Boży superkomputer

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 486
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Boży superkomputer

Post autor: MieczDucha »

jeśli ktoś uważa że wszechświat, życie, ludzie to dzieła przypadku to czy też wierzy że superkomputery są dziełem przypadku ?? że powstały same ?? Skoro mózg ludzki przewyższa wszystko co stworzył człowiek i będzie przewyższać to jak wielką wiarę lub ignorancję trzeba mieć aby wierzyć, trzymać się kłamstwa teorii ewolucji. Prędzej uwierzę że superkomputery, samoloty, wieżowce i inne dzieła ludzkie powstają same niż uwierzę, że ludzki mózg powstał sam a nie jest cudem inżynierii Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Religia ewolucyjna ma się dobrze a jeszcze lepiej miłość do grzeszenia, pieniędzy i bezbożnego/zbuntowanego świata - one są głównym powodem odrzucania PANA i BOGA JEZUSA CHRYSTUSA i niechętnemu uznaniu Jego dzieł w tym wszechświata i życia

Nawet jeśli za kilka lat zbudowany zostanie superkomputer który dorówna mózgowi to nie będzie przeczyć że mózg jest cudem inżynierii - najbardziej skomplikowaną strukturą we wszechświecieWszystkie superkomputery razem wzięty mają mniejszą moc obliczeniową niż mózg jednego człowieka. Jeszcze w 2010 roku moc obliczeniowa wszelkich urządzeń na świecie była mniejsza niż moc obliczeniowa mózgu jednego człowieka.

Ludzki mózg na poziomie neuronów ma moc obliczeniową szacowaną na ok 1 exaflop = 1000 petaflopów a najszybszy obecnie superkomputer ma moc obliczeniową 33 petaflopy.


"Moc obliczeniowa wszystkich procesorów na świecie = jeden ludzki mózg" : " http://giznet.pl/moc-obliczeniowa-wszys ... dzki-mozg/


"40 minut pracy i 83 tys. procesorów, by symulować 1 sekundę aktywności fragmentu mózgu" - http://www.dobreprogramy.pl/40-minut-pr ... 45453.html : "To już przynajmniej konkretne liczby, dobrze obrazujące, jak wciąż dalecy jesteśmy od symulowania ludzkich mózgów w czasie rzeczywistym. Uczeni z japońskiego Okinawa Institute of Technology Graduate University oraz niemieckiego Forschungszentrum Jülich podjęli się próby symulacji aktywności największej jak do tej pory sieci neuronowej, wykorzystując do tego celu Fujitsu K computer – maszynę o mocy obliczeniowej 10,5 PFLOPS, zajmującą jeszcze w zeszłym roku pierwsze miejsce na liście Top500 superkomputerów.

Ponad 80 tysięcy procesorów Sparc64 VIIIfx (2 GHz, 8 rdzeni) i około 1 petabajt pamięci RAM pozwoliły na symulację jednej sekundy aktywności 1,74 miliarda komórek nerwowych, połączonych poprzez 10,4 biliona synaps. Połączenia międzyneuronalne wygenerowano losowo, przyznając każdemu z nich po 24 bajty pamięci dla utworzenia realistycznego modelu przekazywania sygnałów. Czas wyliczania tej symulacji jednej sekundy – około 40 minut."


http://www.wykop.pl/ramka/1606753/symul ... ego-mozgu/ : "Skoro komputery pracujące w petaskali, takie jak komputer K, są w stanie symulować obecnie 1% ludzkiego mózgu, to oznacza, że będziemy mogli symulować pracę całego mózgu za pomocą komputerów pracujących w eksaskali, które prawdopodobnie pojawią się w kolejnej dekadzie - mówi lider projektu Markus Diesmann.

Jednak, jako że mózg jest znacznie bardziej złożonym systemem niż komputer, do jego pełnej symulacji potrzeba nie tylko olbrzymiej mocy obliczeniowej. Nie powinniśmy zatem oczekiwać, że za 10 lat pojawi się komputer zdolny dorównać ludzkiemu mózgowi."

BoaDusiciel
Posty: 6648
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No popatrz, Pan Bóg stworzył dzieła doskonalsze od superkomputerów, a jednak superkomputerów NIE stworzył.
Więcej powiem - nawet kalkulatorów z 4 działaniami NIE stworzył ;-)
Generalnie to wydaje mi się, że Bóg NIE stworzył ani jednego urządzenia technicznego.
Nawet Arkę Noego zbudował Noe, a nie Bóg.
Ciekawe dlaczego Bóg ma taką niechęć do techniki :->
***** ***

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 486
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

BoaDusiciel pisze:No popatrz, Pan Bóg stworzył dzieła doskonalsze od superkomputerów, a jednak superkomputerów NIE stworzył.
Więcej powiem - nawet kalkulatorów z 4 działaniami NIE stworzył ;-)
Generalnie to wydaje mi się, że Bóg NIE stworzył ani jednego urządzenia technicznego.
Nawet Arkę Noego zbudował Noe, a nie Bóg.
Ciekawe dlaczego Bóg ma taką niechęć do techniki :->
to nie niechęć, ale Jezus Chrystus nie potrzebuje jej. "Jezus Stwórcą życia - informacja w DNA" - http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... w-dna.html

BoaDusiciel
Posty: 6648
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Ale mógłby stworzyć np.piłkę, żeby Adam i Ewa se pograli ...
Albo 2 rowery, żeby se pojeździli po Raju ...
No albo teleskop, żeby se popatrzyli w gwiazdy ...
Chyba że jedynym zajęciem ludzi w Raju miało być hasanie na golasa :->
***** ***

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”