Biblia kontra nauka ....

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk

Re: Biblia kontra nauka ....

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
30 sie 2021, 16:23
Pudło! ŚJ nigdy nie twierdzili, że biblijny dzień stwarzania trwał 1000 lat.
[...]
Zatem wiesz, ile miał jeden dzień stwarzania, skoro siódmy jeszcze trwa?
Czy nasz DonCicio wie, że nie tak dawno musiał twierdzić, że dzień stwarzania trwał 7000 lat? :xhehe:
Ponieważ każdy z tych „dni”, inaczej mówiąc, okresów stwarzania, liczył najpewniej po siedem tysięcy lat, więc cały twórczy „tydzień” obejmuje 49 000 lat. 
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/19 ... +lat&p=par
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

tom68

Post autor: tom68 »

Tak czy inaczej Biblia mówi że Bóg stworzył nasz świat w 6 dni a 7 dnia nastał Sabat :-)

"Pamiętaj o dniu sabatu"

https://youtu.be/opOSFRL3QmA?t=29
tom68

Henryk

Post autor: Henryk »

tom68 pisze:
31 sie 2021, 15:14
Tak czy inaczej Biblia mówi że Bóg stworzył nasz świat w 6 dni a 7 dnia nastał Sabat :-)
Już o tym pisałem Tomaszu.
"Dzień" u Boga nie zawsze oznacza odcinek czasu trwający jeden obrót Ziemi wokół własnej osi...
Warto wziąć to pod uwagę.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

tom68

Post autor: tom68 »

Henryk dla mnie prywatnie nie ma znaczenia ile trwał jeden dzień stworzenia czy 24 godz czy 1000 lat czy jeszcze inaczej bo ja wierze w to ze Sabat Sobota jest pamiątką i symbolem stworzenia świata przez Boga i dlatego miedzy innymi ten dzień jest święty :-)
tom68

Awatar użytkownika
DonCicio

Post autor: DonCicio »

tom68 pisze:
31 sie 2021, 15:55
(...) ja wierze w to ze Sabat Sobota jest pamiątką i symbolem stworzenia świata przez Boga (...)

Dla mnie pamiątką I symbolem stworzenia świata są dzieła stwórcze, które od kilku, kilkunastu tysięcy lat świetnie funkcjonują, mimo nieuprawnionej ingerencji człowieka;

Heb 3:4 "Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, a Tym, który zbudował wszystko, jest Bóg"

Rzym 1:20 "Choć jest niewidzialny, to Jego przymioty — Jego wieczna moc i boskość — są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata. Można je dostrzec dzięki temu, co zostało stworzone. Dlatego tacy ludzie są bez wymówki"

O niesamowitych dziełach Boga, dowodzących Jego geniuszu, można dowiedzieć się od naukowców, których opracowania i spostrzeżenia zamieszczono w poniższej broszurach:

"Czy życie zostało stworzone?" oraz "Pochodzenie życia — pięć pytań, które warto rozważyć"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”