Ziemia okrągła, płaska czy wklęsła - dążenie do prawdy

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

pioterha
Posty: 43
Rejestracja: 14 kwie 2017, 2:01

Post autor: pioterha »

red-october pisze:masz problemy z historią to już udowodniono już w 19 wieku. a układu słonecznego nikt nigdy nie udowodnił , bo zrobił to system wychowawczy
Niczego nie udowodniono jeśli chodzi o niebocentryzm. Mówiąc "udowodniono" mam na myśli wiarygodne obliczenia/eksperymenty przynajmniej w jakiś sposób kontrolowane, a nie historie w stylu: w roku XXXX pewien inżynier wykonał pomiar niwelatorem i wyszło, że światło idzie po łuku od góry. I takie coś wg niektórych jest najpewniejszym dowodem. Ciebie właśnie omamił "system wychowawczy" pod postacią M. Szczytyńskiego, który bredzi od rzeczy i bez racjonalnych podstaw.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

pioterha pisze:Mówiąc "udowodniono" mam na myśli wiarygodne obliczenia/eksperymenty przynajmniej w jakiś sposób kontrolowane
Jeśli świat leży w mocy Złego to jak chcesz otrzymać wiarygodne obliczenia?
Od zdiabłasynów?

Co sam zaobserwowałeś , może zbadałeś jakieś zjawisko na niebie?

Polegasz na opiniach innych ludzi? A skąd wiesz,ze nie są agentami Złego?
Czy nie posługiwaliście się zrozumieniem od założenia fundamentów ziemi?
(22) Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak koniki polne. Ktoś, kto rozpościera niebiosa jak delikatną gazę, kto je rozpina jak namiot, by w nim mieszkać.
Izajasz 40,21-22
janwisniewski68 pisze:Człowiek wyedukowany przez ten świat to człowiek zaprogramowany przez Lucyfera na jego użytek.
Lekarstwem jest umysł chrystusowy i żywe serce zorientowane na słowa Boga.Duch umartwiający pożądliwości ciała i uzdalniający do posłuszeństwa Bożemu Prawu.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

pioterha
Posty: 43
Rejestracja: 14 kwie 2017, 2:01

Post autor: pioterha »

No cóż. Najłatwiej stwierdzić, że ludzie są opętani przez szatana i tylko ja jeden znam prawdę. Wtedy można wiele różnych rzeczy nawymyślać i nikomu nic do tego, no bo to słudzy lucyfera, prawda?
Listek pisze: Co sam zaobserwowałeś , może zbadałeś jakieś zjawisko na niebie?
Mogę zadać Ci takie samo pytanie. W tej sprawie nie trzeba przeprowadzać jakichś wielkich obserwacji czy obliczeń. Wystarczy się przyglądać niebu. Poza tym, są inne dowody na kulistość Ziemi, które można zrobić bez korzystania z opinii "zdiabłasynów".
Listek pisze:Polegasz na opiniach innych ludzi? A skąd wiesz,ze nie są agentami Złego?
Może to Ty polegasz na opiniach agentów złego? Twierdzę tak, bo jak dotychczas wszelkie informacje, jakie od nich uzyskiwałeś o płaskiej Ziemi i umieszczałeś potem na forum były kłamstwem i manipulacją, czyli formą zła.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

pioterha pisze: Wystarczy się przyglądać niebu. Poza tym, są inne dowody na kulistość Ziemi, które można zrobić
Proszę podaj.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Listek pisze:
Jeśli świat leży w mocy Złego to jak chcesz otrzymać wiarygodne obliczenia?
Jeśli świat leży w mocy Złego, to jak Ty chcesz otrzymać wiarygodne obliczenia?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że obliczenia, na które Ty się powołujesz nie są od Złego?
janwisniewski68 pisze:Człowiek wyedukowany przez ten świat to człowiek zaprogramowany przez Lucyfera na jego użytek.
Gdzie w takim razie powinniśmy się edukować, żeby nie być zaprogramowanym przez Lucyfera?
Skoro szkoła i podręczniki kłamią... NASA kłamie... naukowcy kłamią... wyniki badań są sfałszowane...
Wskaż mi od kogo mogę się uczyć.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

pioterha
Posty: 43
Rejestracja: 14 kwie 2017, 2:01

Post autor: pioterha »

Listek pisze:Proszę podaj.
Naprawdę będziemy sobie tutaj urządzać po raz kolejny bitwę na dowody? Napisz na forum, jakie masz wątpliwości co do kulistej Ziemi, a ja i inni spróbujemy je rozwiać. Jeśli to nie poskutkuje i dalej będziesz bardzo chciał, to kilka oczywistych mogę Ci podać, ale najpierw zróbmy tak jak wyżej napisałem, ok?

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Marius Bienius pisze:Jeśli świat leży w mocy Złego
Co to znaczy jeśli?
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Marius Bienius pisze:Gdzie w takim razie powinniśmy się edukować, żeby nie być zaprogramowanym przez Lucyfera?
U Boga.
Im lepiej znamy słowa Boga tym mniejsze jest prawdopodobieństwo zaufania kłamcom.

Iz 40:8 bg
"Trawa usycha, kwiat opada; ale słowo Boga naszego trwa na wieki."
J 16:13
Po swoim przyjściu On - Duch Prawdy - poprowadzi was ku pełnej prawdzie.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

veteran pisze: Co to znaczy jeśli?
Zapytaj Listka :-)
Listek pisze: U Boga.
Im lepiej znamy słowa Boga tym mniejsze jest prawdopodobieństwo zaufania kłamcom.
Aha... tylko którego? Wielu ich przecież przemawia :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Marius Bienius pisze:Aha... tylko którego?
1Kor 8:6 psz
Lecz dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i do którego my należymy.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Listek pisze:
Marius Bienius pisze:Aha... tylko którego?
1Kor 8:6 psz
Lecz dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i do którego my należymy.
Super... i Bóg ten mówi o płaskiej Ziemi? :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Marius Bienius pisze:Zapytaj Listka
Ty mówisz jeśli więc się zapytuję ciebie.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

veteran pisze: Ty mówisz jeśli więc się zapytuję ciebie.
Listkowe pytanie ma zapewne sugerować, że Lucyfer włada światem i dlatego nie można uzyskać prawdziwych wyników badań.
Pomijam już to bzdurne założenie, ale skoro świat leży w mocy Złego, to jakim sposobem Listek uzyska prawdziwe wyniki badań?
Rozumiesz już "jeśli"?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Rządzi światem szatan czy nie?
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

veteran pisze:Rządzi światem szatan czy nie?
Najpierw trzeba by mieć jakieś dowody na istnienie takowej postaci,
żeby móc odpowiedzieć na pytanie, czy rządzi światem.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”