Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: wuka »

https://www.youtube.com/watch?v=Cs0E2C8iMPA&t=9s
Nie wiem, czy dział własciwy. Ja bym umieściła całkiem w innym, ale ... ;-)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
10 mar 2021, 11:39
https://www.youtube.com/watch?v=Cs0E2C8iMPA&t=9s
Nie wiem, czy dział własciwy. Ja bym umieściła całkiem w innym, ale ... ;-)
Dobrym uzupełnieniem tematu będzie ten film

https://youtu.be/cfQWzZrYZrI
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
10 mar 2021, 14:14
wuka pisze:
10 mar 2021, 11:39
https://www.youtube.com/watch?v=Cs0E2C8iMPA&t=9s
Nie wiem, czy dział własciwy. Ja bym umieściła całkiem w innym, ale ... ;-)
Dobrym uzupełnieniem tematu będzie ten film

https://youtu.be/cfQWzZrYZrI
No widzisz. A ja szukałąm tego tematu, bo chciałam podpiąć link i nie mogłam znależć. Dzięki.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:20 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: nike »

Mądrzy tego świata i znawcy BIBLII nie doczytali się,że w tamtym rejonie i w tym samym czasie zostały zniszczone doszczętnie cztery miasta a nie tylko Sodoma i Gomora. Biedni? a może poszli na skróty?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:20 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: nike »

Nie napisałam do ciebie, tylko do mądrych i uczonych tego świata.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:20 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: dominik benc »

wuka- owszem , świat Szatana zaczął się od jego opisu biblijnego , i tak samo się skończy, z tym że ten koniec szatańskiego świata jest już w Biblii opisany: ,,, "A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki(...)" ks Objawienia 20:10 .też miałbym się czym zachwycać jak tym chorym światem ?? jakoś sobie nie dają z zarazą rady - bardzo dziwne.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: wuka »

v

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.

Post autor: DonCicio »

Trolowanie i dezinformacja, to jedno z narzędzi którymi posługuje się Szatan, „którymi bóg tego świata zaślepia umysły” ludzi bez wiary (2 Kor 4:4). I choć zaklinają się na wszystkie świętości, że ufają Jezusowi, to w naiwny i cyniczny sposób odrzucają Jego wersję wydarzeń, dając pierwszeństwo kłamstwom „mądrych tego świata” (1 Kor 3:19).

Doskonale widać to na przykładzie zapodanego linku, na początku wątku, którego fascynaci szatańskiej narracji, zachwycają się argumentacją, mającą ośmieszyć Jezusa, Izajasza, Judę czy apostoła Pawła. Przytoczę tylko kawałek wypowiedzi zwolennika „teorii spiskowych”:
Trol pisze:„Sodoma i Gomora jest bardzo znaną historią biblijną. Jest to opowieść o gniewie Boga na ludzi, którzy dopuścili się rozpusty, dokonywali innych czynów, które nie spotkały się z aprobatą Stwórcy, dlatego postanowił on zniszczyć Sodomę i Gomorę oraz tereny wokół tych dwóch miast. Oczywiście ja teraz mówię tak bardzo kościółkowo dlatego, że tu nie chodzi o żadnego Boga, żadnego Stwórcę żadnych aniołów, ale o istoty pozaziemskie, które po pierwsze objawiały się ludziom w czasach starotestamentowych oraz wykorzystywały tutaj swoją pozaziemską technologię często w bardzo okrutny sposób”

Jak te bzdury mają się do wypowiedzi sług Bożych, które opisano w Biblii?

Wypowiedź Jezusa potwierdzająca, że biblijne doniesienia o zniszczeniu Sodomy i Gomory przez aniołów Jehowy, to nie fikcja … to prawda:

"Zapewniam was, że w Dniu Sądu lżej będzie Sodomie i Gomorze niż temu miastu" (Mat 10:15)

Wypowiedź Judy:

"Tak samo Sodoma, Gomora i okoliczne miasta bez reszty oddawały się niemoralnym kontaktom seksualnym i zaspokajały nienaturalne cielesne pragnienia. Stanowią dla nas ostrzegawczy przykład, bo na zawsze zostały ukarane ogniem" (Judy 7)

… czy wypowiedź apostoła Pawła, powołującego się na opinię Izajasza:

"Izajasz również to zapowiedział: 'Gdyby Jehowa, Bóg Zastępów, nie pozostawił nam potomstwa, stalibyśmy się jak Sodoma, przypominalibyśmy Gomorę'" (Rzym 9:29 / Iz 1:9)

Fascynacja bzdurami miała cechować ludzi bez wiary, wsłuchujących się w głos fałszywych opowieści:

"Nastanie czas, gdy ludzie nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami otoczą się nauczycielami, którzy będą im łechtać uszy. I przestaną słuchać prawdy, a zwrócą uwagę na fałszywe opowieści" (2 Tym 4:3,4)

To nie żadni kosmici zniszczyli Sodomę, Gomorę i okoliczne miasta, ale Boży aniołowie, którzy wykonali wyrok Jehowy:

"Zniszczymy to miasto, bo Jehowa usłyszał głośną skargę przeciw jego mieszkańcom. I dlatego Jehowa wysłał nas, żebyśmy je zniszczyli" (Rodz 19:13)

To prawda znana od ponad 4000 lat!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”