Jezus i czarownice

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

detektor
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011, 9:50

Post autor: detektor »

fword
fword pisze:JEST OK = mamy raj duchowy i nie pozwólmy sobie, aby nam ktoś zakłócił błogi spokój.
Tu dostaniesz bana za zakłócanie im spokoju! :crazy:

Obrazek

Pewnie!

Nic nie rób, tylko słuchaj chrześcijańskiego rocka i graj na gitarze przy ognisku.

Jezus cię kocha!

tak jak mówi podpis pani admin:

Obrazek

Powiem wam coś szczerze.

Czegoś takiego się nawet tu nie spodziewałem: "kocham cię skarbie na wieki twój!"

:xble:

A potem gościu założy taki temat;

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=5008

'oświecony'

Nie dziwię ci się że straciłeś wiarę!

Mateusza 7:27 :animrumru:

A potem lecą płacze, 'mam m m mo j j jjezus mnie już n n nie koch h aa" :bardzo_smutny:

Co jest szczególnie uderzające to byłbym w stanie wywrócić wiarę rzeszy dzieciaków z tego forum ty tez to potrafisz fword!

Zaraz mogę założyć temat i nikt mi nie udowodni logiki swojej wiary i nikt mi nie przedstawi cienia dowodu na to że Biblia jest prawdą jak sypnę Agnosiewiczem!

A biblia mówi:
Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest.

1 List Piotra 3:15


Ale co jest najgorsze to fakt że i oni i ja uważamy się za chrześcijan!

Coś wam zdradzę od serca.

Specjalnie czytałem racjonalistę jako chrześcijanin.

I specjalnie nadstawiałem karku większym i bardziej doświadczonym ode mnie typom z o wiele mniej przyjemnego forum.

Kto mi powie po co? wie ktoś może?

fword

Jeśliby anioł przyszedł do któregoś z tych typków w nocy i ponaglił do porwania.

Co by było?

"Ej no... ja idę z dziewczyna jutro na dyskotekę, idę do kina na skyline, dobrze mi tu!

Po co mam być porwany do jakichś starych fundamentalistów biblijnych gdzieś na pustynię bez TV i kumpli!?"

:crazy:

Wiem że mnie doskonale rozumiesz!

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

kesja pisze:Cyryl
Widziałm film i widziałam jak ów niby pastor zachowywał sie wobec tych niby opetanych
brał takie małe dziecko na środek ,szarpał wrzeszczał , wiesz co w takiej sytuacji to
sam wford nie dał by rady sie obronic .
I co to za pastor który te 'opetane ' dzieci-dziwczynke bierze do łóżka - Kto tu jest demonem?
Te same dzieci zabrane od tych ....'chrześcijan' po pewnym czasie staja sie całkiem inne
A widzałes -albinosów ?tez Afryka - zabijane za to ze sa albinosami maja rude włosy.
Rąbia ich na kawałki obcinaja nogi ,bo szaman im powiedział ,ze takie ' mięso'leczy z róznych chorób.
kseja czy aby przypadkiem nie stawiasz znaku równości pomiędzy pastorem uwalniającym dziecko spod władzy demona a szamanem mordującym dzieci i karzących zjadać ich mięso??

Sorry, ale uwalnianie spod władzy demona człowieka to nie jest przyjemne. Demon będzie bronił swojej ofiary i nawiązuje się walka duchowa.
Pastor w trakcie uwalniania zwraca się nie do dziecka ale do demona, a zatem nie może być łagodny, ugodowy ale stanowczy i nieustępliwy.

Uwalnianie spod władzy demona nie wygląda jak wizyta na kanapie psychologa ale przypomina brutalną walkę.

Nie wiem kseja ale zauważ że krytyka chrześcijan wyganiających demony przez media, jest w interesie szatana. Jezus Chrystus i Apostołowie uwalniali ludzi spod władzy demonów, jest to jedna z podstawowych cech charakteryzujących chrześcijaństwo. Szatan będzie rzecz jasna wyśmiewał i starał się zlikwidować posługę chrześcijan uwalniania ludzi spod władzy demonów, poprzez kształtowanie i urabianie opinii ludzkości. I w ten sposób ludzi opętanych pozbawia się jedynej realnej obrony przed szatanem i jego demonami.

Kseja musisz zdecyduj się komu chcesz wierzyć temu światu czyli:
- mediom, władzom, skorumpowanej nauce, przegniłej i amoralnej kulturze oraz opinii większości

czy Jezusowi Chrystusowi i Słowu Bożemu.

detektor
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011, 9:50

Post autor: detektor »

Cyryl

"Także złe duchy wychodziły z wielu, wołając: Ty jesteś Syn Boży! Lecz On je gromił i nie pozwalał im mówić, ponieważ wiedziały, że On jest Mesjaszem."
Ew. Łukasza 4:41

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Cyryl czy my aby mówimy o tym samym filmie ?
Bo jesli nazywasz pastora chrześcijaninem tylko dlatego ze wygania demony z ponoc opętanego dziecka A SAM bierze 12-13 letnia dziewczynke do łóżka na sex - to cos tu jest
nie tak ...
Nie widziałąm zeby któres z tych dzieci chciało zjadac rodzica ?

Co to za pastor jaki to sługa chyba diabła ...

TO maja byc OPĘTANE DZIECI ?!
.
Wysyłka - Powrót do Afryki dzieci Witch 1 / 5
http://www.youtube.com/watch?v=BXqaGKjp ... re=related
.

Wysyłka - Powrót do Afryki dzieci Witch 2 / 5
http://www.youtube.com/watch?v=K6gzxi9e ... re=related
.
Wysyłka - Powrót do Afryki dzieci Witch 3 / 5
http://www.youtube.com/watch?v=Ou33_7wK ... re=related
.
Wysyłka - Powrót do Afryki dzieci Witch 4 / 5
http://www.youtube.com/watch?v=iR9Nat9p ... re=related
.
Wysyłka - Powrót do Afryki dzieci Witch 5 / 5
http://www.youtube.com/watch?v=gJBUNpZB ... re=related
.
nie ma tu tego co widziałam w TVP , sporo jest tu wycięte ,ale ...ang nie znam
.

End Of The Wicked - Helen Ukpabio
http://www.youtube.com/watch?v=NUeKBibBN0I

kto jej poddał taką mysl by nakręcic taki film i oskarżyc dzieci ?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2011, 18:52 przez kesja, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

fword pisze:A kto jest twoim wrogiem?
Nie mam wrogów, a przynajmniej nie czuję, aby ktoś z ludzi był moim wrogiem.

Powinnością wierzącego chrześcijanina jest modlitwa, również za władze świeckie, a nie złorzeczenie im i doszukiwanie się ich ciemnych stron, jak powiedziano w 1 Liście do Tymoteusza 2:1-4:
"Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości. Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."
Proszę porównać z Listem do Filipian 4:4-9:
"Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się. Skromność wasza niech będzie znana wszystkim ludziom: Pan jest blisko. Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie. Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały. Czyńcie to, czego się nauczyliście i co przejęliście, co słyszeliście, i co widzieliście u mnie; a Bóg pokoju będzie z wami."
Należy się modlić, aby tym samym o ile to możliwe pozyskać dla Boga i Chrystusa również ludzi władzy, i aby tym samym nie złorzeczono, że chrześcijanie to tacy fanatycy, którzy szukają sobie sposobności, jakby tu wzbudzić przeciwko sobie prześladowania.
Bóg zapewne wysłucha modlitwy do Niego zanoszone i pobłogosławi swojemu ludowi, i nie pozwoli, aby wróciły upiory przeszłości w postaci faszyzmu, komunizmu i innych wrogich systemów dyktatorskich.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

detektor
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011, 9:50

Post autor: detektor »

wit
wit pisze:Powinnością wierzącego chrześcijanina jest modlitwa, również za władze świeckie, a nie złorzeczenie im i doszukiwanie się ich ciemnych stron, jak powiedziano w 1 Liście do Tymoteusza 2:1-4
Czyli za człowieka bezprawia też się będziesz modlił?
"Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości. Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."
I tu mamy cel owych modlitw zalecanych przez Pawła.

Zwróć uwagę że Paweł mówi o Jezusie jako Bogu, bo to Jezus jest naszym zbawicielem.

"Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz, za to, że Siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu, i oręduje za przestępcami."

Izajasza 53:12

Jednak to Ojciec decyduje kogo pociągnąć do Jezusa:

"Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym."

Jana 6:44
wit pisze:Proszę porównać z Listem do Filipian 4:4-9:
"Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się. Skromność wasza niech będzie znana wszystkim ludziom: Pan jest blisko.
Pan jest blisko
Paweł jak i wczesne zbory myśleli że Pan przyjdzie za ich życia i ten list paweł napisał mając takie przekonanie.
wit pisze:Należy się modlić, aby tym samym o ile to możliwe pozyskać dla Boga i Chrystusa również ludzi władzy
Jest niemożliwe by człowiek przez modlitwę kogokolwiek 'pozyskał'.

Patrz: rozdział 9 listu do Rzymian.

Wybrany lub nie jesteś/nie jesteś przed założeniem świata.
wit pisze: Bóg zapewne wysłucha modlitwy do Niego zanoszone i pobłogosławi swojemu ludowi, i nie pozwoli, aby wróciły upiory przeszłości w postaci faszyzmu, komunizmu i innych wrogich systemów dyktatorskich.
Jesteś pewien?

"Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie."

Mateusza 24:21

Skoro jest tak jak mówisz to po co cała księga objawienia?

"I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili."

(Apokalipsa (Objawienie) 7:14

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

kseja, powtarzam jeszcze raz.

Wszelkie media na świecie, mają na celu wmówienie ludziom, że diabła ani Boga nie ma, zaś egzorcyzmy to przesąd rodem ze średniowiecza.

I pokazują propagandowe filmy.

Taki Gross pokazał zdjęcie Polaków i kłamliwie pisał że jakoby rabowali oni szczątki zamordowanych przez Niemców żydów. Okazało się że to byli funkcjonariusze milicji chroniący szczątki żydów przez rabusiami.

Na jednym z filmów pokazywano że Palestyńczycy cieszyli się z ataków na Ney York w 2001 roku. Okazało się, ze dziennikarz wcześniej dał Palestynce cukierki a ona tańczyła i śpiewała wyrażając radość.

Media kłamią zazwyczaj i starają się wszelkimi metodami zdyskredytować chrześcijaństwo.
kesja pisze:Nie widziałąm zeby któres z tych dzieci chciało zjadac rodzica ?

Ale skoro rodzice tak twierdzą to widocznie tak jest.
kesja pisze:Bo jesli nazywasz pastora chrześcijaninem tylko dlatego ze wygania demony z ponoc opętanego dziecka A SAM bierze 12-13 letnia dziewczynke do łóżka na sex - to cos tu jest
Tak to oznacza że pastor zgrzeszył, i szerzy zgorszenie.

Ale czy ten przypadek oznacza, że inni chrześcijanie wypędzający demony w Afryce molestują seksualnie dzieci???

Jak szatan i jego demony mają okazje zmusić chrześcijanina wypędzającego demony do grzechu to tak zrobią.
Ale czy to oznacza, że wypędzanie demonów jest złe???

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

detektor pisze:Czyli za człowieka bezprawia też się będziesz modlił?
To zależy kogo miałeś na myśli pisząc o człowieku bezprawia. Pisałem o modlitwie w kontekście dzisiejszych władz świeckich.
I tu mamy cel owych modlitw zalecanych przez Pawła.

Zwróć uwagę że Paweł mówi o Jezusie jako Bogu, bo to Jezus jest naszym zbawicielem.

"Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz, za to, że Siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu, i oręduje za przestępcami."

Izajasza 53:12

Jednak to Ojciec decyduje kogo pociągnąć do Jezusa:

"Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym."

Jana 6:44
Pięknie, z tym, że nie w temacie niniejszej dyskusji.
Paweł jak i wczesne zbory myśleli że Pan przyjdzie za ich życia i ten list paweł napisał mając takie przekonanie.
Zgadza się. Ja też tak wierzę, że Chrystus miał przyjść, a właściwie przyszedł w czasach apostolskich.
Jest niemożliwe by człowiek przez modlitwę kogokolwiek 'pozyskał'.
Słowo Boże zdaje się jednak mówić co innego, chociażby w Liście do Jakuba 5:16-20.
Patrz: rozdział 9 listu do Rzymian.

Wybrany lub nie jesteś/nie jesteś przed założeniem świata.
Ciekawy rozdział, tylko problem z tym, że znowu insynuujesz coś nie na temat.
Jesteś pewien?

"Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie."

Mateusza 24:21

Skoro jest tak jak mówisz to po co cała księga objawienia?

"I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili."

(Apokalipsa (Objawienie) 7:14
Wielki Ucisk do jakiego nawiązujesz to jednak czasy w jakich rozegrały się wydarzenia zniszczenia świątyni i Jeruzalemu, oraz zagłady narodu żydowskiego na początku lat 70-tych I wieku n.e. A Księga Objawienia ma służyć jako pociecha i jednocześnie zachęta dla ludzi wierzących odnośnie tego, że Słowo Boże nie zawodzi i proroctwa biblijne wypełniają się.

Mam jeszcze prośbę do Ciebie, bo widzę, że jesteś tu nowy, a mianowicie abyś starał się nie poruszać diametralnie różnych wątków doktrynalnych w jednym temacie, bo główna dyskusja całkowicie nam się rozmyje. Na temat Bożego wybrania czy Wielkiego Ucisku można podyskutować w innych wątkach.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

detektor
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011, 9:50

Post autor: detektor »

wit

Przecież ty też odeszłeś od wątku.

Twój ostatni post nie miał nic wspólnego z tematem czarownic w Afryce, chyba nie zaprzeczysz?

Widać kompletnie przekręcasz Biblię twierdząc takie kosmiczne rzeczy że Jezus już przyszedł.

Że wielki ucisk jakiego nigdy nie było już był, a co w taki razie z Holokaustem i Hiroszimą?

A gdzie jest 1000 letnie królestwo Boże?

Mówiąc o człowieku bezprawia miałem na myśli ostatniego Króla - tzw, antychrysta.

Nie można oprzeć się wrażeniu że twoja interpretacja kompletnie nie wymaga od ciebie.

Macie tu 'sielankę i raj na ziemi', jak mówił słusznie fword.

Skoro Jezus już przyszedł co gdzie to wydarzenie?

"Mateusza 24:(27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego, (28) bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy. (29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, "

Wystarczy przykładów... bo nawet jeden z nich zwala z nóg twoją karkołomną interpretację która 'unieważnia' kawał proroctw.

Mówisz że nie masz wrogów...

"I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania."

2 List do Tymoteusza 3:12

A ten fragment listu Jakuba stwierdza że modlitwa za brata w wierze może mu pomóc oraz chodzi tu raczej o... uzdrowienie cielesne z choroby.

:crazy:

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Wit,do jakiego wyznania się zaliczasz,czyżbyś się tego wstydził.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

detektor pisze:Przecież ty też odeszłeś od wątku.

Twój ostatni post nie miał nic wspólnego z tematem czarownic w Afryce, chyba nie zaprzeczysz?
Nie ja pierwszy odszedłem od wątku, lecz zrobił to wcześniej Fword węsząc wszędzie satanizm, wymieniając choćby kilka for internetowych z których go wylano, a ja jedynie próbowałem wykazać mu jego chorobliwą podejrzliwość. Widać z tego, że co nie po myśli Fworda, to gotowy on od razu przykleić łatkę satanizmu swoim adwersarzom.
Przykładowo na forum Ulicy Prostej, o jakim wspomniano, faktycznie funkcjonuje nieco dziwny regulamin, nakazujący właściwie prowadzić dyskusje zgodnie z jedynie słuszną linią doktrynalną. Zresztą gospodarze tamtejszego forum mogą robić jak chcą, bo to w końcu ich prywatne forum, niemniej przypisywanie satanizmu tamtejszym gospodarzom wynika najprawdopodobniej z braku dobrej woli ze strony Fworda, aby mógł on zrozumieć mentalność ludzi z tamtego forum.
Widać kompletnie przekręcasz Biblię twierdząc takie kosmiczne rzeczy że Jezus już przyszedł.

Że wielki ucisk jakiego nigdy nie było już był, a co w taki razie z Holokaustem i Hiroszimą?

A gdzie jest 1000 letnie królestwo Boże?

Mówiąc o człowieku bezprawia miałem na myśli ostatniego Króla - tzw, antychrysta.

Nie można oprzeć się wrażeniu że twoja interpretacja kompletnie nie wymaga od ciebie.

Macie tu 'sielankę i raj na ziemi', jak mówił słusznie fword.

Skoro Jezus już przyszedł co gdzie to wydarzenie?

"Mateusza 24:(27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego, (28) bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy. (29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, "

Wystarczy przykładów... bo nawet jeden z nich zwala z nóg twoją karkołomną interpretację która 'unieważnia' kawał proroctw.
Dlaczego niby kompletnie przekręcam Biblię...? Raczej odczytuje ją zgodnie ze zdrowymi wymogami interpretacyjnymi przedkładając teksty jednoznaczne, np. dydaktyczne z Listów Apostolskich nad teksty dwuznaczne i obrazowe, np. z Księgi Objawienia. Zgodnie z tym sposobem interpretacji dzisiejsi wierzący królują już wraz z Chrystusem w okręgach niebiańskich, o czym mowa w Liście do Efezjan 2:5,6:
"I nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie."
W podobnym tonie wypowiedziano się w 1 Liście do Koryntian 4:8:
"Już jesteście nasyceni; już wzbogaciliście się; bez nas staliście się królami. I obyście byli królami, abyśmy i my wespół z wami królowali."
Wierzę, że za sprawą ofiary Chrystusa Szatan jest związany, i dzisiejsi prawdziwe wierzący chrześcijanie żyją już w olam haba, czyli w wieku, który miał nadejść, w przyszłym wieku, tzn. w Tysiącleciu, a Szatan nie może ich już zwodzić, dlatego oni dzięki Chrystusowi zwyciężyli, i jako ludzie zbawieni królują z Nim.
Mówisz że nie masz wrogów...

"I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania."

2 List do Tymoteusza 3:12
Wróg to ktoś kogo się nienawidzi, a chrześcijanin nie powinien do nikogo żywić nienawiści, a co najwyżej do grzechu. Jedynie wrogowie wierzących nienawidzą ich, i o tym właśnie mówi przytoczony werset z 2 Listu do Tymoteusza 3:12.
A ten fragment listu Jakuba stwierdza że modlitwa za brata w wierze może mu pomóc oraz chodzi tu raczej o... uzdrowienie cielesne z choroby.

:crazy:
Fragment z Listu Jakuba 5:19,20 wspomina również, a przede wszystkim o nawróceniu, aby tym sposobem pozyskać brata w wierze, któremu za sprawą jego nawrócenia zostaną odpuszczone liczne grzechy:
"Bracia moi, jeśli kto spośród was zboczy od prawdy, a ktoś go nawróci, niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów."
Chrześcijanin, który zboczył z prawdy, to między innymi taki, który swoje wierzenia buduje na domysłach eschatologicznych i wykrywaniu rzekomych spisków, zamiast na wyczytywaniu tego co faktycznie Słowo Boże zawiera.
Elihu pisze:Wit,do jakiego wyznania się zaliczasz,czyżbyś się tego wstydził.
Nie należę do żadnego oficjalnego związku wyznaniowego, a co jedynie to posiadam pewne wyznanie zgodne z moją wiarą. Wyznanie biblijne oczywiście.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
fword
Posty: 591
Rejestracja: 07 sie 2006, 15:26
Lokalizacja: Australia

Post autor: fword »

Wit
Nie ja pierwszy odszedłem od wątku, lecz zrobił to wcześniej Fword węsząc wszędzie satanizm, wymieniając choćby kilka for internetowych z których go wylano, a ja jedynie próbowałem wykazać mu jego chorobliwą podejrzliwość. Widać z tego, że co nie po myśli Fworda, to gotowy on od razu przykleić łatkę satanizmu swoim adwersarzom.
To były fora satanistyczne.

Jesteś pewien, że wierzysz w Chrystusa i we wszystko co powiedział?

Ponieważ powyższe zdanie jest czystą demagogią pseudo chrześcijańską, która posiada więcej cech ideologii lucyferiańskiej, niż posłannictwa Jezusa Chrystusa, który oddał za nas życie, aby wyzwolić nas ze szpon szatana, który rządzi całą ziemią.

Szatan rządzi całym światem za pomocą takich oto instrumentów.

Bardzo wnikliwe obserwacje księdza Piotra Natanka.

http://www.youtube.com/watch?v=YbebcD2jXGY
http://www.youtube.com/watch?v=XqflhC6JPKA

Zaprzeczanie wszechobecności szatana oraz jego władzy nad światem jest stawanie po jego stronie przeciwko Chrystusowi.

Jest także pomniejszaniem ofiary Chrystusa, który właśnie dla naszej ochrony oddał swoje życie, abyśmy mogli wołać Jego Imienia, kiedy szatan czy jego demony przebierze miarę w swych okrutnych atakach.

Temat o czarownicach jest jak najbardziej aktualny i wykazuje, do jakiego stopnia władza szatana jest powszechna w Afryce i jaka jest ona masowa. Oczywiście sataniści starają się odwrócić kota ogonem, działając identycznie jak Wit, twierdząc ze czary to wymysły... Chrześcijan, którzy... zacytuję Wita....'widzą wszędzie szatana".

Czy ty jesteś na właściwym forum?

Ponieważ twoje teksty na TYM forum mają wyraźny cel usypiania chrześcijańskiej czujności.

Śmierdzi to na kilometry szatańską dywersją świetnego niegdyś chrześcijańskiego forum.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

fword pisze:Zaprzeczanie wszechobecności szatana oraz jego władzy nad światem jest stawanie po jego stronie przeciwko Chrystusowi.
Twierdzenie, że Szatan jest wszechobecny jest równie tym samym co twierdzenie, iż jest on wszechmogący, a to prowadzi do ubóstwiania Szatana i stawiania go na równi z prawdziwym Bogiem. Od razu widać jakiego kto jest ducha, gdy twierdzi się tego rodzaju rzeczy, bo przecież sama Biblia mówi o ograniczonych możliwościach Szatana, choćby w 2 Liście do Tesaloniczan 2:9, gdzie mamy wzmiankę, że Szatan czyni rzekome cuda, a nie te prawdziwe. Prawdziwe cuda potrafi czynić tylko Bóg. Przykład z czarownikami egipskimi zanotowany w 2 Księdze Mojżeszowej 8:18,19 świadczy, że słudzy Szatana, jak i oczywiście sam Szatan, posiadają ograniczone możliwości
W takim układzie mamy do czynienia z czymś w rodzaju gnostycyzmu, tzn. dwóch równych wszechmogących i wszechobecnych walczących ze sobą bogów, jeden dobry a drugi zły, a tego Pismo Święte wcale nie naucza. W Księdze Hioba 1:7 i 2:2 czytamy, iż Szatan wędrował po całej ziemi, a nie, że był na niej obecny w każdym miejscu jednocześnie.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

detektor
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011, 9:50

Post autor: detektor »

wit

Zostałem specjalnie dla ciebie!

:crazy:
Twierdzenie, że Szatan jest wszechobecny jest równie tym samym co twierdzenie, iż jest on wszechmogący, a to prowadzi do ubóstwiania Szatana i stawiania go na równi z prawdziwym Bogiem.
Obaj doskonale wiemy że fwordowi nie chodziło o wszechobecność w takim kontekście -jak się to przypisuje Bogu-

Doskonale wiesz o co mu chodziło.

Pogrywasz nieczysto kolego. OK?
Od razu widać jakiego kto jest ducha, gdy twierdzi się tego rodzaju rzeczy, bo przecież sama Biblia mówi o ograniczonych możliwościach Szatana, choćby w 2 Liście do Tesaloniczan 2:9, gdzie mamy wzmiankę, że Szatan czyni rzekome cuda, a nie te prawdziwe.
[Usunięto]

A co na to powiesz?

"Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie."

Jana 14:30
Prawdziwe cuda potrafi czynić tylko Bóg. Przykład z czarownikami egipskimi zanotowany w 2 Księdze Mojżeszowej 8:18,19 świadczy, że słudzy Szatana, jak i oczywiście sam Szatan, posiadają ograniczone możliwości
Panie moderatorze.

[Usunięto] on nic o cudach szatana teraz nie wspominał.

A na pewno nie wspomniał że szatan ma taką samą moc.

[Usunięto]

Nota bene ten werset świadczy o tym że żadne cuda JPII ani innych 'świętych' Kościoła katolickiego nie dorównały nawet czarownikom egipskim.
W takim układzie mamy do czynienia z czymś w rodzaju gnostycyzmu, tzn. dwóch równych wszechmogących i wszechobecnych walczących ze sobą bogów, jeden dobry a drugi zły, a tego Pismo Święte wcale nie naucza.
[Usunięto]

Każdy [Usunięto] wie co miał fword na myśli. OK?

Usunięto fragmenty naruszające 6 punkt regulaminu. YZ
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 9:52 przez detektor, łącznie zmieniany 1 raz.

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

wit pisze:Twierdzenie, że Szatan jest wszechobecny jest równie tym samym co twierdzenie, iż jest on wszechmogący, a to prowadzi do ubóstwiania Szatana i stawiania go na równi z prawdziwym Bogiem. Od razu widać jakiego kto jest ducha, gdy twierdzi się tego rodzaju rzeczy, bo przecież sama Biblia mówi o ograniczonych możliwościach Szatana, choćby w 2 Liście do Tesaloniczan 2:9, gdzie mamy wzmiankę, że Szatan czyni rzekome cuda, a nie te prawdziwe. Prawdziwe cuda potrafi czynić tylko Bóg. Przykład z czarownikami egipskimi zanotowany w 2 Księdze Mojżeszowej 8:18,19 świadczy, że słudzy Szatana, jak i oczywiście sam Szatan, posiadają ograniczone możliwości
wit wszechobecność jest czymś innym niż wszechmoc.

Czynienie prawdziwych cudów jest dowodem wszechmocy a nie wszechobecności.

A wszechobecność szatana nie musi wynikać z jego natury, ale:
- z prawodawstwa jego rządów, np. dążenie do kontroli wszystkich ludzi, ujednolicenia ludzkości, totalitarności jego rządów.
- grzesznej natury ludzkości i odrzucania przez większość ludzi Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Wraz z tymi czynnikami (a także innymi) rośnie obecność i władza szatana na ziemi. Apogeum tej władzy będzie oznakowanie ludzkości symbolem Bestii i powalenie prawdy na ziemie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”