ZBRODNIE IZRAELITÓW na EDOMITACH / ESSEŃCZYKACH

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Piotr w Rzymie

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:A teraz przedstaw źródła, z których zaczerpnąłeś swoje rewelacje.
Źródło do tego że Apostoł Piotr był w Rzymie ?


To co czytamy w Pierwszym Liście Piotra wyraźnie wskazuje na "pomoc" w pisaniu, a raczej PRZEPISYWANIU tego listu przez Sylwana, ucznia faryzeusza Pawła, a nie na to że jest to orginalny list Apostoła Piotra.

Wygląda na to że faryzeusz Paweł przejął list Apostoła Piotra, i dał go swojemu uczniowi Sylwanowi do "korekty".

"(12) Krótko, jak mi się wydaje,

wam napisałem przy pomocy Sylwana, wiernego brata,

upominając i stwierdzając, że taka jest prawdziwa łaska Boża, w której trwajcie. (13 Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie razem z wami wybrana, oraz Marek, mój syn. (14) Pozdrówcie się wzajemnym pocałunkiem miłości! Pokój wam wszystkim, którzy trwacie w Chrystusie. "

(1 List Piotra 5:1-14, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
Dziwne jest też określenie
"która jest w Babilonie razem z wami wybrana,"


Faryzeusz Paweł i jego przyjaciel Sylwan byli obywatelami rzymskimi, i prawdopodobnie obaj byli Faryzeuszami.

Podczas gdy Apostoł Piotr był w rzymskim więzieniu, oczekując śmierci, ci dwaj faryzeusze: Paweł i Sylwian, cieszyli się wolnością. Wygląda na to że to oni przechwycili orginalny "Pierwszy List" Apostoła Piotra i przepisując go dokonali w nim "odpowiedniej korekty", podając się z przyjaciół Piotra.

Studjując historię Rzymu i początków KrK, staje sie oczywistym że to Pawłowi Mesyjanistyczni Żydzi - Żydo-Chrześcijanie, zwani też Zelotami, podpalili Rzym i zwalając winę na Piotrowych Chrześcijan spowodowali ich uwięzienie i prześladowania, i to nie tylko w Rzymie ale też i w całym Imperium Rzymskim.

Po pożarze Rzymu w roku 64, i oskarżeniu o podpalenie miasta Piotrowych Chrześcijan, faryzeusz Paweł jak za dawnych czasów miał znów pełne ręce roboty.

Tym razem nie na rozkaz Sahedrynu, lecz na rozkaz Cesarza Nerona (który wydał dekret nakazujący prześladowanie Nazarejskich Chrześcijan w całym Imperium Rzymskim), Faryzeusz Paweł udał się do Efezu, aby tam prześladować Apostoła Jana i jego Kościół.

Pozwól że zapytam, czy wiesz jaki wpływ na zniszczenie przez Żydów w Rzymie Piotrowego Kościoła (w roku 64 AD) miała żydowska kochanka, i późniejsza żona Nerona - POPEA Sabina?

Obrazek
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

A teraz powtórzę prośbę: Przedstaw źródła, z których zaczerpnąłeś informacje o tym, że właśnie takie wydarzenia miały miejsce w Rzymie, jak te opisane przez Ciebie powyżej.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:A teraz powtórzę prośbę: Przedstaw źródła, z których zaczerpnąłeś informacje o tym, że właśnie takie wydarzenia miały miejsce w Rzymie, jak te opisane przez Ciebie powyżej.
Które źródła ?

- To że Sylwan był uczniem Faryzeusza Pawła ?

- To że Sylwan spisywał List Piotra, kiedy ten był w więzieniu na krótko przed śmiercią ?

- To że Paweł był Faryzeuszem ?

Yarpen, ja mogę ci udowodnić na podstawie Biblii że Izrael NIE jest Narodem Wybranym, ponieważ Jakub nigdy nie otrzymał Błogosławieństwa Bożego które próbował wykraść Ezawowi i jego potomkom - prawowitym przenosicielom Błogosławieństwa Bożego.

Jeśli tego nie zrozumiesz to rozmowa z tobą będzie wyglądać tak jak twoja z Henrykiem, i żadne logiczne argumenty tu nie pomogą.

To co, wrócimy do Genesis aby przeegzaminować Rozdział 27 ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ślicznie udajesz greka, a to świadczy o tym, iż z pełną świadomością piszesz tutaj wytwory swojej wyobraźni jako rzekomo opisy rzeczywistych wydarzeń.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:A teraz przedstaw źródła, z których zaczerpnąłeś swoje rewelacje.
W lochach Watykanu są źródła.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

George pisze:To co czytamy w Pierwszym Liście Piotra wyraźnie wskazuje na "pomoc" w pisaniu, a raczej PRZEPISYWANIU tego listu przez Sylwana, ucznia faryzeusza Pawła, a nie na to że jest to orginalny list Apostoła Piotra.

Wygląda na to że faryzeusz Paweł przejął list Apostoła Piotra, i dał go swojemu uczniowi Sylwanowi do "korekty".
Dokładnie.
Ślicznie udajesz greka, a to świadczy o tym, iż z pełną świadomością piszesz tutaj wytwory swojej wyobraźni jako rzekomo opisy rzeczywistych wydarzeń.
To nie są wytwory niczyjej wyobraźni. Wiele osób to widzi. Analizując żróła - BIBLIĘ można wiele spraw tu poruszanych udowodnić. A znając historię - potwierdzić.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ale masz coś, co potwierdzi prawdziwość tej tezy?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:Ale masz coś, co potwierdzi prawdziwość tej tezy?
Biblię - wybór wydania pozostawiam tobie.

Ale to już jutro, tzn. dziś jak się obudzę.

Pozdrawiam
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

George pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ale masz coś, co potwierdzi prawdziwość tej tezy?
Biblię - wybór wydania pozostawiam tobie.
Ośmieszasz się. Dobrze wiesz, że w Biblii nie ma niczego takiego, co tutaj tworzysz na temat historii Kościoła w I wieku.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:
George pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ale masz coś, co potwierdzi prawdziwość tej tezy?
Biblię - wybór wydania pozostawiam tobie.
Ośmieszasz się. Dobrze wiesz, że w Biblii nie ma niczego takiego, co tutaj tworzysz na temat historii Kościoła w I wieku.
Ależ jest dla uważnego czytelnika, dla takiego, który nie patrzy przez pryzmat swojej denominacji i potrafi obiektywnie spojrzeć na sprawy i wyciągać logiczne wnioski.
Dobrze wiesz, YZ, że byłam bardzo, bardzo gorliwą solascripturowczynią, ale do czasu. Absurd goni absurd. Spadły klapy religijne i Biblię odczytuję na nowo. Zdumienie i radość wielka.
:-D

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Tak? To zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zawarto informację, że np. "Pawłowi Mesyjanistyczni Żydzi - Żydo-Chrześcijanie, zwani też Zelotami, podpalili Rzym i zwalając winę na Piotrowych Chrześcijan spowodowali ich uwięzienie i prześladowania, i to nie tylko w Rzymie ale też i w całym Imperium Rzymskim. "
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Tak? To zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zawarto informację, że np. "Pawłowi Mesyjanistyczni Żydzi - Żydo-Chrześcijanie, zwani też Zelotami, podpalili Rzym i zwalając winę na Piotrowych Chrześcijan spowodowali ich uwięzienie i prześladowania, i to nie tylko w Rzymie ale też i w całym Imperium Rzymskim. "
"Historia Cesarstwa Rzymskiego" z roku 1947. Miałam, ukradziono mi.
A teraz ty mi zacytuj dlaczego księża i ci bliżej koryta dostają pełną tzw.komunię, a plebs tylko opłatek/wafel. Wiem, w innym temacie, ale tam uporczywie nie odpowiadasz. Na to pytanie dajesz odpowiedzi o celibacie. No masakra jakaś.
Wracając do tego tematu: wystarczy uważnie Listy i Ewangelie czytać. Czy nie dostrzegasz, że Paweł założył religię i głosi sprawy odmienne (w wielu punktach) niż Jezus? Pewnie nie dostrzegasz, jak większość, ale wielu osobom oczy się otworzyły i dostrzegają to, o czym pisze np.George. Dopiero poskładanie tej mozaiki daje obraz jako tako spójny i prawidłowy.
Nade wszystko należy porzucić religijne spojrzenie na wiarę, głoszenie ludzkie, czy to Magisterium, czy też innej maści nauczycieli. Zamęt, dążenie do włąsnej chwały, walka o stołki i kase. Jak wyeliminujesz czynniki ludzkie i samodzielnie zaczniesz zagłębiać się w Pismo, może dostrzeżesz co i jak.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Tak? To zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zawarto informację, że np. "Pawłowi Mesyjanistyczni Żydzi - Żydo-Chrześcijanie, zwani też Zelotami, podpalili Rzym i zwalając winę na Piotrowych Chrześcijan spowodowali ich uwięzienie i prześladowania, i to nie tylko w Rzymie ale też i w całym Imperium Rzymskim. "
"Historia Cesarstwa Rzymskiego" z roku 1947.
Co ty mi tu ściemniasz? Twierdziłaś, że te informacje są w Biblii, to teraz cytuj Biblię.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Początek Pawłowego Kościoła

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:
wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Tak? To zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zawarto informację, że np. "Pawłowi Mesyjanistyczni Żydzi - Żydo-Chrześcijanie, zwani też Zelotami, podpalili Rzym i zwalając winę na Piotrowych Chrześcijan spowodowali ich uwięzienie i prześladowania, i to nie tylko w Rzymie ale też i w całym Imperium Rzymskim. "
"Historia Cesarstwa Rzymskiego" z roku 1947.
Co ty mi tu ściemniasz? Twierdziłaś, że te informacje są w Biblii, to teraz cytuj Biblię.
Trochę szacunku dla kobiety Yarpenie.
Co, mamusia i tatuś tego w domciu nie nauczyli ? Tylko od Faryzeusza Pawła wziąłeś nauki o kobietach ?

Ok, do tematu. W Biblii mamy wiele przykładów niezgody pomiędzy Faryzeuszem Pawłem a Apostołami Chrystusa, i ich uczniami. Poczynając od zamordowania Djakona Szczepana, aż do awantury z Barnabą, o Marka.

Z pism 'pseudo Klemensa' wynika że ta relacja, pomiędzy Faryzeuszem Pawłem a Kościołem Boga w Jerozolimie, prawie że zakończyła się zabójstwem przyrodniego brata Chrystusa, Jakuba Sprawiedliwego, biskupa Kościoła Boga w Jerozolimie.

Po awanturze do jakiej doszło pomiędzy Pawłem i Barnabą, Faryzeusz Paweł dobrał sobie swoich uczniów, takich jak Tymoteusz, Sylwan, Linus, .... , niektórych z nich obrzezał, i obsadził nimi biskupstwa swoich Kościołów w Rzymie i Azji Mniejszej. Paweł zaczął też zbierać pieniądze od swoich wiernych na potrzeby swojego Kościoła, o czym nie czytamy w Biblii aby Apostołowie tak czynili.

Faryzeusz Paweł po prostu stworzył Pierwszy Kościół Protestancki, i to na 1500 lat przed Lutrem.

Zerknijmy jak do tego doszło.


Powstanie pierwszego Kościoła Protestanckiego.

DZIAŁALNOŚĆ FARYZEUSZA PAWŁA

DRUGA WYPRAWA MISYJNA


Spór o Marka

36Po pewnym czasie powiedział Paweł do Barnaby: «Wróćmy już i zobaczmy, jak się mają bracia we wszystkich miastach, w których głosiliśmy słowo Pańskie».

37Barnaba chciał również zabrać Jana, zwanego Markiem; 38ale Paweł prosił, aby nie zabierał z sobą tego, który odszedł od nich w Pamfilii i nie brał udziału w ich pracy.

39 Doszło do ostrego starcia, tak że się rozdzielili: Barnaba zabrał Marka i popłynął na Cypr,

40 a Paweł dobrał sobie za towarzysza Sylasa i wyszedł
polecony przez braci łasce Pana. ...
«« Dz 15 »»

booris nam tu trochę pomógł przytaczając ten fragment w innych wydaniach Biblii:

„Biblia Tysiaclecia:
(37) Barnaba chciał również zabrać Jana, zwanego Markiem; (38) ale Paweł prosił, aby nie zabierał z sobą tego, który odszedł od nich w Pamfilii i nie brał udziału w ich pracy. (39) Doszło do ostrego starcia, tak że się rozdzielili: Barnaba zabrał Marka i popłynął na Cypr, (40) a Paweł dobrał sobie za towarzysza Sylasa i wyszedł, polecony przez braci łasce Pana. (41) Przechodził przez Syrię i Cylicję umacniając miejscowe Kościoły.

Biblia Warszawsko-Praska:
(37) Barnaba chciał wtedy zabrać we wspólną podróż także Jana, zwanego Markiem, (38) ale Paweł nie życzył sobie, by poszedł z nimi w drogę ten, który ich kiedyś opuścił w Pamfilii i nie brał więcej udziału w ich pracy. (39) Doszło przy tym do ostrego starcia i w rezultacie] rozdzielili się: Barnaba wziął ze sobą Marka i popłynął na Cypr, a Paweł dobrał sobie (40) do pomocy Sylasa i ruszył w drogę, polecony przez braci łasce Pana. Przewędrował całą Syrię i Cylicję, umacniając wszędzie wiernych miejscowych Kościołów.]

Biblia Gdanska:
(37) Tedy Barnabasz radził, aby z sobą wzięli i Jana, którego zwano Markiem. (38) Ale się to Pawłowi nie zdało brać tego z sobą, który był odszedł od nich z Pamfilii, a nie chodził z nimi na onę pracę. (39) I wszczął się między nimi wielki gniew, tak iż odszedł jeden od drugiego, a Barnabasz wziąwszy z sobą Marka, płynął do Cypru. (40) Ale Paweł obrawszy sobie Sylę, wyszedł, będąc poruczony łasce Bożej od braci: (41) I przechodził Syryję, i Cilicyję, utwierdzając zbory.

Przeklad Nowego Swiata:
(37) A Barnabas był zdecydowany zabrać także Jana zwanego markiem. (38) Ale Paweł nie uważał za właściwe, żeby go zabrać, skoro odszedł od nich w Pamfilii i nie przystąpił z nimi do pracy. (39) Wtedy doszło do gwałtownego wybuchu gniewu, tak iż się rozdzielili: Barnabas wziął ze sobą Marka i odpłynął na Cypr. (40) Paweł zaś wybrał Sylasa i odszedł, powierzony przez braci niezasłużonej życzliwości Jehowy. (41) I przechodził przez Syrię i Cylicję, umacniając zbory.

King James Version
(37) And Barnabas determined to take with them John, whose surname was Mark. (38) But Paul thought not good to take him with them, who departed from them from Pamphylia, and went not with them to the work. (39) And the contention was so sharp between them, that they departed asunder one from the other: and so Barnabas took Mark, and sailed unto Cyprus; (40) And Paul chose Silas, and departed, being recommended by the brethren unto the grace of God. (41) And he went through Syria and Cilicia, confirming the churches.

Webster Bible:
(37) And Barnabas determined to take with them John, whose surname was Mark. (38) But Paul thought not good to take him with them, who departed from them from Pamphylia, and went not with them to the work. (39) And the contention was so sharp between them, that they departed, separating one from the other: and so Barnabas took Mark, and sailed to Cyprus. (40) And Paul chose Silas, and departed, being commended by the brethren to the grace of God. (41) And he went through Syria and Cilicia, confirming the churches.

Young`s Literal Translation:
(37) And Barnabas counseled to take with [them] John called Mark, (38) and Paul was not thinking it good to take him with them who withdrew from them from Pamphylia, and did not go with them to the work; (39) there came, therefore, a sharp contention, so that they were parted from one another, and Barnabas having taken Mark, did sail to Cyprus, (40) and Paul having chosen Silas, went forth, having been given up to the grace of God by the brethren; (41) and he went through Syria and Cilicia, confirming the assemblies.

Nie postarales sie ze sprawdzaniem Jachu.”
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Źle się dzieje George nad cieśniną Ormuz...Szatan wyszedł z czeluści.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”