Jaki jest Twój pogląd na powstanie Wszechświata i życia na Ziemi?

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Czas głosowania minie 11 lut 2023, 11:32

Kreacjonizm młodej Ziemi
1
33%
Teistyczny ewolucjonizm
0
Brak głosów
Wielki wybuch i ewolucja
0
Brak głosów
Inne
1
33%
Nie mam zdania
1
33%

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
.Cyprian.

Post autor: .Cyprian. »

Jaki jest Twój pogląd na powstanie Wszechświata i życia na Ziemi? Czy uznajesz:

1. Kreacjonizm młodej Ziemi - Wszechświat i życie na Ziemi powstały według opisu biblijnego, a opis dni Stwarzania rozumiemy w znaczeniu dosłownym, tzn., że trwały po 24 godziny
2. Teistyczny ewolucjonizm (kreacjonizm ewolucyjny) - "naukowy opis obserwowalnego świata, w szczególności opis ewolucji biologicznej i początku Wszechświata, jest zgodny z prawdami religijnymi" - https://pl.wikipedia.org/wiki/Teistyczny_ewolucjonizm
3. Wielki wybuch i ewolucja - uznawane obecnie w ramach konsensusu naukowego
4. Inne (jakie?)
5. Nie mam zdania

Ankieta pozwala na zmianę głosu, gdyż poglądy użytkowników mogą się zmieniać w wyniku sukcesywnie nabywanej wiedzy i mądrości. Jeśli wybrałeś opcję nr 4 (Inne) - zechciej w wiadomości przedstawić i wyjaśnić Twój pogląd.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Re: Jaki jest Twój pogląd na powstanie Wszechświata i życia na Ziemi?

Post autor: radek »

Wszechświat i Życie na Ziemi są jeszcze w trakcie kształtowania. Gdy osiągniemy Życie ostateczne, będzie łatwiej stwierdzić jak do tego doszło i będziemy używać właściwych definicji

Iz 55:7-11 BT5 "Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu. (8) Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana. (9) Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje - nad waszymi drogami i myśli moje - nad myślami waszymi. (10) Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, (11) tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa."

Mat 13:52 BT5 "A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare."

Koran 3:64
Powiedz: "O ludu Księgi! Dochodźcie do słowa jednakowego dla was i
dla nas
: abyśmy nie czcili nikogo innego, jak tylko Boga, abyśmy nie
dodawali Jemu niczego za współtowarzyszy i aby jedni z nas nie brali
sobie innych ' jako panów, poza Bogiem." A jeśli oni się odwrócą, to
powiedzcie: "Bądźcie świadkami, że my jesteśmy całkowicie poddani!"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”