"Niebocentryzm"- teoria "wklęsłej Ziemi"

Tematyka krypto biblijna, pozabiblijne proroctwa i objawienia, eschatomania, wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, niewyjaśnione zjawiska itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Bobo pisze:
ZAMOS pisze:będąc członkiem tej groźnej sekty
Myślę, że Ty jesteś tak samo 'groźny' jak ci ŚJ. A może bardziej...? :mysli:
Każdy drogi Bobo dla indoktrynujących wiernych w obrębie swej wiary i władzy nad swymi wiernymi będzie niebezpieczny odkrywając to jak zniewalają. Wprawdzie zwykle nie koncentruję się jakoś zbytnio na konkretnym ruchu religijnym to czasem udaje mi się prawdę o nich odkryć. Z zasady nie ufam wszelkim dogmatom wiary i tak zwanym „nauczycielom” jak by się nie nazywali. Kłamią wszyscy i nie ma w śród nich ani jednego sprawiedliwego! ŚJ Bobo są u mnie na cenzurowanym, wprawdzie nie na pierwszym miejscu, ale na medalowej pozycji. Może i też dlatego, że to co robią ma marginalny zasięg i właściwie tylko wzbudzają uśmiech politowania gdy głoszą swego dziwnego boga.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

No ale w czym ta ich groźność? Twoje cenzurowane jest tak samo subiektywne, jak mleczna zupa u Bobo, której... zwykle nie lubię. Ale nie jest nieszkodliwa. Inni ja jedzą.
Kiedy piszesz o 'groźnej sekcie' pewnie masz na myśli jakieś szkody, które wyrządzają. Rzeczywiste szkody. Głowę dam, że owe zagrożenia, jakie insynuujesz, jest TAKIE SAMO jakie ty niesiesz swoją obecnością tu na forum. Ba! Rzekłbym nawet, gorsze :-D
Nie wiem, co groźnego... porywają dzieci? Zabijają cichcem ludzi? Okradają babcie? Sabotują fabryki? Zbroją się? Napadają na banki? Każą oddawać ostatni grosz swoim wiernym doprowadzając do ubóstwa? A może produkują bombę atomową? W pustych kopertach rozsyłają śmiertelnego wąglika? Rozsiewają groźne wirusy?

Nie wierzysz w tzw. PRAWDĘ, jeśli masz założenie, że nie wierzysz nikomu, więc i NIKT wg. Ciebie PRAWDY nie głosi (pomijam, czy tu może chodzić akurat o SJ).
Twoje założenia świetnie pasują do... nie istnienia PRAWDY.
:->
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

KobietaZMagdali pisze:Teoria wklęsłej ziemi udowodniona:
Buty wycierają się na czubku.... to takie proste! :-D

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Zwolenników wklęsłej ziemi chyba ubywa po ich poróżnieniu się między sobą co do kwestii czy jest ona pusta, czy zamieszkana. Przybywa za to sympatyków starej teorii płaskiej ziemi do których bodajże zalicza się wspomniany szejk.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Bobo pisze:Twoje założenia świetnie pasują do... nie istnienia PRAWDY.
Prawda na pewno jest, tylko mało kto jest zainteresowany ją przyjąć. Nawet szukać jej się prawie nikomu nie chce, a to nie boli.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

wit pisze:Zwolenników wklęsłej ziemi chyba ubywa po ich poróżnieniu się między sobą co do kwestii czy jest ona pusta, czy zamieszkana.
A to jest też teoria, że wywnętrz wklęsłej Ziemi nie ma życia? W takim razie gdzie znajdują się/ żyją autorzy tej teorii? ;-)

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

ShadowLady86 pisze:A to jest też teoria, że wywnętrz wklęsłej Ziemi nie ma życia? W takim razie gdzie znajdują się/ żyją autorzy tej teorii? ;-)
Oczywiście. Przecież nastąpiła różnica zdań między zwolennikami obu opcji, po czym wzajemnie powyrzucali się ze swoich forów i blogów.
Gdzie żyją? Nie znam dokładnej odpowiedzi na postawione pytanie, pewnie gdzieś egzystują między niebem a ziemią. Niemniej wirtualnie znajdują się oni również na tutejszym forum.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Czytałem wizję jednej kobiety której powiedziano że raj był w tym miejscu w którym obecnie jest hades a hades [piekło] jest w środku ziemi !
Obrazek
Obrazek

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Mnie możecie zaliczyć do zwolenników teorii płaskiej ziemi.
Precz z globusami.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ale masz jakieś dowody na płaską Ziemię?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Yarpen Zirgin pisze:Ale masz jakieś dowody na płaską Ziemię?
A masz jakieś na okrągłą.Zdjęcia NASA sobie daruj mogę zrobić takie same a Kopernik to oszust.Przekonam się dopiero wtedy gdy ujrzę ziemię z kosmosu załatwisz mi taką wyprawę.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Elius pisze:A masz jakieś(...)
Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Pytałem czy masz dowody na płaską Ziemię. Potrafisz jakieś wskazać?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Rozumiem,ze widziałeś ziemię z kosmosu na własne oczy i jest okrągła.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Ale dowody naukowe. Najlepiej publikacje naukowe z listy filadelfijskiej. Nie starsze niż te sprzed pięciu lat żeby nie było niedomówień.

Poza tym mapy są płaskie. Szach mat heliocentryzmie! :->

P.S. Mam nadzieję, że dożyję wycieczek na orbitę ziemską. Choć pewnie i tak mi emerytury nie wystarczy :-(
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie wiem co rozumiesz, ale w jednej rzeczy nabrałem już pewności: Nie masz żadnych dowodów, którymi mógłbyś poprzeć swoje przekonania o płaskiej Ziemi. Gdybyś miał jakiekolwiek, to byś w odpowiedzi na moje pytanie, zamiast stosować metodę odwracania kotem ogona do dołu, sypał nimi jak z rękawa. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe itp.”