ZBRODNIE IZRAELITÓW na EDOMITACH / ESSEŃCZYKACH

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I tak było od początku istnienia Kościoła. :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:I tak było od początku istnienia Kościoła. :)
Bo tak miało być... :-(
Am 3:7 bw "Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom."

Mt 13:27-30 br "Wówczas słudzy przyszli do właściciela i powiedzieli mu: Panie, czyż nie zasiałeś na twoim polu dobrego ziarna? Skąd się w nim wziął kąkol? (28) A on odpowiedział: Człowiek nieprzyjazny uczynił to. Tedy zapytali słudzy: Czy chcesz, żebyśmy poszli i powyrywali kąkol. (29) Lecz On odpowiedział: Nie, żebyście wyrywając kąkol nie zniszczyli przypadkiem i pszenicy. (30) Pozwólcie jednemu i drugiemu rosnąć aż do żniwa. A podczas żniw powiem robotnikom: Zbierzcie naprzód kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a potem zniesiecie pszenicę do mojego spichlerza."
Coraz wyraźniej ukazywane są "owoce" Twego Kościoła i Twoich nauczycieli.
Kto wie? Może jesteś jednym z nich? :roll:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

No tak, jak historia przeczy temu, w co wierzysz o pierwotnym Kościele, to trzeba ją zignorować pod pretekstem, że coś tam zapisano w Biblii. Wygodne, ale to po prostu zamykanie oczu na fakty.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze: to trzeba ją zignorować pod pretekstem, że coś tam zapisano w Biblii.
To nie takie "coś tam".
To proroctwo.
2Tes 2:3-12 dos " Niech was nikt nie zwiedzie w jakiś sposób; gdyż nie [nastanie] zanim najpierw nie przyjdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady, (4) który przeciwstawia się Bogu i wynosi się ponad wszystko, co się nazywa Bogiem lub jest przedmiotem czci, tak że sam zasiądzie w przybytku Boga, wskazując na samego siebie, że jest Bogiem. (5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? (6) A teraz wiecie, co go powstrzymuje na to, by go objawiono we właściwym czasie. (7) Tajemnica bezprawia już bowiem działa, tylko dopóki Ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z drogi. (8) A wtedy zostanie objawiony ten niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem swoich ust i zniszczy wyraźnym objawieniem swojego przyjścia. (9) Jego przyjście jest według działania szatana w całej mocy, pośród znaków, fałszywych cudów (10) i całego podstępu niesprawiedliwości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. (11) I dlatego Bóg wystawia ich na działanie oszustwa, po to, by uwierzyli kłamstwu, (12) aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w niesprawiedliwości."

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Cytowaniem tego fragmentu również niczego nie zmieniasz w fakcie, że świadectwa pierwszych wieków zaprzeczają Twoim przekonaniom na temat tego, jak działał Kościół w owym czasie. :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Cytowaniem tego fragmentu również niczego nie zmieniasz w fakcie, że świadectwa pierwszych wieków zaprzeczają Twoim przekonaniom na temat tego, jak działał Kościół w owym czasie. :)
Pokaż te "świadectwa" potwierdzające istnienie instytucji papiestwa w pierwszych wiekach.
Nawet Konstantyn nie zasługuje na to miano, choć to on przewodniczył obradom soboru w IV wieku.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Jachu pisze:
George pisze:w roku 62, do czasów ścięcia przez Cesarza Nerona Faryzeusza Pawła, w roku 67.
Udowodnisz to ???

KS. JÓZEF KOZYRA
PAWEŁ APOSTOŁ -SŁUGA EWANGELII

“Dlaczego Apostoł Paweł znalazł się znowu w Rzymie w roku 67, ...

... Paweł został ścięty. Jego ciało pochowano poza murami Rzymu przy drodze Ostyjskiej, na którą wychodzi się z miasta przez bramę, zwaną dziś Porta San Paulo, obok starożytnej piramidy grobowca Caiusa Cestiusza.”

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/sw ... pawel.html


W roku 62 rozpoczęła się rebelia żydowska w Judei przeciwko Kościołowi Boga / Nazarejskim Chrześcijanom. Żydowski arcykapłan Anannasz zamordował biskupa Jerozolimy Jakuba Sprawiedliwego / przyrodniego brata Chrystusa, i jego uczniów.

Apostoł Piotr zostal ukrzyżowany dwa lata później, jesienią w roku 64, w czasie masowych prześladowań Kościoła Boga w Rzymie, wszczętych przez Nerona, pod namową jego żydowskiej żony Poppaey / Papieżycy.

Co działo się z Faryzeuszem Pawłem od czasu śmierci Piotra jesienią roku 64, do czasu ścięcia Pawła latem roku 67 ?

Dlaczego Linus został biskupem dopiero po śmierci Pawła w roku 67 ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Cytowaniem tego fragmentu również niczego nie zmieniasz w fakcie, że świadectwa pierwszych wieków zaprzeczają Twoim przekonaniom na temat tego, jak działał Kościół w owym czasie. :)
Pokaż te "świadectwa" potwierdzające istnienie instytucji papiestwa w pierwszych wiekach.
Wskazałem Ci jeden z nich, ale go odrzuciłeś. Tu masz kolejny:

Cyprian (ur. 200): „Po tym wszystkim ustanowiwszy sobie przez heretyków pseudobiskupa, odważają się jeszcze popłynąć i do stolicy Piotra i do Kościoła zajmującego pierwsze miejsce, źródła jedności kapłańskiej, i tu wiozą listy schizmatyków i bezbożników, nie myśląc o tym, że zwracają się do Rzymian, których wiarę wychwala Apostoł i do których wiarołomstwo nie może mieć dostępu” (List 59:14).
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:
Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Cytowaniem tego fragmentu również niczego nie zmieniasz w fakcie, że świadectwa pierwszych wieków zaprzeczają Twoim przekonaniom na temat tego, jak działał Kościół w owym czasie. :)
Pokaż te "świadectwa" potwierdzające istnienie instytucji papiestwa w pierwszych wiekach.
Wskazałem Ci jeden z nich, ale go odrzuciłeś. Tu masz kolejny:

Cyprian (ur. 200): „Po tym wszystkim ustanowiwszy sobie przez heretyków pseudobiskupa, odważają się jeszcze popłynąć i do stolicy Piotra i do Kościoła zajmującego pierwsze miejsce, źródła jedności kapłańskiej, i tu wiozą listy schizmatyków i bezbożników, nie myśląc o tym, że zwracają się do Rzymian, których wiarę wychwala Apostoł i do których wiarołomstwo nie może mieć dostępu” (List 59:14).
No i gdzie tu mowa o Faryzeuszu Pawle i jego Żydo-Chrześcijańskim Mesjanistychnym Kościele w Rzymie ?
Cyprian pisze wyłącznie o jednym przywódcy Kościoła - Apostole Piotrze, i jego Kościele Boga.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie odpowiadam na i za Twoje opowieści fantasy. Zapraszam do wysłania ich do jakiegoś wydawcy - jeżeli się spodobają, to może je wyda i na nich zarobisz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Wskazałem Ci jeden z nich, ale go odrzuciłeś. Tu masz kolejny:
Dla odmiany może coś, co nie pochodzi od Andryszczaka? :-D
Ten Pan nie zasługuje na zaufanie.
Jego „źródła” są nieweryfikowalne.

Nie ma najmniejszego dowodu na to, że apostoł Piotr był papieżem, posiadał władzę nad wszystkimi pozostałymi biskupami, nie mówiąc już o tym, że jego stolica była w Rzymie!
On sam nigdy nawet tam nie był.
Opowiadaj takie bajki swoim. :-P

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Cytuję konkretnych autorów starożytnych, a nie tezy p. Andryszczaka. Jeżeli te cytaty są błędnie przetłumaczone lub zmanipulowane, to wykaż to za pomocą konkretnych źródeł. Jeżeli zaś nie, to daruj sobie takie wycieczki i zajmij się analizą ich treści.

Obawiam się, ze w tym momencie to jednak Ty powtarzasz bajki, bo i pobyt w Rzymie, i prymat Piotra i jego następców potwierdza wielu autorów starożytnych (wskazałem dwóch z nich). :D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:Cytuję konkretnych autorów starożytnych, a nie tezy p. Andryszczaka. Jeżeli te cytaty są błędnie przetłumaczone lub zmanipulowane, to wykaż to za pomocą konkretnych źródeł. Jeżeli zaś nie, to daruj sobie takie wycieczki i zajmij się analizą ich treści.

Obawiam się, ze w tym momencie to jednak Ty powtarzasz bajki, bo i pobyt w Rzymie, i prymat Piotra i jego następców potwierdza wielu autorów starożytnych (wskazałem dwóch z nich). :D
A który z tych starożytnych autorów potwierdza pobyt Faryzeusza Pawła w Rzymie ?

No chyba z wyjątkiem Klemensa Flawiusza, który ten o dziwo, o obecności Apostoła Piotra w Rzymie nic nie wspomina, ale za to przywódcy swojego Żydo-chrześcijańskiego Kościoła - Faryzeuszu Pawle pisze bardzo obszernie ;)
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Mam dla Ciebie cytat z Ireneusza z Lyonu:

„Otóż Mateusz dla Hebrajczyków napisał i wydał Ewangelię w ich języku ojczystym, podczas gdy Piotr i Paweł w Rzymie ewangelię opowiadali i zakładali Kościół. Po ich odejściu Marek, uczeń i tłumacz Piotrowy, przekazał nam również na piśmie to, co Piotr głosił; Łukasz zaś, towarzysz Pawła, w księdze swej złożył ewangelię, jak ją ten apostoł rozszerzał. Następnie Jan, uczeń Pański, który spoczywał na piersi Jego, także wydał Ewangelię za swego pobytu w Efezie” (cytat z „Przeciw herezjom” 3:1,1 przytoczony przez Euzebiusza w „Historii Kościoła” V:8,2-4).
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Piotr nie był w Rzymie :
Gal. 2:7-9
7. Raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi -
8. Bo Ten, który skutecznie działał przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami -
9. Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych;
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”