POCHODZENIE KAINA

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

POCHODZENIE KAINA

Post autor: RN »

Inspiracja do założenia tego tematu, była twórczość użytkowniczki wybranej z tematu ''śmierć''.
Użytkowniczka wybrana postawiła tam śmiałą tezę, jakoby Kaina ojcem nie był Adam, lecz .... wąż, utożsamiany ze złem, czyli wąż - szatan - niegodziwiec.
Postanowiłem wstępnie zbadać sprawę i o to co mi wyszło.

WYBRANA NIE MA RACJI. KAIN POCHODZI OD ADAMA I EWY


KSIĘGA RODZAJU 4. 1. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

"Adam współżył ze swoją żoną Ewą i ona stała się brzemienna. Po pewnym czasie urodziła Kaina i powiedziała: "Wydałam mężczyznę z pomocą Jehowy".

WYBRANA MA RACJĘ. KAIN POCHODZI OD ZŁEGO ( NIEGODZIWCA)

PIERWSZY LIST JANA 3.12. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

"nie jak Kain, który pochodził od niegodziwca i zabił swego brata. A dlaczego go zabił? Ponieważ jego własne uczynki były niegodziwe, natomiast jego brata – prawe."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

RN pisze:"nie jak Kain, który pochodził od niegodziwca i zabił swego brata. A dlaczego go zabił? Ponieważ jego własne uczynki były niegodziwe, natomiast jego brata – prawe."
Zadam, może pytanie: Czy każdy człowiek został stworzony na podobieństwo Boga, według Biblii?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

RN
RN napisał:Inspiracją do założenia tego tematu, była twórczość użytkowniczki wybranej z tematu ''śmierć''.
Użytkowniczka wybrana postawiła tam śmiałą tezę, jakoby Kaina ojcem nie był Adam, lecz .... wąż, utożsamiany ze złem, czyli wąż - szatan - niegodziwiec.
Na poziomie egzoterycznym był to wąż, a na poziomie ezoterycznym była to gadzia istota.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Krystian
Krystian napisał:
Zadam, może pytanie: Czy każdy człowiek został stworzony na podobieństwo Boga, według Biblii?
Co rozumiesz pod pojęciem człowieka? Według Biblii jest człowiek ziemski i niebiański, a nasza ojczyzna jest w Niebie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

RN, ...czyli, krøtko möwiąc, wszystko zależy, gdzie ucho przyłożysz. Według ST Kaina stworzył Bog, wedługPawła - diabeł, niegodziwiec czy jak tam zwał.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka pisze:RN, ...czyli, krøtko möwiąc, wszystko zależy, gdzie ucho przyłożysz. Według ST Kaina stworzył Bog, wedługPawła - diabeł, niegodziwiec czy jak tam zwał.
Wszystko zależy, czy patrzysz na sprawę z poziomu egzoterycznego, czy ezoterycznego.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:RN, ...czyli, krøtko möwiąc, wszystko zależy, gdzie ucho przyłożysz. Według ST Kaina stworzył Bog, wedługPawła - diabeł, niegodziwiec czy jak tam zwał.
Ani jedno ani drugie.
ST podaje, że Kaina urodziła Ewa po współżyciu z Adamem (nie został stworzony jak jego rodzice).
A wg Jana (nie Pawła!) Kain pochodził od Niegodziwca. Pochodzić od kogoś nie oznacza, że został przez kogoś stworzony ani koniecznie urodzony w dosłownym znaczeniu. Jan to dobrze wyjaśnił, ale trzeba czytać kontekst.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze: wg Jana (nie Pawła!)
Racja, sorki przeogromne, mea maxima culpa :oops: Czy zostanie mi wybaczone :roll:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:RN, ...czyli, krøtko möwiąc, wszystko zależy, gdzie ucho przyłożysz. Według ST Kaina stworzył Bog, wedługPawła - diabeł, niegodziwiec czy jak tam zwał.
Opis ST jest dość dobrze w tym temacie czytelny, ale ujęty zakamuflowaną formą. O Kainie jedyninie czytamy, że się urodził i był zły, ale już dalej nie ujmują go w rodowodzie ludzi. Tak jakby pozbawiono go człowieczeństwa i życia. Dalsze dzieje człowieka są przedstawiane od syna Seta. Kaina został zrodzony z nasienia węża, a nie stworzony. Stworzeni byli tylko pierwsi ludzie. Szatan włączył się w dzieło Boga, by je zniszczyć i niszczy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
wuka pisze:RN, ...czyli, krøtko möwiąc, wszystko zależy, gdzie ucho przyłożysz. Według ST Kaina stworzył Bog, wedługPawła - diabeł, niegodziwiec czy jak tam zwał.
Opis ST jest dość dobrze w tym temacie czytelny, ale ujęty zakamuflowaną formą. O Kainie jedyninie czytamy, że się urodził i był zły, ale już dalej nie ujmują go w rodowodzie ludzi. Tak jakby pozbawiono go człowieczeństwa i życia. Dalsze dzieje człowieka są przedstawiane od syna Seta. Kaina został zrodzony z nasienia węża, a nie stworzony. Stworzeni byli tylko pierwsi ludzie. Szatan włączył się w dzieło Boga, by je zniszczyć i niszczy.
Przede wszystkim należy pamiętać, że opis stworzenia, który mamy w PS jest dokładną kopią starszych tekstów sumeryjskich. Starszych o 1500 lat co najmniej. Również w Egipcie znano taki opis stworzenia. Zmiana jest w nazwach stwórców i tyle w temacie ode mnie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze: Przede wszystkim należy pamiętać, że opis stworzenia, który mamy w PS jest dokładną kopią starszych tekstów sumeryjskich. Starszych o 1500 lat co najmniej. Również w Egipcie znano taki opis stworzenia. Zmiana jest w nazwach stwórców i tyle w temacie ode mnie.
To dobrze, że ten opis jest podobny. Świadczy to o tym, że jakaś prawda w nim jest.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wybrana
Szatan włączył się w dzieło Boga, by je zniszczyć i niszczy.
Chodzi o zniszczenie ludzi na Ziemi i zawładnięcie jej przez gadzie istoty. Hitler i Stalin jako gadzie istoty, zostali wysłani na Ziemię dla zniszczenia jak największej ilości ludzi.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

amiko pisze:Co rozumiesz pod pojęciem człowieka? Według Biblii jest człowiek ziemski i niebiański, a nasza ojczyzna jest w Niebie.
Pytam jeszcze raz, może twoim językiem:
Czy każdy homo sapiens, został stworzony na podobieństwo Boga, według Biblii?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
amiko pisze:Co rozumiesz pod pojęciem człowieka? Według Biblii jest człowiek ziemski i niebiański, a nasza ojczyzna jest w Niebie.
Pytam jeszcze raz, może twoim językiem:
Czy każdy homo sapiens, został stworzony na podobieństwo Boga, według Biblii?
Człowiek stworzony przez Boga był doskonały i w Duchu i w ciele. Skażenie ciała przyczyniło się do skażenia Ducha. Jakie było podobienstwo? - myślę, że doskonałość.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze: Świadczy to o tym, że jakaś prawda w nim jest.
Dokładnie tak, masz rację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”