KANIBALE I WAMPIRY DZIŚ

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Pietnas pisze:Bóg Biblii jest okrutny. Tak? Tak! Ja dziękuję MU, za to, że taki jest!
Jesteś zwyczajnie w hipnozie.
Ale z innej beczki.. oglądałem dzisiaj film o Auschwitz - wszyscy, co przeżyli i opowiadali, tracili jakąkolwiek wiarę w Boga.

Widzisz wariaci hipnotyzują innych, a potem ci inni, będąc zahipnotyzowani, dają przykład innym łatwowiernym. Wszyscy nastepnie tańczą w chocholim tańcu szaleństwa. Mają za złe innym, że nie tańczą z nimi.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Pietnas pisze:
ZAMOS pisze:Pomimo to ty sugerujesz mi bym zignorował wszystkie biblijne zbrodnie i wziął za wzór „bohaterów” tej księgi
Jeżeli w miarę znasz historię wyjścia Izraelitów z Egiptu:::
Faraon wraz z całym Egiptem, latami żerował na krwi Izraelitów. Gdy Bóg z tego powodu pozabijał ciemiężcom wszystkich pierworodnych synów - to wina Mojżesza i Boga twoim zdaniem. Bóg Biblii jest okrutny. Tak? Tak! Ja dziękuję MU, za to, że taki jest!
Z tą niewolą żydowską w Egipcie to ściema. Żydzi w Egipcie nigdy nie byli i są na to dowody, ponieważ żadne z pism egipskich nic o Żydach nigdzie nie jest napisane. Podobnie Żydzi w swych księgach nic nie piszą o piramidach, sfinksie, Luksorze, czy o jakichkolwiek wielkich dziełach, które w Egipcie stoją do dzisiaj. Śmieszna jest też nazwa egipskiego króla Faraonem. Wiesz jak doszło do tej pomyłki? Faraon miał na imię lider plemienia Mizraim i nie był nawet królem. Egipcjanie żadnych faraonów nigdy nie znali.

„Ezzat chce tylko odkryć prawdę zakopaną głęboko przez 2.000 lat celowego szkalowaniakultury, która dała podstawy monoteistycznym religiom, obszernie „zapożyczającym” z egipskiej tradycji, ale które zapomniały wymienić źródła pochodzenia rytuałów, które uznały za własne.
Ezzat pracował nad tym tematem kilka lat na swojej witrynie [jegowww.ashraf62.wordpress.com], ale teraz zrobił ogromny krok naprzód publikacją książki „Egipt nie znał ani faraonów, ani Izraelitów”(Egypt Knew No Pharaohs Nor Israelites). Książka dostępna jest za jedyne $5 w wersji kindle i zawiera wiele wartościowych linków na żywo, w tym słynny esej Breasteda „Świt sumienia”(Dawn of Conscience)orazedukacyjnemateriały zaczerpnięte z rzymskiego pisarza Plutarcha, egiptologa Donalda Redforda i współczesnego reportera Juana Cole’a wykorzystującego encyklopedyczne dane archiwisty Petera Myers’a. Książka jest prawdziwym skarbcem obiektywnej historii biblijnej, niezbędnej przeciwwagi dla nadmiaru niezbyt wiarygodnego materiału religijnego prozelityzmu, który szkodzi obiektywnym uczonym przyjmowaną przez nich dezinformacją.
Liczne sprawy zmusiły Ezzata do stanięcia na śledczej ścieżce oszustwa biblijnego, które krytykuje starożytny Egipt jako niemoralne, trzymające niewolników społeczeństwo.” Więcej w linku http://jeznach.neon24.pl/post/120974,kl ... ej-niewoli
To co tu teraz cytuję to kropla w morzu kłamstw biblijnych.
Nawet jakby to była prawda z tym „uwolnieniem” Żydów z niewoli egipskiej. Poczytaj jak to opisuje biblia. Pomijam te magiczne sztuczki Mojżesza i Jehowy, o których też zapiski Egiptu nie wspominają, ale ja nie o tym chciałem. Przyjrzyj się opisowi jak to Izraelici za namową swego boga „pożyczają” od Egipcjan różne wartościowe rzeczy i w nocy tak podstępnie okradzionych opuszczają, zapomniałbym, że Mojżesz wcześniej zabił Egipcjanina. Musiał zatem ze swymi kamratami uciekać.
Warto też jest wspomnieć, że Mojżesz wychowywał się w pałacu. Dostał porządne wykształcenie, też o bogach Egiptu, co potem dość obszernie wkleił do tory, ale zapomniał podać autora/autorów.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

ZAMOS pisze:
Pietnas pisze:
ZAMOS pisze:Pomimo to ty sugerujesz mi bym zignorował wszystkie biblijne zbrodnie i wziął za wzór „bohaterów” tej księgi
Jeżeli w miarę znasz historię wyjścia Izraelitów z Egiptu:::
Faraon wraz z całym Egiptem, latami żerował na krwi Izraelitów. Gdy Bóg z tego powodu pozabijał ciemiężcom wszystkich pierworodnych synów - to wina Mojżesza i Boga twoim zdaniem. Bóg Biblii jest okrutny. Tak? Tak! Ja dziękuję MU, za to, że taki jest!
Z tą niewolą żydowską w Egipcie to ściema. Żydzi w Egipcie nigdy nie byli i są na to dowody, ponieważ żadne z pism egipskich nic o Żydach nigdzie nie jest napisane. Podobnie Żydzi w swych księgach nic nie piszą o piramidach, sfinksie, Luksorze, czy o jakichkolwiek wielkich dziełach, które w Egipcie stoją do dzisiaj. Śmieszna jest też nazwa egipskiego króla Faraonem. Wiesz jak doszło do tej pomyłki? Faraon miał na imię lider plemienia Mizraim i nie był nawet królem. Egipcjanie żadnych faraonów nigdy nie znali.

„Ezzat chce tylko odkryć prawdę zakopaną głęboko przez 2.000 lat celowego szkalowaniakultury, która dała podstawy monoteistycznym religiom, obszernie




„zapożyczającym” z egipskiej tradycji, ale które zapomniały wymienić źródła pochodzenia rytuałów, które uznały za własne.
Ezzat pracował nad tym tematem kilka lat na swojej witrynie [jegowww.ashraf62.wordpress.com], ale teraz zrobił ogromny krok naprzód publikacją książki „Egipt nie znał ani faraonów, ani Izraelitów”(Egypt Knew No Pharaohs Nor Israelites). Książka dostępna jest za jedyne $5 w wersji kindle i zawiera wiele wartościowych linków na żywo, w tym słynny esej Breasteda „Świt sumienia”(Dawn of Conscience)orazedukacyjnemateriały zaczerpnięte z rzymskiego pisarza Plutarcha, egiptologa Donalda Redforda i współczesnego reportera Juana Cole’a wykorzystującego encyklopedyczne dane archiwisty Petera Myers’a. Książka jest prawdziwym skarbcem obiektywnej historii biblijnej, niezbędnej przeciwwagi dla nadmiaru niezbyt wiarygodnego materiału religijnego prozelityzmu, który szkodzi obiektywnym uczonym przyjmowaną przez nich dezinformacją.
Liczne sprawy zmusiły Ezzata do stanięcia na śledczej ścieżce oszustwa biblijnego, które krytykuje starożytny Egipt jako niemoralne, trzymające niewolników społeczeństwo.” Więcej w linku http://jeznach.neon24.pl/post/120974,kl ... ej-niewoli
To co tu teraz cytuję to kropla w morzu kłamstw biblijnych.
Nawet jakby to była prawda z tym „uwolnieniem” Żydów z niewoli egipskiej. Poczytaj jak to opisuje biblia. Pomijam te magiczne sztuczki Mojżesza i Jehowy, o których też zapiski Egiptu nie wspominają, ale ja nie o tym chciałem. Przyjrzyj się opisowi jak to Izraelici za namową swego boga „pożyczają” od Egipcjan różne wartościowe rzeczy i w nocy tak podstępnie okradzionych opuszczają, zapomniałbym, że Mojżesz wcześniej zabił Egipcjanina. Musiał zatem ze swymi kamratami uciekać.
Warto też jest wspomnieć, że Mojżesz wychowywał się w pałacu. Dostał porządne wykształcenie, też o bogach Egiptu, co potem dość obszernie wkleił do tory, ale zapomniał podać autora/autorów.

Znam opisy drogi Zamosie Żydów z ich kultywującej do dziś tradycji, że Mojżesz nie był Semita tylko Egipcjaninem. Faryzejscy rabini pozmieniali to w piśmie bo jak by to było możliwe, żeby największy prawodawca nie był Semitą.
Mojżesz został zapomniany i nawet nie wiadomo gdzie jest jego grób, żeby celebrować co roku jego śmierć.
Mojżesz Egipcjanin poślubił Edomitkę córke Jetro, kapłana Boga Najwyższego. Dlatego zostali wymazani, jego synowie, jego grób, jego żona, jego teść.
Mojżesz żywił odrazę w zdobywaniu i mordowaniu ziemi Kaanan skąd pochodziła jego żona i teść. Dokończyli tego Judaiści.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

nesto pisze:
Pietnas pisze:Bóg Biblii jest okrutny. Tak? Tak! Ja dziękuję MU, za to, że taki jest!
Jesteś zwyczajnie w hipnozie.
Ale z innej beczki.. oglądałem dzisiaj film o Auschwitz - wszyscy, co przeżyli i opowiadali, tracili jakąkolwiek wiarę w Boga.

Widzisz wariaci hipnotyzują innych, a potem ci inni, będąc zahipnotyzowani, dają przykład innym łatwowiernym. Wszyscy nastepnie tańczą w chocholim tańcu szaleństwa. Mają za złe innym, że nie tańczą z nimi.
nesto, nie dość że wyrywasz kawałek mojej wypowiedzi z kontekstu, z całości - to jeszcze nie odpowiadasz do rzeczy i na temat założonego tu postu. Do kitu z takim rozmówcą. W tym poście tu z tobą kończę dialog.
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

ZAMOS pisze:Z tą niewolą żydowską w Egipcie to ściema...
itd ble ble ble
Dobrze ZAMOS, wierz sobie w tą swoją jasność. Obyś tylko nie musiał z powodu twojej prawdy wylądować kiedyś w szpitalu psychiatrycznym (wielki tam dziś tłok i coraz ciaśniej). Chcieliśmy ci pomóc.
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

itd ble ble ble
Klasyk twierdził, że to nie tak.. raczej winno być bla, bla, bla.. :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Pietnas pisze:Dobrze ZAMOS, wierz sobie w tą swoją jasność. Obyś tylko nie musiał z powodu twojej prawdy wylądować kiedyś w szpitalu psychiatrycznym (wielki tam dziś tłok i coraz ciaśniej). Chcieliśmy ci pomóc.
Zamos to mierny historyk,odradzam czytanie jego postów.
Pomóc mu natomiast żadnym sposobem nie można,to jeden z tych co myślą,że są normalni,tymczasem... :->
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Pietnas pisze:Obyś tylko nie musiał z powodu twojej prawdy wylądować kiedyś w szpitalu psychiatrycznym
Nie wiem dlaczego, gdy brakuje merytorycznych argumentów, to oponenta wyzywa się od głupków?
Pietnas pisze:Chcieliśmy ci pomóc.
To znaczy ty i kto jeszcze? Ważne jest też w czym chcieliście mi pomóc i dlaczego odpuszczacie tak chwalebne uczynki?
Ja tak na marginesie pomocy nie potrzebuję, ponieważ pomimo mego wieku doskonale sobie ze sobą radzę. Natomiast jak naprawdę chcecie zrobić coś dobrego to zapraszam do wspierania kombatantów. Mogę wam podrzucić kilka adresów.
kansyheniek pisze:Zamos to mierny historyk,odradzam czytanie jego postów.
Ja nie jestem historykiem, ja jestem techniczny, ale jak widzę bezczelne kłamstwa historyczne to reaguję w odpowiedni dla kłamstwa sposób. Niezwykle silnie irytuje mnie niemiecka polityka kłamstw historycznych Kraju, który jest od zawsze wrogiem ludzkości i obrabował chyba każdy kraj w Europie. Polska jak żaden kraj na świecie został doświadczony zbrodniczą działalnością Niemców i ci Niemcy chcą nas uczyć teraz praworządności, demokracji i empatii w ogóle.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Pietnas pisze:Faraon wraz z całym Egiptem, latami żerował na krwi Izraelitów. Gdy Bóg z tego powodu pozabijał ciemiężcom wszystkich pierworodnych synów - to wina Mojżesza i Boga twoim zdaniem. Bóg Biblii jest okrutny. Tak? Tak! Ja dziękuję MU, za to, że taki jest!
Wiemy już dlaczego Bóg tak postąpił z Egiptem . Czym (wobec Izraelitów) zawinili Hetyci ,
Amoryci, że Bóg nakazał postąpić wobec nich jeszcze gorzej niż wobec Egipcjan ?

Skoro Bóg jest jeden i jest stały i niezmienny , to jak to się ma do Boga ,którego objawił nam Mesjasz , syn Boga i syn człowieka (adama) ?
Jak się to ma do Boga , który jest dobry (Czemu mówisz do mnie dobry ? Jeno Bóg jest dobry) , który jest miłością ( 1J 4;8 ;16) , który jest miłosiernym , łaskawym, nieskorym do gniewu Ojcem (Psalm 103/102/ ;8)

Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
(Psalm 145/144/)
(Hetyci , Amoryci , Egipcjanie nie są wszystkim co stworzył ?)

Jak się to ma do nauki Mesjasza, że zła nie da się zwyciężyć złem , że zło należy dobrem zwyciężać ( Jeżeli uderzy cię ktoś w lewy policzek , nadstaw mu i prawy )

Dlaczego Jedynego , stałego , niezmiennego Boga , który jest "Miłością" , "Ojcem" ,
Biblia przedstawia w tak jaskrawie odmienny sposób ???


Edit.
Tak apropo .
Dlaczego nikt nie prowadził wojen w imieniu Satana (przeciwnika Boga )
Dlaczego wszystkie wojny były i są prowadzone w imieniu Boga ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

efroni pisze:Dlaczego wszystkie wojny były i są prowadzone w imieniu Boga ?
Wg tłumaczeń prowadzenie wojen i zabijanie z rzekomego polecenia Boga lub dla Boga - jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, który nigdy nie będzie wybaczony.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

Kochany efroni.
Wszyscy dorośli dobrze wiedzą o tym, że na świecie panuje grzech, nędza i cierpienie - i wciąż toczy się zaciekły bój między dobrem a złem, ciemnością a światłością, grzechem a sprawiedliwością, życiem a śmiercią. Od zarania dziejów.
efroni pisze:Wiemy już dlaczego Bóg tak postąpił z Egiptem . Czym (wobec Izraelitów) zawinili Hetyci , Amoryci, że Bóg nakazał postąpić wobec nich jeszcze gorzej niż wobec Egipcjan ?
Czytaj efroni Biblię, ja nie będę tego robił za ciebie. Przede wszystkim Ty sam musisz ponieść główny koszt/ciężar - jeśli szukasz Prawdy. No, chyba, że ją już znalazłeś a twoje pytania zadajesz tylko retorycznie.
Ze wszystkimi narodami, jakie tam są w Biblii jest podobna sprawa. To walka o/na śmierć i życie, od zarania dziejów, gdy człowiek zgrzeszył/zbuntował się Bogu/Stwórcy. Od zarania dziejów są/istnieją dwa obozy/frakcje - kto zwycięży. Dziś już wiemy kto zwycięży, Jezus Chrystus nasz dowódca, ON i jego ludzie już nie móc przegrać, bo ON zwyciężył śmierć. Czy jest/znasz kogoś drugiego takiego???
efroni pisze:Dlaczego nikt nie prowadził wojen w imieniu Satana (przeciwnika Boga )
Kochany efroni. Na jego szerokiej drodze są/stoją i wspierają Szatana (świadomie czy nieświadomie) setki milionów ludzi. Cóż ja poradzę jeśli ty tego nie dostrzegasz?
Jezus powiedział: Jeśli kto chce pełnić wolę jego, ten pozna, czy ta nauka jest z Boga, czy też Ja sam mówię od siebie. Ew. Jana 7:17
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

TAK SWOJĄ DROGĄ PRZYPOMINAM DLA PORZĄDKU TEMAT ZAŁOŻONEGO POSTU:

KANIBALE I WAMPIRY DZIŚ CHODZĄ W KRAWATACH
To nie żart - w Chinach w restauracji na kolację podają mięso dzieci
https://www.youtube.com/w...utu.be&t=22m53s
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Żołnierska historia krawata !

Pomimo chust używanych jeszcze przed naszą erą, pierwsze wersje współczesnego krawata zostały zapoczątkowane dopiero w okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648). Podczas walki z Habsburgami król Francji Ludwik XIII wsparł się pułkami kawalerii chorwackiej, której najemnicy nosili wiązane na szyjach chusty. Francuscy przeciwnicy broni również przejeli ten zwyczaj.

Tak więc dzisiaj, kto nosi krawat nie powinien zapominać, że tym samym naśladuje żołnierzy.


___________________________________

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

:krzyz:
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”