Horus, Mitra, Kryszna , Jezus

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Horus, Mitra, Kryszna , Jezus

Post autor: Al Mudrasim »

Czy Jezus i religia chrześcijańska może być plagiatem wcześniejszych religii ? Okazuje się , że przynajmniej w głównych założeniach jak najbardziej .
Zacznijmy może od Jezusa.

Jezus :
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia
- urodzony przez dziewicę
- świadkowie 3 królowie
- został nauczycielem w wieku 12 lat
- ochrzczony i rozpoczęcie działalności misyjnej w wieku 30 lat
- dokonywał cudów
- głosił 12 praw
- 12 uczniów
- został ukrzyżowany
- po trzech dniach zmartwychwstał

A teraz chronologicznie:

Horus - Egipt ok.3000 lat p.n.e
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia
- urodzony przez dziewicę
- świadkowie 3 królowie
- został nauczycielem w wieku 12 lat
- ochrzczony w wieku 30 lat
- 12 uczniów
- głosił 12 praw
- dokonywał cudów (chodzenie po wodzie i uzdrawianie)
- został ukrzyżowany
- po trzech dniach zmartwychwstaje

Mitra - Persja ok. 1200 lat przed Chrystusem
- urodzony 25 grudnia
- urodzony przez dziewicę
- głosił 12 praw
- dokonywał cudów
- został ukrzyżowany
- przez 3 dni zakopany w ziemi po czym zmartwychwstaje

Attis - Grecja ok. 1200 lat przed Chrystusem
- urodzony 25 grudnia
- urodzony przez dziewicę
- 12 uczniów
- ukrzyżowany
- zakopany w ziemi po trzech dniach zmartwychwstaje

Kryszna - Indie ok. 900 lat przed Chrystusem
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia
- urodzony przez dziewicę
- dokonywał cudów
- zmartwychwstał


Dionizos - Grecja ok. 500 lat przed Chrystusem

- rodzi go dziewica
- dokonuje cudów
- zmartwychwstaje

Zadziwiające :-D nieprawdaż?
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Horus, Mitra, Kryszna , Jezus

Post autor: .Cyprian. »

Al Mudrasim pisze:Czy Jezus i religia chrześcijańska może być plagiatem wcześniejszych religii ? Okazuje się , że przynajmniej w głównych założeniach jak najbardziej .
Zacznijmy może od Jezusa.

Jezus :
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia
- urodzony przez dziewicę
- świadkowie 3 królowie
- został nauczycielem w wieku 12 lat
- ochrzczony i rozpoczęcie działalności misyjnej w wieku 30 lat
- dokonywał cudów
- głosił 12 praw
- 12 uczniów
- został ukrzyżowany
- po trzech dniach zmartwychwstał

...
Zadziwiające :-D nieprawdaż?
Nigdzie w Biblii nie jest napisane o 25 grudnia. Powtarzasz Zeitgeista Al :-D

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Al Mudrasim,
Jezus :
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia---kłamstwo
- urodzony przez dziewicę---kłamstwo
- świadkowie 3 królowie
- został nauczycielem w wieku 12 lat
- ochrzczony i rozpoczęcie działalności misyjnej w wieku 30 lat
- dokonywał cudów
- głosił 12 praw
- 12 uczniów
- został ukrzyżowany
- po trzech dniach zmartwychwstał
dałem tylko 2 więc ich nie przypomina :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Al Mudrasim, wiem ,że Ty nie wierzysz Biblii więc na nią się w mojej odpowiedzi nie powołuje. Zapytam wiec dlaczego cały cywilizowany świat liczy wieki od narodzin Jezusa Chrystusa a nie od Horusa, Mitry itd
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

krystian pisze:Al Mudrasim, wiem ,że Ty nie wierzysz Biblii więc na nią się w mojej odpowiedzi nie powołuje. Zapytam wiec dlaczego cały cywilizowany świat liczy wieki od narodzin Jezusa Chrystusa a nie od Horusa, Mitry itd
Jeden z papieży, Jan I (523 - 526), polecił swojemu sekretarzowi Dionizemu dokładnie sprawdzić, w którym roku urodził się Pan Jezus. Tenże Dionizy zwany Małym, który pochodził ze Scytii ustalił, że Pan Jezus urodził się w roku 754 od założenia Rzymu. Datę podaną przez Dionizego przyjęto. Papież nakazał aby zaprzestano obliczania lat od założenia Rzymu bo taką rachubę pierwotnie przyjęto, a zaczęto liczyć czas od daty narodzenia Jezusa ustalonej przez Dionizego, a że chrześcijaństwo cieszyło się już wtedy dużymi wpływami w Europie to tak już zostało. Nie mniej do tej pory istnieją inne rachuby upływającego czasu . Inną rachubę mają np. Chińczycy , inną mają Żydzi , a jeszcze inną muzułmanie .

Czy to wyjaśnienie cię satysfakcjonuje?
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Al Mudrasim pisze:
krystian pisze:Al Mudrasim, wiem ,że Ty nie wierzysz Biblii więc na nią się w mojej odpowiedzi nie powołuje. Zapytam wiec dlaczego cały cywilizowany świat liczy wieki od narodzin Jezusa Chrystusa a nie od Horusa, Mitry itd
Jeden z papieży, Jan I (523 - 526), polecił swojemu sekretarzowi Dionizemu dokładnie sprawdzić, w którym roku urodził się Pan Jezus. Tenże Dionizy zwany Małym, który pochodził ze Scytii ustalił, że Pan Jezus urodził się w roku 754 od założenia Rzymu. Datę podaną przez Dionizego przyjęto. Papież nakazał aby zaprzestano obliczania lat od założenia Rzymu bo taką rachubę pierwotnie przyjęto, a zaczęto liczyć czas od daty narodzenia Jezusa ustalonej przez Dionizego, a że chrześcijaństwo cieszyło się już wtedy dużymi wpływami w Europie to tak już zostało. Nie mniej do tej pory istnieją inne rachuby upływającego czasu . Inną rachubę mają np. Chińczycy , inną mają Żydzi , a jeszcze inną muzułmanie .

Czy to wyjaśnienie cię satysfakcjonuje?
Powołałeś się na papieża , dla mnie słowa jakichkolwiek papieży to jest jedno wielkie kłamstwo.Odpowiedz mi czemu historycy powołują się licząc daty np. II w.pn n.ch

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

krystian pisze:Powołałeś się na papieża , dla mnie słowa jakichkolwiek papieży to jest jedno wielkie kłamstwo.
Podejrzewam, że twoje zdanie nie miało, nie ma i w najbliższym czasie nie będzie miało żadnego znaczenia dla milionów katolików na świecie , to raz a dwa to nomen omen w 7 roku p.n.e nastała z punktu astrologicznego nowa era . Mianowicie skończyła się era barana , a zaczęła era ryb. Pod względem pomiaru czasu , to znaczy długich jego okresów starożytni mieszkańcy ziemi byli o wiele dokładniejsi . Opierali się na precesji ziemi , którą dzielili na dwanaście zodiaków. To oczywiście przetrwało w symbolice biblijnej. Jezus - słońce (korona cierniowa jako symbol promieni) , a dwunastu apostołów to symbole zodziaku. Wracając do ery ryb, to w ewangeliach mamy do nich odniesienie w postaci rybaków i ryb , oraz przyrównanie do nich ludzi . Charakterystycznym znakiem chrześcijan była i jest właśnie ryba .

Ciekawym fragmentem jest cytat z ewangelii Łukasza 22,10 : Odpowiedział im: «Oto gdy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim do domu, do którego wejdzie. W astrologii występują domy , a człowiek niosący dzban wody to nic innego jak wodnik , chociaż nie będę się przy tym ostatnim upierał :-D .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Al Mudrasim pisze:
krystian pisze:Powołałeś się na papieża , dla mnie słowa jakichkolwiek papieży to jest jedno wielkie kłamstwo.
Podejrzewam, że twoje zdanie nie miało, nie ma i w najbliższym czasie nie będzie miało żadnego znaczenia dla milionów katolików na świecie , to raz a dwa to nomen omen w 7 roku p.n.e nastała z punktu astrologicznego nowa era . Mianowicie skończyła się era barana , a zaczęła era ryb. Pod względem pomiaru czasu , to znaczy długich jego okresów starożytni mieszkańcy ziemi byli o wiele dokładniejsi . Opierali się na precesji ziemi , którą dzielili na dwanaście zodiaków. To oczywiście przetrwało w symbolice biblijnej. Jezus - słońce (korona cierniowa jako symbol promieni) , a dwunastu apostołów to symbole zodziaku. Wracając do ery ryb, to w ewangeliach mamy do nich odniesienie w postaci rybaków i ryb , oraz przyrównanie do nich ludzi . Charakterystycznym znakiem chrześcijan była i jest właśnie ryba .

Ciekawym fragmentem jest cytat z ewangelii Łukasza 22,10 : Odpowiedział im: «Oto gdy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim do domu, do którego wejdzie. W astrologii występują domy , a człowiek niosący dzban wody to nic innego jak wodnik , chociaż nie będę się przy tym ostatnim upierał :-D .
Al wiem, że Ty Biblię znasz, ale podchodzisz do niej bardzo krytycznie. Masz do tego prawo. i nie mam zamiaru Ci na siłę coś udowadniać. Mam kolegę, który w ogóle nie wierzy w Boga. Nieraz mu zadawałem pytanie kto według ciebie ma lepiej chrześcijanin , który ma jakąś nadzieję czy niewierzący

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Al Mudrasim pisze:... w 7 roku p.n.e nastała z punktu astrologicznego nowa era . Mianowicie skończyła się era barana , a zaczęła era ryb. ... Wracając do ery ryb, to w ewangeliach mamy do nich odniesienie w postaci rybaków i ryb , oraz przyrównanie do nich ludzi . Charakterystycznym znakiem chrześcijan była i jest właśnie ryba .

Ciekawym fragmentem jest cytat z ewangelii Łukasza 22,10 : Odpowiedział im: «Oto gdy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim do domu, do którego wejdzie. W astrologii występują domy , a człowiek niosący dzban wody to nic innego jak wodnik , chociaż nie będę się przy tym ostatnim upierał :-D .
No cały Zeitgeist. Al, naprawdę ten propagandowy film tak wiele dla Ciebie znaczy?
Daj krystianowi linka, niech sobie obejrzy i sam zdanie wyrobi na ten temat. Próba dyskredytacji Biblii w tym filmie i tyle.

Pozdrawiam

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Al Mudrasim pisze:Czy Jezus i religia chrześcijańska może być plagiatem wcześniejszych religii ? Okazuje się , że przynajmniej w głównych założeniach jak najbardziej
Wiele na te tematy czytałam i wiem o co ci chodzi. Dla mnie to też wielka zagadka, temat do przemyśleń. Niestety, nie doszłam do żadnych jednoznacznych odpowiedzi.
Wiem i jestem przekonana,że coś w tym jest. Jednocześnie też uważam,że Jezus to prawdziwy Boży Syn i Zbawiciel.
Bardzo chciałabym dowiedzieć się dużo o tych wcześniejszych osobach, ale pewnie polskie źródła już wyczerpałam. :-)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

wiesia, Szatan od zawsze zwodził,dlaczego wcześniej przed Jezusem miałby nie zwodzic ludzi ? I podkopywac autorytet Jezusa ? :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

.Cyprian. pisze:No cały Zeitgeist. Al, naprawdę ten propagandowy film tak wiele dla Ciebie znaczy?
Tu nie chodzi o jeden film, ale o wielość źródeł . To co się dowiadujesz dobrze jest zweryfikować . W świetle materiału dowodowego teza , że przed Sumerami istniały i ginęły inne cywilizacje i to wysoko rozwinięte jest całkowicie uzasadniona . Biblia dla mnie jest tylko echem i to mocno zniekształconym o wiele wcześniejszych przekazów . Dopiero dziś możemy w miarę dokładnie to odczytać , po usunięciu warstwy epickiej . Szkoda ,że nie mogę tego udokumentować załącznikami , bo forum ich nie przyjmuje. Z materiałów które udało mi się zgromadzić dobitnie wynika, że na ziemi w zamierzchłych czasach działo się coś , co wymyka się naszemu pojmowaniu , że toczono wojny przy których II WŚ jest jak lekkie przeziębienie do raka . Że dysponowano bronią , która mogła niszczyć nie tylko cywilizacje , ale rozbijać całe planety. Duch nie posługuje się pojazdami , arkami , ognistymi strzałami , hukiem i grzmotem . Duch nie potrzebuje ubierać ludzi (czyt . kapłanów) w ubiory , które tworzą klatkę Faradaya . Dowodów jest mnóstwo , na to że to nie duchy , ale całkiem materialne istoty o niezwykle wysokim stopniu rozwoju technicznego miały wpływ na ludzi , że mogło tak być iż doprowadzono do zagłady ludzkości , a potem ją starano się odtworzyć . Temat rzeka . Prawdziwe prawo boże , to prawo naturalne , prawo które jest zapisane wewnątrz wszystkiego co żyje , prawo które przychodzi z zewnątrz , jest prawem w taki czy inny sposób narzucone i jestem o tym przekonany że z Bogiem nie ma nic wspólnego . Każdy może wierzyć w to co chce , ale dobrze jest też być krytycznym wobec tego w co i w kogo się wierzy , bo może się okazać że nie wszystko jest takim jak się wydaje .

Wiesia nie wiem czy widziałaś "Pioruny bogów" , jest na YT . Jak nie to obejrzyj , obejrzyj też "Kwantowa komunikacja " .
wiesia pisze: ale pewnie polskie źródła już wyczerpałam
Nie sądzę . Ja czasami korzystam z biblioteki uniwersyteckiej . Materiał nie do przerobienia w jednym życiu :-D .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Al Mudrasim, skąd Ty wkleiłeś te rewelacje? :-D

Już bez sprawdzania źródeł, kierując się jedynie swoją wiedzą mogę stwierdzić, że ten spis jest naciągany.
Horus nie narodził się z dziewicy, był synem Izydy i Ozyrysa. Podobnie Dionizos, był synem bogini Semele i boga Zeusa. Przykłady pierwsze z brzegu, ale znalazłoby się tam także kilka innych błędów.

Fakt, że wiele obrzędów i świąt w Chrześcijaństwie zostało zgapionych z pogaństwa. Nie ma co się z tym kryć. Jednak nie jest to jakieś dziwne czy odkrywcze, żeby traktować to jako teorię spiskową :-P
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

ShadowLady86 pisze:Al Mudrasim, skąd Ty wkleiłeś te rewelacje? :-D

Już bez sprawdzania źródeł, kierując się jedynie swoją wiedzą mogę stwierdzić, że ten spis jest naciągany.
Horus nie narodził się z dziewicy, był synem Izydy i Ozyrysa. Podobnie Dionizos, był synem bogini Semele i boga Zeusa. Przykłady pierwsze z brzegu, ale znalazłoby się tam także kilka innych błędów.

Fakt, że wiele obrzędów i świąt w Chrześcijaństwie zostało zgapionych z pogaństwa. Nie ma co się z tym kryć. Jednak nie jest to jakieś dziwne czy odkrywcze, żeby traktować to jako teorię spiskową :-P
Horus został zrodzony przez Izydę. Gdy jej małżonek Ozyrys został podstępnie zamordowany i poćwiartowany przez Seta, Izyda pozbierała rozrzucone kawałki jego ciała (poza penisem który został zjedzony przez suma nilowego), i przy pomocy magii przywróciła życie Ozyrysowi (stał się pierwszą mumią), dodając mu złoty fallus i spółkowała z nim. W innej wersji, Izydę zapłodnił boski ogień. Gdy Izyda była w ciąży, musiała uciekać w rejon Delty Nilu, by ukryć się przed Setem. Wiedziała bowiem że zazdrosny Set będzie chciał zabić dziecko, obawiając się że przypadnie mu władza. Tam tez urodziła boskiego syna – Horusa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Horus

Wszystko zależy od wersji jaką się przyjmie . Jednak nie chodzi tu już o wersję , tylko o ideę . Sama idea tzw. niepokalanego poczęcia (poczęcie przez ducha) nie powstała wraz z Jezusem , tylko dużo, dużo wcześniej . Ja się nie upieram i nie twierdzę , że prezentuję tu coś odkrywczego , ale ku przypomnieniu, więc twoje zarzuty są nieuzasadnione. :mrgreen:
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

kato
Posty: 472
Rejestracja: 24 maja 2006, 7:18

Post autor: kato »

Ares był zrodzony z dziewicy. Hera raz do roku, dla Zeusa, odzyskiwała dziewictwo. Niestety Zeus jakoś nie był zainteresowany małżonką. Przy pomocy soku z tajemniczego korzenia Hera, bez 'pomocy' mężczyzny urodziła Aresa. Powtarzam za Parandowskim :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”