Czy Biblia nas informuje o "pustej" Ziemi?

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ras2czy
Posty: 277
Rejestracja: 27 sty 2011, 9:15
Lokalizacja: Galicja

Post autor: ras2czy »

eh, ja napisze co mysle o sektach religijnych to dostaje ostrzezenie, a tuaj sie wyzywa od psycholi...moj tato mawial mi jak bylem maly: "co wolno wojewodzie..."
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

ras2czy pisze:eh, ja napisze co mysle o sektach religijnych to dostaje ostrzezenie, a tuaj sie wyzywa od psycholi...moj tato mawial mi jak bylem maly: "co wolno wojewodzie..."
Masz rację. Ale "wojewoda" - ten jakoby wyżej, jakoby dający przykład ..... dał przykład jak nie należy zwracać się do ludzi i jak nie należy ich traktować. "Wojewoda" sam swoją postawą dał przyzwolenie na takie zachowanie innych. Ja osobiście tego nie popieram, ale niektóry niestety nie potrafią powściągnąć emocji, tak jak zresztą i sam "wojewoda".
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

rabarbar pisze:Jak wiadomo jestem przeciwnikiem teorii pustej Ziemi, ale... zdanie powyższe sugerowałoby, że nie wolno czynić żadnych tego typu dociekań. Otóż i red, i fword cały czas podkreślają, że jest to w oparciu o Biblię, podawane są przecież wersety. Zatem nie można powiedzieć, że są to dywagacje bez oparcia biblijnego, tylko ze złą interpretacją tego "oparcia".

Nawet "teorii" pustej Ziemi nie uważam za teorię, ponieważ nie spełnia ona założeń teorii. Raz - niczego nie wyjaśnia, dwa - niczego nie przewiduje. Jest to moim zdaniem pseudoteoria.
Wiadomo, że Fword i Red będą twierdzić, że ich dociekania posiadają podstawy biblijne, jednak te ich twierdzenia nie oznaczają, iż faktycznie opierają się na Biblii. Rzeczywistość jest inna. Przykładowo według Biblii Szatan przybiera postać anioła światłości, co jednak nie znaczy, iż on takim aniołem jest w rzeczywistości.
Takie mówienie jest wysoce szkodliwe. Przypisywanie komuś zaburzeń psychicznych to raczej domena systemów totalitarnych. Jeśli tak podejdziemy do sprawy, to okaże się, że każda nowa myśl może być podciągnięta do rangi szaleństwa. Historia nauki pokazuje, że to jest błędne założenie. Co prawda analiza Biblii, to nie nauka, ale ... czy istotnie te "dwie rzeczy" tak bardzo się różnią? Wszak mądrość daje Bóg! W każdej sprawie! Natomiast zgadza się, że jakiekolwiek manie do niczego dobrego nie prowadzą.

Trudno mi jednak uznać, patrząc na fworda, czy reda, że są to maniacy. Nic z tych rzeczy. Są to normalni ludzie, szukający i w tym temacie bardzo się mylący. Po prostu mylą się. Koniec! Każdemu wolno się mylić, dobrze by było się na tych błędach uczyć. Zatem nic z tych sugerowanych rzeczy. Nie ma maniakalności, urojeń. Jest tylko zwykła błedna interpretacja - moim zdaniem.
Moje słowa jakie wcześniej zapodałem zawierają przede wszystkim sens teologiczny. Pojmuję rzeczywistość na sposób, nazwijmy to, kalwiński. Bóg na swoich wrogów może zsyłać ostry obłęd, za to, że dają wiarę kłamstwu, i taki obłęd dostrzegam u obu wcześniej wymienionych osobników.
Sprowadzanie rozważań doktrynalnych jedynie do aspektu eschatologicznego, i w dodatku eschatologii wyjątkowo infantylnej, zazwyczaj prowadzi do zaburzeń psychicznych. Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu. Jedni eschatomaniacy mogą np. podawać się za archaniołów, a inni wierzyć w podziemnych kosmitów. Wszystkie tego rodzaju przypadki dowodzą, że nie mamy do czynienia z ludźmi normalnymi.
Chyba przesadzasz, bo jednak będzie czas w którym i Wielki Ucisk, i Armagedon przyjdzie. A skoro tak, to będzie też czas blisko poprzedzający te wydarzenia, i w tym czasie ludzie będą żyć. Więc ten scenariusz kiedyś zaistnieje z mniejszymi, bądź większymi poprawkami.
Domyślam się, że tak wierzysz. Ja jednak twierdzę, że zarówno Wielki Ucisk jest i Armagedon to wydarzenia dokonane, które miały miejsce kilka tysięcy lat temu. I posiadam ku temu solidne podstawy biblijne, więc nie muszę wpadać w manię rozważań, kiedy oba wydarzenia mają nastąpić.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

jawa sen
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2013, 8:49

Post autor: jawa sen »

CYTUJE CIEBIE WIT Domyślam się, że tak wierzysz. Ja jednak twierdzę, że zarówno Wielki Ucisk jest i Armagedon to wydarzenia dokonane, które miały miejsce kilka tysięcy lat temu. I posiadam ku temu solidne podstawy biblijne, więc nie muszę wpadać w manię rozważań, kiedy oba wydarzenia mają nastąpić. Wit to stwierdzenie jest tym samym co pisałeś o teorii Reda i Henryka. Więc ? co Masz na dowód twojego twierdzenia ze objawienie Jana to opis tego co się stało tysiące lat temu.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

wit pisze:Moje słowa jakie wcześniej zapodałem zawierają przede wszystkim sens teologiczny. Pojmuję rzeczywistość na sposób, nazwijmy to, kalwiński. Bóg na swoich wrogów może zsyłać ostry obłęd, za to, że dają wiarę kłamstwu, i taki obłęd dostrzegam u obu wcześniej wymienionych osobników.
Ja natomiast taki obłęd dostrzegam u Ciebie i wcale się Bogu nie dziwie.
wit pisze:Domyślam się, że tak wierzysz. Ja jednak twierdzę, że zarówno Wielki Ucisk jest i Armagedon to wydarzenia dokonane, które miały miejsce kilka tysięcy lat temu. I posiadam ku temu solidne podstawy biblijne, więc nie muszę wpadać w manię rozważań, kiedy oba wydarzenia mają nastąpić.
Jeśli nie musisz rozważać,kiedy oba wydarzenia nastąpią,to oznacza,że będziesz należał do grupy zaskoczonych.
To może wskaż te solidne biblijne podstawy na dokonanie się tych wydarzeń.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

jawa sen pisze:CYTUJE CIEBIE WIT Domyślam się, że tak wierzysz. Ja jednak twierdzę, że zarówno Wielki Ucisk jest i Armagedon to wydarzenia dokonane, które miały miejsce kilka tysięcy lat temu. I posiadam ku temu solidne podstawy biblijne, więc nie muszę wpadać w manię rozważań, kiedy oba wydarzenia mają nastąpić. Wit to stwierdzenie jest tym samym co pisałeś o teorii Reda i Henryka. Więc ? co Masz na dowód twojego twierdzenia ze objawienie Jana to opis tego co się stało tysiące lat temu.
Mógłbym wypowiedzieć się na ten temat, co zresztą już nieraz robiłem na forum, jednak to nie miejsce na tego typu dyskusję.
Elius pisze:Ja natomiast taki obłęd dostrzegam u Ciebie i wcale się Bogu nie dziwie.
Nie dziwię się Twojej wypowiedzi; przecież Ty Eliusie jako najwierniejszy z najwierniejszych wyznawca SOK-u przyjmujesz wszystkie najnowsze poglądy Fworda i Reda jako prawdy objawione. Przynajmniej nie zauważyłem, abyś kiedykolwiek w czymkolwiek się z nimi nie zgodził. Wskaż mi proszę jeszcze, gdzie moje wypowiedzi wskazują na obłęd, bo nie kojarzę, abym np. wierzył w przybyszów z Kasjopei wcielających się w żydomasonów.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

jawa sen
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2013, 8:49

Post autor: jawa sen »

wit.żeby Ci odpowiedzieć rozpisałem się bo chciałem być precyzyjny.Jednak wykasowałem.Powiem tak twoje ostatnie 3 posty,są świadectwem Twojego wnętrza. Ogarnij się troche chłopcze.Warto być człowiekiem sprawiedliwym.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

W czym konkretnie mam się ogarnąć? Nowinki pseudoteologiczne zapodawane przez spółkę Fworda i Reda zawsze będą budzić mój sprzeciw. Bluźnienie świętemu imieniu Bożemu, utożsamianie wersji imienia Jezus z bóstwem pogańskim, odrzucanie dzieła męża Bożego Apostoła Pawła powoduje, że Bóg zsyła na takich ludzi obłęd w postaci tego, że wierzą oni w Reptilian, wszędobylskich żydomasonów, czy podziemny świat i wiele innych temu podobnych. Jest to typowa fantastyka biblijna, wymysł chorych umysłów, które nie mają nic wspólnego z interpretacją tekstów biblijnych. Mogę zrozumieć, że ktoś niepoprawnie interpretuje Biblię, ale nie rozumiem jak można wymyślać takie rzeczy, że Karol Wojtyła, Adolf Hitler, czy Saddam Husajn żyją w podziemnym świecie i utożsamiać je ze Słowem Bożym. Można przyjąć wersję, że ktoś sobie żartuje z chrześcijaństwa, lub też ktoś ma z głową mocno nie tak. Obstawiam drugi wariant. Przykładowo jeżeli będę czytał powieść Ogniem i mieczem to fabuła powieści będzie dotyczyć powstania chłopów przeciwko magnatom, a nie walk kosmitów z ziemianami. W ten sposób właśnie postępują panowie Red i Fword, którzy wymysły swojej chorej wyobraźni przenoszą na karty Biblii i opowiadają niestworzone rzeczy. Ja nadal oczekuję na odpowiedź, gdzie w Biblii jest napisane, że Amerykanie i Rosjanie strzegą rzekomych dziur na obu biegunach. Najprawdopodobniej takiej odpowiedzi nigdy się nie doczekam.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wit pisze: Można przyjąć wersję, że ktoś sobie żartuje z chrześcijaństwa, lub też ktoś ma z głową mocno nie tak. Obstawiam drugi wariant.
Wit. Zdecydowanie także obstawiam drugi wariant.
Zresztą Biblia w jakiś niezrozumiały sposób "przyciąga" dziwnych lub zwiedzonych ludzi...
Na tym Forum jest także takich kilku. :-(

ras2czy
Posty: 277
Rejestracja: 27 sty 2011, 9:15
Lokalizacja: Galicja

Post autor: ras2czy »

ja myślę, że obłędem jest też uważanie, że zabieg posłania swego syna przez bogq na śmierć daje ludzipm możliwość zbawienia. Taki zwykły mechanizm - bog pozwala swemu synowi umrzeć (chociaż to taka gra aktorska przecież wie, że on zmartwychwstanie), no i dzięki temu zabiegowi ludzie są zbawieni od grzechu czy tqm inne wersje tego mechanizmu. Nikt się nie zastanawia dlaczego,o co i jak, ale dziękują tmu bogu i temu synowi. Dla mnie to obłęd.
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym

rabarbar
Posty: 93
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:32

Post autor: rabarbar »

Henryk pisze:
wit pisze: Można przyjąć wersję, że ktoś sobie żartuje z chrześcijaństwa, lub też ktoś ma z głową mocno nie tak. Obstawiam drugi wariant.
Wit. Zdecydowanie także obstawiam drugi wariant.
Lekarzy psychiatrów wielu na forum. I potrafią diagnozę na odległość stawiać. Eh, chciałoby się tak potrafić. A na poważnie, to - jak pisałem - taka ocena ludzi jest niebezpieczna i krzywdząca.
Henryk pisze: Zresztą Biblia w jakiś niezrozumiały sposób "przyciąga" dziwnych lub zwiedzonych ludzi...
Kto z nas wie, kto jest zwiedzony, kto jest nawiedzony? Uważam, że nie powinno się takiej miary przykładać. Jestem przeciwnikiem nazywania ludzi nawiedzonymi przez jeden front, i zwiedzonymi przez drugi.
Komizm tej sytuacji w dyspucie Henryka z witem polega na tym, że prawdopodobnie jeden drugiego uważa za zwiedzonego, bo prezentują choćby inne spojrzenie na Armagedon.
Henryk pisze: Na tym Forum jest także takich kilku. :-(
I co w związku z tym? Trzeba ich ośmieszyć, czy co?

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

rabarbar pisze:Komizm tej sytuacji w dyspucie Henryka z witem polega na tym, że prawdopodobnie jeden drugiego uważa za zwiedzonego, bo prezentują choćby inne spojrzenie na Armagedon.
To nie jest komizm, szanowny Rabarbarze. W kwestii eschatologii różnica zdań między mną a Henrykiem, czy też znakomitą większością forumowiczów, wynika z tego, że ja interpretuję eschatologię na sposób preterystyczny, a Henryk na sposób historyczny, czy wręcz futurystczny. Jednak ta różnica zdań bierze się z interpretacji, która może być omylna bądź prawidłowa, a nie wynika z chorych wymysłów. Nie przypisuję złej woli ludziom, którzy mają odmienną niż ja interpretację eschatologii, w przeciwieństwie do pomysłów Fworda, który coraz bardziej pogrąża się w swoim nowinkarstwie, i nic go właściwie nie interesuje, jak tylko doszukiwanie się spisków.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

rabarbar
Posty: 93
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:32

Post autor: rabarbar »

wit pisze:To nie jest komizm, szanowny Rabarbarze. W kwestii eschatologii różnica zdań między mną a Henrykiem, czy też znakomitą większością forumowiczów, wynika z tego, że ja interpretuję eschatologię na sposób preterystyczny, ....
Masz jakieś linki, żeby o tym preterystycznym sposobie interpretacji poczytać? Bo mało wiem w tym temacie.

A propos fworda - ja sam przekonałem się na własnej skórze, co się dzieje w sytuacji, gdy myśl jest inna niż przez niego przyjęta. Nie jest to jednak wynikiem urojenia, zwiedzenia, czy jakich-tam jeszcze strasznych stanów - tylko wynikiem ludzkich słabości, które ja także posiadam.

jawa sen
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2013, 8:49

Post autor: jawa sen »

Ras2czy.Generalnie,można wysnuć,taką teze,piszesz cóż,za ofiara skoro Chrystus wiedział,ze 3 dni i będzie żył.Może było jednak,tak ze Chrystus Pan,długo nie wiedział swojego przeznaczenia.dorastał,ze świadomością,jak każde dziecko.Mama Isusowi ,co prawda powiedziała ze jest wybrańcem Boga Ojca,ale to wszystko.Możliwe,ze Chrystus Pan dorastając posiadał szczególne,możliwości,bo jako dziecko przemawiał do ludzi w świątyni.Jednak,możliwe ze nie znał swojego przeznaczenia,a swoich losów doszukiwał się w pismach proroków.Prorocy przed wiekami zostawili,jak by drogowskaz dla przyszłego poczętego z Marii syna Bozego. Więc pomimo,pokus swiata, pomimo trudów dnia codziennego,okazał się czysty w postępowaniu.Gdy zrozumiał ze nadszedł dzień,o którym mówią proroctwa,że musi umrzeć w okrutny sposób i Bóg Go wskrzesi,lękał się pewnie jak człowiek ale zaufał Bogu i wytrwał. Wiele spraw trzeba brać na wiare,bo nie zyjemy w czasach fizycznej manifestacji mocy Boga.Ale faktem jest,to ze archeologia potwierdza,w wielu miejscach biblie.Są zapiski kronikarzy królewskich,nie koniecznie Izraela,a potwierdzaja sporo wydarzeń w bibli.Żyjemy w czasach,gdy wychodzą na jaw różne tajemnice swiata,dostęp do nich jest łatwy jak nigdy i o tym tez pisze biblia,ze w czasach ostatnich wszystko co ukryte wyjdzie n a swiatło dzienne.Każdą informacje dzis mozesz sprawdzic w wielu zródłach i rozważyć i wybrac kierunek Twojego życia.prawdą jest ze to co napisane w bibli po mimo wielu fałszowań,nie do wszystkich trafi.Bo i nie każdy będzie zbawiony.I tu się okaże mądrość pod koniec .

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

rabarbar pisze:Masz jakieś linki, żeby o tym preterystycznym sposobie interpretacji poczytać? Bo mało wiem w tym temacie.
Jeżeli znasz język angielski polecam strony http://www.preterist.org/whatispreterism.asp oraz http://postmillennialism.com/. W języku polskim niestety próżno by szukać szerszych opracowań w języku polskim, poza jakimiś krytycznymi uwagami http://www.gotquestions.org/Polski/preteryzm.html.
Można jeszcze w sieci znaleźć krótkie artykuły w języku polskim popierającym idee preterystyczne http://pbartosik.blogspot.com/2010/05/a ... rysci.html
Z pewnym znajomym z forum wstępnie chcemy opracować pierwszą polską stronę o preteryzmie, jednak kiedy ona się ukaże nie potrafię odpowiedzieć, bo pomysł jest dopiero w zalążkach.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”