ZBRODNIE IZRAELITÓW na EDOMITACH / ESSEŃCZYKACH

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kłamcy i ich OSZUSTWO WSZECHCZASÓW

Post autor: radek »

Korn pisze:Jak czytam tu tych wszystkich Yarpenów, efronich, Jachów, Henryków, to sam się dziwię jak daleko można ludźmi manipulować. Jak ludzie są łatwowierni.

Weźmy to całe pismo i co ono dało, co zmieniło, co dało do poprawy?
Nic nie dało, jak było na początku tak jest obecnie.

Przeanalizujmy w skróconej formie. Jozue miłujący miecz, wycinający wszystko.
Saul chory psychicznie. Dawid miłujący cudze żony, nie cofnął się przed niczym.
Salomon zboczeniec seksualny.
A następnie król dobry a syn zły. Dalej syn dobry a jego spadkobierca król zły. I tak w koło i koło... A było pismo i nic im nie dało. Krew lała się strumieniami, synowie zazdrościli ojcom a ojcowie synom. Prostytucja i zboczone pożądanie jak u innych-ponoć grzesznych ludów.
Proroków obdzierano nawet ze skóry, a było pismo i ponoć etyczne zasady.
To więc co to pismo dało do poprawy?. Inni nie mieli pisma a wielu było lepszych.
To więc co z tym pismem nie tak?
Może nie jest takie dobre. Może nie napisane przez tych co powinno.
Może pismo dobre jest zakryte? Bo lepiej być złym-bo lepsze korzyści materialne osiągnę.
Ha 1:5-11 bt5 "(5) Spójrzcie na ludy dokoła, a patrzcie pełni zdumienia i trwogi: gdyż Ja dokonuję za dni waszych dzieła - nie dacie wiary, gdy [wam o tym] będzie się opowiadać. (6) Oto powołam Chaldejczyków, lud dziki a gwałtowny, który przemierza ziemie rozległe, aby zagarnąć siedziby nie swoje. (7) Trwogę budzi ten naród, on sam ustala prawo i panowanie. (8) Jego konie są bardziej rącze niż pantery, bardziej drapieżne niż wilki wieczorem; jeźdźcy ich w pędzie gonią za łupem, zbliżają się szybko z daleka, spadając na żer niby orzeł. (9) Wszyscy oni idą pełni żądzy mordu, a ich spojrzenia są jak wiatr palący; gromadzą jeńców niby ziarna piasku. (10) Królowie są dla nich przedmiotem szyderstwa, a pośmiewiskiem stają się władcy; twierdze zaś wszystkie to dla nich igraszka, sypią szańce i biorą je szturmem. (11) Potem nabiera tchu i oddala się; przestępcą jest ten, kto ubóstwia swą siłę."
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

2 Tym. 3:1-17
1. A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy:
2. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni,
3. Bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre,
4. Zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga,
5. Którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.
6. Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się do domów i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości,
7. Które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą.
8. Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, tak samo ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie spaczonego umysłu, nie wytrzymujący próby wiary.
9. Ale daleko nie zajdą, albowiem ich głupota uwidoczni się wobec wszystkich, jak to się i z tamtymi stało.
10. Lecz ty poszedłeś za moją nauką, za moim sposobem życia, za moimi dążnościami, za moją wiarą, wyrozumiałością, miłością, cierpliwością,
11. Za moimi prześladowaniami, cierpieniami, które mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium, w Listrze. Jakież to prześladowania zniosłem, a z wszystkich wyrwał mnie Pan!
12. Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.
13. Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając,
14. Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył.
15. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Był w historii taki jeden,który najął wróżbitę,aby przeklinał Izraela i źle mu wróżył :

4 Moj. 24:1-8
1. Gdy tedy Bileam widział, że Panu podoba się to, iż błogosławi Izraela, nie poszedł jak poprzednio szukać wyroczni, lecz zwrócił swoją twarz ku pustyni,
2. A podniósłszy swoje oczy, ujrzał Izraela rozłożonego według swoich plemion. Wtedy ogarnął go duch Boży
3. I wygłosił swoje proroctwo, mówiąc: Słowo Bileama, syna Beora, Słowo męża o otwartym oku.
4. Słowo tego, który słyszy słowa Boga, Który ogląda widzenie Wszechmocnego, Który pada, lecz z otwartymi oczyma.
5. Jakże piękne są twoje namioty, Jakubie, Twoje siedziby, Izraelu!
6. Jak doliny potoków się ciągną, Jak ogrody nad strumieniami, Jak aloesy, które zasadził Pan, Jak cedry nad wodami.
7. Z jego wiader wylewa się woda, A jego zasiew ma wilgoć obfitą. Król jego przewyższy Agaga, Królestwo jego będzie wyniesione.
8. Bóg, który go wyprowadził z Egiptu, Jest dla niego jak rogi bawołu, Pożera narody, które go uciskają, Kości ich gruchocze, Strzałami swymi przebija.
(BW)



4 Moj. 24:10-25
10. Wtedy Balak rozgniewał się na Bileama i uderzył w swoje dłonie. I rzekł Balak do Bileama: Zaprosiłem cię, abyś przeklinał moich wrogów, a ty ich pobłogosławiłeś już po raz trzeci.
11. Uchodź czym prędzej do swego kraju. Obiecałem bardzo cię uczcić, lecz oto Pan pozbawił cię czci.
12. Rzekł więc Bileam do Balaka: Czyż nie zapowiedziałem już twoim posłańcom, których do mnie przysłałeś:
13. Nawet gdyby Balak dał mi swój dom pełen srebra i złota, to nie mógłbym przestąpić rozkazu Pańskiego, by zrobić coś dobrego czy złego z własnej woli; będę mówił tylko to, co powie Pan.
14. Teraz oto ja idę do mego ludu, lecz chodź i ty, a powiem ci, co ten lud uczyni twemu ludowi w przyszłości.
15. I wygłosił swoje proroctwa, mówiąc: Słowo Bileama, syna Beora, Słowo męża o otwartym oku,
16. Słowo tego, który słyszy słowa Boga, Który zna myśli Najwyższego, Który ogląda widzenie Wszechmocnego, Który pada, lecz z otwartymi oczyma.
17. Widzę go, lecz nie teraz, Oglądam go, lecz nie z bliska. Wzejdzie gwiazda z Jakuba, Powstanie berło z Izraela, I roztrzaska skronie Moabu, Ciemię wszystkich synów Seta.
18. Edom stanie się jego dziedzictwem, Seir będzie dziedzictwem swoich wrogów, Izrael zaś nabierze mocy.
19. Władca wywodzić się będzie z Jakuba, Wygubi resztki z miasta.
20. Potem ujrzał Amalekitów i wygłosił swoje proroctwo: Amalek był pierwszym z narodów, Lecz jego końcem zagłada.
21. Potem ujrzał Kenitów i wygłosił swoje proroctwo: Mocna jest twoja siedziba, Na skale założone twoje gniazdo,
22. A jednak Kain będzie spustoszony: Rychło Aszszur weźmie cię w niewolę.
23. Potem wygłosił swoje proroctwo, mówiąc: Biada! Kto żyw zostanie, gdy Bóg to uczyni?
24. Okręty przybędą od strony Kittim I upokorzą Aszszura, upokorzą Ebera. Lecz i on będzie spustoszony.
25. Potem wstał Bileam i wyruszył w drogę, i wrócił do swojej ojczyzny. Balak także poszedł swoją drogą.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

O przepraszam !! Miałem napisać pismo ukryte, schowane, zakopane pod ziemią a nie zakryte.
Bo przyjdą kabaliści i zacznie się jazgot o zakrytym znaczeniu pisma i magicznych zakrytych literach. O czterech poziomach zrozumienia i takich innych dyrdymałach. Dlatego jeszcze raz przepraszam za pomyłkę słowną.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: ZBRODNIE IZRAELITÓW na EDOMITACH / ESSEŃCZYKACH

Post autor: George »

Badania genetyczne - DNA wykazują że duża część Palestyńczyków to potomkowie Ezawa, pierworodnego i umiłowanego syna Izaaka, z Haplogrupą Y E1b1b.


DNA and genetic studies

“The majority of Palestinian Christians (31.82%) were a subclade

of E1b1b,

followed by G2a (11.36%), and J1 (9.09%). The majority of Palestinian Muslims were haplogroup J1 (37.82%) followed by E1b1b (19.33%), and T (5.88%). The study sample consisted of 44 Palestinian Christians and 119 Palestinian Muslims.[95]”

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Origin_ ... 0(9.09%25).
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re:

Post autor: George »

wuka pisze:
01 maja 2019, 9:56
Wiesz, teraz to ma sens. Ja nigdy nie umiałam sobie wytłumaczyć, jak Bóg-Stwórca ponoć wszystkich ludzi na Ziemi, mógł wybrać takich nieprawych ludzi, tak malutką populację, i od nich uzależnić dzieje miliardów. Panoszy się toto po całej ziemi, wtyka nos, no...wybrańcy i cały świat ma paść na kolana przed nimi. Przecież to wprost niedorzeczne i mówi wiele o stronniczości, niesprawiedliwości tego niby boga.
Odpowiedzią na moje wątpliwości w tej sprawie było zazwyczaj sztandarowe: a kim ty jesteś żeby oceniać Boga. No nikim, ale to nie jest żadna odpowiedź na pytanie tylko spychologia.
Paweł tez wymiguje się w taki sam sposób.
Dzięki wielkie, że przybliżasz tą właściwą historię i odsłaniasz prawdę.
No właśnie, a teraz kiedy podbili cały Świat pokazują kim oni tak naprawdę są, i obecny GENOCIDE w GAZIE jest najlepszym tego przykładem
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: ZBRODNIE IZRAELITÓW na EDOMITACH / ESSEŃCZYKACH

Post autor: George »

NAJNOWSZE ZBRODNIE IZRAELA NA NARODACH EDOMU

Izrael w tarapatach. Stanie przed Trybunałem

Izrael ma w tym tygodniu stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w niezwykle istotnej sprawie, która może zadecydować o przebiegu brutalnej wojny w Gazie - przypomniał we wtorek CNN. Skargę na działania rządu w Tel Awiwie pod koniec grudnia złożyła Republika Południowej Afryki. Również w Londynie mnożą się wątpliwości dotyczące działań militarnych w Strefie Gazy.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) z siedzibą w Hadze poinformował 29 grudnia, że Republika Południowej Afryki złożyła skargę na Izrael za "akty ludobójstwa wobec narodu palestyńskiego w Strefie Gazy". Izrael został oskarżony o podejmowanie działań i zaniechań mających "charakter ludobójstwa, ponieważ towarzyszy im szczególny zamiar (...) zniszczenia Palestyńczyków w Gazie, jako części szerszej, narodowej, rasowej i etnicznej grupy Palestyńczyków" - przekazał MTS.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raport-wo ... ign=safari
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re:

Post autor: George »

Queza pisze:
22 gru 2018, 21:26
Ja tego nawet nie czytam...
Widzisz Queza, pięć lat temu nie chciałaś nawet o tym czytać, a przecież przez te pięć lat można było coś zrobić aby ten zbrodniczy naród powstrzymać od dopuszczania się tak okrutnych zbrodni
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Re:

Post autor: Queza »

George pisze:
11 sty 2024, 12:15
Queza pisze:
22 gru 2018, 21:26
Ja tego nawet nie czytam...
Widzisz Queza, pięć lat temu nie chciałaś nawet o tym czytać, a przecież przez te pięć lat można było coś zrobić aby ten zbrodniczy naród powstrzymać od dopuszczania się tak okrutnych zbrodni
Nie mam czarodziejskiej różdzki, a Zwycięzca przestał pisać na forum.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Prawdziwie Wybrany Naród

Post autor: George »

Queza pisze:
11 sty 2024, 13:20
George pisze:
11 sty 2024, 12:15
Queza pisze:
22 gru 2018, 21:26
Ja tego nawet nie czytam...
Widzisz Queza, pięć lat temu nie chciałaś nawet o tym czytać, a przecież przez te pięć lat można było coś zrobić aby ten zbrodniczy naród powstrzymać od dopuszczania się tak okrutnych zbrodni
Nie mam czarodziejskiej różdzki, a Zwycięzca przestał pisać na forum.
Ja byłem często tu blokowany, ale nadal udzielałem się, zwłaszcza w temacie Prawdziwie Wybranego Narodu - Edomu.

http://biblia.webd.pl/viewtopic.php?f=62&t=10611

Poza tym zająłem się inną działalnością, próbując stworzyć centra pomocy dzieciom cierpiących z powodu chorób nowotworowych i neurologicznych. W 2020 roku zakładaliśmy takie w Warszawie, ale COVIDOWCY nas zatrzymali na kilka lat.
Coś pisałaś o leczeniu dzieci, może ta działalność by Cię zainteresowała?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Prawdziwie Wybrany Naród

Post autor: Queza »

George pisze:
11 sty 2024, 14:55
Poza tym zająłem się inną działalnością, próbując stworzyć centra pomocy dzieciom cierpiących z powodu chorób nowotworowych i neurologicznych. W 2020 roku zakładaliśmy takie w Warszawie, ale COVIDOWCY nas zatrzymali na kilka lat.
Coś pisałaś o leczeniu dzieci, może ta działalność by Cię zainteresowała?
Narazie to ja myślę o szkole, żeby skończyć, ale dzięki za zainteresowanie. Może w przyszłości...
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”