KANIBALE I WAMPIRY DZIŚ

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Pietnas pisze:Biblia w całości jest SŁOWEM BOGA, twojego Stwórcy!
Ja w to nie wierzę, iż Bóg Prawdziwy miał z napisaniem biblii cokolwiek wspólnego. Wszystko oprócz może przechwałek jaki to niby waleczny był naród żydowski było już wcześniej, zatem śmiem twierdzić, że biblia jest w swej głównej treści plagiatem i podrasowaną kroniką semickich nomadów.
Pietnas pisze:Ps. Gwarantuję, że nikt nie płaci mi za pisanie na tym forum. Tego nie jestem pewien odnośnie was.
Forum nikomu za pisanie nie płaci, więc nie dziw się, że i tobie też nic nie płacą.
Pietnas pisze:Chłopy, myślcie choć trochę wobec FAKTÓW, o których wam mówią współcześni normalni ludzie.

Jakie fakty? Gdzie?
Pietnas pisze:Obejdziesz się wtedy bez dentysty? A cóż dopiero bez Jezusa gdy wybije twoja godzina, TWÓJ DZIEŃ, i przyjdą po ciebie abyś zdał sprawę z wiary
To nie działa tak jak piszesz. Ja dwa razy uległem poważnym wypadkom i na chwilę umarłem. Widziałem swoje martwe ciało i Świat za zasłoną oddzielającą cielesność od życia prawdziwie duchowego. Ty wierzysz faryzeuszowi Pawłowi, a ja widziałem i wiem jak jest naprawdę i nic z tego co naucza biblia się nie dzieje. Nie było tam króla Dawida z jego 700 żonami i 300 nałożnicami. Nie było widać Mojżesza, ani jego kolesi z mieczami u boku. Nie widziałem tam również katolickich papieży, ani faryzeusza Pawła mordującego niewiernych, a mimo to było najwspanialsze z tego co przeżyłem. Tak na marginesie to była chwila w moim życiu, że uwierzyłem chrześcijańskim nauczycielom i zacząłem czytać biblię. Przeczytałem raz i nasunęło mi się kilka pytań, więc szukając odpowiedzi przeczytałem drugi raz i było jeszcze gorzej. Czytałem w każdej wolnej chwili nadal szukając dobroci biblijnego Jehowy i było coraz gorzej. Nie znalazłem ani jednego słowa o tym, by biblijny Bóg zrobił chodź jeden dobry uczynek dla ludzi. Tylko śmierć, gwałt, napady łupienie słabszych sąsiadów. Gdzie tam ta miłość boża?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:Nie znalazłem ani jednego słowa o tym, by biblijny Bóg zrobił chodź jeden dobry uczynek dla ludzi. Tylko śmierć, gwałt, napady łupienie słabszych sąsiadów. Gdzie tam ta miłość boża?
Jan. 3:16-21
16. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
19. A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.
20. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.
21. Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Jachu pisze:
ZAMOS pisze:Nie znalazłem ani jednego słowa o tym, by biblijny Bóg zrobił chodź jeden dobry uczynek dla ludzi. Tylko śmierć, gwałt, napady łupienie słabszych sąsiadów. Gdzie tam ta miłość boża?
Jan. 3:16-21
16. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
19. A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.
20. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.
21. Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
(BW)
Jachu ty zemnie żartujesz?
Co dobrego w torturach i zbrodni?

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

nesto pisze:Pietnas, ja się już wybudziłem z hipnpzy.
Sorry nesto. Źle cię zrozumiałem. Przepraszam.
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

ZAMOS, jeśli nie jesteś jeszcze śmiertelnie w sobie zadufany, to dla ciebie.
Tytuł: HISTORIA ŚWIATA W POSĄGU DANIELA.
https://www.youtube.com/watch?v=sR299YsyuYU
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Pietnas pisze:ZAMOS, jeśli nie jesteś jeszcze śmiertelnie w sobie zadufany, to dla ciebie.
Tytuł: HISTORIA ŚWIATA W POSĄGU DANIELA.
https://www.youtube.com/watch?v=sR299YsyuYU
Dlaczego to miałbym być śmiertelnie zadufany w sobie?
Wysłuchałem urywkami tego pastora i co? Miałoby mnie to przekonać do uwierzenia, że biblia czegoś prawdziwego uczy? Chciałbym tylko przypomnieć, że ja czytałem biblię i moje wnioski po jej przeczytaniu są inne między innymi dlatego, że przeczytałem też inne książki w których zawarta wiedza pomogła mi zrozumieć wiele zjawisk zachodzący na świecie. Ciekaw jestem jak poradziłby sobie ten pastor w fabryce, na budowie, czy w wychowaniu dzieci, które trzeba utrzymać z prawdziwej pracy, a nie z tego co wyżebrze się od mało rozgarniętych i biednych ludzi. O duchowości i nauczaniu sekty adwentystów nie będę pisał, ponieważ jest na tak naiwnym dziecinnym poziomie, że biję ją tylko sekta świadków Jehowy.
Wiesz Pietnas dlaczego protestanci tak cienko przędą?
Katolicy do majątku jaki mają doszli sklecając różne dawne zapiski wielu starożytnych narodów tak by skorumpować wpierw możnowładców, potem ogłupić prostych ludzi, a jak ktoś się buntował to w zgodzie z pismem świętym w imię boga delikwenta się mordowało. Natomiast wy już na żywca zrzynacie z już tak bardzo ponaciąganej dogmatyki katolickiej, naginając to wszystko na swoje korzyści i teraz jak jak dodasz do tego protestanckie rozdrobnienie, wrogość tych wszystkich sekt i sekciarskich grupek to musi wszystko tak biednie się kręcić. Gdy ludzie zrozumieją jak ich oszukujecie to przestaną was utrzymywać. Co z was wtedy zostanie?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:
Jachu pisze:
ZAMOS pisze:Nie znalazłem ani jednego słowa o tym, by biblijny Bóg zrobił chodź jeden dobry uczynek dla ludzi. Tylko śmierć, gwałt, napady łupienie słabszych sąsiadów. Gdzie tam ta miłość boża?
Jan. 3:16-21
16. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
19. A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.
20. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.
21. Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
(BW)
Jachu ty zemnie żartujesz?
Co dobrego w torturach i zbrodni?
:xhehe:
I takie jest Twoje czytanie Biblii,że o znajomości jej nie wspomnę. Ale nie martw się,bowiem ponad 99 procent ludzi,tak czyta,że nie rozumie.

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1996_1_16.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Naprawdę uważasz, że zamordowanie w tak okrutny sposób Jezusa jest sprawiedliwe i dobre? Jak trzeba mieć ograniczony rozum i pokręcone poczucie sprawiedliwości by wierzyć, że ta jakże kompromitująca ludzi zbrodnia może im w czymś pomóc.
Jachu możesz być pewien, że każdy sam płaci rachunek za swoje czyny. Śmierć Jezusa była wynikiem walki religijnej, którą Jezus wtedy zwyczajnie jak to na ziemi bywa przegrał, a jego uczniowie pomimo, ze uciekli to zostali wyłapani i pomordowani. Gdybyś choć trochę pomyślał to doszedłbyś do wniosku, że w dzisiejszym chrześcijaństwie niema nic z tego czego nauczał Jezus.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:Naprawdę uważasz, że zamordowanie w tak okrutny sposób Jezusa jest sprawiedliwe i dobre? Jak trzeba mieć ograniczony rozum i pokręcone poczucie sprawiedliwości by wierzyć, że ta jakże kompromitująca ludzi zbrodnia może im w czymś pomóc.
Jachu możesz być pewien, że każdy sam płaci rachunek za swoje czyny. Śmierć Jezusa była wynikiem walki religijnej, którą Jezus wtedy zwyczajnie jak to na ziemi bywa przegrał, a jego uczniowie pomimo, ze uciekli to zostali wyłapani i pomordowani. Gdybyś choć trochę pomyślał to doszedłbyś do wniosku, że w dzisiejszym chrześcijaństwie niema nic z tego czego nauczał Jezus.
Zdecydowanie twierdzę,że nie masz pojęcia o czym mówi Biblia. Nie pojmujesz pojęcia "Sprawiedliwość "i nie wiesz na czym polega"
Biblia o tym mówi,ale dla rozumnych ludzi.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Jachu pisze:Zdecydowanie twierdzę,że nie masz pojęcia o czym mówi Biblia. Nie pojmujesz pojęcia "Sprawiedliwość "i nie wiesz na czym polega"
Biblia o tym mówi,ale dla rozumnych ludzi.
Dobrze to ująłeś. Biblia „Sprawiedliwość” widzi właśnie w taki sposób. Ja SPRAWIEDLIWOŚĆ widzę tak jak napisałem. Wszystko co tam napisano i pożal się Panie „kapłani” zapodali wam w miejscach gdzie się im troszkę przez nieuwagę napisało nie tak jak później chcieli by było napisane wstawili wam swoje pokrętne wytłumaczenie, a wy „prawowierni” przyjęliście to bezkrytycznie. Wszystkie religie opierają się na nieprawdziwej dogmatyce i kłamliwej interpretacji Miłości, sprawiedliwości, czy prawdzie. Widzisz Jachu prawda nie leży tam gdzie mówią kapłani tylko tam gdzie leży i ani milimetr w tą czy inną stronę. Nie wiem czy to rozumiesz pomimo tego, że to takie oczywiste.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

ZAMOS pisze:
Pietnas pisze:Ps. Gwarantuję, że nikt nie płaci mi za pisanie na tym forum. Tego nie jestem pewien odnośnie was.
Forum nikomu za pisanie nie płaci, więc nie dziw się, że i tobie też nic nie płacą.
A z poza forum nikt ci nie płaci? Odpowiedz szczerze, bo mam niebezpodstawne podejrzenie.
Druga sprawa. Jesteś muzułmaninem. Zgadza się, prawda?
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

A z poza forum nikt ci nie płaci? Odpowiedz szczerze, bo mam niebezpodstawne podejrzenie.
Mam fajną pracę, ponieważ robię co lubię i kiedy widzę taką potrzebę. Nadzoruję budowy, a właściwie czuwam nad ich prawidłowym przebiegiem i w miarę potrzeby rozwiązuję powstałe problemy tam gdzie dobrego nadzoru nie było. Praca nie jest na etat, więc jestem wolnym człowiekiem. Ponadto buduję sam raz na dwa, trzy lata jakiś mały domek, a po jego sprzedaży mam kilka lat z czego dostatnie żyć. Zatem odpowiadając ci na pytanie, czy ktoś mi płaci mogę powiedzieć i tak i nie, ale dla mnie nie ma to znaczenia, ponieważ właściwie mógłbym już nie robić nic i też skromnie przeżyję. Właściwie większość pieniędzy jakie zarabiam rozdaję dzieciom i moim mniej zaradnym braciom. I to by było tyle w kwestii jak to ująłeś płatności.
Teraz poczekam, aż ty napiszesz tutaj z czego, lub z jakiej pracy żyjesz ty.
Pietnas pisze:Druga sprawa. Jesteś muzułmaninem. Zgadza się, prawda?
Powinieneś wiedzieć, iż nie jestem tak skretyniały by uwierzyć w coś tak głupiego jak islam.
Jak chciałeś mnie obrazić to ci się nie udało. Jakbyś troszkę poczytał co i gdzie tutaj pisałem to łatwo mógłbyś się dowiedzieć, że muzułmańskie hordy wzbudzają we mnie obrzydzenie z kilku powodów, ale nie chce mi się ich teraz powtórnie tu wypisywać, ponieważ już nie raz tu na forum ścierałem się z miłośnikami multikulturalizmu i tolerancji dla tej morderczej filozofii religijnej, więc poklikaj po forum, a się dowiesz.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

ZAMOS, dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia. Nie chciałem cię urazić. Miałem poważne wątpliwości. Teraz widzę, że jesteś normalny i rozumiem cię. Teraz będę mógł z tobą normalnie rozmawiać, bo widzę, że choć masz stosunek do Biblii taki jaki masz - szanuję.
Z poważaniem
i jeszcze raz sorry, że tak naciskałem.
-----------------------------
Odnośnie mojej "opłaty". To strona www którą założyłem i prowadzę. Dlaczego tu przyszedłem na to forum i piszę - oto link
http://pozdrowienie.vgh.pl
Tam w menu jest link "o mnie"
ZAMOS - do następnego "spotkania"
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Pietnas mój negatywny odbiór biblii nie wynika z przynależności do jakiejś sekty, która zawładnęła moim rozumem, a wręcz przeciwnie. Przez jakiś czas (dopóki w biblię się nie wczytałem), wierzyłem tak jak naucza kościół katolicki. Potem troszkę poczytałem literatury adwentystów, szukając wyjaśnień nurtujący mnie wątpliwości, które jednak pogłębiły i im więcej biblię poznawałem tym bardziej stawałem się krytyczny wobec "prawd" w niej zawartych. Dzisiaj jestem pewien tego, że biblia i jej nauczyciele prowadzą nas w takie bezdroża w tak bardzo odległą stronę od Boga, że już tej księgi w dłonie chyba nigdy nie wezmę.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

ZAMOS pisze:Pomimo to ty sugerujesz mi bym zignorował wszystkie biblijne zbrodnie i wziął za wzór „bohaterów” tej księgi
Jeżeli w miarę znasz historię wyjścia Izraelitów z Egiptu:::
Faraon wraz z całym Egiptem, latami żerował na krwi Izraelitów. Gdy Bóg z tego powodu pozabijał ciemiężcom wszystkich pierworodnych synów - to wina Mojżesza i Boga twoim zdaniem. Bóg Biblii jest okrutny. Tak? Tak! Ja dziękuję MU, za to, że taki jest!
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”