Teorie spiskowe Georga na temat Boga i Jego Imienia

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Do zobaczyska

Post autor: wybrana »

George pisze:
26 sie 2020, 7:11
Czy królowie Izraela nie oddawali w ofierze swojemu Bogu - Jehowie własnych dzieci ?

I jeszcze raz powtarzam, Jahwe - Ojciec Jezusa, to NIE Jehowa - Bóg Izraela któremu np. król Izraelski złożył w ofierze własną córkę. Znasz chyba Wybrana tą historię.
George, jest jeden Bóg - Bóg Ojciec, który jest w niebie, który jest Stwórcą wszystkiego. Bóg pokazał nam prawdę o sobie, swoją istotę w swoim Synu Jezusie. Człowiek Jezus został wybrany i napełniony pełnią Ducha Bożego. Inaczej określając ten obraz - został napełniony Światłem Bożym. Duch Jezusa był Duchem Boga. W ciele człowiek, w Duchu Bóg. Nie było żadnych innych Bogów. Bóstwa jakie czczono, były wymysłem urojinym obrazu Boga przez ludzi. Jako, że diabeł od początku zwiódł dusze ludzkie przez kłamstwo, to on wchodził w zmysły i pożądania ludzi i podawał się za Boga. Kłamliwie zwodzil, objecywal, oszukiwał, by ludzie czynili zło i by to jemu oddawali część. To szatan zagrodził ludziom drogę do Raju i przeszkadza, by człowiek mógł tam w Krolestwie Bożym zamieszkać. Bóg w osobie Jezusa przyszedł do ludzi, by wyprostować tą drogę do Raju, byśmy już nie błądzili trwając w klamstwie niegodziwca. Nie ma już żadnych Ozyrysow, czy innych nazwanych bóstw. Jest tylko Bóg Ojciec, którego wielbimy przez Jezusa Chrystusa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Teorie spiskowe Georga na temat Boga i Jego Imienia

Post autor: nike »

: George napisał/
nie mylcie Boga JAHWE - Ojca Chrystusa,
z JEHOWĄ - Bogiem Izraela.
Kilka faktów z języka hebrajskiego.
Po pierwsze, Bóg / Ojciec Chrystusa nie nosi imienia JeHoWaH, lecz JAHWE - ZBAWICIEL.
W języku hebrajskim Bóg ma imię JHWH ----czyli zależy jaką samogłoskę wstawisz, tak przeczytasz. Żydzi tetragram odczytują z szacunku dla BOGA ---ADONAJ--- PAN MÓJ.
George napisał/
HoWaH w języku hebrajskim oznacza niszczyciel burzy-woda, mąciciel, wprowadzający chaos, lub
ruinę.


Nie ma takiego słowa w j. hebrajskim, daj dowód, że jest---ja znam takie:----- muszchat---zepsuty, skorumpowany, niszczyciel, przekupny-----מושחת
George napisał/
Ja (heb. miotła) HoWaH (heb. niszczyciel)
----polskie "ja" to hebrajskie ani ---אני
miotła to --- matate---מטאטא.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Do zobaczyska

Post autor: George »

wybrana pisze:
26 sie 2020, 10:06
George pisze:
26 sie 2020, 7:11
Czy królowie Izraela nie oddawali w ofierze swojemu Bogu - Jehowie własnych dzieci ?

I jeszcze raz powtarzam, Jahwe - Ojciec Jezusa, to NIE Jehowa - Bóg Izraela któremu np. król Izraelski złożył w ofierze własną córkę. Znasz chyba Wybrana tą historię.
George, jest jeden Bóg - Bóg Ojciec, który jest w niebie, który jest Stwórcą wszystkiego. Bóg pokazał nam prawdę o sobie, swoją istotę w swoim Synu Jezusie. Człowiek Jezus został wybrany i napełniony pełnią Ducha Bożego. Inaczej określając ten obraz - został napełniony Światłem Bożym. Duch Jezusa był Duchem Boga. W ciele człowiek, w Duchu Bóg. Nie było żadnych innych Bogów. Bóstwa jakie czczono, były wymysłem urojinym obrazu Boga przez ludzi. Jako, że diabeł od początku zwiódł dusze ludzkie przez kłamstwo, to on wchodził w zmysły i pożądania ludzi i podawał się za Boga. Kłamliwie zwodzil, objecywal, oszukiwał, by ludzie czynili zło i by to jemu oddawali część. To szatan zagrodził ludziom drogę do Raju i przeszkadza, by człowiek mógł tam w Krolestwie Bożym zamieszkać. Bóg w osobie Jezusa przyszedł do ludzi, by wyprostować tą drogę do Raju, byśmy już nie błądzili trwając w klamstwie niegodziwca. Nie ma już żadnych Ozyrysow, czy innych nazwanych bóstw. Jest tylko Bóg Ojciec, którego wielbimy przez Jezusa Chrystusa.
Ten Bóg Ojciec ma JEDYNEGO SYNA - JEZUSA.

A Bóg Hioba miał wielu synów, więc nie może to być jeden i ten sam Bóg.
Pierwsza rozmowa szatana z Bogiem

6 Zdarzyło się pewnego dnia, gdy

synowie Boży

udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan3 też poszedł z nimi. 7

4 I rzekł Bóg do szatana: «Skąd przychodzisz?»

Szatan odrzekł Panu: «Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej».
W dodatku, Bóg Izraela, ten którego wyznają Żydzi - Bóg który niszczy, zabija, i nienawidzi dzieci zanim się jeszcze narodzą, to NA PEWNO NIE OJCIEC JEZUSA. Ale jest to ten Mocny Bóg Izraela który, jak pisze w Księdze Hioba 'przemierzał ziemię i wendrował po niej' kiedy napotkał Jakuba i wdał się z nim w bijatykę, a następnie Jakubowi pobłogosławił i zmienił jego imię na IZRAEL. Wtedy Jakub / Izrael ustanowił Go swoim Bigiem (Ks Rodzaju 32-33)
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Do zobaczyska

Post autor: wybrana »

George pisze:
26 sie 2020, 7:11

W dodatku, Bóg Izraela, ten którego wyznają Żydzi - Bóg który niszczy, zabija, i nienawidzi dzieci zanim się jeszcze narodzą, to NA PEWNO NIE OJCIEC JEZUSA. Ale jest to ten Mocny Bóg Izraela który, jak pisze w Księdze Hioba 'przemierzał ziemię i wendrował po niej' kiedy napotkał Jakuba i wdał się z nim w bijatykę, a następnie Jakubowi pobłogosławił i zmienił jego imię na IZRAEL. Wtedy Jakub / Izrael ustanowił Go swoim Bigiem (Ks Rodzaju 32-33)
No czyżbyś uznawał politeizm? Przecież Bóg jest jeden. Dlaczego czczone bóstwa plemienne nazywasz Bogiem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Do zobaczyska

Post autor: George »

wybrana pisze:
26 sie 2020, 19:29
George pisze:
26 sie 2020, 7:11

W dodatku, Bóg Izraela, ten którego wyznają Żydzi - Bóg który niszczy, zabija, i nienawidzi dzieci zanim się jeszcze narodzą, to NA PEWNO NIE OJCIEC JEZUSA. Ale jest to ten Mocny Bóg Izraela który, jak pisze w Księdze Hioba 'przemierzał ziemię i wendrował po niej' kiedy napotkał Jakuba i wdał się z nim w bijatykę, a następnie Jakubowi pobłogosławił i zmienił jego imię na IZRAEL. Wtedy Jakub / Izrael ustanowił Go swoim Bigiem (Ks Rodzaju 32-33)
No czyżbyś uznawał politeizm? Przecież Bóg jest jeden. Dlaczego czczone bóstwa plemienne nazywasz Bogiem?
Czy masz na myśli 'bóstwo plemienne' Izraela - ich Mocnego Boga Jehowę - Niszczyciela, tego który walczył z Jakubem i przegrał, i który później testował Hioba ?

Jednym Bógiem jest Ojciec Chrystusa - Jahwe - Wybawiciel

Ale jest też Duch Święty, którego należy wielbić - Bóg Najwyższy, który jak pisze w Księdze Hioba, i w Księdze Rodzaju, ma wielu synów.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Do zobaczyska

Post autor: wybrana »

George pisze:
26 sie 2020, 21:00

Jednym Bógiem jest Ojciec Chrystusa - Jahwe - Wybawiciel

Ale jest też Duch Święty, którego należy wielbić - Bóg Najwyższy, który jak pisze w Księdze Hioba, i w Księdze Rodzaju, ma wielu synów.
Bóg jest tylko jeden. To co piszę w Księdze Hioba, to stek bzdur.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Do zobaczyska

Post autor: George »

wybrana pisze:
26 sie 2020, 22:08
George pisze:
26 sie 2020, 21:00

Jednym Bógiem jest Ojciec Chrystusa - Jahwe - Wybawiciel

Ale jest też Duch Święty, którego należy wielbić - Bóg Najwyższy, który jak pisze w Księdze Hioba, i w Księdze Rodzaju, ma wielu synów.
Bóg jest tylko jeden. To co piszę w Księdze Hioba, to stek bzdur.

Czyli że Księga Rodzaju to też według ciebie stek bzdur ?

Jaką ty właściwie religię wyznajesz Wybrana ???
Księga Rodzaju - Rozdział 6
1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki.

2 Synowie Boga,
widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. ...
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Do zobaczyska

Post autor: wybrana »

George pisze:
26 sie 2020, 22:44
wybrana pisze:
26 sie 2020, 22:08
George pisze:
26 sie 2020, 21:00

Jednym Bógiem jest Ojciec Chrystusa - Jahwe - Wybawiciel

Ale jest też Duch Święty, którego należy wielbić - Bóg Najwyższy, który jak pisze w Księdze Hioba, i w Księdze Rodzaju, ma wielu synów.
Bóg jest tylko jeden. To co piszę w Księdze Hioba, to stek bzdur.

Czyli że Księga Rodzaju to też według ciebie stek bzdur ?

Jaką ty właściwie religię wyznajesz Wybrana ???
Księga Rodzaju - Rozdział 6
1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki.

2 Synowie Boga,
widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. ...
No to może pomóż mi zrozumieć jak wyglądali ci synowie Boży? Kim byli? Mieli ciała, skoro zapladniali swoje żony? Jak ty rozumiesz to, co cytujesz? W wierze herbrajskiej najwyższy kapłan, czy król plemienny był synem Bożym. Czy Ci synowie, to byli duchy? Czy raczej ludzie jakiejś cywilizacji? W hinduizmie do tej pory krowa jest uosobieniem Świętej bogini i jest święta.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Do zobaczyska

Post autor: radek »

wybrana pisze:
27 sie 2020, 9:25
jak wyglądali ci synowie Boży? Kim byli?
Oni zostali spłodzeni z Ducha Bożego, a sąd należy do Boga

Rdz 6:3 eib "(3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

Wj 20:6 eib "(6) a okazuję łaskę tysięcznym pokoleniom tych, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."

Mat 19:16-18 eib "(16) Wtem ktoś podszedł do Jezusa i zapytał: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby posiąść życie wieczne? (17) A On mu odpowiedział: Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden jest tylko Dobry. Jeśli natomiast chcesz posiąść życie, przestrzegaj przykazań. (18) Których? — zapytał. Tych — usłyszał. — Masz nie zabijać, nie cudzołożyć, nie kraść, nie poświadczać nieprawdy ,"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Do zobaczyska

Post autor: wybrana »

radek pisze:
27 sie 2020, 11:08
wybrana pisze:
27 sie 2020, 9:25
jak wyglądali ci synowie Boży? Kim byli?
Oni zostali spłodzeni z Ducha Bożego, a sąd należy do Boga

Rdz 6:3 eib "(3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

Wj 20:6 eib "(6) a okazuję łaskę tysięcznym pokoleniom tych, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."

Mat 19:16-18 eib "(16) Wtem ktoś podszedł do Jezusa i zapytał: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby posiąść życie wieczne? (17) A On mu odpowiedział: Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden jest tylko Dobry. Jeśli natomiast chcesz posiąść życie, przestrzegaj przykazań. (18) Których? — zapytał. Tych — usłyszał. — Masz nie zabijać, nie cudzołożyć, nie kraść, nie poświadczać nieprawdy ,"
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Duchem Bożym zostali stworzeni ludzie. Więc kogo nazywasz Synem Bożym według Księgi Henoha? Jak ty rozumiesz te współżycie synów Bożych z córkami ludzkimi? Mi się wydaje, że nie rozumiesz, jak i również wątpię, by ktokolwiek to rozumiał,co ten piszący miał na myśli. A może synowie Boży, to Ci z narodu, który uważał, że jest wybrany, a kobiety ludzkie, to te z poza tego plemienia, które uważano za niewierne? Ja bardziej w ten sposób to rozważam, bo raczej istoty duchowe nie mogły by fizycznie współżyc z ziemskimi kobietami, no chyba, że te duchy wcieliły się w ciała mężczyzn.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Do zobaczyska

Post autor: radek »

wybrana pisze:
27 sie 2020, 11:27
Więc kogo nazywasz Synem Bożym według Księgi Henoha?
Syn dziedziczy nie tylko po Ojcu lecz i po Matce

Iz 50:1 eib "Tak mówi PAN: Gdzie jest list rozwodowy, z którym odprawiłem waszą matkę, lub kim jest ten mój wierzyciel, któremu was sprzedałem? To z powodu waszych win zostaliście sprzedani i z powodu waszych przestępstw została odprawiona wasza matka!"
wybrana pisze:
27 sie 2020, 11:27
Jak ty rozumiesz te współżycie synów Bożych z córkami ludzkimi?
Na sposób Duchowy oczywiście, choć tak jak napisałem przychylność Boża w przypadku płodzenia Duchowego w zgodzie z Prawem trwa 1000 pokoleń, to tutaj ludzie nie spłacili wtedy jeszcze długu wobec Boga, więc Bóg nie pozwolił ludziom na życie wieczne

Henoch Rozdział 6. Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki . Ujrzeli je synowie nieba, aniołowie, i zapragnęli ich. Jeden
drugiemu powiedział: „Chodźmy, wybierzmy sobie żony z córek ludzkich i spłódźmy sobie dzieci”. Szemihaza, który był ich dowódcą, powiedział do nich:
„Obawiam się, że może nie zechcecie tego zrobić i że tylko ja sam poniosę karę za ten wielki grzech”. Wszyscy odpowiadając mu rzekli: „Przysięgnijmy wszyscy i zwiążmy się przekleństwami, że nie zmienimy tego planu, ale doprowadzimy zamiar do skutku”. Następnie wszyscy razem przysięgli i związali się wzajemnie przekleństwami. Było ich wszystkich dwustu. Zstąpili na Ardis, szczyt góry Hermon. Nazwali ją górą Hermon, albowiem na niej przysięgali i związali się wzajemnie przekleństwami. Te są imiona ich przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Ezekiel, Barakiel, Asael, Armaros, Batriel, Ananiel, Zakiel, Samsiel, Sartael (…), Turiel, Jomiel, Araziel. Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi.


Rdz 6:3 eib "(3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

1J 4:1 eib "Drodzy, przestańcie wierzyć każdemu duchowi. Raczej badajcie duchy, czy pochodzą od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat."

Dług zgodnie z Pismem będzie spłacony po pełni czasu, bo czas płynie cyklami ze względu na to, że przestrzeń jest nieograniczona

Ga 4:4 eib "Kiedy jednak wypełnił się czas, Bóg posłał swojego Syna, który narodził się z kobiety i podlegał Prawu,"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Do zobaczyska

Post autor: George »

wybrana pisze:
27 sie 2020, 9:25
George pisze:
26 sie 2020, 22:44
wybrana pisze:
26 sie 2020, 22:08
Bóg jest tylko jeden. To co piszę w Księdze Hioba, to stek bzdur.

Czyli że Księga Rodzaju to też według ciebie stek bzdur ?

Jaką ty właściwie religię wyznajesz Wybrana ???
Księga Rodzaju - Rozdział 6
1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki.

2 Synowie Boga,
widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. ...
No to może pomóż mi zrozumieć jak wyglądali ci synowie Boży? Kim byli? Mieli ciała, skoro zapladniali swoje żony? Jak ty rozumiesz to, co cytujesz? W wierze herbrajskiej najwyższy kapłan, czy król plemienny był synem Bożym. Czy Ci synowie, to byli duchy? Czy raczej ludzie jakiejś cywilizacji? W hinduizmie do tej pory krowa jest uosobieniem Świętej bogini i jest święta.
Czy słyszałaś Wybrana o królu który nazywał się Lipit-Ishtar ?

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lipit-Isztar
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Do zobaczyska

Post autor: wybrana »

George pisze:
28 sie 2020, 8:10
wybrana pisze:
27 sie 2020, 9:25
George pisze:
26 sie 2020, 22:44



Czyli że Księga Rodzaju to też według ciebie stek bzdur ?

Jaką ty właściwie religię wyznajesz Wybrana ???

No to może pomóż mi zrozumieć jak wyglądali ci synowie Boży? Kim byli? Mieli ciała, skoro zapladniali swoje żony? Jak ty rozumiesz to, co cytujesz? W wierze herbrajskiej najwyższy kapłan, czy król plemienny był synem Bożym. Czy Ci synowie, to byli duchy? Czy raczej ludzie jakiejś cywilizacji? W hinduizmie do tej pory krowa jest uosobieniem Świętej bogini i jest święta.
Czy słyszałaś Wybrana o królu który nazywał się Lipit-Ishtar ?

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lipit-Isztar
I kto on dla ciebie był? Przecież niejeden władca na ziemi nazywał siebie Bogiem. Czy oni nie glosili, że to Bóg im daje władzę? I co ta postać ma wspólnego z moim pytaniem i z tym tematem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Teorie spiskowe Georga na temat Boga i Jego Imienia

Post autor: George »

Pytałaś o Semi-Bogów, a on byl jednym z nich.

Czy wiesz która to postać z Biblii ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Teorie spiskowe Georga na temat Boga i Jego Imienia

Post autor: George »

Pozwól że Ci pomogę Wybrana :)
„10 Jakub rzekł: «Ależ nie! Jeśli mnie darzysz życzliwością, przyjmij ode mnie ten mój dar.
Bo przecież gdym ujrzał twe oblicze, było ono obliczem jakby istoty nadziemskiej i okazałeś mi wielką życzliwość”. ...
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=33

Izaak, Ezaw, Jakub, wszyscy trzej byli Semi-Bogani, dlatego DNA Haplogrupa Y wszystkich trzech jest inna.

Czy pamiętasz jak doszło do zapłodnienia wszystkich trzech z nich ?

Jeśli chodzi o Jezusa to sprawa może wyglądać trochę inaczej. Załważ że na Całunie Turyńskim, pomimo że zaznaczone są tam najdrobniejsze szczegóły, nie ma pępka !!! Czyli że praktycznie Jezus nie był nawet synem Marii.

Ale Maria według dogmatu KRK była 'Niepokalanie Poczęta', czyli że była Semi-Boginią.

Kto ją więc począł ? Może też Eshtar / Artemiza tak jak Ezawa / Lipit Eshtara.

Czy nie jest to dziwny zbieg okoliczności ż Jan zabrał Marię do Efezu, tam gdzie stała świątynia Eshtar / Artemizy.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dom_Naj ... arii_Panny

http://mateusz.pl/mt/js/Jacek-Swiecki/T ... -Bozej.htm

https://turkisharchaeonews.net/object/h ... ry-ephesus


EZAW - LIPIT ISHTAR / ESHTAR

http://www.mesopotamiangods.com/a-prais ... anslation/

http://www.mesopotamiangods.com/isin-ba ... ity-state/

Praise Poems of Lipit-Eshtar (Lipit-Eshtar A): translation
The Electronic Text Corpus of Sumerian Literature

http://www.mesopotamiangods.com/a-prais ... anslation/
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”