Horus, Mitra, Kryszna , Jezus

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Pamiętam z książek motywacyjnych i tp. (np.Luizy Hay), że to jest pierwszy krok do wszelkiego "oczyszczenia" umysłu z traum. Nalezy zrobić porządki w domu, w szafach, szufladach i gdzie się da, ale z taką myślą wewnętrzną:"robię porządek w mojej głowie". To działa.
Myślę, że to właśnie Queza robi? Często ludzie mając natłok spraw, bałagan w głowie wręcz odruchowo i całkiem podświadomie biorą się za prace porządkowe, czy jakieś ogrodowe. Myślę, że to sama natura nas wyposazyła w taki odruch czy poczynania, jakie mamy robić. Wychodzić z chaosu mysli za pomocą porządkowania spraw, rzeczy fizycznych. Oczyszczanie.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Queza pisze:
RN pisze:
Queza pisze: Jak się posprząta dom, wykąpie niesfornego psa to się dopiero "puzzle" układają.
Pani wybaczy, ale nie rozumiem tej metafory :-)
Moja mama mówi, że jak posprząta, zrobi sezonowe porządki w szafie to Jej się szufladki w głowie układają, dlatego nawiązałam do tych puzzli. Ja takich szufladek w głowie nie mam jak moja mama, ale jak posprzątam czuję szczęście, bo wszystko wygląda wtedy dobrze.
No tak.
W wysprzątanym mieszkaniu, gdzie wszystko jest na swoim miejscu, łatwiej się można skupić na innych sprawach, które wymagają poukładania, jak puzzle.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

RN pisze:
1. Kłamstwo pierwsze. Ja nie założyłem działu o sprzecznościach, a tym bardziej nie opracowałem wewnętrznego regulaminu do tego działu. Dział o sprzecznościach został założony przez administratorki.
Same na to wpadły? :idea: O ile dobrze pamiętam, to za czyimś podszeptem.

RN pisze: 3. Kłamstwo trzecie To kłamstwo polega na tym, że za pewnik uznajesz różne urojenia Pawła powołując się na nie. Przykładem są tutaj wspomniane jakieś nadziemskie władze, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności :roll: . Złe duchy w kręgach niebieskich :roll: Książęta potęgi ciemności, ze złymi duchami tego świata. :roll:
Kłamstwo nie może polegać na przyjęciu jakiegoś postulatu. Dopiero wnioski do jakich konkretny postulat prowadzi mogą okazać się niezgodne z rzeczywistością i wtedy należy go odrzucić. Tak właśnie jest w nauce, na którą to dalej się powołujesz.
Równie dobrze można nazwać kłamstwem to, co przypisujesz Pawłowi - urojenia. Nie jesteś w stanie udowodnić, że Paweł miał urojenia. Ponadto jest to wielce niestosowne, aby kogoś posądzać o urojenia, będąc odseparowanym w czasie 2 tysiąclecia. Wierzący w natchnienie Biblii - jako konsekwencję tegoż - musi przyjąć, że Paweł mówił prawdę.
RN pisze: Człowiek ma taką wiedzę o zaświatach, tronach, mocach, hierarchiach anielskich oraz złych i dobrych duchach, jak wilk o gwiazdach do których wyje. Tyle jest warta ta wiedza.
W umyśle wilka nie siedzisz, więc nie wiesz jaką on tam ma o nich wiedzę. Ale nawet jeśli nie ma żadnej, to nie zmienia to faktu, że gwiazdy istnieją.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

.Cyprian. pisze:W umyśle wilka nie siedzisz, więc nie wiesz jaką on tam ma o nich wiedzę. Ale nawet jeśli nie ma żadnej, to nie zmienia to faktu, że gwiazdy istnieją.
Dokładnie Cyprianie :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

.Cyprian. pisze:
RN pisze:
1. Kłamstwo pierwsze. Ja nie założyłem działu o sprzecznościach, a tym bardziej nie opracowałem wewnętrznego regulaminu do tego działu. Dział o sprzecznościach został założony przez administratorki.
Same na to wpadły? :idea: O ile dobrze pamiętam, to za czyimś podszeptem.

RN pisze: 3. Kłamstwo trzecie To kłamstwo polega na tym, że za pewnik uznajesz różne urojenia Pawła powołując się na nie. Przykładem są tutaj wspomniane jakieś nadziemskie władze, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności :roll: . Złe duchy w kręgach niebieskich :roll: Książęta potęgi ciemności, ze złymi duchami tego świata. :roll:
Kłamstwo nie może polegać na przyjęciu jakiegoś postulatu. Dopiero wnioski do jakich konkretny postulat prowadzi mogą okazać się niezgodne z rzeczywistością i wtedy należy go odrzucić. Tak właśnie jest w nauce, na którą to dalej się powołujesz.
Równie dobrze można nazwać kłamstwem to, co przypisujesz Pawłowi - urojenia. Nie jesteś w stanie udowodnić, że Paweł miał urojenia. Ponadto jest to wielce niestosowne, aby kogoś posądzać o urojenia, będąc odseparowanym w czasie 2 tysiąclecia. Wierzący w natchnienie Biblii - jako konsekwencję tegoż - musi przyjąć, że Paweł mówił prawdę.
RN pisze: Człowiek ma taką wiedzę o zaświatach, tronach, mocach, hierarchiach anielskich oraz złych i dobrych duchach, jak wilk o gwiazdach do których wyje. Tyle jest warta ta wiedza.
W umyśle wilka nie siedzisz, więc nie wiesz jaką on tam ma o nich wiedzę. Ale nawet jeśli nie ma żadnej, to nie zmienia to faktu, że gwiazdy istnieją.
Punkt nr.1 Nie przypominam sobie żebym to ja im podszeptywał czy ktokolwiek inny, aby utworzyć taki dział. Okoliczności były inne. Ja już wcześniej pisałem o sprzecznościach biblijnych po różnych tematach zanim powstał specjalny do tego dział. Stworzenie takiego działu miało na celu pisanie o tych sprawach w jednym miejscu.
Anna 01 już wcześniej obawiała się, jak zareagują na sprzeczności forumowicze, że może będzie to z mojej strony obrazą ich uczuć i przez to w jakiś sposób naruszenie regulaminu.
Ja jednak na prostych przykładach - dotyczących wtedy chyba Dawida - wykazałem Jej, że to nie ja piszę sprzeczności ( tzn. je wymyślam ) tylko krzyczy nimi sama Biblia. Ja tylko zbieram materiał i tak jakby to kronikuję. Tak jest do tej pory. Natomiast cel ich publikacji jest taki, aby wykazać, że większość z Was, głównie strona protestancka żyje w kłamstwie i bardzo się broni przed tym, aby to usłyszeć, z tego się wyzwolić. Poza tym sprzeczności mają wskazywać też na to, że podejmujecie się jakiś odlotowych, metafizycznych dyskusji, które i tak rozumowo nie można rozstrzygnąć, a nie zauważacie rozbieżności już w samych podstawach poruszanego zagadnienia. Jak np. chcecie rozstrzygnąć temat czy prawo Boże jest nadal aktualne, skoro pogląd Pawła jest zupełnie sprzeczny w tej materii z poglądem Jezusa. Możecie stworzyć nawet milion stron tego tematu, a ktoś na końcu wskaże Wam dwa rażąco sprzeczne przykłady i wszystkie Wasze spekulacje runą.
Mógłbym jeszcze wiele o tym pisać, ale myślę, że już tym co napisałem do tej pory wyjaśniłem wszystko, tak, ze nie ma co do tego wracać.

Punkt nr.2. Użytkownik efroni nie tyle postuluje co stwierdza. On nie postuluje w sensie propozycji, życzenia nie przedstawia tego jako efekt wiary, tylko jako oczywistą prawdę.

Piszę tak;
To pokazuje jasno że nie z ciałem i nie ze krwią tu walczymy , ale z książętami i potęgami ciemności, ze złymi duchami tego świata .

Jemu się to nie wydaje, nie zostawia tutaj żadnego marginesu błędu, dla Niego jest tak to oczywiste, jak dwa dodać dwa.
Tylko, że co tam jest oczywistego :?: Potęgi ciemności :?: Złe duchy tego świata :?:
A co to w ogóle jest :?: :-) Kto to widział, gdzie to mieszka, jak to wygląda :?:
Na istnienie takich stworzeń nie ma żadnych dowodów. To jest tylko antropomorfizacja ludzkich usposobień, cech charakteru.

Punkt nr.3. Wilka już mi się nie chce komentować, bo jak wiadomo wąż potrafił wykołować doskonałe stworzenie, jakim był podobno Adam, to dlaczego taki wilk miałby się nie znać na astronomii.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Następna porcja wiedzy jak jest po drugiej stronie.
https://www.youtube.com/watch?v=lJirp4ntZM0

I coś bardziej przyziemnego.

https://rudaweb.pl/index.php/2016/11/08 ... -i-lodzie/
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RN pisze: Jak np. chcecie rozstrzygnąć temat czy prawo Boże jest nadal aktualne, skoro pogląd Pawła jest zupełnie sprzeczny w tej materii z poglądem Jezusa.
Starczy to Prawo Boże przestudiować i zastosować osobiście by stwierdzić ,ze jest święte . doskonałe i pełne miłości.

Rz 13:9 "Przykazania takie, jak: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj — i wszystkie inne streszczają się w tym jednym nakazie: Kochaj bliźniego twego jak siebie samego."

Czy uważasz,że któreś z przykazań Boga pozbawione jest miłości?

Podaj które.


1J 4:16 "I my poznaliśmy tę miłość, którą darzy nas Bóg, i zaufaliśmy jej. Bóg jest miłością. Kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg w nim."

Hbr 12:6 stern "Bo Adonai kształci charakter w tych, których kocha, a smaga każdego, kogo przyjmuje za syna".
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich
bo nie z ciałem i ze krwią mamy tu walczyć, ale z książętami i potęgami ciemności, ze złymi duchami tego świata.

Świat materialny nie jest taki jak nam się wydaję, że jest , tym bardziej świat nadziemski nie może być taki jak nam się wydaje, że jest .
A już na pewno nie jest taki jak nam podają różnej maści denominacyjni pouczacze .

Mamy w sobie pierwiastek boskości dzięki któremu możemy stać się Dziećmi Bożymi . Dziećmi . Synami i córkami Boga .
Oni tego nie mają [ książęta i potęgami ciemności, złe duchy] i chcą nas tego pozbawić .

My, ludzie z krwi i kości przeciw takim mocarzom , potęgom ?
Tak , bo nie jesteśmy sami w tej walce , bo służą nam pomocą książęta i potęgi światłości , z dobrymi duchami tego świata
jak i ludzie tego świata , którzy mają wgląd w te sprawy , którzy mają wiedzę odnośnie tych spraw .
Jeszcze jedna uwaga dla pełnej jasności tego co chcę napisać . Nasze EGO , to naturalna moc , siła naszego rozwoju .
Owe potęgi ciemności wykorzystują to nasze naturalne pragnienie rozwoju, by nasz rozwój niewłaściwie ukierunkować
Ukierunkować nie ku Bogu , ku innym , ku altruizmowi a ku sobie samemu , dla siebie samego , ku egoizmowi, by tym samym zniszczyć to w nas, co mamy najcenniejszego .

Franz Bardon to nie zwykła dusza na drzewie dusz .
To co napisano o nim w Wikipedii zostało napisane przez jakiegoś "pożytecznego idiotę", który nawet nie ma świadomości, że służy książętom , mocom, potęgom ciemności .
[by pomniejszyć , ośmieszyć Bardona i jego dokonania ]
"Frabato" [od słów Franz (FRA), Bardon (BA), Troppau Opava (TO)] to nie typowa powieść okultystyczna napisana przez asystentkę Otti Votavovą
jak chce autor notki w Wikipedii , ale biografia Franza Bardona .
Bardon , w tej powieści nie zasłania się słowami [całe jego życie było takie] "wiem ,ale nie mogę powiedzieć" , "nie czas na to " , "jeszcze nie teraz"
Frabato to powieść, która mówi jasno i wprost z jakimi mocami ,władzami , zwierzchnościami ciemności mamy do czynienia ; jakimi ludźmi się oni wysługują , jakich metod używają , do czego są zdolni
To pokazuje jasno że nie z ciałem i nie ze krwią tu walczymy , ale z książętami i potęgami ciemności, ze złymi duchami tego świata .
To prawda. Świat duchowy jest dla nas niewidzialny, ale ten świat jest wokół nas i jest w nas. Moce ciemności - niewidzialne duchy mają wpływ na nasze myśli. Zle myśli rodzą w nas bodźce i wpływają na pokusę, by poprzez fizyczne ciało zabijać w nas Ducha Bożego i czynić źle wedle upodobania tych złych mocy. Powinniśmy walczyć z tymi podszeptami wyzwalając w sobie wolę przyjęcia drogi ku Swiatlu. Odrzucać pokusy i czynić dobrze-trwać w dobru. Chociaż sił ciemności nie widzimy, ale je czujemy, bo one ciągle nas atakują i chcą opanować nasze myśli, nasze zmysły. To taki wirus, którego nie widzimy, a jednak nas atakuje.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Chociaż sił ciemności nie widzimy, ale je czujemy, bo one ciągle nas atakują i chcą opanować nasze myśli, nasze zmysły.
Krasnoludkow tez nie widzimy,ale one sa.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze:
wybrana pisze:Chociaż sił ciemności nie widzimy, ale je czujemy, bo one ciągle nas atakują i chcą opanować nasze myśli, nasze zmysły.
Krasnoludkow tez nie widzimy,ale one sa.
Mnie zastanawia, dlaczego tylko mówi się i straszy siłami ciemności. Dlaczego nie podkreśla się, że i dobre duchy, opiekuńcze moce są obecne. Mamy na to dowody.
Ale religie wolą straszyć, grozić, demonizować, bo strach osłabia człowieka i taki ktoś jest podatny na posłuszeństwo, gotowy na manipulacje.
Z jednej strony się mówi się, że Bóg jest tylko miłością i ma wszelką władzę, a z drugiej wystarczy powiedzieć coś "nie w smak", a już gromy lecą, że szatan tu rządzi i jakieś demony. Ciekawe tez jest to, że o takich dziadostwach mówią (i spotykają) wyłącznie zindokrynowane i bardzo wierzące osobniki.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
booris pisze:
wybrana pisze:Chociaż sił ciemności nie widzimy, ale je czujemy, bo one ciągle nas atakują i chcą opanować nasze myśli, nasze zmysły.
Krasnoludkow tez nie widzimy,ale one sa.
Mnie zastanawia, dlaczego tylko mówi się i straszy siłami ciemności. Dlaczego nie podkreśla się, że i dobre duchy, opiekuńcze moce są obecne. Mamy na to dowody.
Ale religie wolą straszyć, grozić, demonizować, bo strach osłabia człowieka i taki ktoś jest podatny na posłuszeństwo, gotowy na manipulacje.
Z jednej strony się mówi się, że Bóg jest tylko miłością i ma wszelką władzę, a z drugiej wystarczy powiedzieć coś "nie w smak", a już gromy lecą, że szatan tu rządzi i jakieś demony. Ciekawe tez jest to, że o takich dziadostwach mówią (i spotykają) wyłącznie zindokrynowane i bardzo wierzące osobniki.
To nie straszenie, ale ostrzeganie przed czymś, co jest naszym wrogiem, co próbuje nas zniszczyć. Za jego podszeptami źli ludzie czynią zło, i przez to jest tak wielkie cierpienie na ziemi. Dobre duchy też są i nas wielokrotnie wspomagają. Jednak ostrzegać trzeba przed sidłami zła, bo ono nas krzywdzi tu i może skrzywdzić na wieki. Nie każdy otrzymuje ponowną szansę. To nie są krasnoludki, bo to nie jest bajka. Jezus w swoich naukach uświadamiał czym jest zło i, że wiele człowiek może doznać przez nie cierpienia. Jezus sam przez nie doświadczył cierpienia. Jednak pozwolił na to, by dać świadectwo, że nie ma większej miłości jak to, że ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich. Swoim życiem poświadczył prawdę byśmy uwierzyli i nie byli dłużej niewolnikami mocy zła.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wybrana pisze:Jezus sam przez nie doświadczył cierpienia. Jednak pozwolił na to, by dać świadectwo, że nie ma większej miłości jak to, że ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich. Swoim życiem poświadczył prawdę byśmy uwierzyli i nie byli dłużej niewolnikami mocy zła.
Rz 6:22 "Teraz natomiast, wyzwoleni z niewoli grzechu, a oddani w niewolę Bogu, zbieracie żniwo, [służące] waszemu uświęceniu, a na końcu — życie wieczne."

1J 3:4 psz "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Listek pisze:
wybrana pisze:Jezus sam przez nie doświadczył cierpienia. Jednak pozwolił na to, by dać świadectwo, że nie ma większej miłości jak to, że ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich. Swoim życiem poświadczył prawdę byśmy uwierzyli i nie byli dłużej niewolnikami mocy zła.
Rz 6:22 "Teraz natomiast, wyzwoleni z niewoli grzechu, a oddani w niewolę Bogu, zbieracie żniwo, [służące] waszemu uświęceniu, a na końcu — życie wieczne."

1J 3:4 psz "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa."
Listek czy każdy post i temat musisz z kisić? Bóg nie uczynił nas niewolnikami. Uczynil nas wolnymi w Chrystusie. Niewolnikami uczynił nas szatan.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wybrana
wybrana napisała:.

- Bóg nie uczynił nas niewolnikami. Uczynil nas wolnymi w Chrystusie. Niewolnikami uczynił nas szatan.
- Swoim życiem poświadczył prawdę byśmy uwierzyli i nie byli dłużej niewolnikami mocy zła.
Bóg uczynił nas wolnymi duchami. Szatan stworzył swoje królestwo i je zamknął. My z jakichś powodów staliśmy się jego niewolnikami. Jest jedno wyjście, ale pilnują go jego strażnicy i dusze nie mogą opuścić tej przestrzeni. Z tego powodu istnieje zniewolenie i reinkarnacja. Podobno my możemy się z tego wyzwolić i udać do Nieba, ale jak to uczynić, muszę o tym przeczytać.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Listek pisze:
RN pisze: Jak np. chcecie rozstrzygnąć temat czy prawo Boże jest nadal aktualne, skoro pogląd Pawła jest zupełnie sprzeczny w tej materii z poglądem Jezusa.
Starczy to Prawo Boże przestudiować i zastosować osobiście by stwierdzić ,ze jest święte . doskonałe i pełne miłości.

Rz 13:9 "Przykazania takie, jak: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj — i wszystkie inne streszczają się w tym jednym nakazie: Kochaj bliźniego twego jak siebie samego."

Czy uważasz,że któreś z przykazań Boga pozbawione jest miłości?

Podaj które.

Ja nie pisałem o jakości Prawa, tylko wspomniałem temat o tym, czy jest ono nadal aktualne.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”