FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: Bobo »

Wuka, ale mało inteligentnie pogrywasz. Domyślam się że wg. Ciebie tą świątynię kazał zbudować uzurpator JHWH, jak go nazwałaś.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: wuka »

Bobo, ja UZNAJĘ całą Biblię i jeszcze sporo więcej :mrgreen:
To, że ją odczytuję z dystansu, i badam, i sprawdzam...mam do tego prawo i wręcz obowiązek. Wskazuje na to polecenie Jezusa = badajcie Pisma, a także Jana, który napisał, że jeszcze wiele innych rzeczy zrobił (i nauczał, jak można sądzić) Jezus. Tak wiele że nie można tego pomieścić. Czyli co? Są jeszcze inne pisma, listy, sprawozdania, których grupka biskupów rzymskich na synodzie nie uznala, bo im nie pasowało.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
09 lis 2020, 18:09
Wuka, ale mało inteligentnie pogrywasz. Domyślam się że wg. Ciebie tą świątynię kazał zbudować uzurpator JHWH, jak go nazwałaś.
Dobra. Skoro uważasz, że pogrywam, to nie ma o czym gadać.
Taka sama świątynia była zbudowana dużo wcześniej w Akadzie.
Taka sama świątynia jest na terenie Ameryki Poludniowej, już nie pamiętam dokaldnie w którym miejscu. Więc przestańcie być tacy zaślepieni.
Przeczytaj z otwartym umysłem o Jahwe, o jego zachowaniu, o decyzjach, o ukrywaniu się itd,.
Czy tak postępuje Bóg? Stwórca nieba i ziemi.
Są byty podające się za bogów, które naprawdę stwarzały (i stwarzają) oraz manipulują przy DNA, oraz w umysłach ludzi. To był taki byt. Żydzi dali się wkręcić. Dużo o tym można poczytać różnych analiz, ale to nie do was i nie dla was.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: Bobo »

Rozwadniasz temat. Spokojnie kobieto!
Rozmawiamy o Jezusie i Jego Ojcu. Bo widzisz, rodzicom, gdy go znaleźli w świątyni powiedział: czy nie wiecie, że moje miejsce jest w domu mego Ojca?
Znasz tą wypowiedź. Pytałem więc, czy uznajesz tą wypowiedź Jezusa? Bo twoja logika wali się w proch. Dla Jezusa świątynia, która ty nazywasz jako zbudowana przez uzurpatora a na pewno nie przez ojca Jezusa, właśnie on nazywa Ojcem.
Przykład innych świątyń nic nie wnosi do tematu. Składanie ofiar rozpoczęło się u zarania ludzkości. Podróbek będzie wiele. Diabeł wie jak zwodzić. Stworzył wiele falsyfikatów.
Problem polega na tym, że ty nabierasz się na podróbkach.
Pamiętaj, że kłamstwo, aby było skuteczne musi być podobne do prawdy.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: Bobo »

Więc ponawiam pytanie, wuka, czy uznajesz, że świątynia żydowska była dla Jezusa domem Jego Ojca. Nie ma co kombinować...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: wuka »

Co jest podróbką? Chyba to, co powstało później. Oryginałem zawsze jest najwcześniejszy twór. Czy mówimy o budowli, czy o obrazie, czy o pismach, czy o czymkolwiek.
Proste, jak drut. Żaden bóg nie kazał zbudować świątyni. Takie świątynie, takie samiutkie, są w innych miejscach świata i są zbudowane PRZED świątynią jerozolimską. Dla mnie to jasne. Ludzie mieli kontakty, handlowe najpewniej i budowniczowie, architekci na pewno rozmawiali o swoim zawodzie. Po prostu budowali dla swoich bogów to co największe, najładniejsze, najlepsze itd. Wszędzie.
Pytasz o Jezusa i domu Ojca...To i ja zapytam: o co chodzi Jezusowi, gdy mówi, że czciciele prawdziwi będą Ojca wielbić nie w świątyniach ręką zbudowanych, ale w sercu, w duchu.

Jeśli chodzi o odpowiedź na twoje czepialstwo, to mam taką teorię: może jest ten werset źle tłumacony, źle zapisany? może Jezus chciał coś przekazać współczesnym, którzy inaczej w tamtym momencie nie zrozumieliby jego nauk lub w ogóle dalej by go nie słuchali...Skąd mam wiedzieć.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: amiko »

Świątynia Boga Kukulkana - Pierzastego Węża

Obrazek

Składano tam krwawe ofiary z ludzi.

Dz. 17.24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem Nieba i Ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: nike »

wuka napisała/
O tym, kim jest i jaki jest oraz jak działa ZŁY wiem z Biblii i twoje uwagi sa nie na miejscu. Powinnaś się wstydzić, w taki sposób przypisując komukolwiek to, co przypisujesz.
To ty pierwsza mi napisałaś, że jestem z diabłem za pan brat, więc ci odpowiedziałam, za co się więc irytujesz, nie zaczynaj ubliżać.
wuka napisała/
Modlę się do Boga, Ojca Pana Jezusa Chrystusa. Wystarczy?
Kolejne oskarżenie, że uważam boga ST za mordercę…skąd to wytrzasnęłaś? Bóg ST to nie jest BÓG, to uzurpator. Są na to liczne dowody. Jezus mówił o tym wprost, ale ty jesteś jak żydówka sprzed 2 tysięcy lat i nie widzisz tego, że od czasu JCh WSZYSTKO JEST NOWE. Tamto, ST dotyczył żydów.
Modlisz się do Boga, a twierdzisz, że bóg to uzurpator, więc do uzurpatora sie modlisz?
A jeżeli chodzi o te dwa teksty z Efezów i 2 Koryntian. ogarnij się kobieto, bo dostatecznie dużo lat masz, żeby w końcu włączyć mózg i zacząć myśleć.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: nike »

wuko co to znaczy LITERA I BASTA? CZY ZNASZ ANTYTYP

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: Bobo »

Wyczyściłem temat.
Nie ma za co 😜
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: Bobo »

wuka pisze:
09 lis 2020, 18:10
także Jana, który napisał, że jeszcze wiele innych rzeczy zrobił (i nauczał, jak można sądzić) Jezus. Tak wiele że nie można tego pomieścić. Czyli co? Są jeszcze inne pisma, listy, sprawozdania, których grupka biskupów rzymskich na synodzie nie uznala, bo im nie pasowało.
Badaj Pismo ale rób to rzetelnie bo właśnie piszesz coś nieuzasadnionego. Dokładnie to Jan napisał, że GDYBY spisano wszystkie czyny Jezusa to... GDYBY.
A to oznacza, że nie spisano. Oczywiście później po śmierci apostołów pojawiały się apokryfy i te słusznie zostały pominięte. Cytuj dokładniej słowa z Biblii.
No i wciąż nie odpowiadasz na proste pytanie, czy świątynię żydowską Jezus nazwał domem SWOJEGO ojca? Kto więc był Ojcem Jezusa?
Nie interesuje mnie twój prywatny pogląd na świątynię w ogóle, jednak czy ta wypowiedź Jezusa jest prawdziwa, czy też tak sobie na własną rękę wybierasz co ci pasuje w Biblii a co nie?
Z taką metodą w ogóle odpuść sobie Biblię. Nie masz logicznego klucza co z tej Biblii uznać a co nie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: Bobo »

wuka pisze:
09 lis 2020, 18:47
Pytasz o Jezusa i domu Ojca...To i ja zapytam: o co chodzi Jezusowi, gdy mówi, że czciciele prawdziwi będą Ojca wielbić nie w świątyniach ręką zbudowanych, ale w sercu, w duchu.
I znowu ulegasz swojej niedokładności. Po pierwsze, Jezus powiedział, że prawdziwi czciciele Boga, będą go czcić w duchu i prawdzie a nie w sercu i duchu. Cytuj dokładnie!
Po drugie, Jezus powiedział, że DOPIERO nadchodzi godzina, gdy w świątyni nie będzie się czcili Boga. Skoro nadchodzi, to znaczy, że w Jego czasach to jeszcze nie nadeszło. Tym bardziej, że zaznaczył, że zbawienie zaczyna się od Żydów. Pomijasz tak ważny czynnik jak czas, kto i kiedy coś zostało powiedziane, do kogo i dlaczego.
Oczywiście, że po śmierci Jezusa świątynia/dom Ojca Jezusa przestała mieć znaczenie, gdyż spełniła swój cel. Ale dopiero PO śmierci Jezusa. Do tego momentu to wciąż był dom Jego Ojca a nie jakiegoś uzurpatora. Stworzyłaś sobie Boga wg. swojego wyobrażenia. Tak jak kiedyś poganie sobie stwarzali bogów...
Jeśli chodzi o odpowiedź na twoje czepialstwo, to mam taką teorię: może jest ten werset źle tłumacony, źle zapisany? może Jezus chciał coś przekazać współczesnym, którzy inaczej w tamtym momencie nie zrozumieliby jego nauk lub w ogóle dalej by go nie słuchali...Skąd mam wiedzieć.
Skoro nie wiesz, to dlaczego nazywasz czytelników Biblii zaślepionymi 😠
Czujesz swój błąd?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
10 lis 2020, 9:11
Wyczyściłem temat.
Nie ma za co 😜
Bobo-modo
Jest za co i dziękuję. Już myślałam wczoraj o tym, aby cię poprosić o wywalenie śmietnika. Uważam, że nike powinna dostac jakieś upomnienie (nie chodzi mi wyrzucanie, czy coś w tym stylu). Jej działanie na tym forum to ewidentne trolowanie. Chyba nie ma lepszego przykładu na troling.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: Bobo »

Mam też prośbę, nie prowokuj jej. Ugryź się w język też na jej prowokacje.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: FALL CABAL - UPADEK KABAŁY

Post autor: wuka »

Bobo, co do twoich dwóch powyższyw wopisów, gdzie tylko próbujesz mnie zdyskredytować czepiając się, że niedokłądnie cytuję...cóż. Wyciągam sedno z wypowiedzi. Dokładnie czy nie tego nie wiesz ani ty, ani ja. Mamy zaledwie tłumaczenia i to często "pod denominację". Mnogość wersji, to jedynie kłótnie o słówka, o literę.
Odpowiedź już co dałam wczoraj i nie mam nic do dodania. Nie wiemy co Jezus dokładnie powiedział i co miał na myśli. Znamy jedynie interpretacje i wykładnie.
Czy mówił o przyszłości czcicieli, czy znaczyło to - po Jego śmierci, czy po zburzeniu świątyni...tak czy siak my żyjemy i po Jego śmierci i po zburzeniu świątyni. A kłótnie o to, kto jest prawdziwym czcicielem do nikąd nas nie zaprowadzi. Dobrze wiesz, że za prawdziwych czcicieli uważają się wszystkie kościoły, odłamy, denominacje, sekty i pojedynczy wierzący spoza wszelkich struktur także. Taka prawda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”