Ziemia okrągła, płaska czy wklęsła - dążenie do prawdy

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

A mało ci dowodów?
Ślepy nie jesteś skoro zdjęcia robisz więc?
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

veteran pisze:A mało ci dowodów?
Ślepy nie jesteś skoro zdjęcia robisz więc?
Pokaż mi te dowody na istnienia szatana.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Być może nie jest zbiegiem okoliczności, że temperatura powierzchni słońca jest taka sama jak temperatura jądra ziemi (600 stopni C).
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Queza pisze:Być może nie jest zbiegiem okoliczności, że temperatura powierzchni słońca jest taka sama jak temperatura jądra ziemi (600 stopni C).
:?:

6000 °C chyba.

Rzeczywiście:
wiki o [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%85dro_Ziemi#cite_ref-1]Jądro Ziemi[/url] pisze:Jądro zewnętrzne, o grubości ok. 2080 km, od płaszcza Ziemi oddziela nieciągłość Gutenberga. Jest ono płynne, a jego temperaturę szacuje się na 5500–6500 °C
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

.Cyprian. pisze:6000 °C chyba.
Tak. Dokładnie, 6000 stopni. Przepraszam za pomyłkę.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

veteran pisze:Rządzi światem szatan czy nie?
Światem rządzi satan /przeciwnik /a jest nim każdy człowiek , Ty też .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Podzielę się jeszcze takim spostrzeżeniem dla „płaskoziemców”:
Wielka i mała niedźwiedzica, czyli Wielki i Mały Wóz, jak również mgławica w Orionie i Plejady są widoczne wyłącznie na półkuli północnej. Z centralną gwiazdą Północną. 8-)

Są gwiazdozbiory niewidoczne z półkuli północnej. Biblia nazywa je gwiazdami skrytymi na południe lub "tajniki południa". Obserwują je mieszkańcy Ameryki południowej, Australii z Oceanią, południowej Afryki… z centralnym Krzyżem Południa- tak bardzo znanym wielkim podróżnikom średniowiecza, a u nas nigdy niewidocznym!
Jednocześnie starożytni mieszkańcy półkuli południowej nigdy nie widzieli naszego nieba północnego i gwiazdy polarnej.


Job 9:9 bg "On sprawił wóz niebieski z gwiazd, Oryjona i Hyjady, i inne gwiazdy skryte na południe."
Job 9:9 bp " On stworzył Niedźwiedzicę i Oriona, Plejady i gwiazdy południa."
Job 9:9 nbg-pl " który stworzył Wielką Niedźwiedzicę, Oriona, plejady oraz tajniki południa;"
Taki Hiob, mieszkając na półkuli północnej, a już wiedział o niebie południowym, choć było to skryte przed jego oczyma- tajemne…
Czy możemy jeszcze wątpić jak naszą planetę wyobrażał sobie Hiob, a co ważniejsze: jaką Ziemię przedstawia nam Biblia?

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:Podzielę się jeszcze takim spostrzeżeniem dla „płaskoziemców”:
Wielka i mała niedźwiedzica, czyli Wielki i Mały Wóz, jak również mgławica w Orionie i Plejady są widoczne wyłącznie na półkuli północnej. Z centralną gwiazdą Północną. 8-)

Są gwiazdozbiory niewidoczne z półkuli północnej. Biblia nazywa je gwiazdami skrytymi na południe lub "tajniki południa". Obserwują je mieszkańcy Ameryki południowej, Australii z Oceanią, południowej Afryki… z centralnym Krzyżem Południa- tak bardzo znanym wielkim podróżnikom średniowiecza, a u nas nigdy niewidocznym!
Jednocześnie starożytni mieszkańcy półkuli południowej nigdy nie widzieli naszego nieba północnego i gwiazdy polarnej.


Job 9:9 bg "On sprawił wóz niebieski z gwiazd, Oryjona i Hyjady, i inne gwiazdy skryte na południe."
Job 9:9 bp " On stworzył Niedźwiedzicę i Oriona, Plejady i gwiazdy południa."
Job 9:9 nbg-pl " który stworzył Wielką Niedźwiedzicę, Oriona, plejady oraz tajniki południa;"
Taki Hiob, mieszkając na półkuli północnej, a już wiedział o niebie południowym, choć było to skryte przed jego oczyma- tajemne…
Czy możemy jeszcze wątpić jak naszą planetę wyobrażał sobie Hiob, a co ważniejsze: jaką Ziemię przedstawia nam Biblia?
Bardzo ciekawy werset. W ogóle, pod względem właśnie naukowym - księga Hioba jest niesamowita.

Obydwaj wiemy, że tak można rozumieć ten werset, jak to przełożono, zwłaszcza w dwu pierwszych, przytoczonych przez Ciebie Henryku, przykładach.

Tyle że, ... zagorzałych zwolenników tych dziwnych teorii to nie przekona, bo powiedzą, że słowo וְחַדְרֵ֥י (wə-ḥaḏ-rê) oznacza nie "i gwiazdy", tylko "i komnaty/komory/pomieszczenia" - jak to zauważą w linku. :-(
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:Tyle że, ... zagorzałych zwolenników tych dziwnych teorii to nie przekona, bo powiedzą, że słowo וְחַדְרֵ֥י (wə-ḥaḏ-rê) oznacza nie "i gwiazdy", tylko "i komnaty/komory/pomieszczenia" - jak to zauważą w linku. :-(
Nie zamierzam nawet przekonywać "płaskoziemców", ponieważ spowoduje to wyłącznie kłótnię.
Nie mniej słowo "komora" jest nader adekwatnym do widzialnego nieboskłonu.
Stoimy na "podłodze", a nad nami sufit z gwiazd, mgławic, galaktyk...
Wyobrażam sobie jeszcze bezchmurne niebo, gdy łuna od świateł miast nie była znana. :-D

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Wzięło mnie Cyprianie na wspomnienia- chyba to starość zbliżająca wielkimi krokami. :-(
Niewiele razy w moim życiu zdarzyło mi się przebywać podczas bezchmurnej nocy, daleko poza miastem.
Kiedyś, będąc młodym, lubiłem wyprawy pod namioty (wypożyczane z PTTK, wraz z plecakiem) gdzieś na kaszubskie jeziora... Mausz, Wdzydze, okolice Bytowa, Wierzyca...
Niebo, gwiazdy, zdawały się być tak nisko, wprost na wyciągnięcie ręki. Dosłownie!
Wręcz przygniatało.
Skojarzenie z pomieszczeniem, komorą, narzucało się samo. Było to oczywiste.

Piękne, beztroskie lata...
Ech...
Może kiedyś będzie nam dana powtórka?

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Henryk pisze:Wzięło mnie Cyprianie na wspomnienia- chyba to starość zbliżająca wielkimi krokami. :-(
Niewiele razy w moim życiu zdarzyło mi się przebywać podczas bezchmurnej nocy, daleko poza miastem.
Kiedyś, będąc młodym, lubiłem wyprawy pod namioty (wypożyczane z PTTK, wraz z plecakiem) gdzieś na kaszubskie jeziora... Mausz, Wdzydze, okolice Bytowa, Wierzyca...
Niebo, gwiazdy, zdawały się być tak nisko, wprost na wyciągnięcie ręki. Dosłownie!
Wręcz przygniatało.
Skojarzenie z pomieszczeniem, komorą, narzucało się samo. Było to oczywiste.

Piękne, beztroskie lata...
Ech...
Może kiedyś będzie nam dana powtórka?
Ja w całkowitej ciemności stałem nocą na Saharze i w górach Rif. Z komorą mi się nie kojarzyło, ale patrząc w gwiazdy byłem w ciężkim szoku... jest ich tak wiele. A człowiek taki malutki w tym bezkresie.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Marius Bienius pisze: Z komorą mi się nie kojarzyło,
Mnie z komórką na węgiel- nawet wielką- też nie. :-D
Ale z komnatą, zamkniętym pomieszczeniem od góry, choć wielkim- tak.
Dziś nazywamy to nieboskłonem. Taka odwrócona miska. ;-)
ale patrząc w gwiazdy byłem w ciężkim szoku... jest ich tak wiele.
Ja też.
A teraz wyobraźmy sobie przejrzystość powietrza jeszcze sprzed rewolucji przemysłowej.
Zdaje się prawie słyszeć gwiazdy jak migoczą.

pioterha
Posty: 43
Rejestracja: 14 kwie 2017, 2:01

Post autor: pioterha »

Co by sobie płaskoziemcy nie nawymyślali, to nic nie zmieni faktu, że istnieją dwa bieguny niebieskie, a to z automatu i całkowicie wyklucza teorię o płaskiej Ziemi.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

gdyby przyjąć, że ziemia jest płaska, to trzeba by uznać, że wszyscy naukowcy wszystkich krajów zwariowali i spiskują przeciw całej ludzkości.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Patrzcie jaka zbiórka :-)
https://pomagam.pl/plaskaziemia
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”