ZBRODNIE IZRAELITÓW na EDOMITACH / ESSEŃCZYKACH

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Korn pisze:Źle się dzieje George nad cieśniną Ormuz...Szatan wyszedł z czeluści.
Żydzi prowokują jak mogą, a ja właśnie od tygodnia miałem tam być. Saudi Arabia to sprzymierzeńcy Izraela. O wiele gorzej jest dziś w Jemenie.

Ale jeszcze gorzej dzieje się w naszej Polsce :(

Zapraszam do Turcji - Antycznej Grecji :) Jest tam taka wioska która ma wszystko spokojnie przetrwać :)
W pobliżu tej miejscowości jest Świątynia w której Esseńczycy (potomkowie Ezawa) byli kapłanami.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Korn pisze:Źle się dzieje George nad cieśniną Ormuz...Szatan wyszedł z czeluści.
Możesz rozwinąć myśl?
Z niepokojem czytam o wydarzeniach w tamtych rejonach i wygląda to bardzo źle :-(

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Czasy Końca ?

Post autor: George »

wuka pisze:
Korn pisze:Źle się dzieje George nad cieśniną Ormuz...Szatan wyszedł z czeluści.
Możesz rozwinąć myśl?
Z niepokojem czytam o wydarzeniach w tamtych rejonach i wygląda to bardzo źle :-(
Może Korn miał na myśli że Szatan razem ze swoim Wybranym Narodem - Izraelem, zgodnie z Przekleństwem Bożym Jakuba, z Księgi Rodzaju 28:
«Nie będzie żyzny kraj, w którym zamieszkasz,
bo nie będzie tam rosy z nieba.

40Z miecza żyć będziesz i będziesz sługą twego brata!

A gdy pragnienie wolności owładnie tobą,
zrzucisz jego jarzmo z twej szyi»
zrzucili jarzmo, i zaczynają rozprawiać się ze światem - rozpętywać III Wojnę Światową :( .

Obecny Prezydent USA jest pierwszym prezydentem w dziejach USA który jest genetycznym potomkiem Jakuba / Izraela.

W Piątek rano wydał on nakaz zaatakowania Iranu. Nakaz został wkrótce odwołany, ale wojna wisi na włosku :(
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Przecież piszesz o Ezawitach,- nie o potomkach Jakuba

1 Moj. 27:38-41
38. A Ezaw rzekł do ojca swego: Czy tylko jedno błogosławieństwo masz, ojcze? Pobłogosław także mnie, ojcze mój! I Ezaw zaczął głośno płakać.
39. Izaak zaś, ojciec jego, odpowiedział i rzekł do niego: Oto z dala od urodzajnej ziemi będzie siedziba twoja, z dala od rosy niebieskiej z góry.
40. Z miecza twego żyć będziesz i bratu twemu służyć będziesz, ale gdy wytężysz siły, zrzucisz z szyi jarzmo jego.
41. Dlatego znienawidził Ezaw Jakuba z powodu błogosławieństwa, którym go pobłogosławił ojciec, i taki powziął Ezaw zamiar: Zbliżają się dni żałoby po ojcu moim, Wtedy zabiję brata mego Jakuba.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

OSZUSTWO WSZECHCZASÓW

Post autor: George »

Jachu pisze:Przecież piszesz o Ezawitach,- nie o potomkach Jakuba

1 Moj. 27:38-41
38. A Ezaw rzekł do ojca swego: Czy tylko jedno błogosławieństwo masz, ojcze? Pobłogosław także mnie, ojcze mój! I Ezaw zaczął głośno płakać.
39. Izaak zaś, ojciec jego, odpowiedział i rzekł do niego: Oto z dala od urodzajnej ziemi będzie siedziba twoja, z dala od rosy niebieskiej z góry.
40. Z miecza twego żyć będziesz i bratu twemu służyć będziesz, ale gdy wytężysz siły, zrzucisz z szyi jarzmo jego.
41. Dlatego znienawidził Ezaw Jakuba z powodu błogosławieństwa, którym go pobłogosławił ojciec, i taki powziął Ezaw zamiar: Zbliżają się dni żałoby po ojcu moim, Wtedy zabiję brata mego Jakuba.

(BW)
Piszę o naiwnych, takich jak i TY (łącznie z Izaakiem i jego Pierworodnym i umiłowanym synem Ezawem), którzy DALI SIĘ NABRAĆ, i uwierzyli w to że KŁAMSTWEM, i to KŁAMSTWEM które szybko wyszło na jaw MOŻNA ZMIENIĆ PLAN BOŻY.

NIC, ale to NIC NIE WSKAZUJE NA TO, ABY W DALSZEJ HISTORII DZIEJÓW JAKUBA I CAŁEGO IZRAELA, OTRZYMALI ONI BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE.

TYLKO NAIWNOŚĆ, LUB TOLERANCJA KŁAMSTWA, MOŻE POZWOLIĆ ABY W TAKIE BREDNIE, O MOŻLIWOŚCI WYKRADZENIA BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTA UWIERZYĆ.


Czytaj ten rozdział jeszcze raz, ale jednocześnie MYŚL CO CZYTASZ - UŻYWAJ TAK ZWANEGO ROZUMU, JEŚLI BOŹIA CI GO DAŁA.
5Rebeka słyszała to, co Izaak mówił do swego syna Ezawa. Gdy więc Ezaw poszedł już na łowy, aby przynieść coś z upolowanej zwierzyny,

6rzekła do swego syna Jakuba: «Słyszałam, jak ojciec rozmawiał z twoim bratem Ezawem i dał mu takie polecenie:

7Przynieś dla mnie coś z polowania i przyrządź smaczną potrawę, abym zjadł i pobłogosławił cię wobec Pana przed śmiercią.


8Teraz więc, synu mój, posłuchaj mego polecenia, które ci dam.

9Idź, weź dla mnie z trzody dwa dorodne koźlęta, ja zaś przyrządzę z nich smaczną potrawę dla twego ojca, taką, jaką lubi.

10Potem mu zaniesiesz, on zje i w zamian za to udzieli ci przed śmiercią błogosławieństwa».

11Ale Jakub rzekł do swej matki: «Przecież mój brat, Ezaw, jest owłosiony, ja zaś gładki.

12Jeśli się mnie dotknie mój ojciec, będzie wyglądało tak, jak gdybym z niego żartował, i wtedy mogę ściągnąć na siebie przekleństwo zamiast błogosławieństwa».

13Rzekła mu matka: «Niech na mnie spadnie to przekleństwo dla ciebie,
mój synu! Tylko posłuchaj mnie, idź i przynieś mi [koźlęta]».
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=27

I tak przy okazji J... , czy naprawdę czytałeś w tym rozdziale że Ezaw powiedział że zamorduje Jakuba ??? Czy tylko ktoś Cię sprytnie ZWIÓDŁ od prawdy ;) ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jezus nie był potomkiem Ezawa,ale Jakuba.

Izaj. 2:3
3. I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu.
(BW)



Mich. 5:1
1. Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Jachu pisze:Jezus nie był potomkiem Ezawa,ale Jakuba.

Izaj. 2:3
3. I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu.
(BW)



Mich. 5:1
1. Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych.
(BW)

Podałeś same nielogiczności. Te wersety nie mają nic wspólnego z określeniem, że stuprocentowym Mesjaszem mógłby być Jezus.
Ani jednego słowa o samym Jezusie w tych wersetach, tylko jak wam pasuje, wybieracie swoje
własne poszlaki pod te wersety. Niestety uwzględniając poszlaki, można byłoby podciągnąć pod Mesjasza każdego Żyda

Co mówi Judaizm na którym się wzorujecie. Otóż Judaizm dalej czeka na Mesjasza.
Judaizm który napisał te wersety-można zatem powiedzieć, że najlepiej zna te zagadnienia, nigdy nie uznał Jezusa za Mesjasza. Wtedy nie uznali jak i dzisiaj nie uznają. Jezus według Judaizmu był bałwochwalcą i oszustem

Można zapytać, czy Żydzi sami nie rozumieli tego co napisali i nie uznali Jezusa, czy Jachu lepiej rozumie te wersety napisane przez Żydów i przedstawia nam jakieś wersety jako niezbity dowód. Dziwne w tym jest to, że to żaden dowód dla Żydów.

Żydzi w okresie 2000 lat nie uznali Jezusa za Mesjasza, jeżeli są jacyś tacy Żydzi co go uznali, to z automatu przestają być Żydami i ich poglądy są przedstawiane jako nie-Żydów.

Tak to jest jak się na siłę, chce podłączać do ST i wymyśla swoje teorie. W tym przypadku radzę ci posiłkować się tylko NT, ale niestety tu też wszystko jest niespójne i nielogiczne. Co innego mówi Jan a co innego pisarze faryzejscy. I wszystko zaczyna wisieć w próżni, znowu żadnej pewności, a wszystko niby już pięknie dopasowane.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Korn pisze:Podałeś same nielogiczności. Te wersety nie mają nic wspólnego z określeniem, że stuprocentowym Mesjaszem mógłby być Jezus.
Ani jednego słowa o samym Jezusie w tych wersetach, tylko jak wam pasuje, wybieracie swoje
własne poszlaki pod te wersety.
Uwaga! Uwaga!

Teraz "Korn" poda same logiczności. :xhehe:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Korn pisze:Podałeś same nielogiczności.
Podaj coś logicznego,zamiast konfabulacji.

Znajdziesz i podasz,wtedy Cię będę podziwiał,ale do tego czasu,- nie
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Kłamstwa oparte na Proroczniach

Post autor: George »

Jachu pisze:
Korn pisze:Podałeś same nielogiczności.
Podaj coś logicznego,zamiast konfabulacji.

Znajdziesz i podasz,wtedy Cię będę podziwiał,ale do tego czasu,- nie
Wszystko co Korn tu pisze jest logiczne.

Jeśli interesują cię FAKTY historyczne poparte archeologią, to poczytaj sobie o Betlejem w którym Jezus FAKTYCZNIE się urodził

Prawdą jest że Chrystus urodził się w Betlejem - ale prawdą też jest że urodził się On w Betlejem GALILEJSKIM, a nie w Judzkim / Żydowskim - ktore za czasów Chrystusa po prostu NIE ISTNIAŁO.

Do Betlejem położonego na obrzeżach Jerozolimy co roku ściągają na Boże Narodzenie setki tysięcy pielgrzymów. W Ziemi Świętej jest jednak jeszcze jedno Betlejem, które - jak twierdzą eksperci - jest prawdziwym miejscem urodzenia Chrystusa.

To drugie Betlejem, prawie nieznane, zwane dla odróżnienia galilejskim, jest położone na północy Izraela, na obrzeżach obecnego miasta Nazaret i w pobliżu miasta Seforis, ktore to miasto było stolicą Galilei w czasach młodości Chrystusa.

Debata o tym, które z dwóch Betlejem jest miejscem urodzenia Jezusa trwa od kilkunastu lat i wciąż wywołuje kontrowersje.

Oliwy do ognia dolały odkrycia izraelskiego archeologa Awirama Oszriego, który po latach prac nad wykopaliskami w galilejskim Betlejem doszedł do wniosku, że to musi być prawdziwe miejsce urodzenia Chrystusa.

- Bardziej sensowne jest to, że Maryja jechała na osiołku pod koniec ciąży z Seforis do Betlejem w Galilei, które jest oddalone tylko o siedem kilometrów, niż do drugiego Betlejem, które leży 150 kilometrów od Seforis, i w dodatku za czasów Chrystusa poprostu nie istniało.

Odkryte w Betlejem Galilejskim podczas wykopalisk ruiny dużego, bogato dekorowanego kościoła z czasów bizantyjskich świadczą o tym, że to miejsce musiało mieć duże znaczenie dla pierwszych chrześcijan, z czego wnioskuje, że pierwsi chrześcijanie uważali galilejskie Betlejem za prawdziwe miejsce narodzenia mesjasza.

Oszri dodaje też, że brakuje archeologicznych dowodów na to, że Betlejem judzkie istniało w czasach Jezusa. Bazylika Narodzenia Pańskiego została zbudowana dopiero w IV w. n.e., gdy cesarz Konstantyn ogłosił chrześcijaństwo religią imperium rzymskiego.

Choć prawda o Galilejskim Betlejem jest znana od lat, a liczba przychylających się do niej teologów i archeologów rośnie, nie wygląda na to aby KrK przychylił się do tej opini, i skorygował błąd z historii Chrześcijaństwa.

Bardziej sensowne jest to, że Maryja jechała na osiołku pod koniec ciąży z Seforis do Betlejem w Galilei,

Obrazek

które jest oddalone tylko o kilkanaście kilometrów od miasta Seforis,

Obrazek

niż do drugiego Betlejem, które leży 150 kilometrów od Seforis.

Obrazek

https://middleeastphotos.wordpress.com/ ... chaeology/
// In what town was Jesus born?
http://www.religioustolerance.org/xmaswwjb.htm


I jak ta PRAWDA HISTORYCZNA MA SIĘ DO WASZYCH KONFABULACJI ???


Mich. 5:1
1. Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Pozdrawiam
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Kłamcy i ich OSZUSTWO WSZECHCZASÓW

Post autor: George »


„Kto to jest wyrafinowany kłamca ?

http://biblia.webd.pl/forum/posting.php ... e&p=448640

Jest to osobnik, który kłamie w sposób świadomy i zaplanowany, dysponując bogatym arsenałem środków służących kłamstwu. Środki te zostały wypracowane na przestrzeni setek lat i tworzą system kłamstwa niemal doskonałego. Wyrafinowany kłamca doskonale wie, że kłamie. Jego kłamstwo jest planowe, świadome, metodyczne i wyrachowane. Cała działalność kłamcy jest nastawiona na kłamanie.

Ale jaki jest cel świadomego i zaplanowanego kłamania ?

Otóż kłamstwo jest środkiem do utworzenia zbiorowości ludzi okłamanych.


Ale po co komu zbiór ludzi okłamanych ?

I tu przechodzimy do sedna sprawy, czyli – o co tak naprawdę chodzi ?
Odpowiedź na to pytanie znajdzie się na końcu tekstu.


A kto to jest naiwny amator ?

Naiwny amator, to osobnik zakładający, że oponent pisze to, co faktycznie myśli.
Naiwni amatorzy zakładają, że kłamcy nie kłamią świadomie. Naiwni amatorzy zakładają, że u podnóża kłamstw leży nieświadomy błąd. Naiwni amatorzy sądzą, że osobnik głoszący kłamstwa zmieni wydźwięk swych wypowiedzi, gdy zostanie wyprowadzony z błędu.
Problem w tym, że wszystkie te założenia są naiwne i błędne.


Jakimi środkami dysponują wyrafinowani kłamcy ?

Głównym środkiem jest teza, że tylko oni poprawnie interpretują Biblię.
Poza tym mają:
- Tradycję,
- nauczanie ojców Kościoła,
- sukcesję apostolską,
- postanowienia soborów,
- encykliki,
- pobożność ludową
- grzeszność ludzi, przy jednoczesnej świętości Kościoła,
- lub cokolwiek innego, co da ich kłamstwom pozór prawdy.

Czyli w praktyce będą powoływać się na starsze kłamstwa ( wymyślone przez poprzedników ) w celu uwiarygodnienia kłamstw nowszych.
W ostateczności nie będą zauważać poglądów im nieprzychylnych, ewentualnie stwierdzą, że oponent nienawidzi Kościoła lub będą ironicznie oceniać zdolności intelektualne oponenta.
Niewykluczona jest synteza powyższych opcji.


Czy wyrafinowanego kłamcę można przekonać do zmiany poglądów ?

Nie można. Oni wiedzą że kłamią i chcą kłamać. Wyrafinowanemu kłamcy w sumie nie zależy na poglądach, bo wszystko jest podporządkowane celowi głównemu.

Czyli – jeśli służy to celowi głównemu – to kłamca będzie głosił poglądy wzajemnie sprzeczne.
Istotą jest cel główny, a nie sensowność polemiki.


I tak doszliśmy do sedna sprawy – czyli o co naprawdę chodzi ? Jaki jest cel główny ?

Otóż naprawdę chodzi o to, żeby zapewnić pewnej kaście odpowiedni status materialny, kosztem okłamywanych.
Sedna sprawy nie eksponuje się nachalnie, ale też nie ukrywa w jakiś szczególny sposób.

Spójrzmy:
Kanon 222, § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego:
Wierni mają obowiązek zaradzić potrzebom Kościoła, aby posiadał środki konieczne do sprawowania kultu, prowadzenia dzieł apostolstwa oraz miłości, a także do tego, co jest konieczne do godziwego utrzymania szafarzy.

Co to takiego ten „szafarz” ? Wyjaśnienie mamy tutaj:
Kan. 207 - § 1. Z ustanowienia Bożego są w Kościele wśród wiernych święci szafarze, których w prawie nazywa się też duchownymi, pozostałych zaś nazywa się świeckimi.

Te 2 kanony bez zbędnych ceregieli określają o co naprawdę chodzi.

A teraz zobaczymy które z wyżej wymienionych środków zostaną wykorzystane w ewentualnej polemice. Oczywiście jeśli będzie jakaś polemika, bo jedną z metod stosowanych przez kłamców jest brak polemiki.”


A CZYIM JEST OJCIEC WSZELKIEGO KŁAMSTWA, WEDŁUG NAUKI JEZUSA ?

(31) Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego:

Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ...

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca.

Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. ...

(44) Ojcem waszym jest Szatan i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy.

Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."



Może wróćmy teraz do Księgi Rodzaju 27, który opisuje KŁAMSTWO - OSZUSTWO NA KTÓRYM FARYZEUSZ PAWEŁ ZBUDOWAŁ TEOLOGIĘ DZISIEJSZEGO JUDO-CHRZEŚCIJAŃSKIEGO KOŚCIOŁA - TEGO KOŚCIOŁA KTÓRY OKUPUJE DZIŚ KOŚCIÓŁ BOGA, ZBUDOWANY NA APOSTOLE PIOTRZE PRZEZ SAMEGO JEZUSA.

WRÓĆMY DO POCZĄTKU OSZUSTWA WSZECHCZASÓW, KŁAMSTWOE O IZRAELU JAKO NARODZIE WYBRANYM. SPRAWDŹMY WEDŁUG BIBLII I HISTORII KTÓRĘDY FAKTYCZIE TO BŁOGOSŁAWIEŃSTO BOŻE SOBIE POSZŁO.


http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=27
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Re: Kłamcy i ich OSZUSTWO WSZECHCZASÓW

Post autor: Korn »

George pisze:

„Kto to jest wyrafinowany kłamca ?

http://biblia.webd.pl/forum/posting.php ... e&p=448640

Jest to osobnik, który kłamie w sposób świadomy i zaplanowany, dysponując bogatym arsenałem środków służących kłamstwu. Środki te zostały wypracowane na przestrzeni setek lat i tworzą system kłamstwa niemal doskonałego. Wyrafinowany kłamca doskonale wie, że kłamie. Jego kłamstwo jest planowe, świadome, metodyczne i wyrachowane. Cała działalność kłamcy jest nastawiona na kłamanie.

Ale jaki jest cel świadomego i zaplanowanego kłamania ?

Otóż kłamstwo jest środkiem do utworzenia zbiorowości ludzi okłamanych.


Ale po co komu zbiór ludzi okłamanych ?

I tu przechodzimy do sedna sprawy, czyli – o co tak naprawdę chodzi ?
Odpowiedź na to pytanie znajdzie się na końcu tekstu.


A kto to jest naiwny amator ?

Naiwny amator, to osobnik zakładający, że oponent pisze to, co faktycznie myśli.
Naiwni amatorzy zakładają, że kłamcy nie kłamią świadomie. Naiwni amatorzy zakładają, że u podnóża kłamstw leży nieświadomy błąd. Naiwni amatorzy sądzą, że osobnik głoszący kłamstwa zmieni wydźwięk swych wypowiedzi, gdy zostanie wyprowadzony z błędu.
Problem w tym, że wszystkie te założenia są naiwne i błędne.


Jakimi środkami dysponują wyrafinowani kłamcy ?

Głównym środkiem jest teza, że tylko oni poprawnie interpretują Biblię.
Poza tym mają:
- Tradycję,
- nauczanie ojców Kościoła,
- sukcesję apostolską,
- postanowienia soborów,
- encykliki,
- pobożność ludową
- grzeszność ludzi, przy jednoczesnej świętości Kościoła,
- lub cokolwiek innego, co da ich kłamstwom pozór prawdy.

Czyli w praktyce będą powoływać się na starsze kłamstwa ( wymyślone przez poprzedników ) w celu uwiarygodnienia kłamstw nowszych.
W ostateczności nie będą zauważać poglądów im nieprzychylnych, ewentualnie stwierdzą, że oponent nienawidzi Kościoła lub będą ironicznie oceniać zdolności intelektualne oponenta.
Niewykluczona jest synteza powyższych opcji.


Czy wyrafinowanego kłamcę można przekonać do zmiany poglądów ?

Nie można. Oni wiedzą że kłamią i chcą kłamać. Wyrafinowanemu kłamcy w sumie nie zależy na poglądach, bo wszystko jest podporządkowane celowi głównemu.

Czyli – jeśli służy to celowi głównemu – to kłamca będzie głosił poglądy wzajemnie sprzeczne.
Istotą jest cel główny, a nie sensowność polemiki.


I tak doszliśmy do sedna sprawy – czyli o co naprawdę chodzi ? Jaki jest cel główny ?

Otóż naprawdę chodzi o to, żeby zapewnić pewnej kaście odpowiedni status materialny, kosztem okłamywanych.
Sedna sprawy nie eksponuje się nachalnie, ale też nie ukrywa w jakiś szczególny sposób.

Spójrzmy:
Kanon 222, § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego:
Wierni mają obowiązek zaradzić potrzebom Kościoła, aby posiadał środki konieczne do sprawowania kultu, prowadzenia dzieł apostolstwa oraz miłości, a także do tego, co jest konieczne do godziwego utrzymania szafarzy.

Co to takiego ten „szafarz” ? Wyjaśnienie mamy tutaj:
Kan. 207 - § 1. Z ustanowienia Bożego są w Kościele wśród wiernych święci szafarze, których w prawie nazywa się też duchownymi, pozostałych zaś nazywa się świeckimi.

Te 2 kanony bez zbędnych ceregieli określają o co naprawdę chodzi.

A teraz zobaczymy które z wyżej wymienionych środków zostaną wykorzystane w ewentualnej polemice. Oczywiście jeśli będzie jakaś polemika, bo jedną z metod stosowanych przez kłamców jest brak polemiki.”


A CZYIM JEST OJCIEC WSZELKIEGO KŁAMSTWA, WEDŁUG NAUKI JEZUSA ?

(31) Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego:

Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ...

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca.

Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. ...

(44) Ojcem waszym jest Szatan i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy.

Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."



Może wróćmy teraz do Księgi Rodzaju 27, który opisuje KŁAMSTWO - OSZUSTWO NA KTÓRYM FARYZEUSZ PAWEŁ ZBUDOWAŁ TEOLOGIĘ DZISIEJSZEGO JUDO-CHRZEŚCIJAŃSKIEGO KOŚCIOŁA - TEGO KOŚCIOŁA KTÓRY OKUPUJE DZIŚ KOŚCIÓŁ BOGA, ZBUDOWANY NA APOSTOLE PIOTRZE PRZEZ SAMEGO JEZUSA.

WRÓĆMY DO POCZĄTKU OSZUSTWA WSZECHCZASÓW, KŁAMSTWOE O IZRAELU JAKO NARODZIE WYBRANYM. SPRAWDŹMY WEDŁUG BIBLII I HISTORII KTÓRĘDY FAKTYCZIE TO BŁOGOSŁAWIEŃSTO BOŻE SOBIE POSZŁO.


http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=27



Jak czytam tu tych wszystkich Yarpenów, efronich, Jachów, Henryków, to sam się dziwię jak daleko można ludźmi manipulować. Jak ludzie są łatwowierni.

Weźmy to całe pismo i co ono dało, co zmieniło, co dało do poprawy?
Nic nie dało, jak było na początku tak jest obecnie.

Przeanalizujmy w skróconej formie. Jozue miłujący miecz, wycinający wszystko.
Saul chory psychicznie. Dawid miłujący cudze żony, nie cofnął się przed niczym.
Salomon zboczeniec seksualny.
A następnie król dobry a syn zły. Dalej syn dobry a jego spadkobierca król zły. I tak w koło i koło... A było pismo i nic im nie dało. Krew lała się strumieniami, synowie zazdrościli ojcom a ojcowie synom. Prostytucja i zboczone pożądanie jak u innych-ponoć grzesznych ludów.
Proroków obdzierano nawet ze skóry, a było pismo i ponoć etyczne zasady.
To więc co to pismo dało do poprawy?. Inni nie mieli pisma a wielu było lepszych.
To więc co z tym pismem nie tak?
Może nie jest takie dobre. Może nie napisane przez tych co powinno.
Może pismo dobre jest zakryte? Bo lepiej być złym-bo lepsze korzyści materialne osiągnę.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Re: Kłamcy i ich OSZUSTWO WSZECHCZASÓW

Post autor: Korn »

?.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 20:30 przez Korn, łącznie zmieniany 1 raz.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Re: Kłamcy i ich OSZUSTWO WSZECHCZASÓW

Post autor: Korn »

Pozdrawiam George.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”