świat spisków drogą na manowce

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy


Rethel

Re: świat spisków drogą na manowce

Post autor: Rethel »

Wszelki duch... że Miecz przestał wierzyć w spiski! :-D
Tylko czy aby na pewno? :-?

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

mój wpis z bloga uzupełniłem o : "często też chrześcijanie, mówią że badanie spisków, spiskowców to wyraz czuwania nakazany przez Pana Jezusa i zgłębianie ich wpisuje się w słowa : "Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi". Ujrzenie znaków nie ma nic wspólnego z karmieniem się spiskami, konspiracyjnym światem. Wiele z tych znaków będzie tak widocznych i odczuwalnych, że nie sposób będzie ich przegapić, szkoda czasu na świat dezinformacyjnych teorii, "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko dopiero początek boleści. (9) Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. (10) I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić." - Ewangelia Mateusza 24:7-10

"I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu" - Mateusza 24:11 BW - a zwiodą wielu m.in dlatego, że ci ludzie, ci chrześcijanie zamiast poznawać Chrystusa poznawali szatana i jego wymysły konspiracyjne. Również rozpoznanie innych znaków nie ma nic wspólnego z dezinformacyjnym konspiracyjnym światem i poznawaniem go. Wręcz przeciwnie zagłębianie się w te fałszywe nauki to strata czasu i obciążanie serca a to właśnie obciążone serce, zatroskane jest wrogiem poznania znaków i przegapienia tego co najważniejsze :

"Pilnujcie się, aby wasze serca nie były obciążone obżarstwem, pijaństwem i troską o to życie, aby ten dzień was nie zaskoczył. 35 Jak sidło bowiem przyjdzie na wszystkich, którzy mieszkają na powierzchni całej ziemi. 36 Dlatego czuwajcie, modląc się w każdym czasie, abyście byli godni uniknąć tego wszystkiego, co ma nadejść, i stanąć przed Synem Człowieczym" - Ewangelia Łukasza 21:34-36 Uwspółcześniona Biblia Gdańska -

konspiracyjny świat, który jest chaosem, napędza niepokoje, strach, TROSKI a wtedy serce - umysł jest obciążony, człowiek nie czuwa tak jak nakazane i jest zagrożony zaskoczeniem. "Czuwajcie i módlcie się, abyście nie popadli w pokuszenie" - Marka 14:38a - znowu modlitwa się pojawia- to modlitwa, życie w społeczności z Panem, sprawia, że człowiek zobaczy wszystko a nie życie spiskami, które prowadzą do odwrotnej rzeczy - do braku czuwania i braku światła, tak że człowiek nie zobaczy prawdziwych znaków, ale fałszywe znaki uzna za prawdziwe. Konspiracyjne świat, świat spisków, który jest pomieszaniem z poplątaniem utrudnia i utrudni zrozumienie nauk biblijnych i proroctw. Lepiej powrócić do czystego źródła - do biblijnych nauk. Sam wiem, jednak po sobie jak kiedyś latałem po różnych stronach, wyczekując "znaków" i czekając na jakąś wielkie przełomowe wydarzenie. Było to chorobliwe - od strony do strony i żyjąc w napięciu na "coś wielkiego". Brak wiary, brak cierpliwości, zaufania, brak znajomości Pism się objawiał.

Awatar użytkownika
mitryl
Posty: 93
Rejestracja: 17 lut 2014, 21:40
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: mitryl »

" Sam wiem, jednak po sobie jak kiedyś latałem po różnych stronach, wyczekując "znaków" i czekając na jakąś wielkie przełomowe wydarzenie. Było to chorobliwe - od strony do strony i żyjąc w napięciu na "coś wielkiego". Brak wiary, brak cierpliwości, zaufania, brak znajomości Pism się objawiał"

Miałem tak samo. Czasem Pana przeciągnie nas po jakimś rynsztoku byśmy zobaczyli jak to pachnie.
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

mitryl pisze:" Sam wiem, jednak po sobie jak kiedyś latałem po różnych stronach, wyczekując "znaków" i czekając na jakąś wielkie przełomowe wydarzenie. Było to chorobliwe - od strony do strony i żyjąc w napięciu na "coś wielkiego". Brak wiary, brak cierpliwości, zaufania, brak znajomości Pism się objawiał"

Miałem tak samo. Czasem Pana przeciągnie nas po jakimś rynsztoku byśmy zobaczyli jak to pachnie.
wiele też osób moim zdaniem wpada w te sidła z powodu lęku przed starością, śmiercią - na siłę szukają potwierdzenia dla swoich przekonań. 100 lat temu też wierzono że już Pan za chwileczkę powróci - np Świadkowie Jehowy podawali daty jak 1914 i 1915 : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7973

mamy czuwać codziennie, po pierwsze to miłość do Pana Jezusa Chrystusa powinna być głównym motywem czuwania, poza tym jesteśmy śmiertelni i dziś jeszcze możemy umrzeć , ale gdyby się okazało, że powrót Pana nastąpi np za 20 lat, 30 albo później to nie zdziwiłbym się

Monika K.
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2013, 11:37

Post autor: Monika K. »

Przypominam, że papieże (przedsoborowi) ostrzegali przed masonerią, nie jest to więc żadna "teoria"...

http://www.tradycja.koc.pl/HumanumGenus.htm

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

MieczDucha pisze:mój wpis z bloga uzupełniłem o : "często też chrześcijanie, mówią że badanie spisków, spiskowców to wyraz czuwania nakazany przez Pana Jezusa i zgłębianie ich wpisuje się w słowa : "Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi". Ujrzenie znaków nie ma nic wspólnego z karmieniem się spiskami, konspiracyjnym światem. Wiele z tych znaków będzie tak widocznych i odczuwalnych, że nie sposób będzie ich przegapić, szkoda czasu na świat dezinformacyjnych teorii, "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko dopiero początek boleści. (9) Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. (10) I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić." - Ewangelia Mateusza 24:7-10

"I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu" - Mateusza 24:11 BW - a zwiodą wielu m.in dlatego, że ci ludzie, ci chrześcijanie zamiast poznawać Chrystusa poznawali szatana i jego wymysły konspiracyjne. Również rozpoznanie innych znaków nie ma nic wspólnego z dezinformacyjnym konspiracyjnym światem i poznawaniem go. Wręcz przeciwnie zagłębianie się w te fałszywe nauki to strata czasu i obciążanie serca a to właśnie obciążone serce, zatroskane jest wrogiem poznania znaków i przegapienia tego co najważniejsze :

"Pilnujcie się, aby wasze serca nie były obciążone obżarstwem, pijaństwem i troską o to życie, aby ten dzień was nie zaskoczył. 35 Jak sidło bowiem przyjdzie na wszystkich, którzy mieszkają na powierzchni całej ziemi. 36 Dlatego czuwajcie, modląc się w każdym czasie, abyście byli godni uniknąć tego wszystkiego, co ma nadejść, i stanąć przed Synem Człowieczym" - Ewangelia Łukasza 21:34-36 Uwspółcześniona Biblia Gdańska -

konspiracyjny świat, który jest chaosem, napędza niepokoje, strach, TROSKI a wtedy serce - umysł jest obciążony, człowiek nie czuwa tak jak nakazane i jest zagrożony zaskoczeniem. "Czuwajcie i módlcie się, abyście nie popadli w pokuszenie" - Marka 14:38a - znowu modlitwa się pojawia- to modlitwa, życie w społeczności z Panem, sprawia, że człowiek zobaczy wszystko a nie życie spiskami, które prowadzą do odwrotnej rzeczy - do braku czuwania i braku światła, tak że człowiek nie zobaczy prawdziwych znaków, ale fałszywe znaki uzna za prawdziwe. Konspiracyjne świat, świat spisków, który jest pomieszaniem z poplątaniem utrudnia i utrudni zrozumienie nauk biblijnych i proroctw. Lepiej powrócić do czystego źródła - do biblijnych nauk. Sam wiem, jednak po sobie jak kiedyś latałem po różnych stronach, wyczekując "znaków" i czekając na jakąś wielkie przełomowe wydarzenie. Było to chorobliwe - od strony do strony i żyjąc w napięciu na "coś wielkiego". Brak wiary, brak cierpliwości, zaufania, brak znajomości Pism się objawiał.
Mieczu ,jeszcze się nie stępiłeś.
Kto nie będzie wiedział jak nas chcą oszukać to będzie oszukany ty też

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Rethel pisze:Wszelki duch... że Miecz przestał wierzyć w spiski! :-D
Tylko czy aby na pewno?
Ja nie przestałem.
Czyżbyś zaprzeczał,że spiski istnieją.
Są tacy,którzy spisek dostrzegają w trakcie jego trwania,tacy którzy o nim się dowiadują po czasie,jak wszystko wychodzi na jaw dla całego świata jako fakt no i jest jeszcze jedna grupa ludzi....zgadnijcie jaka.
Do jakiej grupy Rethelku się zaliczasz.
Znasz ten kawał:
mówi świnia do świni,słyszałam,że oni nas hodują po to by nas zabić i zjeść
-a ty głupia dalej z tymi teoriami spiskowymi

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

spiski istniały i istnieją, ale chrześcijanin nie powinien się na nich skupiać ale na Zbawicielu i zamiast badać świat powinien badać siebie samego i swoje serce, bo choćby ktoś żył i 1000 lat to w tym coraz bardziej dezinformacyjnym świecie spisków pogubi się a nie znajdzie prawdę, tym bardziej nie znajdzie tam uświęconego życia, ani mocy do wyzwolenie z grzechów.

"Bo gdybyśmy sami siebie sądzili, nie bylibyśmy sądzeni. 32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni, przez Pana jesteśmy karceni, abyśmy nie byli potępieni wraz ze światem" - 1 list apostoła Pawła do Koryntian 11:31-32 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

""Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do świętości, bez której nikt nie ujrzy Pana" - list apostoła Pawła do Hebrajczyków 12:14 Uwspółcześniona Biblia Gdańska -

"Pilnujcie się, aby wasze serca nie były obciążone obżarstwem, pijaństwem i troską o to życie, aby ten dzień was nie zaskoczył.
35 Jak sidło bowiem przyjdzie na wszystkich, którzy mieszkają na powierzchni całej ziemi.
36 Dlatego czuwajcie, modląc się w każdym czasie, abyście byli godni uniknąć tego wszystkiego, co ma nadejść, i stanąć przed Synem Człowieczym" - Łukasza 21:34-36 UBG - czuwajcie modląc się a nie dając się wplątać w świat spisków, pilnujcie się aby wasze serca nie były obciążone np troskami a nie pilnujcie się zgłębiajac spiskowy świat


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

http://www.faithdefenders.com/from-the- ... iracy.html - ciekawy artykuł pokazujący dlaczego chrześcijanie nie powinni wchodzić w świat teorii spiskowych i dlaczego jest to dla nich niebezpieczne i niezgodne z wolą Bożą. Nie zgadzam się z samą końcówką - mam inne zdanie na temat antychrysta, fałszywego proroka, świątyni i "2 proroków" - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8417

,

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

ostatnio na blog pod artykułem dostałem taki komentarz :
,, Anonimowy27 stycznia 2015 20:20

Przepraszam, że anonimowo, ale ten artykuł mnie uratował. Dziękuję! Ja podobnie jak mój przedmówca, namawiałam męża do robienia zapasów, chciałam zapełnić garaż po sufit.

Znam to wszystko, przez cała lata wierna byłam Biblii i odeszłam, zapomniałam, ale Bóg nie zapomina o swych dzieciach i poprowadził mnie tak, żebym znalazła ten artykuł.

Od czasu do czasu płakałam ze strachu, panikowałam, a tutaj znalazłam nadzieję i wybawienie z tych obłąkanych przemyśleń.
Dziękuję!
"

zacytowałem ten komentarz aby m.in pokazać że na prawdę jest wielu chrześcijan którzy mają z tym problem, a to się będzie nasilać wraz ze wzrastającym pędem ku wojnie w naszym regionie i z przyszłymi wydarzenia na świecie

,

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

MieczDucha pisze:ostatnio na blog pod artykułem dostałem taki komentarz :
,, Anonimowy27 stycznia 2015 20:20

Przepraszam, że anonimowo, ale ten artykuł mnie uratował. Dziękuję! Ja podobnie jak mój przedmówca, namawiałam męża do robienia zapasów, chciałam zapełnić garaż po sufit.

Znam to wszystko, przez cała lata wierna byłam Biblii i odeszłam, zapomniałam, ale Bóg nie zapomina o swych dzieciach i poprowadził mnie tak, żebym znalazła ten artykuł.

Od czasu do czasu płakałam ze strachu, panikowałam, a tutaj znalazłam nadzieję i wybawienie z tych obłąkanych przemyśleń.
Dziękuję! "

zacytowałem ten komentarz aby m.in pokazać że na prawdę jest wielu chrześcijan którzy mają z tym problem, a to się będzie nasilać wraz ze wzrastającym pędem ku wojnie w naszym regionie i z przyszłymi wydarzenia na świecie
A ja czytałem takie ogłoszenie po nieudanym końcu świata w 2012:
sprzedam bunkier i czterysta konserw.


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

Elius pisze:
A ja czytałem takie ogłoszenie po nieudanym końcu świata w 2012:
sprzedam bunkier i czterysta konserw.[/quote]

nieznajomość Chrystusa, albo odwrócenie oczu od Niego skutkuje i takimi rzeczami, ale jak wiemy również często o wiele gorszymi. Tym bardziej więc powinniśmy mieć się na baczności i nie kierować oczu i uszu ku marnościom, złym rzeczom ale iść wąską drogą i wchodzić przez ciasną bramę : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/ ... iasna.html

,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”