Horus, Mitra, Kryszna , Jezus

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ratao pisze:wybrana
wybrana napisała:.

- Bóg nie uczynił nas niewolnikami. Uczynil nas wolnymi w Chrystusie. Niewolnikami uczynił nas szatan.
- Swoim życiem poświadczył prawdę byśmy uwierzyli i nie byli dłużej niewolnikami mocy zła.
Bóg uczynił nas wolnymi duchami. Szatan stworzył swoje królestwo i je zamknął. My z jakichś powodów staliśmy się jego niewolnikami. Jest jedno wyjście, ale pilnują go jego strażnicy i dusze nie mogą opuścić tej przestrzeni. Z tego powodu istnieje zniewolenie i reinkarnacja. Podobno my możemy się z tego wyzwolić i udać do Nieba, ale jak to uczynić, muszę o tym przeczytać.
Przeczytaj Ewangelię. Tylko w Jezusie Chrystusie masz wolność. Uznaj Jezusa Chrystusa za swojego Zbawiciela i poproś o prowadzenie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wybrana pisze:
ratao pisze:wybrana
wybrana napisała:.

- Bóg nie uczynił nas niewolnikami. Uczynil nas wolnymi w Chrystusie. Niewolnikami uczynił nas szatan.
- Swoim życiem poświadczył prawdę byśmy uwierzyli i nie byli dłużej niewolnikami mocy zła.
Bóg uczynił nas wolnymi duchami. Szatan stworzył swoje królestwo i je zamknął. My z jakichś powodów staliśmy się jego niewolnikami. Jest jedno wyjście, ale pilnują go jego strażnicy i dusze nie mogą opuścić tej przestrzeni. Z tego powodu istnieje zniewolenie i reinkarnacja. Podobno my możemy się z tego wyzwolić i udać do Nieba, ale jak to uczynić, muszę o tym przeczytać.
Przeczytaj Ewangelię. Tylko w Jezusie Chrystusie masz wolność. Uznaj Jezusa Chrystusa za swojego Zbawiciela i poproś o prowadzenie.
Problem jest w tym, że Jezus Chrystus nie ma możliwości wyprowadzenia nas z królestwa szatana. Szatan nie przestrzega Prawa Bożego. Gdyby przestrzegał, to dawno każdy byłby zbawiony i nie potrzebna by była reinkarnacja.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ratao pisze:
wybrana pisze:
ratao pisze:wybrana
wybrana napisała:.

- Bóg nie uczynił nas niewolnikami. Uczynil nas wolnymi w Chrystusie. Niewolnikami uczynił nas szatan.
- Swoim życiem poświadczył prawdę byśmy uwierzyli i nie byli dłużej niewolnikami mocy zła.
Bóg uczynił nas wolnymi duchami. Szatan stworzył swoje królestwo i je zamknął. My z jakichś powodów staliśmy się jego niewolnikami. Jest jedno wyjście, ale pilnują go jego strażnicy i dusze nie mogą opuścić tej przestrzeni. Z tego powodu istnieje zniewolenie i reinkarnacja. Podobno my możemy się z tego wyzwolić i udać do Nieba, ale jak to uczynić, muszę o tym przeczytać.
Przeczytaj Ewangelię. Tylko w Jezusie Chrystusie masz wolność. Uznaj Jezusa Chrystusa za swojego Zbawiciela i poproś o prowadzenie.
Problem jest w tym, że Jezus Chrystus nie ma możliwości wyprowadzenia nas z królestwa szatana. Szatan nie przestrzega Prawa Bożego. Gdyby przestrzegał, to dawno każdy byłby zbawiony i nie potrzebna by była reinkarnacja.
Jezus ma możliwość jeśli Go wybierzesz. Człowiek ma wolny wybór - więc wybiera.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wybrana
Jezus ma możliwość jeśli Go wybierzesz. Człowiek ma wolny wybór - więc wybiera.
Jezus nie ma takiej możliwości, ale ma ją obecny w nas Chrystus, Duch Boży, Duch Prawdy. Jezus i Chrystus, to nie jest to samo. Paweł i apostołowie głosili Ewangelię Chrystusową, a nie Jezusową.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ratao pisze:wybrana
Jezus ma możliwość jeśli Go wybierzesz. Człowiek ma wolny wybór - więc wybiera.
Jezus nie ma takiej możliwości, ale ma ją obecny w nas Chrystus, Duch Boży, Duch Prawdy. Jezus i Chrystus, to nie jest to samo. Paweł i apostołowie głosili Ewangelię Chrystusową, a nie Jezusową.
Jezus-to Chrystus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ratao pisze:Paweł i apostołowie głosili Ewangelię Chrystusową, a nie Jezusową.
Jakie dzisiaj lekarstw nie brałeś?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:Jakie dzisiaj lekarstw nie brałeś?
Bardzo merytoryczna wypowiedź, bardzo. Same argumenty...i podobno ty nikogo nie obrażasz.
Trudno byłoby odszukać jakikolwiek post twój, w którym komuś nie dokopujesz, a rozmowy z tobą to nie ma żadnej. Żadnych argumentów w żadnym temacie. Tylko odzywki wredne.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Bardzo merytoryczna wypowiedź, bardzo.
Jak ktoś wypisuje głupoty, to ja mam się merytorycznie odnosić ?
Wybacz, ale to takiego poziomu nie zejdę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
wuka pisze:Bardzo merytoryczna wypowiedź, bardzo.
Jak ktoś wypisuje głupoty, to ja mam się merytorycznie odnosić ?
Wybacz, ale to takiego poziomu nie zejdę.
Nie mam czego ci wybaczać, co najwyżej współczuć. Ale sobie daruję, szkoda głowę zawracać.

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

A może ta część naszej historii jest prawdziwa?

http://ag.108.pl/index.php/polska/135-h ... -aryjskich

Początek apokalipsy?

http://ag.108.pl/index.php/swiatopoglad ... lipsa-2017
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Al Mudrasim pisze:A może ta część naszej historii jest prawdziwa?

http://ag.108.pl/index.php/polska/135-h ... -aryjskich

Początek apokalipsy?

http://ag.108.pl/index.php/swiatopoglad ... lipsa-2017
Kto jest autorem tego bloga,Ty?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Właśnie czytałam te linki i nawinął mi się jeszcze jeden
http://ag.108.pl/index.php/toksyczna-sw ... ie-szatana

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Odpowiem Ci bez punktów
RN pisze:Ja już wcześniej pisałem o sprzecznościach biblijnych po różnych tematach zanim powstał specjalny do tego dział.
Stworzenie takiego działu miało na celu pisanie o tych sprawach w jednym miejscu.
Anna 01 już wcześniej obawiała się, jak zareagują na sprzeczności forumowicze, że może będzie to z mojej strony obrazą ich uczuć
i przez to w jakiś sposób naruszenie regulaminu
.
Ile procentowo, jest Twoich "sprzeczności" w dziale o sprzecznościach?
90%? 99%? 100%?
Może miałeś udział w założeniu działu o sprzecznościach, a może nie miałeś, tego nie wiem,
ale ten procentowy udział i ten Twój cytat pokazuje jasno z jakiego powodu i dla kogo został założony ten dział.
Tak więc napiszę tak; RN nie bez powodu pisze to co pisze, tak jak nie bez powodu został założony dział o sprzecznościach
[ osobny regulamin pozwala kpić drwić , szydzić z Boga , z Biblii, z Jezusa , z wiary ]


Ciekawe jest to ,że kiedy zadałem pytanie; Jak długo jeszcze ten nadęty egoista będzie obrażać uczucia religijne innych,
to jednego dnia dostałem i ostrzeżenie i warna [natychmiastowa reakcja].
Na pytanie dlaczego ? Powiedziano mi, że złamałem 6 punkt regulaminu forum
[ 6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.]

Nie jestem pewien czy to pytanie zadałem w dziale o sprzecznościach, ale wydaje mi się że tak.
Dlaczego więc zostałem ukarany za pomawianie , obrażanie, obrzucanie obelżywymi epitetami i poniżanie godności osobistej , skoro osobny regulamin działu ma przed tym chronić?
Napisałem też, że na łamach tego forum niejednokrotnie pisałem o tym, że każdy człowiek [nie tylko RN] jest nadętym, wynaturzonym egoistą .
A więc określenie " nadęty egoista" jest stwierdzeniem faktu a nie poniżaniem godności osobistej , czy pomówieniem .
I co ? I nic . Kara została utrzymana w mocy [i nie chodzi o karę (mam to w głębokim poważaniu ) ale o zasady].
Wychodzi na to, że osobny regulamin działu ma chronić sprzecznościowców [przed karą za łamanie 6 punktu regulaminu forum]
a 6 punkt regulaminu ma zastosowanie dla tych, których administracja uzna, że poniżają godność osobistą piszących w sprzecznościach [w tym przypadku RN-a]

Dlaczego ci co nie wierzą w Boga ,co nie uznają Biblii za Słowo Boże a wiarę uznają za objaw schizofrenii , logują się na forum biblijnym i piszą to co piszą ?
Odpowiedź jest prosta . To co piszą i jak piszą, jest dowodem na to, że jedynym ich celem jest drwina, szyderstwo , kpina z Boga , z Biblii, z Jezusa;
obrażanie, obrzucanie obelżywymi epitetami, poniżanie godności osobistej wierzących .
RN pisze:Użytkownik efroni nie tyle postuluje co stwierdza.
On nie postuluje w sensie propozycji, życzenia nie przedstawia tego jako efekt wiary, tylko jako oczywistą prawdę.
Czy użytkownik RN postępuje inaczej?

Cyt; To kłamstwo polega na tym, że za pewnik uznajesz różne urojenia Pawła powołując się na nie.

Cyt: Człowiek ma taką wiedzę o zaświatach, tronach, mocach, hierarchiach anielskich oraz złych i dobrych duchach, jak wilk o gwiazdach do których wyje.
Tyle jest warta ta wiedza.


Użytkownik RN tu nie postuluje w sensie życzenia , propozycji .
Użytkownik RN w sposób autorytarny stwierdza, że Paweł ma różne urojenia a człowiek ma taką wiedzę o zaświatach, tronach, mocach, hierarchiach anielskich
oraz złych i dobrych duchach, jak wilk o gwiazdach do których wyje
Jemu się to nie wydaje , dla Niego nie jest to też kwestia wiary , nie zostawia tu też żadnego marginesu na błąd, żadnego przypuszczenia ,
dla Niego jest tak to oczywiste, jak dwa dodać dwa a szczypta ironii ma wzmacniać to stwierdzenie .
Poza tym , śmiem twierdzić , że nikt na forum nie postuluje w sensie przypuszczenia , propozycji , gdy pisze o swojej wierze , o swoich racjach , o swoich przemyśleniach
Człowiek nie mówi i nie pisze przypuszczająco a stwierdzająco o swoich przemyśleniach , racjach , o swojej wierze , tak to już jest i to żaden zarzut, że tak jest .

Kosmos . Skąd uczeni mają taką wiedzę o Kosmosie , o jego powstaniu , o Wielkim Wybuchu ,o gwiazdach, o ich planetach , o prawach rządzących Kosmosem ?
Ktoś to widział ? Byli świadkami Wielkiego Wybuchu ? Doświadczyli tego wszystkiego ? Jak to sprawdzili ? Jak zweryfikowali ? Dlaczego tak a nie inaczej to interpretują?
Jakie mają dowody na istnienie tego o czym piszą ? Jakie mają dowody na takie a nie inne powstanie Kosmosu?

Mistycyzm Pawła czy innych mistyków jest tu bardziej wiarygodny niż teorie naukowców odnośnie powstania Kosmosu .
Mistycy mają wgląd w te sprawy , byli tam , nie wiem czy w duchu czy w ciele, ale byli tam, doświadczyli tego
i są dla mnie bardziej wiarygodni niż teorie naukowców , wygłaszane w sposób tak autorytarny jakby tam osobiście byli i tego doświadczyli
Tym bardziej, że historia nauki dowiodła, że niejednokrotnie się mylili .
Czy autorytarne stwierdzenia różnej maści samozwańczych autorytetów, jak np.RN-a , coś w tej sprawie zmienią ? Nie , nic nie zmienią.

Co do Lenina ; skoro nie ma pewności, że on to powiedział to nie ma też pewności,że tego nie powiedział [na dwoje babka wróżyła].
Tym samym to, że tego nie powiedział, jest takim samym kłamstwem jak to, że to powiedział .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Rewelacyjny wykład. Mega uczta dla intelektu i ducha.

https://www.youtube.com/watch?v=Qymfqtnbzik
Booris - nie prowadzę żadnych blogów, kanałów i stron.

Czy ktoś z Was słyszał o rezonansie Schumanna? Jest to puls ziemi. Obecnie ten puls "wariuje".

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 12:16 przez Al Mudrasim, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Al Mudrasim pisze: ...
I coś bardziej przyziemnego.

https://rudaweb.pl/index.php/2016/11/08 ... -i-lodzie/
Ho ho, trzeba przyznać, że - jak dla mnie - jest to odkrycie 10-lecia. I nie mówię tu o zbyt daleko idących - moim zdaniem - wnioskach, jakie wyciągają autorzy bloga rudaweb, tylko o odkryciu, jakie podają za Białczyńskim.

Chodzi o pracę Giancarlo T. Tomezzoliego, Reinhardta S. Steina opublikowanej w czasopiśmie naukowym Advances in Anthropology w 2016 roku pod tytułem: "The Philistine Inscription 4.5 from Ashkelon (Israel)". Praca ta jest w wolnym dostępie, więc każdy może ją przejrzeć.

Otóż znaleziono filistyńską skorupkę ceramiczną datowaną na 11 wiek p.n.e z napisem, który - w skrócie mówiąc - udało się rozszyfrować "zatrudniając" języki słowiańskie. Cała metodologia jest dość skomplikowana. Ciekawe są wnioski do jakich dochodzą uczeni:
This inscription and the above considerations indicate that the Philistines of the ancient Ashkelon, or the Philistines in general, was a Proto-Slavic tribe or people which spoke a non-survived Proto-Slavic language, which settled in the south part of present Israel in the Iron Age, i.e. well before the VII century A.D. generally accepted period of the Slavs arrival in Eastern Europe.

TŁ:
Inskrypcja ta i powyższe rozważania wskazują, że Filistyni ze starożytnego Aszkelon lub Filistyni w ogólności byli plemieniem proto-słowiańskim lub ludźmi, którzy mówili wymarłym proto-słowiańskim językiem, osiadłymi w południowej części współczesnego Izraela w epoce żelaza, czyli na długo przed VII wiekiem n.e. generalnie akceptowanym jako okres, kiedy Słowianie przybyli do Wschodniej Europy.
źródło: "The Philistine Inscription 4.5 from Ashkelon (Israel)"

Co ciekawe, wikipedia uwzględniła już to odkrycie, tyle że nie artykułuje aż tak mocno wniosków, jak to czynią autorzy odkrycia:
wiki o [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Filistyni#J%C4%99zyk]Filistynach[/url] pisze: ...
W 2016 roku Giancarlo T. Tomezzoli i Reinhardt S. Stein ogłosili, że badane przez nich inskrypcje z ceramiki filistyńskiej zapisane są w języku podobnym do dialektów słowiańskich. Może to potwierdzać indoirańskie pochodzenie Filistynów.
Ciekawe, czy następne odkrycia potwierdzą te wnioski. Jeśli tak, to można powiedzieć: jak mało wiemy o tym wszystkim.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”