Choroba Jezusa

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

RN pisze:
Jezus nie był doskonały z racji swojej bezgrzeszności.

LIST DO RZYMIAN 8. 3. BIZTB

"Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała,
Czy wiesz dlaczego Jezus Chrystus posiadał dwa tytuły, Syn Boży i Syn Człowieczy ?

Jako Syn Boży Ucieleśnił się przyjmując ludzkie ciało, na pewien czas. Lecz był w postaci Bożej, wyparł się świadomie tego żeby ratować rodzaj ludzki.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Matka i bracia to nie krewni? Jedyni krewni żyjący w Nazarecie, o których wspominają Ewangelie, to matka, bracia i siostry Jezusa.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

krecik pisze:Lecz był w postaci Bożej, wyparł się świadomie tego żeby ratować rodzaj ludzki.
Ratować przed czym?

(20) Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. (21) Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: Odszedł od zmysłów................ (31) Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. (32) Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. (33) Odpowiedział im: Któż jest moją matką i /którzy/ są braćmi? (34) I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. (35) Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.
(Ew. Marka 3:20-35, Biblia Tysiąclecia)

Oczywiście, że ci bliscy (krewni) Jezusa, to matka i bracia - bo są wymienieni w tekście.
A nie jacyś bliżej nieokreśleni "krewni".
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

krecik pisze:
RN pisze:
Jezus nie był doskonały z racji swojej bezgrzeszności.

LIST DO RZYMIAN 8. 3. BIZTB

"Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała,
Czy wiesz dlaczego Jezus Chrystus posiadał dwa tytuły, Syn Boży i Syn Człowieczy ?

Jako Syn Boży Ucieleśnił się przyjmując ludzkie ciało, na pewien czas. Lecz był w postaci Bożej, wyparł się świadomie tego żeby ratować rodzaj ludzki.
Gdzie w biblii pisze że się ucieleśnił na pewien czas? Wiem że pisze że Jezus przyszedł na świat w ciele (jak każdy człowiek). Co innego gdyby przyszedł do ciała..

Jaka to postać boża? Bóg - Stwórca jest niematerialny. Mojżesza też nazwano bogiem, czy on też był niematerialny czy z innego powodu?

Jezus nawet po powrocie do nieba nadal jest człowiekiem - Dz.Ap. 17:31

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

nesto pisze:
krecik pisze:Lecz był w postaci Bożej, wyparł się świadomie tego żeby ratować rodzaj ludzki.
Ratować przed czym?

(20) Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. (21) Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: Odszedł od zmysłów................ (31) Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. (32) Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. (33) Odpowiedział im: Któż jest moją matką i /którzy/ są braćmi? (34) I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. (35) Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.
(Ew. Marka 3:20-35, Biblia Tysiąclecia)

Oczywiście, że ci bliscy (krewni) Jezusa, to matka i bracia - bo są wymienieni w tekście.
A nie jacyś bliżej nieokreśleni "krewni".
Jezus Chrystus jako Syn Człowieczy, uratował nas przed Bożym gniewem, bo karą za grzech jest śmierć. On poniósł tę Ofiarę w zamian Ciebie i za mnie. Ja już przyjąłem to i jestem spokojny o swoją przyszłość. Lecz ci którzy tego nie uczynili są w kiepskiej sytuacji. W związku z tym czy wiesz co będzie z Tobą po ewentualnej fizycznej śmierci ?

Jego bliscy jest pojęciem bardzo szerokim...Lecz wniosek jaki przedstawiasz jest sprzeczny z reakcją Marii i Józefa podczas brzemienności.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Może nie zauważyłeś Kreciku ( bo kreciki maja słaby wzrok ) ale ludzie nadal umierają, niestety :-?
Więc o ile Jezus uratował nas od śmierci, to nie od śmierci biologicznej.
A ponieważ każdy inny rodzaj śmierci jest kategorią filozoficzną, a nie realnym zjawiskiem, to być może Jezus uratował nas nie od śmierci, lecz od "śmierci".
Oczywiście istnieje jeszcze prostsze wyjaśnienie ( do którego się skłaniam ), ale nie napiszę jakie, bo znów będą mnie pytać co tu robię, skoro uważam że to bajki :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

krecik pisze:Lecz wniosek jaki przedstawiasz jest sprzeczny z reakcją Marii i Józefa podczas brzemienności.
W tej ewangelii Jezusa poznajemy podczas chrztu.
Inne, późniejsze ewangelie dopisały dzieciństwo, a nawet to, co działo się zanim matka Jezusa zaszła w ciążę :-D
Teraz powstają filmy o dzieciństwie Jezusa, a za jakiś czas zostaną wpisane w kanon i będziemy mówili o pięknym dziecku z długimi lokami wskrzeszającym ptaszki :lol:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

JEST TO NIEMOZLIWE żeby Jezus miał schizofrenię,on głosił zasady które nie są jakieś chore,ale mają zastosowanie w życiu codziennym i dzięki nim życie staje się lepsze,Nie byłoby tak gdyby głosił to jakichś wariat.Do tego jest wzorem MORALNOŚCI i LOGIKI

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

daglezja77 pisze:
Gdzie w biblii pisze że się ucieleśnił na pewien czas? Wiem że pisze że Jezus przyszedł na świat w ciele (jak każdy człowiek). Co innego gdyby przyszedł do ciała..

Jaka to postać boża? Bóg - Stwórca jest niematerialny. Mojżesza też nazwano bogiem, czy on też był niematerialny czy z innego powodu?

Jezus nawet po powrocie do nieba nadal jest człowiekiem - Dz.Ap. 17:31

Myślę że ten poniższy fragment najwyraźniej wskazuje na Ucieleśnienie się Jezusa Chrystusa.

„Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,lecz wyparł się samego siebie,przyjął postaćsługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią„
[Fil 2 5-10].
Bóg Go wywyższył, gdyż zrezygnował ze Swojej boskości. Uniżył Siebie Samego. Te dwa fakty wskazują dobitnie iż nie był zwyczajnym człowiekiem, jak twierdzą Świadkowie Jehowy...

Prawdą jest że Syn Boży od chwili gdy Maria została zacieniona przez Ducha Świętego, jest Człowiekiem, jednakże od czasu Zmartwychwstania jest to już inne ciało...takiego ciała też oczekują ludzie którzy w pełni Mu ufają...
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

BoaDusiciel pisze:Może nie zauważyłeś Kreciku ( bo kreciki maja słaby wzrok ) ale ludzie nadal umierają, niestety :-?
Więc o ile Jezus uratował nas od śmierci, to nie od śmierci biologicznej.
A ponieważ każdy inny rodzaj śmierci jest kategorią filozoficzną, a nie realnym zjawiskiem, to być może Jezus uratował nas nie od śmierci, lecz od "śmierci".
Oczywiście istnieje jeszcze prostsze wyjaśnienie ( do którego się skłaniam ), ale nie napiszę jakie, bo znów będą mnie pytać co tu robię, skoro uważam że to bajki :mrgreen:
Kłopot polega na nie uwzględnianiu CAŁEJ BIBLII, co Ty właśnie robisz. Tak więc pomimo mojego nicka, to raczej Ty masz kiepski wzrok...chodzi nie tylko o wzrok fizyczny...
Gdy zobaczymy w inne miejsce Słowa Bożego, to znajdujemy na przykład taki zapis :
„Bóg nie jest Bogiem umarłych,lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie. ”
[Mk 12;27].
Wynika że i Ty jesteś w błędzie !

Czy jeśli coś jest w kategorii filozoficznej, to oznacza że jest iluzją ? Nasuwa się też inne pytanie, czy świat duchowy nie jest realny ? Czy uważasz że nie ma nic więcej poza naszymi pięcioma zmysłami ?
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

karol210 pisze:JEST TO NIEMOZLIWE żeby Jezus miał schizofrenię,on głosił zasady które nie są jakieś chore,ale mają zastosowanie w życiu codziennym i dzięki nim życie staje się lepsze,Nie byłoby tak gdyby głosił to jakichś wariat.Do tego jest wzorem MORALNOŚCI i LOGIKI
Czy ty uważasz schizofreników za "wariatów"?
To czasami (przeważnie) bardzo inteligentni ludzie.
Mają problem z "głosami" np. i błędnie interpretują niektóre fakty, ale nie są wariatami.
Niektórzy uważają się za Synów Bożych i zbawiają świat.
Przykłady znajdziesz w necie.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

krecik pisze: Czy wiesz dlaczego Jezus Chrystus posiadał dwa tytuły, Syn Boży i Syn Człowieczy ?

Jako Syn Boży Ucieleśnił się przyjmując ludzkie ciało, na pewien czas. Lecz był w postaci Bożej, wyparł się świadomie tego żeby ratować rodzaj ludzki.
Jezus posiadał więcej tytułów niż dwa.
Posiadał np. tytuł '' Lew z pokolenia Judy''.
Jeżeli był lwem z pokolenia Judy to w jakie ciało się ucieleśnił :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

http://www.fronda.pl/blogi/dlaczego-jez ... 32169.html
Są opisane proroctwa na temat Jezusa w Starym Testamencie.Co do joty spełnione

Chyba ze nadal szukacie wariatów :-D mam urywek z wikipedii: ,,Kod Biblii" nie jeden zwariował mówiąc ze jest dziełem kosmitów:
,, Jedną z osób, która w przeszłości była przekonana o istnieniu kodu biblijnego był Isaac Newton. Odkrycie, jak i odczyt kodu stały się jednak możliwe dopiero w epoce komputerów. Matematyk Eliyahu Rips podawany jest jako odkrywca kodu biblijnego. Głównym jego propagatorem stał się Michael Drosnin. Drosnin uważa, że kod jest dziełem kosmitów. Rips zdystansował się wobec takich pomysłów.

Niezależnie od tego Iwan Panin odkrył kod w greckim tekście Nowego Testamentu." KTORY MÓWI O JEZUSIE

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

krecik pisze:
BoaDusiciel pisze:Może nie zauważyłeś Kreciku ( bo kreciki maja słaby wzrok ) ale ludzie nadal umierają, niestety :-?
Więc o ile Jezus uratował nas od śmierci, to nie od śmierci biologicznej.
A ponieważ każdy inny rodzaj śmierci jest kategorią filozoficzną, a nie realnym zjawiskiem, to być może Jezus uratował nas nie od śmierci, lecz od "śmierci".
Oczywiście istnieje jeszcze prostsze wyjaśnienie ( do którego się skłaniam ), ale nie napiszę jakie, bo znów będą mnie pytać co tu robię, skoro uważam że to bajki :mrgreen:
Kłopot polega na nie uwzględnianiu CAŁEJ BIBLII, co Ty właśnie robisz. Tak więc pomimo mojego nicka, to raczej Ty masz kiepski wzrok...chodzi nie tylko o wzrok fizyczny...
Gdy zobaczymy w inne miejsce Słowa Bożego, to znajdujemy na przykład taki zapis :
„Bóg nie jest Bogiem umarłych,lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie. ”
[Mk 12;27].
Wynika że i Ty jesteś w błędzie !

Czy jeśli coś jest w kategorii filozoficznej, to oznacza że jest iluzją ? Nasuwa się też inne pytanie, czy świat duchowy nie jest realny ? Czy uważasz że nie ma nic więcej poza naszymi pięcioma zmysłami ?
Ale o co kaman ?
Przecież gdyby Jezus wyzwolił ludzi od śmierci biologicznej, to by nie umierali.
Skoro umierają, to znaczy że nie zostali wyzwoleni od śmierci biologicznej.
Zatem opcje są 2:
1. Jezus wyzwolił ludzi od śmierci innej niż biologiczna
2. Jezus nie wyzwolił ludzi od żadnej śmierci, bo istnieje tylko życie biologiczne i śmierć biologiczna
Punkt 1 zakłada istnienie śmierci innej niż biologiczna, a takiego zjawiska nikt nie dowiódł, również dlatego, że aby istniała śmierć nie-biologiczna musiałby istnieć jakiś rodzaj nie-biologicznego życia, a tego też nikt nie dowiódł.
Punkt 2 jest mi dość bliski, tak bliski, że aż dziwię się sobie, że zajmuję się innymi opcjami :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 14:53 przez BoaDusiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

karol210 pisze:http://www.fronda.pl/blogi/dlaczego-jez ... 32169.html
Są opisane proroctwa na temat Jezusa w Starym Testamencie.Co do joty spełnione

Chyba ze nadal szukacie wariatów :-D mam urywek z wikipedii: ,,Kod Biblii" nie jeden zwariował mówiąc ze jest dziełem kosmitów:
,, Jedną z osób, która w przeszłości była przekonana o istnieniu kodu biblijnego był Isaac Newton. Odkrycie, jak i odczyt kodu stały się jednak możliwe dopiero w epoce komputerów. Matematyk Eliyahu Rips podawany jest jako odkrywca kodu biblijnego. Głównym jego propagatorem stał się Michael Drosnin. Drosnin uważa, że kod jest dziełem kosmitów. Rips zdystansował się wobec takich pomysłów.

Niezależnie od tego Iwan Panin odkrył kod w greckim tekście Nowego Testamentu." KTORY MÓWI O JEZUSIE
Gdyby Jezus i środowisko w którym żył nie znało tych proroctw, a mimo to zostały by wypełnione, to bym się zadziwił.
Ale w przypadku, gdy ktoś wypełnia proroctwa mu znane moje zdziwienie jest mocno ograniczone. Bardzo mocno :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”