Falkon Heavy

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

veteran pisze:Wielka maskarada dla gawiedzi.
Rozwiń... co tu jest maskaradą... co jest pozorowane?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Jak już powiedziano, i jak można było przypuszczać, video z relacji cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony zwolenników płaskiej Ziemi. Pod tym linkiem - https://www.youtube.com/watch?v=y3niFzo ... e=youtu.be - gdzie znajduje się film, obok, po prawej, jest czat, na którym to wyrażano swoje wielkie wątpliwości co do całego przedsięwzięcia. Wątpliwości były tego typu:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Czyli: "Pokażcie Księżyc", "Te same stare fałszerstwa! Brak gwiazd, satelitów, brak ruchu chmur, itp. To fałszerstwo!", "To jest fałszerstwo, Ziemia jest płaska...", "Gdzie jest Księżyc?" - i tak dalej.

Gwiazd nie widać, nie pierwszy raz zresztą, satelitów również - da się to wyjaśnić, dlaczego. A Księżyc? Krzyczą, że nie ma, a tu jest ... Zrobiłem skriny z Księżycem, oto one, sekwencja:


Obrazek

Obrazek

Księżyc jest po prawej, niedaleko lusterka - nawet widać jego wyraźne, w tej orientacji, częściowe oświetlenie. Widzimy, jak bardzo słabo widoczny jest Księżyc, ale jest. Dla kamery z tego samochodu jest trzecim pod względem jasności obiektem, po Słońcu i Ziemi.
I tu jest odpowiedź na pytanie, dlaczego nie było widać gwiazd, czy satelitów. Skoro Księżyc, trzeci pod względem jasności widać względnie słabo, to cóż dopiero wiele razy mniej jasne od niego gwiazdy. Kamera po prostu ich nie uchwyci. Musiałby być dużo większy czas ekspozycji. Osoby znające się na fotografii lepiej to wyjaśnią.

Inny argument to taki, że chmury widoczne na ziemskim globie nie poruszały się. Zastanówmy się. Kamera obejmowała "pół" Ziemi. Ziemia ma promień 6371km. Załóżmy, że wieje huragan z prędkością 100 km/h. To dopiero po godzinie na tle "pola" o rozmiarach 6371 km być może dałoby się zauważyć przesunięcie 100 km-trowe. A w polu widzenia obracającej się kamery Ziemia była raptem przez kilkanaście/dziesiąt sekund.

No, a Ziemia okrągła jak ... się patrzy, więc zwolennicy płaskiej byli zdenerwowani i szukali innych, w/w określeń, wyrażających ich nieuzasadnione wątpliwości.

Tak to jest z ludźmi wierzącymi w teorie spiskowe.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

.Cyprian. pisze:video z relacji
Raczej pseudovideo z relacji.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

veteran pisze:
.Cyprian. pisze:video z relacji
Raczej pseudovideo z relacji.
Co stoi na przeszkodzie,bys pojechal na krawedz plaskiej Ziemi i samemu zrobil video przedstawiajace ten fakt?

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

booris pisze:
veteran pisze:
.Cyprian. pisze:video z relacji
Raczej pseudovideo z relacji.
Co stoi na przeszkodzie,bys pojechal na krawedz plaskiej Ziemi i samemu zrobil video przedstawiajace ten fakt?
Nie czytałeś, że tam na wielkim lodzie są żołnierze, którzy bronią dostępu, żeby nie wyszło na jaw, że Ziemia ma krawędź? :-)
Było na forum.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Ale co ja mam wspólnego z teorią płaskiej ziemi?

booris, zatem ogarnij się.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Marius,ci zolnierze to pewnie jacys miejscowi,zyja tam z pokolenia na pokolenie,zywia sie wielorybami(dlatego ich teraz tak malo) a z bazami kontaktuja sie przy pomocy opadow sniegu.Dlaczego miejscowi i snieg?Albowiem nie ma zadnych przeciekow z granic Ziemi,co we wspolczesnych czasach byloby niemozliwe no i znakow dymnych tez nie puszczaja,bo ze sloniny wielorybow dymu w wystarczajacej ilosci nie ma.

Veteran,nie wiem co masz wspolnego,wywnioskowalem na podstawie Twojej reakcji na obraz z kosmosu.A ogarniety jestem wystarczajaco,by nie deprecjonowac faktow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”