WYZNANIE DARWINA

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pprawda
Posty: 943
Rejestracja: 07 cze 2012, 13:10
Kontakt:

WYZNANIE DARWINA

Post autor: pprawda »

wyznanie Darwina na łożu śmierci:

Wielu badaczy ewolucji może zaskoczyć informacja, że pod koniec swojego życia Karol Darwin odrzucił zwodniczą teorię ewolucji i powrócił do wiary w Biblię, w tym w biblijny opis stworzenia. Oto słowa Lady Hope z Northfield w Anglii, wspaniałej chrześcijanki, która często czuwała przy jego łóżku przed śmiercią:
Było jedno z tych cudownych jesiennych popołudni, którymi czasami cieszymy się w Anglii, kiedy poproszono mnie, abym poszedł i usiadł z Karolem Darwinem. Siedział na łóżku, oparty na poduszkach, i patrzył na rozciągającą się w oddali scenę lasów i pól kukurydzy, świecących w świetle cudownego zachodu słońca. Gdy wszedłem do pokoju, jego rysy rozjaśniły się radością. W dłoni trzymał otwartą Biblię, którą stale studiował.
„Co teraz czytasz?” – zapytałem. „Hebrajczycy” – odpowiedział. „Nazywam ją Księgą Królewską”. Następnie, kładąc palce na niektórych fragmentach, komentował je. Zrobiłem pewną aluzję do wyrażanych przez wielu zdecydowanych opinii na temat historii stworzenia i ich traktowania wcześniejszych rozdziałów Księgi Rodzaju. Wydawał się zmartwiony, jego palce drgały nerwowo, a na jego twarzy pojawił się wyraz agonii, gdy powiedział: „Byłem młodym człowiekiem z nieuformowanymi pomysłami. Rzucałem pytania, sugestie, cały czas zastanawiając się nad wszystkim. Ku mojemu zdumieniu pomysły przyjęły się błyskawicznie. Ludzie uczynili z nich religię”.
Potem zrobił pauzę i po kilku kolejnych zdaniach na temat świętości Boga i wielkości Księgi, patrząc czule na Biblię, którą cały czas trzymał, powiedział: „Mam w ogrodzie domek letniskowy, w którym mieści się około trzydzieści osób. Bardzo chcę, żebyś tam przemówił. Wiem, że czytacie Biblię na wsiach. Jutro po południu chciałbym, żeby zebrała się tam służba, kilku lokatorów i kilku sąsiadów. Porozmawiasz z nimi?
„O czym mam mówić?” Zapytałam. „Chrystus Jezus” – odpowiedział wyraźnym, dobitnym głosem – „i Jego zbawienie. Czy to nie najlepszy temat? Potem chcę, żebyś zaśpiewał z nimi kilka hymnów. Prowadzisz na swoim małym instrumencie, prawda? Nigdy nie zapomnę wyrazu jego twarzy, gdy to mówił; dodał bowiem: „Jeśli udacie się na spotkanie o trzeciej, to okno będzie otwarte i będziecie wiedzieć, że przyłączam się do śpiewu”.
Doktor Oswald Smith tak skomentował tę relację: „Czy była kiedykolwiek bardziej dramatyczna scena? Ujawniono nam tutaj samą duszę tragedii! Darwin, entuzjasta Biblii, mówiąc o wielkości tej Księgi, przypomniał o tym współczesnym ruchu ewolucyjnym w teologii, który w połączeniu ze sceptyczną krytyką zniszczył u wielu wiarę biblijną. Darwin z wyrazem udręki ubolewał nad tym wszystkim i oświadczał: „Byłem młodym człowiekiem z nieuformowanymi poglądami”. Cóż za przytłaczająca krytyka! „Nieuformowane idee” młodego Darwina stanowią podstawę współczesnej teologii!”

https://www.youtube.com/shorts/UlRF6prf5FQ

https://www.youtube.com/watch?v=CU8YxS9570I

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”