk 21:20-22. (Jerozolima była otoczona przez wojska w pokoleniu apostolskim).
"Wtedy naczelni kapłani i faryzeusze zebrali się na naradę i mówili: Co zrobimy? Bo ten człowiek czyni wiele cudów. Jeśli go tak zostawimy, wszyscy uwierzą w niego i przyjdą Rzymianie, i zabiorą nam to nasze miejsce i naród" J 11:47-48.
https://sobotni.blog/
"Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w Duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was. A jeśli ktoś nie ma Ducha Chrystusa, ten do niego nie należy" Rz 8:9.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

mój cytat :
JESZUA ( Jezus ) NIE POWRÓCIŁ W 70 R. Niczego takiego w Biblii NIE MA !
w/w user napisał/a :
Nie ma, bo wszystko było napisane przed rokiem 70. Natomiast jest całe mnóstwo fragmentów, które wskazują, że powrót Jezusa miał nastąpić za pokolenia apostolskiego
Nie ma żadnych fragmentów wskazujących, że powrót Jezusa miał nastąpić za pokolenia apostolskiego. Natomiast jest szereg ostrzeżeń dotyczących pojawienia się fałszywych proroków, którzy będą mówić, że jego powrót już się dokonał !!!


____________________

Nowe Imię
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:48
Kontakt:

Post autor: Nowe Imię »

A ja widzę, że obietnica powrotu dotyczyła pokolenia apostolskiego.
Wykaż, że poniższe treści nie odnoszą się do pokolenia apostolskiego:
Mt 16:27-28
Łk 21:32
J 21:22
Rz 13:11-12
1Kor 10:11
1Tes 5:23
Hbr 10:37
1J 2:18
Jud 1:21-25
Obj 22:10/Dn 8:26
https://sobotni.blog/
"Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w Duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was. A jeśli ktoś nie ma Ducha Chrystusa, ten do niego nie należy" Rz 8:9.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

A ja widzę, że obietnica powrotu dotyczyła pokolenia apostolskiego.
Wykaż, że poniższe treści nie odnoszą się do pokolenia apostolskiego


proszę bardzo, choć to z mojej strony jest to ostatnie ostrzeżenie, ponieważ reprezentujesz poglądy jaskrawo sprzeczne ze Słowem Bożym. Więc jeśli się przy tym upierasz to powinieneś wiedzieć co napisał apostoł Paweł w swym liście do Tytusa 3 : 10 - 11

A więc po kolei :

Mt 16:27-28
niektórzy stojący wtedy tam faktycznie nie zaznali śmierci, bo Bóg im dał to oglądać w wizji - stąd Jan zszedł z krainy żyjących najpóźniej - por. Jana 21 : 21 - 23; por. 2 Piotra 1 : 16 - 18

Łk 21:32
wszystko co zapisane i dotyczące Jeruzalem - o czym świadczy werset 24. dalsze wersety 25 - 27 wskazują na późniejszy czas

J 21:22
wyrwałeś werset z kontekstu - przeczytaj sobie werset 23

Rz 13:11-12
to że czas się przybliżył w stosunku do czasu ich nawrócenia nie ulega wątpliwości, ale z tekstu wcale nie wynika, by zaraz potem miał nastąpić Dzień Pański. Znaleźli się wprawdzie tacy, którzy tak myśleli, ale apostoł Paweł prędko ich sprowadził na ziemię - por. 2 Tes. 2 : 1 - 12

1Kor 10:11
"kres wieków" nie oznacza jeszcze nastania Dnia Pańskiego, który obejmie całą ziemię. Był kres wieków dotyczący świata w którym żyli apostołowie, i będzie kres wieków dotyczący świata, w którym mieli żyć ludzie wszystkich narodowości.

1Tes 5:23
werset ten nic nie mówi na temat samego czasu powtórnego przyjścia Jezusa

Hbr 10:37
mała chwila w stosunku do cierpień o których pisze apostoł Paweł i w stosunku do tych udręk przez które uczniowie Jezusa przeszli. Trzeba wersety zawsze czytać w kontekście , a nie poprzez wyrywanie z kontekstu

1J 2:18
ostatnia godzina dotycząca pojawienia się antychrystów, co wskazuje na wypełniające się proroctwa zapowiedziane przez Boga. Pojawienie się antychrystów i ich rozplenienie się miało trochę potrwać o czym wyraźnie pisze apostoł Paweł w drugim liście do Tesaloniczan - 2 Tes. 2 : 1 : 12

Jud 1:21-25
te wersety nic nie mówią o czasie powrotu Jezusa

Obj 22:10
ale księga dotyczy czasu oznaczonego ( werset 10 ) i spełnienie jej jest związane z pojawieniem się Ludu Bożego prowadzonego przez świętego ducha Bożego. Z całą pewnością ów lud nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, prawosławiem, protestantyzmem, adwentyzmem, mormonizmem, baptyzmem, zielonoświątkowcami, badaczami Pisma św. , epifanistami i wszystkimi tymi, którzy nie mają ducha Bożego !

Dn 8:26
jak sam werset wskazuje miało się to stać po wielu dniach. Ale też trzeba pamiętać o tym co mówi cały kontekst. Jeśli ktokolwiek wyrywa wersety z kontekstu i dorabia do tego własną ontepretację - to z całą pewnością dojdzie do fałszywych wniosków. Przed tym wyraźnie ostrzega apostoł Piotr w swym liście 2P. 1 : 20 - 21.

Jak więc widać twoja interpretacja pomija szereg istotnych szczegółów. Ponadto wyrywasz wersety z kontekstu co jest niedopuszczalne. Nie uwzględniasz też specyficznego języka, którym operowali prorocy i apostołowie natchnieni przez samego Boga.


__________________________

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6283
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

tropiciel pisze:Na ziemię jeszcze nie powrócił, bo jego powrót oznacza, koniec rządów tego systemu, koniec bałwochwalczych religii, koniec wojen i wyzysku ludzi. Jego powrót oznacza nową erę dla ludzkości, i wiąże się z Nową Ziemią.


______________________________
A doczytałeś kim będzie Jezus jak wróci?:

Obrazek

więc jeśli jest kobietą to się zachowuje jak kobieta.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Nowe Imię
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:48
Kontakt:

Post autor: Nowe Imię »

Dlaczego uważasz, że dyskusja zakończona? Boisz się poznać biblijne odpowiedzi na twoje rozumienie ww tekstów?
https://sobotni.blog/
"Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w Duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was. A jeśli ktoś nie ma Ducha Chrystusa, ten do niego nie należy" Rz 8:9.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

bo widać, że do twojego umysłu i serca nic nie dociera !

a to na pożegnanie :

Jezus użył porównania mówiąc, że fałszywi mesjasze i prorocy będą mówić, iż jego powrót nastąpi w ukryciu ( Mt. 24 : 26 ). Często tacy ludzie posługują się terminem paruzja co dla nich nie oznacza widocznego dla wszystkich powrotu - por. Mt. 24 : 30; Ap. 1 : 7. Jest więc powrotem jakby w ukryciu.

______________________

Nowe Imię
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:48
Kontakt:

Post autor: Nowe Imię »

tropiciel pisze: a to na pożegnanie :
ok, zrywasz temat. Pozwól że w ramach uprzejmości też się pożegnam.
tropiciel pisze:Mt 16:27-28
niektórzy stojący wtedy tam faktycznie nie zaznali śmierci, bo Bóg im dał to oglądać w wizji - stąd Jan zszedł z krainy żyjących najpóźniej - por. Jana 21 : 21 - 23; por. 2 Piotra 1 : 16 - 18
"Syn Człowieczy przyjdzie bowiem w chwale swego Ojca ze swoimi aniołami i wtedy odda każdemu według jego uczynków. Zaprawdę powiadam wam: Są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zakosztują śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w swoim królestwie" Mt 16:27-28.
"Gdy więc Piotr go zobaczył, zapytał Jezusa: Panie, a co z nim? Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcę, żeby on został, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za mną. I rozeszła się wśród braci wieść, że ten uczeń nie umrze. Jezus jednak nie powiedział mu, że nie umrze, ale: Jeśli chcę, aby został, aż przyjdę, co tobie do tego?" J 21:21-23.
"Gdyż daliśmy wam poznać moc i przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa, nie podążając za zręcznie wymyślonymi baśniami, ale jako naoczni świadkowie jego wielkości. Otrzymał on bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy doszedł go taki głos od wspaniałej chwały: To jest mój umiłowany Syn, w którym mam upodobanie. I słyszeliśmy ten głos dochodzący z nieba, gdy byliśmy z nim na świętej górze" 1P 1:16-18.
Zapowiedź Jezusa dotyczyła przyjścia z Jego królestwem (w chwale Ojca) by oddać według uczynków, a nie przyjściem z wizją. Domniemam, że księgę Objawienia datujesz na rok 95 (za Ireneuszem), tymczasem sama księga ma w sobie wystarczająco dużo dowodów by datować ją przed zburzeniem Jerozolimy. Tego nie będę rozwijał, bo to są treści na razie zbyt trudne dla ciebie.

tropiciel pisze:Łk 21:32
wszystko co zapisane i dotyczące Jeruzalem - o czym świadczy werset 24. dalsze wersety 25 - 27 wskazują na późniejszy czas
"Zaprawdę powiadam wam, że nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie" Łk 21:32
"I polegną od ostrza miecza, i będą uprowadzeni w niewolę między wszystkie narody. A Jerozolima będzie deptana przez pogan, aż wypełnią się czasy pogan" Łk 21:24
"I będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga zrozpaczonych narodów, gdy zaszumi morze i fale. Ludzie będą drętwieć ze strachu w oczekiwaniu tego, co przyjdzie na cały świat. Poruszą się bowiem moce niebios. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą" Łk 21:25-27.
Nie wiem co chciałeś osiągnąć tą odpowiedzią. Jest wyraźnie napisane, że nie przeminie pokolenie apostolskie, aż to wszystko, co powiedział Jezus się stanie, czyli zarówno obietnice wersetu 24 i 25-27. Mieszasz sobie wydarzenia według swojego uznania? Fuj fuj, beeee, brzydko tak.
tropiciel pisze:J 21:22
wyrwałeś werset z kontekstu - przeczytaj sobie werset 23
"Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcę, żeby on został, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za mną. I rozeszła się wśród braci wieść, że ten uczeń nie umrze. Jezus jednak nie powiedział mu, że nie umrze, ale: Jeśli chcę, aby został, aż przyjdę, co tobie do tego?" J 21:22-23.
Znakomity tekst obrazujący w skrócie moją wiarę. Jan doczekał paruzji w roku 70 (zmarł pod koniec lat 90-tych). A po paruzji co się dzieje? Śmierć cielesna nadal istnieje! Jezus zaprzeczył w tym tekście jakoby po Jego przyjściu śmierci już nie było. Jednak Objawienie 21 wskazuje na brak śmierci. Jak to pogodzić? Nie ma śmierci duchowej! Ciało duchowe żyje wiecznie (dotyczy wiernych, niewierni zaznają drugiej śmierci). 1Kor 15. Ciało fizyczne zawsze w proch się obróci. Ale to już szczegółowe zagadnienia, na które też nie jesteś gotowy. Najważniejsze dla dyskusji (niestety zakończonej), że Jezus w powyższym fragmencie zapowiedział swój powrót za życia Jana.
tropiciel pisze:Rz 13:11-12
to że czas się przybliżył w stosunku do czasu ich nawrócenia nie ulega wątpliwości, ale z tekstu wcale nie wynika, by zaraz potem miał nastąpić Dzień Pański. Znaleźli się wprawdzie tacy, którzy tak myśleli, ale apostoł Paweł prędko ich sprowadził na ziemię - por. 2 Tes. 2 : 1 - 12
"A czyńcie to, znając czas, że już nadeszła pora, abyśmy się obudzili ze snu. Teraz bowiem bliżej nas jest zbawienie, niż kiedy uwierzyliśmy. Noc przeminęła, a dzień się przybliżył. Odrzućmy więc uczynki ciemności, a obleczmy się w zbroję światłości" Rz 13:11-12.
"Prosimy was, bracia, przez wzgląd na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa i nasze zgromadzenie się przy nim; Abyście nie tak łatwo dali się zachwiać w waszym umyśle i zatrwożyć się ani przez ducha, ani przez mowę, ani przez list rzekomo przez nas pisany, jakoby już nadchodził dzień Chrystusa. Niech was nikt w żaden sposób nie zwodzi. Ten dzień bowiem nie nadejdzie, dopóki najpierw nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia; Który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co się nazywa Bogiem lub co jest przedmiotem czci, tak że zasiądzie w świątyni Boga jako Bóg, podając się za Boga. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, mówiłem o tym? A teraz wiecie, co przeszkadza, tak że się objawi w swoim czasie. Tajemnica nieprawości bowiem już działa. Tylko że ten, który teraz przeszkadza, będzie przeszkadzał, aż zostanie usunięty z drogi. Wówczas pojawi się ów niegodziwiec, którego Pan zabije duchem swoich ust i zniszczy blaskiem swego przyjścia. Niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów; Wśród całego zwodzenia nieprawości wobec tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, by zostali zbawieni. Dlatego Bóg zsyła im silne omamienie, tak że uwierzą kłamstwu; Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie niesprawiedliwość" 2Tes 2:1-12.
List do Tesaloniczan był spisany przed zburzeniem Jerozolimy (rokiem paruzji), zatem wszystko to co zacytowane mogło się wypełnić. I wypełniło. Paweł zauważa, że ten dzień to nie teraźniejszość, ale to nadal ich pokolenie ma tego doświadczyć. Przypomina, że zanim nastąpi paruzja, antychryst wyjdzie z cienia by pokazać się światu jako Bóg w świątyni. Jan dodaje, że ten antychryst już żyje.
"Ponieważ jest rzeczą sprawiedliwą u Boga, żeby odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają; A wam, uciśnionym, dać odpoczynek wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej mocy" 2Tes 1:6-7.
"Każdy zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że nadchodzi, i już teraz jest na świecie" 1J 4:3.
Tekst z Rzymian jest jednoznaczny, pokolenie apostolskie w momencie spisania listu było bliżej zbawienia niż kiedy uwierzyli. Nawet nie umiałeś wytłumaczyć czym jest ten moment zbawienia i jak umieścić go na skali czasu.
tropiciel pisze:1Kor 10:11
"kres wieków" nie oznacza jeszcze nastania Dnia Pańskiego, który obejmie całą ziemię. Był kres wieków dotyczący świata w którym żyli apostołowie, i będzie kres wieków dotyczący świata, w którym mieli żyć ludzie wszystkich narodowości.
"A to wszystko przydarzyło się im dla przykładu i zostało napisane dla napomnienia nas, których dosięgnął kres czasów" 1Kor 10:11.
Nawet nie umiałeś podać cytatów biblijnych do swoich założeń, tymczasem nie ma dwóch kresów wieków. W nowym testamencie jest tylko wiek obecny i wiek przyszły. Ten obecny przemijał (list do Hebrajczyków się kłania). Nie wiem czy wiesz, ale dla ciekawostki podam, że ewangelia była ogłoszona na cały świat.
„A ta ewangelia królestwa będzie głoszona po całym świecie [gr. oikumene, strong 3625] na świadectwo wszystkim narodom [gr. ethne, strong 1484]. I wtedy przyjdzie koniec” Mt 24:14.
Czy apostołowie głosili ewangelię na cały świat? Czy dotarła do wszystkich narodów?
„I powiedział do nich: Idźcie na cały świat [gr. kosmon, strong 2889] i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu [gr. ktisei, strong 2937]” Mk 16:15.
Czy uczniowie poszli na cały świat? Czy ogłosili ewangelię wszelkiemu stworzeniu?
„Ale przyjmiecie moc Ducha Świętego, który zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, w Samarii i aż po krańce ziemi [gr. gen, strong 1093]” Dz 1:8.
Czy apostołowie świadczyli ewangelię aż po krańce ziemi?
Tacy jak ty zwykle mówią: Jezus nie wrócił w roku 70 pierwszego wieku, ponieważ ewangelii nie usłyszeli ludzie zamieszkujący w Chinach, Nowej Zelandii, Peru, mało tego, do dziś nie każda osoba usłyszała o Chrystusie. Czy to prawda? Biblia wyraża się o „oikumene” „ethne” „kosmon” „gen„, nie wspomina o Peru, Japonii i Senegalu, nie tylko dlatego, że nie istniały jako narody, ale przede wszystkim nie te obszary planety Ziemi były celem przed powrotem Syna Bożego. Kiedy Jezus nakazał głosić dla „ktisei” to apostołowie rozumieli ten zakres.
„Wiara więc jest ze słuchania, a słuchanie – przez słowo Boże. Pytam jednak: Czy nie słyszeli? Ależ tak: Po całej ziemi [gr. gen, strong 1093] rozszedł się ich głos i na krańce świata [gr. oikumene, strong 3625] ich słowa. (…) A temu, który was może utwierdzić według mojej ewangelii i głoszenia Jezusa Chrystusa, według objawienia tajemnicy od wieków okrytej milczeniem; Lecz teraz objawionej i przez Pisma proroków według postanowienia wiecznego Boga oznajmionej wszystkim narodom [gr. ethne, strong 1484], by przywieść je do posłuszeństwa wierze; Temu, jedynemu mądremu Bogu, niech będzie chwała przez Jezusa Chrystusa na wieki. Amen” Rz 10:17-18, 16:25-27.
„A to z powodu nadziei złożonej dla was w niebiosach, o której wcześniej usłyszeliście w słowie prawdy Ewangelii, tej, która do was przyszła, jak również na cały świat [gr. kosmon, strong 2889]. A wydaje ona owoce, podobnie jak pośród was, od dnia którego usłyszeliście oraz poznaliście w prawdzie łaskę Boga; (…) Jeżeli tylko trwacie w wierze, będąc ugruntowani, stali oraz nie dający się ruszyć z miejsca z dala od nadziei Ewangelii, którą usłyszeliście. Tej, co została ogłoszona pośród całego stworzenia [gr. ktisei, strong 2937] pod niebem, i której ja, Paweł, stałem się sługą” Kol 1:5-6, 23 (NBG).
Pisma Pawła jednoznacznie wskazują, że ewangelia dotarła tam, gdzie miała dotrzeć. A co to oznacza? Mając to biblijne świadectwo pokazuję na wypełnienie jednego ze znaków poprzedzających powtórne przyjście Zbawiciela. Łącząc to z obietnicą powrotu Pana za życia pokolenia apostolskiego potwierdza to prawdziwość słów Jezusa.
„A Jezus mu odpowiedział: Widzisz te wielkie budowle? Nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie został zwalony. (…) Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie” Mk 13:2, 30.
W proroctwie wygłoszonym na górze Oliwnej Jezus odniósł się po prostu do tego samego świata, jaki odnajdujemy w pismach Łukasza.
„A w tych dniach wyszedł dekret cesarza Augusta, aby spisano cały świat [gr. oikumene]” Łk 2:1.
„Gdy jednak ich nie znaleźli, zaciągnęli Jazona i niektórych braci przed przełożonych miasta, krzycząc: Oto ci, którzy cały świat [gr. oikumene] wzburzyli, przyszli też tutaj. (…) Stwierdziliśmy, że ten człowiek jest jak zaraza, wzbudza niepokoje wśród wszystkich Żydów na całym świecie [gr. oikumene] i jest dowódcą sekty nazarejczyków” Dz 17:6, 24:5.
Czy zakres cesarstwa rzymskiego sięgał od Alaski przez Cejlon po Kamczatkę i od Wysp Wielkanocnych przez Meksyk po Norwegię? Czy apostołowie zburzyli cały świat, dosłownie zdetonowali Afrykę, literalnie spalili Azję, a nawet zatopili Australię? Albo potem, czy Tertullos oskarżał Pawła, ponieważ ten niepokoił Żydów na Tajwanie, w Namibii, aż po Chile? Na wszystkie pytania odpowiedź brzmi: nie. Zatem głoszenie ewangelii na cały świat dotyczyło mniej więcej granic zamieszkanych przez Żydów, tudzież całego terytorium cesarstwa rzymskiego. Apostołowie doskonale rozumieli co znaczy „oikumene” i jak daleko mieli pójść z ewangelią, aby nawrócić Żydów i pogan przybliżając przyjście Pana. Zburzenie Jerozolimy to też element dobrej nowiny, 40 lat po ukrzyżowaniu Jezusa te „wielkie budowle„, czyli kompleks świątynny został doszczętnie zniszczony.
„A synowie Izraela byli płodni, rozrodzili się, rozmnożyli i bardzo umacniali, a ziemia była ich pełna” Wj 1:7.
Czy pierwsze pokolenia Jakuba rozmnożyły się po całym świecie? Nie, szerszy kontekst wskazuje wyraźnie, że chodziło o obszary zajmowane przez Egipcjan. Stąd większość przekładów ma napisane „napełnili cały kraj„, sens przekazu się nie zmienił. A Nowy Testament, szczególnie Dzieje Apostolskie, jaki ma kontekst dotyczący obszaru? To był Izrael i obszary misyjnych podróży apostołów, dokładnie tam, gdzie ogłosili ewangelię, jak to sami przyznali. Nie ma mowy o obszarach dzisiejszej Szwecji, Senegalu, czy Mikronezji. Wszystko jest napisane, zachęcam do skupiania się nad Słowem.
tropiciel pisze:1Tes 5:23
werset ten nic nie mówi na temat samego czasu powtórnego przyjścia Jezusa
Dostaniesz nawet w szerszym kontekście.
"A nie chcę, bracia, abyście byli w niewiedzy co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili jak inni, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, to też tych, którzy zasnęli w Jezusie, Bóg przyprowadzi wraz z nim. Bo to wam mówimy przez słowo Pana, że my, którzy pozostaniemy żywi do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan z okrzykiem, z głosem archanioła i dźwiękiem trąby Bożej zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my, którzy pozostaniemy żywi, razem z nimi będziemy porwani w obłoki, w powietrze, na spotkanie Pana, i tak zawsze będziemy z Panem. Dlatego pocieszajcie się wzajemnie tymi słowami. (...) A sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci, a cały wasz duch, dusza i ciało niech będą zachowane bez zarzutu na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa" 4:13-18, 5:23.
Kilkukrotnie jest mowa, że to chodzi o nich ("my", "was"), o pokolenie apostolskie, które ma doczekać dnia Pana, dlatego ważne jest by nie wypadli z łaski. To jest ostrzeżenie a zarazem pocieszenie Pawłowe.
tropiciel pisze:Hbr 10:37
mała chwila w stosunku do cierpień o których pisze apostoł Paweł i w stosunku do tych udręk przez które uczniowie Jezusa przeszli. Trzeba wersety zawsze czytać w kontekście , a nie poprzez wyrywanie z kontekstu
"Bo jeszcze tylko bardzo krótka chwila, a przyjdzie ten, który ma przyjść, i nie będzie zwlekał" Hbr 10:37.
Jakie porównywania cierpień do czasu? Wymyślasz. Jest jasno napisane, że przyjście Pana będzie lada moment. Po spisaniu listu okazało się, że to tylko kilka lat. I przykład z innego miejsca, który obala twoje fantazje.
"Uważam bowiem, że cierpienia teraźniejszego czasu nie są godne porównywania z tą przyszłą chwałą, która ma się w nas objawić" Rz 8:18.
W nich, w pokoleniu apostolskim! Boom
tropiciel pisze:1J 2:18
ostatnia godzina dotycząca pojawienia się antychrystów, co wskazuje na wypełniające się proroctwa zapowiedziane przez Boga. Pojawienie się antychrystów i ich rozplenienie się miało trochę potrwać o czym wyraźnie pisze apostoł Paweł w drugim liście do Tesaloniczan - 2 Tes. 2 : 1 : 12
"Dzieci, to już ostatnia godzina i jak słyszeliście, że antychryst ma przyjść, tak teraz pojawiło się wielu antychrystów. Stąd wiemy, że jest już ostatnia godzina" 1J 2:18.
Ostatnia godzina, czas wyraźnie krótki. Dzieci, to już niebawem, mówi Jan. (Tesaloniczan, jak wyżej, aż dziwne, że przy tym cytacie Jana się nie połapałeś o co chodzi Pawłowi).
tropiciel pisze:Jud 1:21-25
te wersety nic nie mówią o czasie powrotu Jezusa
"Zachowajcie samych siebie w miłości Boga, oczekując miłosierdzia naszego Pana Jezusa Chrystusa ku życiu wiecznemu. I rozróżniając, nad jednymi zmiłujcie się; Innych zaś ratujcie w bojaźni, wyrywając ich z ognia, mając w nienawiści nawet szatę, która została skalana przez ciało. A temu, który może was ustrzec od upadku i przedstawić jako nienagannych, z radością przed obliczem swojej chwały; Jedynemu mądremu Bogu, naszemu Zbawicielowi, niech będzie chwała i majestat, moc i władza, teraz i po wszystkie wieki. Amen" Jud 1:21-25.
Ależ mówią. Adresaci są ponaglani w utrzymaniu wiary i ewangelizacji przed nadejściem Pana, który ma pojawić się w ich pokoleniu. Z resztą warto przeczytać cały ten krotki list i wyłapać więcej takich wskazówek. Polecam.
tropiciel pisze:Obj 22:10
ale księga dotyczy czasu oznaczonego ( werset 10 ) i spełnienie jej jest związane z pojawieniem się Ludu Bożego prowadzonego przez świętego ducha Bożego. Z całą pewnością ów lud nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, prawosławiem, protestantyzmem, adwentyzmem, mormonizmem, baptyzmem, zielonoświątkowcami, badaczami Pisma św. , epifanistami i wszystkimi tymi, którzy nie mają ducha Bożego !
Dn 8:26
jak sam werset wskazuje miało się to stać po wielu dniach. Ale też trzeba pamiętać o tym co mówi cały kontekst. Jeśli ktokolwiek wyrywa wersety z kontekstu i dorabia do tego własną ontepretację - to z całą pewnością dojdzie do fałszywych wniosków. Przed tym wyraźnie ostrzega apostoł Piotr w swym liście 2P. 1 : 20 - 21.
"Potem powiedział do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi, bo czas jest bliski" Obj 22:10.
"A to widzenie wieczorne i poranne, o którym była mowa, jest prawdą. Dlatego zapieczętuj to widzenie, bo spełni się po wielu dniach" Dn 8:26.
Czas bliski, kontra odległy. Twierdzisz, że tekst z Objawienia dotyczy pojawienia się ludu, co najmniej 2000 lat po spisaniu tej księgi?! Ani to "blisko", ani nie o tym, co twierdzisz, tekst mówi. Objawienie jest proroctwem sądu nad Izraelem, szatanem oraz ukazuje przyjście Pana, prezentuje niebiańską Jerozolimę, miasto zbawionych oraz zło poza murami miasta, mówi po prostu o tym, co ma wydarzyć się wkrótce.
"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać swoim sługom to, co ma się stać wkrótce, a on to ukazał i posłał przez swojego anioła swemu słudze Janowi; Który poświadczył słowo Boże i świadectwo Jezusa Chrystusa, i wszystko, co widział. Błogosławiony ten, kto czyta, i ci, którzy słuchają słów tego proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane, bo czas jest bliski" Obj 1:1-3.
Daniel natomiast zauważa, że czas jest odległy (ponad jedno pokolenie jak wiemy, a mniej więcej 20-25). Jeśli w czasach Jana czas był bliski, a w czasach Daniela odległy, trudno w XXI wieku mówić o bliskim czasie od spisania Objawienia. Po prostu bliskość powrotu Jezusa była rzeczywistością życia apostolskiego.
Zamiast wymyślać właśnie jeszcze raz przeczytaj:
"Mamy też mocniejsze słowo prorockie, a wy dobrze czynicie, trzymając się go jak lampy, która świeci w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i jutrzenka nie wzejdzie w waszych sercach; To przede wszystkim wiedząc, że żadne proroctwo Pisma nie podlega własnemu wykładowi. Nie z ludzkiej bowiem woli przyniesione zostało kiedyś proroctwo, ale święci Boży ludzie przemawiali prowadzeni przez Ducha Świętego. (...) Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które, podobnie jak inne Pisma, ludzie niedouczeni i nieutwierdzeni przekręcają ku swemu własnemu zatraceniu
" 2P 1:19-21, 3:16. (Rz 13:12)
tropiciel pisze:Jak więc widać twoja interpretacja pomija szereg istotnych szczegółów. Ponadto wyrywasz wersety z kontekstu co jest niedopuszczalne. Nie uwzględniasz też specyficznego języka, którym operowali prorocy i apostołowie natchnieni przez samego Boga.
Ale się zaplułeś na mnie, nie widząc własnych ułomności w rozumieniu Słowa Bożego.
tropiciel pisze:bo widać, że do twojego umysłu i serca nic nie dociera !
A może ty masz serce zatrwożone by uwielbić Jezusa i nie widzisz Bożego królestwa, nie ludzką ręką uczynionego, ale miejsca uczynionego przez Boga Ojca, gdzie świątynią jest On sam ze swoim Synem i wierni są tam po powrocie Jezusa na zawsze; który oczekuje czci w duchu i w prawdzie, a ci co nie są usprawiedliwieni, nie mają wiecznego pojednania. Mam nadzieję, że dojdziesz do zrozumienia poprzedniego zdania, bowiem napisałem je z biblijnych cytatów. Miłej podróży przez wypełnione objawienie Boże.
tropiciel pisze:Jezus użył porównania mówiąc, że fałszywi mesjasze i prorocy będą mówić, iż jego powrót nastąpi w ukryciu ( Mt. 24 : 26 ). Często tacy ludzie posługują się terminem paruzja co dla nich nie oznacza widocznego dla wszystkich powrotu - por. Mt. 24 : 30; Ap. 1 : 7. Jest więc powrotem jakby w ukryciu.
"Powrót nastąpi w ukryciu" - skąd ty takie fantazje wyciągasz? Chciałeś chyba napisać "będą mówili: oto jest w miejscach skrytych". Powrót nie nastąpił w ukryciu. Jerozolima się posypała w roku 70, ot co się "ukrytego" stało.
"Jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni – nie wychodźcie; Oto wewnątrz domu – nie wierzcie" Mt 24:26.
Jezus naucza, że apostołowie nie mają słuchać zwodzicieli, bowiem Jego przyjście będzie niezauważalne. Wiem już, że dla ciebie niezauważalne, to znaczy zauważalne. Dla mnie niezauważalne, znaczy niezauważalne, natomiast takie opisy "jak błyskawica od wschodu do zachodu", "ze swoimi aniołami", "spadające gwiazdy" są typowe dla Bożego gniewu w ST, to język apokaliptyczny, który nie był realizowany w sposób literalny (prześledź przychodzenie Boga z sądem w ST), dlatego Jezus wrócił w "chwale Ojca", ostateczny gniew na niewierny Izrael został przez Chrystusa wylany. A do Obj 1:7 się odnosiłem, ale nie zrozumiałeś.
"Zapytany zaś przez faryzeuszy, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie. I nie powiedzą: Oto tu, albo: Oto tam jest. Królestwo Boże bowiem jest wewnątrz was" Łk 17:20-21.

Żyję w zmartwychwstaniu Jezusa.
"I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. A każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nigdy nie umrze. Czy wierzysz w to?" J 11:25-26.
Ciało cielesne nie może wejść do królestwa, tylko ciało duchowe, które przez Chrystusa jest przemienione.
"Sieje się ciało cielesne, a jest wskrzeszane ciało duchowe. Jest ciało cielesne, jest też ciało duchowe. (...) To zaś mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani to, co zniszczalne, nie odziedziczy tego, co niezniszczalne. Oto oznajmiam wam tajemnicę: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni; W jednej chwili, w mgnieniu oka, na ostatnią trąbę. Zabrzmi bowiem trąba, a umarli zostaną wskrzeszeni niezniszczalni, a my zostaniemy przemienieni. To bowiem, co zniszczalne, musi przyodziać się w to, co niezniszczalne, a to, co śmiertelne, przyoblec się w nieśmiertelność. A gdy to, co zniszczalne, przyoblecze się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się to słowo, które jest napisane: Połknięta jest śmierć w zwycięstwie" 1Kor 15:44, 50-54.
Właśnie tego doświadczyli pierwsi chrześcijanie, którzy dotrwali do paruzji. Dziś tak samo, druga śmierć (duchowa) jest niemożliwa, ponieważ wierny Chrystusowi jest na zawsze pojednany z Bogiem Ojcem. Oni przyoblekli się w nieśmiertelność, tak i dziś i na zawsze można przyodziać się w niezniszczalność własnego ducha. Chwała Panu!
https://sobotni.blog/
"Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w Duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was. A jeśli ktoś nie ma Ducha Chrystusa, ten do niego nie należy" Rz 8:9.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6283
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

"Polska otrzyma światło płynące wprost z 33-go portalu. Wszystkie portale niosą energię Chrystusa, jednak ten niesie jej najwięcej."

To są słowa z książki Diany Cooper - 2012 i przyszłość ziemi, strona 101.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

No to winszuję takich informacji. Aby je przyjąć z pominięciem wszelkich innych wersetów Biblijnych oraz zaistniałych faktów, to trzeba albo być niespełna rozumu, albo mieć klapki na oczach. W pierwszym przypadku to należy niezwłocznie udać się do psychiatry, a w drugim przypadku nic na to nikt nie poradzi, bo jak ktoś jest fanatykiem i do niego kompletnie nic nie dociera, to żaden człowiek mu nie pomoże.

Heretyków, którzy głoszą jaskrawo sprzeczne ze Słowem Bożym poglądy - apostoł Paweł radzi unikać po pierwszym i drugim upomnieniu - Tytusa 3 : 10 - 11. Wdawanie się w jakąkolwiek dyskusję z takimi nie ma więc najmniejszego sensu. Bo jeśli ktoś wie lepiej od tego co mówi Biblia, a ona mówi wyraźnie, że przy powrocie Jezusa ujrzy go wszelkie oko - Ap. 1 : 7 oraz że wszystkie plemiona ziemi ujrzą przychodzącego Syna Człowieczego - Mt. 24 : 30 - to ktoś kto temu przeczy uczynił z Jezusa kłamcę i wszelka dyskusja z takim jest urąganiem Bogu.

Nowe Imię
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:48
Kontakt:

Post autor: Nowe Imię »

Nie umiesz rzeczowo odpowiadać. Wydaje ci się, że jak zastosujesz tytusa to sprawa załatwiona. Jesteś ignorantem. Nie radzisz sobie z treściami o plemionach i ujrzeniem Pana przychodzącym w chwale Ojca. Jeśli czczenie Ojca w duchu i prawdzie nazywasz choroba psychiczna, to prawdopodobnie jesteś heretykiem. Tskiemu trudno coś przekazać, bo idzie w zaślepieniu ze swoimi "prawdami". Ja mogę kontynuoaać dyskusję, ale najpierw musiałbyś się odnieść do wszystkich cytatów biblijnych jakie podałem i mojej wiary, jak ja uczyniłem do twojego rozumienia Pisma. 1:0 dla mnie póki co :) czekam na realne riposty...
https://sobotni.blog/
"Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w Duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was. A jeśli ktoś nie ma Ducha Chrystusa, ten do niego nie należy" Rz 8:9.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6283
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Nowe Imię pisze:1:0 dla mnie póki co :)
To, że napisałeś długi post nie znaczy, że 1:0 dla Ciebie. :-P
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Nie umiesz rzeczowo odpowiadać.
Forumowicze ! To co wypisuje pod moim adreser ów user to dokładnie pasuje do jego wypowiedzi.
Wydaje ci się, że jak zastosujesz tytusa to sprawa załatwiona.
List Tytusa dokładnie podsumowuje takich, którzy przekręcają Słowo Boże i myślą, że im to na sucho ujdzie. Niestety ów user - nie wiadomo z jakiej denominacji, bo się nie przedstawił - wypisuje tutaj kompletne bzdury, świadczące o myleniu pojęć, braku znajomości hebrajskiego i greckiego, przez co znaczenia charakterystyczne dla pewnych określeń są błędnie zastosowane.
Jesteś ignorantem.
Ten epitet pod moim adresem świadczy, o złamaniu Regulaminu tego forum jak również każdego innego.
Stare polskie powiedzenie powiada, że kto kogo przezywa, tak się sam nazywa. Ja się nie wypowiadam na temat tego usera, lecz jego wpisów. Biblia zaś mówi : Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni; (2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim sądzeni będziecie, i jaką miarą mierzycie, taką wam odmierzono będzie

Nie radzisz sobie z treściami o plemionach i ujrzeniem Pana przychodzącym w chwale Ojca.
czyje wpisy o tym świadczą to widać.
Jeśli czczenie Ojca w duchu i prawdzie nazywasz choroba psychiczna, to prawdopodobnie jesteś heretykiem. Tskiemu trudno coś przekazać, bo idzie w zaślepieniu ze swoimi "prawdami".

Jest to wstrętne oszustwo i bezczelne kłamstwo, bo nigdzie nie napisałem, że czczenie Niebiańskiego Ojca w duchu i w prawdzie jest chorobą psychiczną !!! Dalszych aluzji pod moim adresem nie trzeba komentować, bo są następstwem, takich oszczerstw.
Ja mogę kontynuoaać dyskusję, ale najpierw musiałbyś się odnieść do wszystkich cytatów biblijnych jakie podałem i mojej wiary, jak ja uczyniłem do twojego rozumienia Pisma. 1:0 dla mnie póki co :) czekam na realne riposty...
Kontynuować dyskusję to można z ludźmi, którzy mają szacunek do Jezusa i nie czynią z niego kłamcy. A z takimi, którzy nie szanują Jezusa dyskutować nie ma najmniejszego sensu i o takich właśnie napisał apostoł Paweł w liście do Tytusa 3 : 10.


_______________________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”