Nasienie Węża.

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

nike pisze:Bądź konsekwentną w tym co piszesz. a nie pajacy z ludzi robisz.
to jest facet 8-)

lkowal4 używaj spacji po kropce, bo nie mam zamiaru edytować każdego twojego postu
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

lkowal4
Posty: 10
Rejestracja: 09 kwie 2011, 3:36
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: lkowal4 »

Hardi, dobrze przepraszam postaram sie lepiej pisac :)

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

lkowal4 pisze:Hardi, dobrze przepraszam postaram sie lepiej pisac :)
super Obrazek
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Polecam ten filmik, wlasnie obejrzalam,jest bardzo interesujacy- zwlaszcza cz.7 i 8


http://www.youtube.com/watch?v=ZOeqs87f ... re=related

cz.8

http://www.youtube.com/watch?v=xp5CVJ4a ... re=related

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

kesja pisze:niewątpliwie Kain nie był potomkiem Adama. Był wyraźnie z innego nasienia
niewątpliwie raczej nie czytasz biblii tylko jakieś bajki wyraźnie sprzeczne z nią:

"Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina" Rodz. 4.1
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Polecam do ściągnięcia pdf-a z tej strony i przeczytanie :-D .

http://poloneum.com/LATAJACE%20WEZE%20I%20SMOKI.pdf
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Re: badajcie pisma

Post autor: Hardi »

kesja pisze:Historia Goliata, 10 stóp wysokości, z którym walczył Dawid i wygrał tą walkę własnym podstępem.
no właśnie 10 stóp, czyli około 3 metry, a nie jak to bajkopisarze przedstawiają jako olbrzymy typu King Kong :mrgreen:

i ponawia pytanie na które jeszcze żaden branhamowiec nigdy mi nie odpowiedział tylko zawsze nabierał wodę w usta:

jeśli zakazany owoc który skosztowała Ewa to stosunek seksualny z wężem, to czy w takim razie Adam też wskoczył wężowi do łózka :?: :crazy:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Re: badajcie pisma

Post autor: Al Mudrasim »

Hardi pisze: jeśli zakazany owoc który skosztowała Ewa to stosunek seksualny z wężem :crazy:
Pierwszy raz o czymś takim czytam :mrgreen:
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Re: badajcie pisma

Post autor: Hardi »

Al Mudrasim pisze:Pierwszy raz o czymś takim czytam :mrgreen:
eeee to mało czytałeś nauki branhamowców wygłaszane na tym forum (i nie tylko), ale to i dobrze :-D
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Al Mudrasim napisał/a:
Pierwszy raz o czymś takim czytam :mrgreen:

eeee to mało czytałeś nauki branhamowców wygłaszane na tym forum (i nie tylko), ale to i dobrze :-D
gdy ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną :-)

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

gingers7 pisze:gdy ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną :-)
To przestań słuchać Branhama,a zacznij słuchać Jeszu Pomazańca.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: badajcie pisma

Post autor: Anna01 »

Hardi pisze: jeśli zakazany owoc który skosztowała Ewa to stosunek seksualny z wężem, to czy w takim razie Adam też wskoczył wężowi do łózka :?: :crazy:
Ale wąż przed chyba inaczej wyglądał niż po zjedzeniu owocu przez Ewę ? :-)
Rodzaju 3
(14) Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Anna01 pisze:Ale wąż przed chyba inaczej wyglądał niż po zjedzeniu owocu przez Ewę ? :-)
Chyba miał nogi, może takie jak jaszczurka nie wiem, ale z tekstu wynika,że miał nogi. :-D

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

nike pisze:Chyba miał nogi, może takie jak jaszczurka nie wiem, ale z tekstu wynika,że miał nogi.
Jeśli brać tą wypowiedź dosłownie. A przecież Bóg mógł posłużyć się językiem symbolicznym aby zapowiedzieć coś nie tyle literalnemu wężowi co... diabłu.
Przecież ten fragment chyba przez wszystkich jest uznawany, że to Jezus zmiażdży głowę wężowi czyli... szatanowi. Skoro tu nie o dosłownego węża chodzi to... dlaczego teraz wnioskować, że literalny wąż miał faktycznie nogi? ;-)

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Ale jest napisane :
".....bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych;....."
Kowal zawinił, a cygana powiesili ??? :mysli:
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”