Mózg gadzi jako część mózgu człowieka

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Mózg gadzi jako część mózgu człowieka

Post autor: amiko »

[center]Mózg gadzi jako część mózgu człowieka[/center]

http://www.doczesne.pl/mozg-1/ i http://www.doczesne.pl/mozg-2/

W ludzkim mózgu występuje ta sama struktura, która pozwalała przeżyć innym gatunkom dawno temu – mózg gadzi. Składa się on z pnia mózgu i kresomózgowia. Pień mózgu działa jak automatyczny, całodobowy stróż – reguluje oddychanie, rytm serca i sen, czyli to, co niezbędne do życia. W stanie wegetatywnym, w śpiączce, tylko to jest potrzebne do podtrzymania czynności życiowych. Móżdżek natomiast jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi i koordynację ruchów. Ekstremalne zmiany pogodowe sprawiły, że stworzenia zeszły z drzew, a 4 mln lat temu pierwsi ludzie zaczęli chodzić na dwóch nogach. Dopiero po kolejnych 2 mln lat zaczęli używać narzędzi. Móżdżek rozwijał się zatem długo, ale konsekwentnie. Postał wówczashomo habilis, czyli człowiek zręczny.

Jak opisałamw poprzednim poście, mózg człowieka w swojej strukturze posiada pierwotny, prymitywny mózg gadzi, dbający o podstawowe czynności życiowe i instynkty. Na dalszym etapie ewolucji rozwinęła się kolejna struktura – mózg ssaczy, zwany układem limbicznym, składający się z hipokampu, ciała migdałowatego i wzgórza. Dopełniającą całości strukturą jest mózgowie człowieka, czyli kora mózgowa. Mimo, że kora mózgowa czyni ludzi najinteligentniejszym gatunkiem na Ziemi, nie miałaby ona szans funkcjonować samoistnie bez starszych rozwojowo, głębiej położonych części, które wymieniłam.

[center]Obrazek [/center]
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

amiko pisze:W ludzkim mózgu występuje ta sama struktura, która pozwalała przeżyć innym gatunkom dawno temu – mózg gadzi.
Masz napisane wyznanie - Słowianin
Co to za wyznanie?
Mieli mózg gadzi czy ssaczy?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Mózg gadzi jako część mózgu człowieka

Post autor: kesja »

Nie ma odwaznych do dyskujsji zaciezki temat ?
Krystian tez nie dajesz rady z tematem ?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Mózg gadzi jako część mózgu człowieka

Post autor: wuka »

kesja pisze:
25 sty 2021, 21:13
Nie ma odwaznych do dyskujsji zaciezki temat ?
Krystian tez nie dajesz rady z tematem ?
Ja tego tematu nawet nie widziałam. Amiko już w kilku innych tematach pisał o gadzim mózgu i nie było to dobrze widziane.
Ja wiem, że taki mamy, ale niektórzy do wiadomości nie przyjmują.
Jest to bardzo ważna częśc naszego mózgu, bo odpowiada za podstawowe sprawy, te najkonieczniejsze do przeżycia, obrona, atak, ucieczka, instynkty itp.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Mózg gadzi jako część mózgu człowieka

Post autor: amiko »

kesja
kesja pisze:
25 sty 2021, 21:13
Nie ma odwaznych do dyskujsji zaciezki temat ?
Krystian tez nie dajesz rady z tematem ?
Ty już dawno temu napisałaś bardzo ciekawy temat: Wąż-Nachasz węzowe istoty. Muszę się z nim zapoznać.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Mózg gadzi jako część mózgu człowieka

Post autor: amiko »

wuka

Skopiowałem Twój wkład w tym temacie:
wuka pisze:
20 sty 2021, 17:30
Bobo, proszę cię żebyś sprawdził w stosownej literaturze. Tak zwane "gadzie móżdżki" mamy, czy się to nam podoba czy nie. To wynik ewolucji.
Na przykład tu można poczytać https://www.acusmed.pl/blog/mozg-i-jego-trojpodzial/
cyt.:"Mózg gadzi
Najstarszą ewolucyjnie częścią mózgu jest ta zwana mózgiem gadzim, a w jej skład wchodzą pień mózgu i okoliczne struktury. To część odpowiedzialna za podstawowe funkcje życiowe, która reguluje oddech i tempo pracy serca, ale również te, które pozwalają przeżyć, takie jak jedzenie, ucieczka, pragnienie i seks. Mózg gadzi odpowiada za odruchowe reakcje związane z unikaniem niebezpieczeństwa, poczucie odrętwienia, zamrożenie, wprawia ciało w stan zupełnie pozbawiony emocji. Niestety w wyniku nagromadzonego stresu i poczucia nieustającego zagrożenia, wielu pacjentów może tak właśnie odczuwać rzeczywistość, jako ciągłą walkę o przetrwanie. Działa poza świadomością i powtarza zaprogramowane w nim reakcje, bez myślenia o konsekwencji działań. Ma to ogromne odzwierciedlenie w ciele, które żyjąc w nieustającym napięciu, odczuwa wiele dolegliwości trudnych do wyleczenia."
Jest też mózg ssaczy i kora nowa. Razem jest to trójdzielna budowa mózgu.
Co na to odpowiedział Bobo?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Mózg gadzi jako część mózgu człowieka

Post autor: wuka »

Nic.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Mózg gadzi jako część mózgu człowieka

Post autor: kesja »

Tak amiko piałam, za to zamykano mi usta na wiele, lat ale co tam nadszedł czas ,ze gady juz sie ukryc nie moga

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”