Ziemia okrągła, płaska czy wklęsła - dążenie do prawdy

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Manna z nieba pisze:Mój Boże!

Pierwsze dowody na kulistość Ziemi dostarczył luziom już w IV w p.n.e Arystoteles.
Uczynił to, obserwując m.in. zaćmienia Księżyca i widnokrąg!

O tym, że Ziemia na pewno nie jest płaska przekonała wszystkich wyprawa morska Ferdynanda Magellana już w latach 1519-1522!!!
A dlaczego??
A dlatego, że wyruszył on z portu San Lucar i płynąc stale w kierunku zachodnim, dotarł ponownie do San Lucar, lecz od strony wschodniej :mrgreen:

Proste!
Manna słoneczko jak będę miał chwilę czasu to przedstawię Ci dowody na płaskość ale na priv nie chcę mi się użerać z trolami.
A dziś, w XXI wieku nie powinno być już niedowiarków!
Niezaprzeczalnym dowodem kulistego kształtu Ziemi są współczesne obserwacje naszej planety z przestrzeni kosmicznej!!!
Fotografie Ziemi wykonane z kosmosu!
Pierwsze zdjęcia można było zobaczyć już w latach 60-tych po wystrzeleniu pierwszej
sztucznej satelity!!

W jakim celu miałby ktoś ukrywać płaskość Ziemi?????????
Manna słoneczko jak będę miał chwilę czasu to przedstawię Ci dowody na płaskość ale na priv nie chcę mi się użerać z trolami.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Listek i Trawa szacun.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

No i sprawa wyjaśniona.
Ziemia jest płaska, a bajki chrześcijańskie są prawdą :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Elius pisze: Dla elit ziemia jest płaska i każdy tam o tym wie dla gawiedzi ma być kulą w jakim celu ja wiem.Traktują was jak kapłani w Egipcie prosty lud,film Faraon.Pokażą wam kilka fotek" z kosmosu jak na filmie Star Trek i łykacie jak pelikany.
Należysz do elyty... odkryłeś prawdę :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

pioterha
Posty: 43
Rejestracja: 14 kwie 2017, 2:01

Post autor: pioterha »

Elius pisze:andżelika _FS i pioterha całkowity brak logicznego myslenia.
Wątpię, bo któż to z uporem maniaka przytacza cytaty "człowieka z youtube" (no bo kim innym jest Eric Dubay?)? Czyżby Elius? Nie wspominając już o tym, że te "200 dowodów..." to najwyżej dowody na niezrozumienie pewnych mechanizmów, wg których działa się ten świat. Do tego dochodzą manipulacje i kłamstwa zamieszczone w tej książce (nie wiem, czy umyślnie, czy nie). Gdy ktoś czegoś nie jest w stanie zrozumieć, to najłatwiej stwierdzić, że to nieprawda, a potem pisać o tym książki. Tak to się kończy, gdy WSZYSTKO (od budowy cepa, po różne zasady fizyki) próbuje się brać na "chłopski rozum", a potem znajdują się inni, co łykają to jak pelikany, bo sami nie potrafią myśleć.

A tak na marginesie, wahadło Foucaulta nie kręci się przypadkowo i jak najbardziej udowadnia ruch obrotowy Ziemi wokół swojej osi ;-)

Awatar użytkownika
red-october
Posty: 294
Rejestracja: 20 paź 2010, 21:44

Post autor: red-october »

Witam , dawno mnie tu nie było ale to jest jedna z przyczyn


Co do niebocentryzmu to jeszcze nikt jego skutecznie nie podważył.https://youtu.be/mvJyBbXuMko[URL]http://[/URL]https://www.youtube.com/watch?v=mvJyBbXuMko
Ostatnio zmieniony 12 cze 2017, 13:47 przez red-october, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

red-october, link błędny. Popraw.
Wiara w niebocentryzm jest adekwatna i odwrotnie proporcjonalna do ilości szarych komórek u danego człowieka.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

pioterha
Posty: 43
Rejestracja: 14 kwie 2017, 2:01

Post autor: pioterha »

red-october pisze:Co do niebocentryzmu to jeszcze nikt jego skutecznie nie podważył.
Przede wszystkim, nikt go nie udowodnił...

Awatar użytkownika
red-october
Posty: 294
Rejestracja: 20 paź 2010, 21:44

Post autor: red-october »

nesto pisze:red-october, link błędny. Popraw.
Wiara w niebocentryzm jest adekwatna i odwrotnie proporcjonalna do ilości szarych komórek u danego człowieka.
wiarą można nazwać wiarę w układ słoneczny, wychowanie a nie dowody.

Awatar użytkownika
red-october
Posty: 294
Rejestracja: 20 paź 2010, 21:44

Post autor: red-october »

pioterha pisze:
red-october pisze:Co do niebocentryzmu to jeszcze nikt jego skutecznie nie podważył.
Przede wszystkim, nikt go nie udowodnił...
masz problemy z historią to już udowodniono już w 19 wieku. a układu słonecznego nikt nigdy nie udowodnił , bo zrobił to system wychowawczy

https://youtu.be/QRKtcly_Ato?list=PLsl9 ... _cEK3ECDb0

[URL=http://]https://youtu.be/QRKtcly_Ato?list=PLsl9qhb8vVlJ0iiU9p0OIjr_cEK3ECDb0[/URL]

Awatar użytkownika
red-october
Posty: 294
Rejestracja: 20 paź 2010, 21:44

Post autor: red-october »

nesto pisze:red-october, link błędny. Popraw.
Wiara w niebocentryzm jest adekwatna i odwrotnie proporcjonalna do ilości szarych komórek u danego człowieka.
piszesz lipe szyderco, jak na szydercę przystało

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

red-october, musisz posiadać jakieś zaświadczenie psychiatryczne o tym, że jesteś zdrowy.
Inaczej dyskusje nie mają sensu.
Uprzedzając twój wpis tuszę poinformować szanownego adwersarza, że ja takie zaświadczenie aktualne posiadam, z racji na wykonywaną pracę.
Czy masz stosowne zaświadczenie psychiatryczne?

Jeśli masz, to wówczas zbadam telepatycznie ilość szarych komórek w twoim mózgu.
Gdy liczba ta osiągnie wartość >1 - wtedy możemy dalej dyskutować o niebocentryźmie i susłach uprawiających surfing :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:zbadam telepatycznie ilość szarych komórek
nesto, jesteś czarownikiem?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Listek pisze:
nesto pisze:zbadam telepatycznie ilość szarych komórek
nesto, jesteś czarownikiem?
Oczywiście. Ale po pracy.. :-D
Mój Bóg pozwala mi czarować, jodłować i wędkować.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

red-october pisze:układu słonecznego nikt nigdy nie udowodnił , bo zrobił to system wychowawczy
:aaa:

Dawno już nie przeczytałem głupszego stwierdzenia.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”